Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lenkasop
19. máj 2011

Katusap....moja neplač, viem ako to bolí 2.5 som bola už 2x na kyrete, bolo to hrozné,mali sme už aj sdriečko a všetko sedelo ako malo byť a potom koniec. Ak máš posunutú ovulku, tak by to mali brať do úvahy a hodnota je dosť vysoká. Hlavne sa drž a skús myslieť pozitívne.

odrik
19. máj 2011

@kvetinqa
🙂 !!! No vidis, vsetko je relativne! Ja sa teraz na mrsku tesim ako nikdy pred tym! 🙂 a pred tym som ju len odhanala prec, aby som bola tehulka. A takyto relativny je cely nas zivot! A strasne nespravodlivy a nefer! Cim skor to pochopime, tym skor sa budeme tesit z malickosti a kazdodennych radosti!!!

katusap
19. máj 2011

@lenkasop ovulku som mala na 18 DC robila som ovu testy, tak viem a ktovie kedy sa vlastne uhniezdilo....no ale moja dr. to neberie do uvahy
vidim, ze uz mas dietatko, aspon to jedno ti bolo dopriate ...nikdy som si nemyslela, ze moje prve tehu bude taketo, strasne sme sa tesili, lebo sa nam nedarilo

lenkasop
19. máj 2011

Bože baby keď tak na to pozerám, koľko nás je a každý deň sa k nám niekto pridá, to je hrozné. Konečne by sa mohli už objavovať už lepšie správy 🙂 .

lenkasop
19. máj 2011

katusap...človek ani nevedel, ale len v mojom tesnom okolí poznám 3baby, čo prišli o prvé. Drž sa a ak by to teraz nevyšlo, hore hlavu, prečisti si telo, daj si vitamínky už aj skôr než sa začnete snažiť a hlavne nemysli na to všetko, urobte si peknú dovolenku a uvidíš zadarí sa ani sa nenazdáš 🙂 🙂 🙂

Celé tehu s Kristínkou prebiehalo v pohode,no a teraz 2x MA ☹ ☹ teraz ma čakajú vyšetrenia a uvidíme čo bude ďalej.

katusap
19. máj 2011

@lenkasop jaj, vitaminy som zacala brat hned, ako sme si povedali, ze chceme mimi, nechcela som nic zanedbat a predsa toto...navyse neviem, ci zvladnem dalsie snazenie ....co ak sa to bude opakovat

lenkasop
19. máj 2011

odrik.... máš pravdu, hlavne myslieť pozitívne,po utorku som si poriadne poplakala a ráno môj pohľad do zrkadla....radšej nebudem komentovať,mohla som hrať strašidlo 😉 Už chcem 24.5 !!!!!!!!

lenkasop
19. máj 2011

katuskap....tak takto som si hovorila aj ja, bála som sa a je to úplne normálne, čakala som rok, teda kým som sa odhodlala, strach urobil svoje a veď už vieš... Poučila som sa, nesmiem dopustiť , aby strach vyhral, lebo potom som na najlepšej ceste prehrať. Je kopu žien, ktoré absolvujú umelé oplodnenie niekoľkokrát za sebou a nevzdávajú sa. Musíš myslieť pozitívne a tešiť sa ako budeš mať bábätko v brušku a potomv náručí. 🙂 Vyjde to.

odrik
19. máj 2011

@katusap
Mne to zistili v 8tt, cakali sme cely 9tt, takze skoro do 10tt. Lenze ja som uz spinila a kleslo HCG. V gestacnom vaku bola jedna malinka biela skvrnka, ktora uz mala vyzerat uplne inak. Zaciatok 1. tehu som mala tiez zly, velmi podobny, nebolo dlho nic vidiet, tak ma hospitalizovali ako extrauterinku, pretoze sa im zdalo, ze babulko je vo vajcovode a nakoniec sa v 8tt objavil moj syncek aj so srdieckom ako zvon! Lekar skoro onemel! A ja tiez! Vtedy to bol zazrak! Teraz sa uz nekonal! Ja viem, ze zazrak musel ist aj k niekomu inemu! Pri mne uz raz bol. A ja Ti zo srdca prajem, aby teraz bol pri Tebe!!! A verim, ze bude!!!

lenkasop
19. máj 2011

odrik 🙂

odrik
19. máj 2011

@lenkasop
Moje zlato, viem ako strasne by si chcela posunut cas! Ale pozri ako vsetko rychlo leti! Tak preleti aj tych par dni! Mysli len na krasne veci, uzite si krasny vikend a vyzdravte sa!!!

odrik
19. máj 2011

@chovancova27
Dakujeme za podporu a tesim sa, ze nakoniec vsetko dobre dopadlo!!! 🙂

katusap
19. máj 2011

@odrik To si nadherne napisala, dakujem ti za tvoje slova. A aj ked je to krute som rada, ze nie som sama i ked to znie akokolvek hlupo, ale hadam chapes, ako som to myslela. No musim ist dalej..hovorim si to stale dokola a snazim sa tym utesit, ale ked som napr.pocula plakat sestru a mamku do telefonu, tak sa mi neda neplakat. Asi budem chvilu nenavidiet vsetky bruskate maminky, ale to asi k tomu patri. je to o to horsie, ze na vianoce sme uz mozno mohli byt traja, alebo kratko po novom roku. Esteze mam moju Nelinku- psika. Cely den je dnes pri mne a je smutna a tak mi je luto aj jej.

lenkasop
19. máj 2011

odrik....presne, čas hrozne letí. Už sa aj teším za mojim koníkom, 3mesiace som na ňom nebola, tak aspoň teraz opäť začnem na ňom jazdiť 🙂 a prídem na iné myšlienky.

katuskap... ja som teraz na Pn-ke prebrala skrine, papiere a poumývala kuchynskú linku, len aby som sa zamestnala a nemyslela na to všetko. Aj ja som neznášala pohlad na bruškaté maminky a aj teraz sa ma v robote vypytujú, či som tehu,keď som bola tak dlho na PN!!!! Musíme sa obrniť a fungovať navonok aj keď sa nám chce plakať a srdiečko bolí. Čas je naozaj najlepší lekár. 🙂 Zvládneme to.,uvidíš.

lenkasop
19. máj 2011

Dievčatá, želám dobrú noc 🙂 🙂

odrik
19. máj 2011

@katusap
Neboj, nebudes nenavidiet bruskate maminy, budes si hovorit: "Aj ja onedlho budem!" A viem presne, ako to myslis. Aj ja som tu prisla na to, ze nie som sama, ze svet sa nezrutil, ze mam koho poprosit o radu, a ze niektore zienky si strasne vela vytrpeli! A maju moj uprimny obdiv!!! Vsetky!!! Ja som mala termin 12.12. Krasny! Ale mozno bude este krajsi! Ja este tiez do vankusika placem nad nespravodlivostou sveta. Mam 38 rokov a otazku, ci sa mi este aspon raz podari zazit ten uzasny pocit! Neviem, mozno uz nie! Ale mam skvelu rodinu a to je obrovska hodnota, za ktoru som vdacna! A mame zdravie! A bezne kazdodenne radosti! A uvidis, podari sa!!! Jedna mila zienka tu raz napisala, ze kedze na nas cakaju tie najlepsie a najsikovnejsie deti na svete, na tie si treba trosku pockat!!! Urcite bude dobre! Uvidis!!!

odrik
19. máj 2011

@lenkasop
Aj Tebe 🙂

katusap
19. máj 2011

@lenkasop no o praci mi ani nevrav...vsetci vedia, preco som zostala doma, robim v infekcnom prostredi a tam ako tehu byt nemozem....ani nechcem vidiet tie pohlady ked sa tam budem musiet vratit a vysvetlovat, kde je mimi...navyse je tam dost takych ludi, kt. este nakoniec povedia, ze som si to dala zobrat ☹

katusap
19. máj 2011

@odrik mna trapi to, ze v poslednej dobre sa deju len zle veci okolo....este pred dvomi mesiacmi som trpla, lebo bolo u mna podozrenie na rakovinu prsnika....to bolo v marci...a v aprili som sa tesila z // ... a teraz toto....boze, co ma este caka, kym sa dockam zdraveho vonaveho babatinka?

odrik
19. máj 2011

@katusap
Uz Ta zle necaka nic!!! Uz si si to vybrala!!! Teraz uvidis ako bude, ak nie dobre, pockas na prvu mrsku, ako ja, a budete snazilkovat znova!!! Ved ide o uzasnu vec, tak budete skusat, az sa podari!!! A zatial ale prosim Ta nic neries, ved este vobec nie je iste, ze to nebude dobre! A ja uz do prace chodim a ked sa ma spytaju, pravdivo odpoviem, a nechci vidiet tie utrapene a sucitne pohlady. A tak si poviem: "Dobre vam tak, naco ste boli zvedavi?" A vies kolko znamych sa pyta, preco sme pohodlni a nemame druhe dieta? No co na toto mozes tym uboziakom, nic netusiacim, odpovedat, len s nadhladom sa nad to povzniest. Ine Ti neostava! Ale bud silna! Bude dobre!!!

odrik
19. máj 2011

@katusap
A hlavne sa dobre vyspi, lebo to potrebujes, viem, ze sa to lahko hovori, ale prezila som to!!!

shania31
20. máj 2011

@katusap
Ahoj, ja som mala presne toto iste, mala som byt v 7 tt, ale bohuzial podla UTZ to bolo 5tt+3 dni.....tiez som cakala vyse tyzdna, stale dufali, ze sa to tehu nejak nastartuje - no verdikt bol zamlknuty potrat.
Neplac, spravodlivosti vo svete niet - my sme cakali na to babatko takmer 2 roky a skoncilo to takto..... ☹
Ale to HCG mas naozaj dost vysoke......a mimomaternicove tehu vylucili?? Lebo gestacny vak moze byt v maternici, ale plod sa uchytil "inde".

miyya
20. máj 2011

@katusap moja ja som presne toto zažívala pred rokom. 28.mája som išla na kyretáž a bol koniec :( trápila som sa tým a stále to trošku bolí a pozri ako mi už krásne nabiehaju týždne.drž sa. Na MK mi poradili,začala som merať BT brať femibion,duphaston a pekne rýchlo sme otehotneli znova a teraz čakáme naše vysnívané dievčatko. 🙂

kvetinqa
20. máj 2011

@odrik
@lenkasop
@katusap suhlasim s ondrik. nema zmysel plakat nad tym, ze sa to nepodarilo a tak isto nerozumiem niektorym vyjadreniam maminiek tu na MK, ze sa nemozu pozerat na bruskate maminy atd.. Nikto nevieme co ma kazdy z nas za sebou a tym, ze budeme depkovat, nic nevyriesime. V snahe o babe a tehu strasne zavazi aj psychika, preto musime ostat silne a bojovat. Katusa, inak aj ja som mala v maternici gestacny vak a plod uhniezdeny niekde inde. A priznaky mimomaternicoveho som nemala ziadne.. tak pozor na to..

monulicka
20. máj 2011

ahojte zienky
hm, neviem zatial ci sem patrim, kedze podobne ako @katusap si musim pockat na ortiel do 30.5. 😔 Ale vcera som bola na sone a podla MS by som mala koncit 8tt....podla uzv to je vsak len 6tt a nemame akciu srdiecka 😔 aj samotne babo bolo malinkate, len 4mm, co by uz na tento tt malo mat tak 2x viac...Moj Dr.je optimista, povedal, ze som mohla otehu neskor..ale ja viem, ze som nemohla....a navyse som aj uzila Escapelle. Takze si myslim, ze ide u mna o MA 😔
Este stale dufam, ale zaroven neverim, netrapilo by ma az tak, ze je babo male, ale skor to, ze vobec nebolo srdecko 😔 Nastastie mam doma maleho chlapceka, ktory je mojim slnieckom, inak by som sa asi z toho cakania zblaznila...
Len, jedna vec ma matie...moze mi aj pri MA vychadzat pozitivny tehu test? 😕 som si robila jeden v nedelu a hned nabehli dve silne //..ci to je tym, ze to HCG je furt v krvi aj ked uz napr.babo nezije?

shania31
20. máj 2011

@monulicka
ahoj, ano, samozrejme , ze moze vyjst pozitivny test aj pri MA, ja som mala v den kyretu dve silne ciarky....HCG je v krvi este aj isty cas po kyrete, neklesne ti hned na nulu....

azalka22
20. máj 2011

jej dievcata, kolko nas je, co sme si to prezili a nikto nevie, kde je pravda, preco sa stali tieto veci. je to velmi zlozite obdobie najma ta neistota (ja som z toho osedivela trocha). 😒
ja uz cakam na den kontroly (pondelok) dufajuc, ze vsetko bude fajn, maternica vycistena a potom si pockam len na mrsku. ako napisala @odrik, asi nikdy som tak tuzobne neocakavala kramy ako teraz.

este mam jednu otazku, cistenie maternice v podobe spinenia moze byt aj dlhsie ako jeden tyzden, nie?

shania31
20. máj 2011

@azalka22
ahoj, moze byt aj dlhsie - mne doktor povedal, ze to mozem mat aj mesiac a potom mi nabehne novy cyklus
no to verim, aj ja som prvu mrchu po kyrete ocakavala ako nikdy predtym 😀 😀

lenkasop
20. máj 2011

azalka22 aj ja mám špinenie cca 2týždeň -dva dni nič a potom trochu,takže tak.
kvetinqa... ťažko sa mi na ženy s bruškami pozerá,stále mi to pripomína,že aj ja som už mohla mať mimi v brušku,proti nim nič nemám a želám im to 🙂 , je to len nejaká moja obrana, aby som toto obdobie nejako prekonala. Každý sa s tým vyrovnáva po svojom 🙂
monulicka...tak toto som si presne prekonala pri prvom MA,takže ťa viem pochopiť. ☹
katuskap...odrik má pravdu, musíme sa tomu postaviť priamo. A na tých neprajníkov v robote sa vykašli, nestoja ti za to. Smolu si si už vybrala a teraz už len to dobré, uvidíš. 🙂

azalka22
20. máj 2011

ja som v robote prosila sefku, aby si to nechala len pre seba, no mali poradu a kolegyna na nu priamo vyskocila, ze ci budem dlho PN, sefka sa osivala, nechcela povedat, nakoniec vsak potvrdila. no a kolegyna hned dalsi utok, ci som tehotna. opat nechcela povedat, no nakoniec pritakala. takze teraz je to tak, ze si myslia, ze som, pricom zial nie, ale necham ich v tom, nech sa pekne usmievaju a nech ma obskakuju...aspon takuto vyhodu si ponecham 😀
@lenkasop s tym spinenim -som z toho blazon. 1,5 dna nic, potom spinim. v noci nic, dnes spinim. zaujimalo by ma, preco je to tak. .. 😖

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre