Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lenkasop
20. máj 2011

azalka22...presne aj ja to tak mám, neviem prečo to tak je,mala som sa opýtať dokiho, ale ja trúba som zabudla ☹ ,ale už to pomaly prestáva,tak snáď to už skončí. Ty u ako dlho špiníš?

azalka22
20. máj 2011

@lenkasop mne robili zakrok minuly stvrtok. cely piatok, sobotu bolesti, krvacanie, v nedelu doobeda nic, poobede bolesti, krvacanie. pondelok doobeda nic, poob krvacanie. utorok krvacanie a vecer zo mna vypadla taka mega zrazenina . streda vobec nic. stvrtok doobeda nic, poobede spinenie. dnes spinenie....je to take nepravidelne. dufam, ze nezacnem nejako silno krvacat, to uz by ma polozilo... 😖
co my vieme, ako nase telo reaguje na odburavanie hormonov, isto to nejde naraz von, pokial viem, tak rezidua po liekoch zostavaju v tele dlhsiu dobu, tak pokym sa to vsetko nevyluci von...

ozaj, nepytali ste sa niekto, ci mame narok na liecenie po takomto stave? cisto iba teoreticka otazka

lenkasop
20. máj 2011

azalka22 no to som sa nepýtala a ani ma to nenapadlo ☹ ,no ja som bola 2.5 na kyrete, 2 dni pobolievanie a trochu som krvácala a odvtedy nepravidelne špiním ☹

shania31
20. máj 2011

@azalka22
@lenkasop
skuste pit aj alchemilkovy caj, pomoha rychlejsie zregenerovat maternicu 🙂
inak niektori lekari to prirovnavaju k sestonedeliu
liecenie?? nieee, to su ine komplikovanejsie operacie, po ktorych je narok na liecenie

lenkasop
20. máj 2011

shania31 ďakujeme za radu

shania31
20. máj 2011

@azalka22
ja som mala priebeh po zakroku presne ako ty- lekar mi povedal, ze to byva, keby som mala bolesti, mam prist

azalka22
20. máj 2011

@shania31 a ako dlho ti to trvalo kym si bola uplne fit? a prisla ms?

a tiez mam este otazku, tyzden po zakroku ste uz normalne fungovali, alebo este telesne setrenie?
ja totiz nemam este odvahu sa niekam ani pesky dostat, vsade sa vyvazam autom...

katusap
20. máj 2011

ahojte....tak dalsi den predo mnou, povedala som si, ze uz nebudem plakat...aspon sa teda posnazim, aj ked placom sa mi velmi ulavi, ale dnesny ranny pohlad do zrkadla- no obluda s opuchnutymi ocami, ale co uz ...asi by bolo najlepsie, keby som to uz mala za sebou a mohla som ist dalej...takto je to o to horsie, ze musim cakat na nieco, co sa aj tak nestane....a bojim sa, ze ak by o 10 dni nieco aj bolo na tom sone, ze by bolo mimi postihnute ked je tak pozadu....neviem, mam v hlave milion otazok a ziadne odpovede....a co sa tyka toho mimomaternicoveho....dr.mi robila vaginalne sono 2x, tak hadam by take cosi bola videla, lebo ma pozerala dost dlho....ved uvidime ako to nakoniec bude....ale uz s tym nic neurobim...ako som uz napisala, najradsej by som mala uz kyret za sebou a ak bude v pondelok HCG na nizsej hodnote ako by malo byt, budem sa pytat na kyret...nechcem cakat potom este dalsi tyzden, psychicky ma to nici

shania31
20. máj 2011

@azalka22
mrcha dosla 4 tyzdne po a aj druha prisla po 4 tyzdnoch- cize obnovil sa 28 DC
po akom case fit?? - cca 2 tyzdne urcite trvalo, kym sa telo nejak vzchopilo
ja som isla po tyzdni do prace a prve dni mi robilo problem obsediet za PC - tym, ze brusko sa mi tlacilo atd
ja som po cca tyzdni zacala chodit pesi, ale tak pomaly, neponahlala som sa, neutekala som za busom ......
dvihat tazke, cvicit atd som zacala az po mrvej mrche 😝

azalka22
20. máj 2011

@katusap asi viem o com hovoris. ja som si presla podobne. hned na zaciatku tehu asi 5tt som zacala krvacat. dr mi povedala,ze sa jej to nepaci-bolo vidno len gestacny vak.mala podozrenie na mimomat., abort aneviem co vsetko este. o 3 dni dalsie sono - na mimomat. uz to nebolo, no nebol tam zltkovy vacok. dalsi den nemocka, sono ukazalo, ze zltkovy vak tam je. spinenie pokracovalo, sono o tyzden ukazalo aj embry.pol. spinenie pokracovalo dalej o 2 tyzdne slabe krvacanie, a uz to nebolo dobre -placenta zle, vnutri zakrvacane, ziadna akcia. este stale mi to neprichadzalo, az vecer som to uz nezvladla a slzy vsade, kde sa dalo..dalsi den nemocka a hned i kyret. esetze som bola sama na izbe, aspon ma nikto nevidel ☹
drz sa, ja viem, ze lehko sa to hovori, no mysli pozitivne, trebars aj na to, ako prezijes leto, co pekne si kupis, alebo kam pojdete na dovolenku....negativne emocie su najhorsie, co zabija ducha.

katusap
20. máj 2011

@azalka22 precitala som uz kopec literatury, aj anglickej a vsade sa pise, ze ked HCG stupne na hodnotu 5000 a viac, malo by ist o normalne tehotenstvo....ja som mala vcera hodnotu 5000, preto som zvedava, ake to bude v pondelok, ajked moja dr. bola skor negativisticka, proste mi nedava marne nadeje....ani ich nechcem....ale preco potom taka vysoka hodnota? pri mimomaternicovom hodnoty nestupaju nad 1500 ....takze neviem co si mam mysliet, cakanie ma zabija .... a vsetko je to o to cudnejsie, ze dnes som uz 7tt+1 a nemam ani bolesti, ani nespinim, ani nic

azalka22
20. máj 2011

tak len treba pozitivne mysliet 🙂

monulicka
20. máj 2011

@katusap vidis, mne ani krv nebral, tak nemam potuchy o mojej hodnote HCG...ked ti to v pondelok stupne, tak to bude dobre, uvidis 😉 ja si musim pockat do toho 30.5. ... 😒

pirana86
20. máj 2011

Ahojte dievčatá. Dlho som rozmyšlala ze ci napisat alebo nie. Ale vidim, ako sa tu všetky podporujete, a to mi dava silu ísť dalej...Vela som si tu precitala, vela sa dozvedela, videla mnozstvo slz, ale aj trosku radosti...
ja som si svoje odplakala najviac začiatkom aprila...presne 31.3. mi dok. povedala,ze som v 6tt, ale kedze som krvacala uz 9-ty deň, tak mi hned oznamila, ze nevidi pohyby, ze je to samovolny potrat....plakala som ako nikdy.... aj ked som netusila ze som tehotna, brala som totiz vyse roka HA.....ale babatko by sme so snubencom prijali a ľubili najviac na svete.....na kyrete som bola 8.4.,ale to som uz bola vycistena....prva mrcha prebehla normalne, potom mi na kontrole dok povedala,ze som zdrava....ale srdce nemam zdrave...neviem ci sa mi niekedy zahoji....stale placem...ale len ked som sama...nechem aby mali o mna stach ostatni, ale neviem ako na toho anjelika prestat mysliet....nemam sa komu pozalovat, vyrozpravat a viem ze vy, ktore ste to všetky prezili, ma snad aspon chapete, aj ked sa nepozname, mame vela spolocneho....
najhorsie ze v piatok o tyzden ma caka magor státnica a ja sa neviem sustredit...myslim len na to, ze koncom roka by sme boli traja 😢 a co by bolo keby....

katusap
20. máj 2011

@pirana86 Ahoj moja....je mi luto, ze si prisla o mimi...aj mne je smutno ked si predstvim, ze moje mimi v brusku je mrtve a stale ho nosim, velmi sa bojim, dr. mi ziadnu pozit. spravu nepovedala, takze cakam to najhorsie aj ked niektore veci proste nesedia a vylucuju sa.
Je tazke prestat plakat, ja mam slzy v ociach len si na to spomeniem. Verim ale tomu, ze raz to preboli , ale nezabudneme urcite na svojich malych anjelikov. Neviem preco sa stavaju taketo veci. A co sa tyka toho ucenia, je to tazke, ja som statnicovala a ani som taketo nic neprezivala pred tromi rokmi a bolo to tazke. V polovici juna ma cakaju dalsie skusky a neviem ani slovo, asi sa na to vyprdnem, aj ked som do skoly vrazila kopec penazi, akosi nie som schopna mysliet na to, aby som sa ucila . Zrejme si to zopakujem niekedy na jesen - alebo nikdy. Prajem ti vela sil, nech to rychlo preboli. Vcera som sem napisala prvykrat a velmi mi to pomohlo. Baby tu si presli tym istym a tak nech je ti oporou aspon to, ze v tom nie si sama.Drzim palce.

katusap
20. máj 2011

@azalka22 vies, tazko sa mysli pozitivne, ked ti lekar neda sancu

shania31
20. máj 2011

@katusap
HCG sa ti kazde 2-3 dni zdvojnasobuje?? ono je dolezite, ze nielen rastie, ale ako rastie
no to ti verim, ze ta to cakanie a natahovanie psychicky nici, mna takto 10 dni natahovali -a furt krv a UTZ...
nerobilo mi to vobec dobre 🙄

odrik
20. máj 2011

@azalka22
Tak veru, zistila som v svojich 38 rokoch, ze aj na mrsku sa da tesit. Mam dalsiu zivotnu skusenost a urcite ma to vsetko posunulo dalej. Zasa si viac a viac vazim kazdodenne radosti a starosti! Pekny den!

katusap
20. máj 2011

@shania31 no to sa uvidi, ci sa zvysuje, ale ta hodnota ako mam teraz zodpoveda tyzdnu tehotenstva v kt.som a preto je to take divne

odrik
20. máj 2011

@kvetinqa
Veru, veru doprajme tu radost zienkam tehulienkam! Uz teraz vsetky vieme, co vsetko sme prezili a obetovali. A mozno aj ony!!! Drzim im, a nam samozrejme, palce!!! Ja si tiez uvedomujem, ze je vela zienok, ktore toho zleho prezili ovela viac ako ja! A vzdy si poviem: "Prestan vyplakavat, prestan sa stazovat, ved bude dobre!" A aj ked ma srdiecko boli a dusicka sa lieci viem, ze nie som sama, ze som tu, na tomto svete, a je tu moja milovana rodina! A mozem chodit do prace, ucit sa so synom biologiu, ist na nakup... To vsetko mozem!!! A verim, ze k tomu pride casom aj to, po com tu tuzime vsetky!!! Tak sa na to spolu tesme!!!

odrik
20. máj 2011

@katusap
Ano, je to divne! Ta hodnota je vysoka! Teraz naozaj zalezi od toho, ci stupa alebo uz bola vyssie a klesa. Ale v tomto tyzdni je hodnota dobra, preto si myslim, ze to netreba vzdavat. Sono predsa tiez nema "oci vsade"! A co ked je tvar gestacneho vaku netypicky a babatko sa zanidovalo tak, ze ho nevidno! Vsetko je mozne! Pisala som Ti, ze pri prvom syncekovi som zazila zazrak, a mozno ho teraz zazijes aj Ty!!! Ja Ti to uprimne prajem!!!

shania31
20. máj 2011

@katusap
no dost dolezite je, aj ako rastie HCG, ak mas dnes povedzme 5 000, v pondelok by si mala mat hodnotu aspon 10 000, ak by si mala povedzme len 6 100 , uz to moze nasvedcovat, ze to tehu nie je normalne
inak pozeram, ze by si mala byt v 8tt , ja som pozerala hodnoty HCG
Hladina Hcg, hodnoty na začátku těhotenství a její vývoj:
(6t) 1,080 - 56,500
(7-8t) 7,650 - 229,000
(8-11t) 25,700 - 288,000

pirana86
20. máj 2011

@katusap Katka, mame rovnake meno a aj starosti....viem ze nie som jedina na svete komu sa deju zle veci,ale boli to stale 😢 .....neviem cim je to, ale to ze som sa vam tu zdoverila, mi dost pomohlo, akoby mi spadol kamienok zo srdca...potrebujem sa asi este vela vyplakat a vyrozpravat....dakujem ti moc moc za oporu a prajem ti vela sil, aby si aj ty vsetko zvladla a aby si bola v poriadku....na školu nekasli, ked si do nej investovala tolko sil a energie, penazi....kazdy mi vravi aby som sa sustredila na skolu...aj ked prave ta mim vzala mimi (dok. povedala ze to zo stresu z diply ☹ ) mozno je aj lepsie nemysliet a zamestnat sa niecim inym....aj ked sama vies ako je to tazke....
v kazdom pripade ti držím moc palčeky....a taktiez vsetkym snazilkam....

odrik
20. máj 2011

@pirana86
Vitaj tu u nas! Je mi velmi luto, co sa stalo. Mam to tiez za sebou. A to sme na nase druhe dietatko dlllho cakali! No ved aj na prve! Prosim Ta, len nezufaj! Teraz sa musis sustredit na uspesne ukoncenie skoly! Potom vela oddychovat, relaxovat a mysliet na same krasne veci! Zahojis dusicku a vsetko pojde lahsie! Uvidis! Ste na to predsa dvaja! Zvladnete to! Drzim palceky!

katusap
20. máj 2011

@odrik @shania31 presne tak vsetko zalezi od toho, aka bude krv v pondelok....vraj by tie hodnoty mali byt blizko 15 tis. tak uvidime ....nech to uz bude akokolvek, som s tym zmierena, cakam ten najhorsi verdikt...a ak to bude nahodou inak...tak to bude asi naozaj zazrak

katusap
20. máj 2011

@pirana86 aj mne sa ulavilo ked som sem napisala, velmi mi to pomohlo po psychickej stranke ...robis si prvu skolu asi, vsak? ja si hovorim, ze jeden titul uz mam, tak naco su mi dva....tesila som sa na to, ale vobec nemam myslienky na to, ze by som sa mala ucit ...nedokazem sa sustredit na to, absolutne nie ... je to vsetko velmi takze a viem, ze srdiecko bude boliet este velmi dlho a nikdy na to nezabudneme, ale snad to casom bude menej bolestne

shania31
20. máj 2011

@katusap
ja som to tiez aj lekarovi tak povedala, ze uz som pripravena na to najhorsie .... 🙄 povedala som si vtedy, ze radsej teraz, ako povedzme v 15 tt, 20 tt..... alebo sa to narodi a bude to babatko chore
a je to tiez tvoje prve babatko?? alebo uz mas dieta?

katusap
20. máj 2011

@shania31 je to moje prve tehotenstvo, o to je to bolestnejsie, ze to bolo vymodlene mimi a takto to konci ....ale ako pises, radsej teraz ako neskor...poznam holku, kt. mimi zomrelo v brusku tusim v 36,tyzdni ....a to by som asi neprezila ...och, nech je uz pondelok a mam vysledky...ak to bude nizko, chcem ist hned na kyret a nie cakat este dalsi tyzden, to by som asi nevydrzala

balazica26
20. máj 2011

@pirana86 Heeey, prepáč oslovilo ma čo píšeš... nebuď smutná z toho že sa to stalo... stalo sa to najlepšie, čo sa mohlo(aj ked ti to znie asi zle)... príroda to zariadila proste tak, aby to nebolo zlé a horšie... niečo jednoducho nebolo ok, tak to proste nevyšlo... viem o čom hovorím... o bábo som prišla v 12týždni - spontánny potrat... tiež som začala krvácať a nedalo sa žiaľ nič robiť... poradím ti len, myslieť pozitívne... niekedy sa to proste stane a malo by sa dieťatko narodiť choré, alebo by mohlo spôsobiť zdravotné komplikácie... je lepšie že sa to stalo teraz a nie neskôr. Ja som krvácala aj pri druhom tehu a krvácala som asi tri dni a až potom som šla k doktorovi a pravdepodobne to nebolo nič vážne a bábatko rastie a už aj kopká... takže hlavu hore...mysli na to, čo ťa práve čaká a nie na to čo nieje a mohlo byť... posnažíte sa s partnerom a ani sa nenazdáš a ružový uzlíček budeš mať v náročí. oki? Takže nahodiť úsmev a vykročiť nebojácne dopredu....držím prsty!

norikk
20. máj 2011

ahojte, poradte mi prosim tie, ktore mate kyretaz za sebou....co vam povedali,ze nesmiete a ako dlho robit?? mne v nemocnici viac menej nic , a doktorka len to, ze pockame do menstruacie, a potom mam prist......
vobec neviem, cii je krvacanie zle, sestra ma tu obhana, ze nesmiem vobec krvacat, a ja cely tyzden ako pocas menzesu.....mam 10 a pol kiloveho drobca, tak vsetci po mne kricia ze ho nesmiem nosit,
a ako dlho cakat so sexom?? naozaj az sest tyzdnov?? ci mozme aj skor, resp. do tej menstruacie??? bojim sa hlavne, aby sme tam nezaniesli infekciu......
:( uz nikdy nechcem zazit kyretaz, bol to najhorsi den v mojom zivote

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre