Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

shania31
17. máj 2011

@vierka0
och to je fakt pristup otrasny a to si uz hovorim, ze aj na Slovensku sa niektori lekari spravaju otrasne
beru to jak na beziacom pase

vierka0
17. máj 2011

@shania31 a pritom mozeme byt radi za to co mame 🙂 ja zas musim poklopat, mam dobreho lekara..

lenkasop
17. máj 2011

Vierka0 len na odber na hematológiu idem 30.5, potom uvidím. Presne neviem ako to chodí, vieš mi poradiť?
Odrik...aj ja si to myslím, Fukušima zafúkala aj k nám ☹ Zajtra idem už aj ja do roboty, aj keď lekár sa ma pýtal, či nechcem ostať doma.

odrik
17. máj 2011

@lenkasop
Aspon v robotke prides na ine myslienky! A budes mat trochu ine dni. A nebudes sama, to nerobi dobrotu! Tak dufam, ze 30.5. dopadne vsetko OK. A potom sup, sup, aby sme naozaj na tie Vianoce mali chrustikov v brusku!!!

lenkasop
17. máj 2011

Odrik...snáď sa dostanem na iné myšlienky, neviem po dneskajšku mám pocit, že to také jednoduché, neviem ...proste to už nechcem zažiť, bojím sa ☹ ☹ ☹ Mám také zmiešané pocity, som rada,že mám Kiku a asi to tak má ostat. Neviem.... ☹ 😢

azalka22
17. máj 2011

ahojte, dnes zo mna vypadla taka dost obrovska hrudka -zrazenina. normalne ma to vykolajilo. je to normalne?

odrik
17. máj 2011

@lenkasop
My sme sa presne o tomto s mm rozpravali. Ci nam proste nebolo dane 1 dietatko a viac nie. Tiez nevieme, ci ete mame "pokusat" . Ci ten tam hore nema s nami takyto plan! Ale my uz mame aj vysoky vek. Ty mas este cas. Viem, ze sa bojis, ja tiez neviem, ci by som to znova zvladla a ako! Ale stale mi nieco vravi, ze by sme to nemali vzdavat!!! Tak asi este zabojujme!!!

lenkasop
18. máj 2011

Aj ja som na tom rovnako, tiež si tak hovorím,či nám nebola súdenál en Kika. Nikdy som na povery atď. ..neverila, fakt som poriadne zmätená,neviem, či by som to ešte zvládla, opäť MA,kyret a plač.Mám toho dosť. ☹ ☹ Hrdinstvo skončilo a nastupuje tvrdá realita.

lea1333
18. máj 2011

@moncici dakujem ja prajem tebe to iste a hlavu hore!!!! 😉 my uz mame po plodnych dnoch tak uvidime zaciatkom juna ako sme sa snazili ci to bude postacovat!!! 😀

lea1333
18. máj 2011

@azalka22 si po kyrete?

vierka0
18. máj 2011

@lenkasop ja tiez viem len tak, co som bola ja 🙂 zobrali mi asi 5-7 ampuliek krvi a islo to na vysetrenie na oddelenie trombozy..no a tam mi povedali ze vysledky o mesiac - moj lekar dokonca povedal, ze to moze trvat az 6 tyzdnov..takze si na vysledok este pockas..

azalka22
18. máj 2011

@lea1333 ano, minuly stvrtok.odvtedy slabunke krvacanie a vcera tot taka velka zlucenina cohosi. a potom nic. som zvedava, co bude poobede. nic neboli, som fajn, este potrebujem absolvovat utz kontrolu, asi v piatok.
a spytam sa na dalsie vysetenia, ktore sa robievaju. 😲

lea1333
18. máj 2011

@azalka22 si po prvom kyrete?no to su dozvuky cistenia to sa stava neboj sa...vela bab krvacalo po kyrete a ako pises aj ty aj take hrudy krvy mali!ja som nemala nic len hnedy vytok....par dni po

azalka22
18. máj 2011

ano, prvy. si ma upokojila. dakujem.

nat28
18. máj 2011

Ahojte dievcata, ako sa vsetky mate? Som tu par dni nebola, pozeram ze ste to rozbehli 🙂 Inak baby, mam na vas otazku. Nenavrhol vam gyndos chodit na folikulometriu? Ja nad tym uvazujem ze sa pojdem opytat, lebo uz presli 3 mesiace a zacali sme sa snazit, ale ovu testy mi ukazovali riadne bludy...takze vobec neviem odhadnut kedy mam ovulku a takto otehotniem kedy???

shania31
18. máj 2011

@azalka22
@lea1333
suhlasim s lea1333, je to mozne, aj ja som to tak mala- sem tam taky vacsi kus zo mna vysiel- maternica jak sa docistovala, kedy si mala kyret robeny??

lea1333
18. máj 2011

@nat28 ahoj ano mne to doktor navrhol ale ze az ked neostanem do pol roka tehu ci ze to je do septembra tak zacnem chodit na folikumetriu...len chod ked mas moznost aj ja som mla ovulku na 22den som s toho jlen! 😀

nat28
18. máj 2011

@lea1333 no praveze mi to dr nenavrhla, ona nie je moc akcna, preto sa pytam ze ci mam cakat ze ma vypoklonkuje z ordinacie alebo co 😀 Ale ocividne na ovu testy reagujem zle a podla plodneho hlienu sa riadit neviem, tak ma nenapada ina moznost ako zistit kedy mam ovulku. A cykly nemam veru ukazkove tiez 😖 Inak ja som otehotnela tak, ze som nahodou bola na sone a prave som bola tesne pred ovu, tak sme sa snazili a vyslo to na 1.sup. Teraz by sa mi to tiez zislo. Asi pojdem za dr a ked nebude chciet, tak poviem ze si to zaplatim...

vierka0
18. máj 2011

@nat28 idealne je stykovat kazdy druhy den, ak chces vediet ci ovulka prebehla a kedy je dobre merat bazalnu teplotu..ale ta ti to potvrdi az ked ovulka prebehne..

nat28
18. máj 2011

@vierka0 no ved prave s tou BT, to mi nepomoze...pockam este 1 cyklus a ked nic, tak pojdem za dr. Tebe sa ako rychlo po MA podarilo otehotniet?

vierka0
18. máj 2011

@nat28 no ale aspon vies, kedy ovulka bola (ci vobec bola) a kedy nemas cakat mrchu 🙂 no ja som na kyret nakoniec nebola, potratila som v 5tt a vsetko odislo silnou menstruaciou (lekar ma chcel poslat na cistenie, ale poprosila som ho, ci nemozme este pockat, ci sa to neda prirodzene)..otehotnela som hned na dalsi cyklus..

nat28
18. máj 2011

@vierka0 tak gratulujem ze to slo tak rychlo 🙂 dufam ze aj u nas to pojde sup sup, lebo priznajme si, uz nie sme zrovna najmladsie vzhladom na to, ze mame 29 a ziadne deti... tak drzim palce 😉

vierka0
18. máj 2011

@nat28 no to si ma teda pobavila 😀 ze v 29tich nie sme najmladsie 😀 tak jasne, ze nie je to 22 ale stale sme mlade 🙂 aj ja tebe drzim prsty..ja som stale v obavach o to druhe..na buduci tyzden idem na kontrolu, veeeelmi dufam, ze je vsetko okej, lebo ked sa zase budem kukat iba na zvysenu sliznicu na monitore, tak sa tam asi rovno rozplacem 😖
inak ta bazalna teplota nie je nijako narocna..aspon potom vies zhodnotit ako bolo skóre v danom cykle 😉 tebe ked ovu testy netmavli, mozno ani ovulacia nebola..bolo by dobre vediet, ci vobec ovulujes..

nat28
18. máj 2011

@vierka0 ja som nemyslela ze sme stare, praveze naopak 🙂 ale kedze planujem 3 deti a chcem trochu vacsie odstupy, tak to aby som si svihla 😉 Ale je pravda ze 1.dieta je idealne skor a potom druhe mimi aj v 40-ke kludne.
Pozeram ze si v 8tt, takze na srdiecku si este nebola? Neboj, urcite tam bude, som si ista 😉 Inak je to krasny pocit ked vidis ako to bije na monitore, ja som bola vtedy snad najstastnejsia na svete. Bude to dobre, hlavne ver.

vierka0
18. máj 2011

@nat28 no to aj ja by som chcela tri 🙂 ked to stihneme..v tomto mas teda pravdu 🙂 no bola som u lekara v siestom tyzdni, sono mi nerobil, nechcel to narusat (kvoli tomu potratu predtym) tak mi len zobrali krv, poslal ma na vysetrenie na hematologiu a o tri tyzdne ze sa mam prist ukazat, ze aj sono urobi..no som veeeelmi zvedava, aj sa bojim..

nat28
18. máj 2011

@vierka0 poslal ta na hematologiu? To je super ze mas takeho starstliveho lekara, lebo bezne po 1. potrate ta nikto nikam neposle a ak ti nieco je, preco cakat na dalsi potrat? Taki by mali by vsetci, ale zial realita je ina.

vierka0
18. máj 2011

@nat28 no hej, mna sa rovno opytal, ci uz som na tom bola a ze urcite mam ist, dal mi aj rovno meno lekarky vsetko..vidim, ze ty si uz o dve babatka prisla..

nat28
18. máj 2011

@vierka0 ja som prisla o dvojicky 😢 ale ked budem tehotna opat, budem trvat na krvnych testoch hned na zaciatku, nebudem riskovat. Aj si to zaplatim ak s tym bude problem. Musim ist dom, drz sa a neboj 😉

vierka0
18. máj 2011

@nat28 sak si sa mohla opytat uz teraz lekarky, ci nemozes ist..ved aspon budes vediet, ci ten problem mas alebo sa rovno vyluci..tak papa

odrik
18. máj 2011

No babulky, co su to tu ake obavy z veku?! Ja mam 38, jedenastrocneho syna, na ktoreho sme si pockali 5 rokov. Teraz sme cakali druhe babulko, ale v piatok nam odislo v 10tt do nebicka. Tak tiez cakam kym sa spamatame, asi pojdem na potrebne vysetrenia, aby sme predisli dalsiemu neuspechu (ak sa to vobec da).

@vierka0
Ziadne obavy, uz to bude krasne babulko a pekne Ti z bruska zamava!!!! Drzim palceky!!! Bude dobre!!!
@nat28
Neboj, uz uz sa podari!!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre