Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

katkarv
14. jún 2011

@katus193 bola som na hemat.aj endokrin.aj genet.a nic,vsetko o.k.Dobre nie?Keby aspon niecoo nasli tak mam vacsiu nadej ze sa to uz nezopakuje.

katus193
14. jún 2011

@odrik ano presne tak,ale na Vianoce nech vsetky tu co sme to prezili tak nech mame krasne bruska a potom prejdeme do temy anjelicky v nebicku a zdrave babatka v brusku 😉 Baby vsetkym nam drzim palce 🙂

nat28
14. jún 2011

@odrik ake si mavala cykly predtym?

katkarv
14. jún 2011

@odrik aj ja si myslim.A este pockam ci aj tie bolesti este pridu.Nechcem ist zbytocne pod noz lebo co ak sa nieco pokasle alebo este viac oddiali napr.laparotomiou sanca otehu.

odrik
14. jún 2011

@nat28
Presne 29 dnovy cyklus a takmer vzdy presne, len ked som bola chora alebo prechladnuta, tak len 26 dni.

odrik
14. jún 2011

@katus193
Tak na Vianoce v novej teme 🙂 !!! Vsetky!!!

nat28
14. jún 2011

@odrik tak to sa neboj, s najvacsou pravdepodobnostou sa ti vrati tam kde bol aj predtym 😉 to ja som mala dlhe a som 4 mesiace po kyrete a zas sa mi predlzuju. Esteze zijem v 21.st a da sa to krasne riesit hormonmi 🙂

katus193
14. jún 2011

@katkarv tak to je sila,to fakt nechapem,vies ja mam strasne obavy ked otehotniem,pretoze mam v rodine jednu zenu ktora mi mesiac pred tehotenstvom predpovedala v kartach ze budem tehotna ale ze musim si davat pozor lebo mi hrozi potrat a stale mi opakovala davaj si pozor,nic nedvihaj no a potratila som.Jej som ani nepovedala ze som tehotna pritom mi volala ze stale jej karty davaju ze niekto v rodine caka dieta,ale my sme to nechceli nikomu povedat este na zaciatku .No a pred mesiacom mi zase vestila a zase vyslo to iste,hroziaci potrat a nemocnica,takze aj som olutovala ze som si dala vestit,tie karty nam vysli vo vsetkom,mozno niekto takym veciam neveri,ale je az neuveritelne co vsetko sa nielen nam splnilo.

odrik
14. jún 2011

@katkarv
Predsa je to len zasah do organizmu, neviem, aka je dlha rekonvalescencia, ale asi by som este pockala. Operaciu mas vzdy moznost uskutocnit, neutecie Ti. Drzim palceky pri rozhodovani a este viac pri snazilkovani, aby si sa vobec nemusela rozhodovat!!!

katus193
14. jún 2011

@odrik No nebolo by od veci si dat taky ciel 😉 Tak teda nech su uz Vianoce 😀 aj ked mam radsej leto 😀 VELA STASTIA 🙂

katkarv
14. jún 2011

@katus193 ja som bola tiez u vestici ked som planovala prve tehu a vravela mi ze v 2009 nemam otehu lebo mozem potratit,ja som otehu 25.12.2009 a skoncilo to MA,na to som bola pripravena,lebo povedala ze druhe tehu bude o.k A ked mi zas povedali ze zas MA tak som sa zrutila,vobec som to necakala,ved povedala ze to bude o.k.A nedavno mi predpovedala ze do decembra porodim,zaujimave lebo este stale niesom tehu ☹ Ine veci jej vysli,len toto najpodstatnejsie NIE.Takze uz jej neverim a necham to na osud.

katkarv
14. jún 2011

@odrik dakujem.To by bolo idealne 🙂 Fakt nech sme coskoro v inej teme 😀

odrik
14. jún 2011

@katus193
Aj ja som sa tesila, ze v lete si budem pekne chodit pysna s bruskom, ale priroda to chcela inak. Tak snad mozno na Vianoce a budem teda chodit asi bez kabata 🙂!!! Tak nech sme strastne vsetky cim skor!!!

odrik
14. jún 2011

@katkarv
Budeme na seba mooooc mysliet!!! 🙂

katus193
14. jún 2011

@katkarv ja som si povedala ze tento raz urobim cokolvek aby som babo zachranila,lebo mam pracu kde sa dost namaham a dviham tazke veci a vlastne aj v robote som zacala krvacat,takze ked budem tehu tak chcem hned ostat doma

katus193
14. jún 2011

@odrik ved to nam fajne vyjde pred letom porodime,takze nebudeme musiet mimi babusit do fusaka 🙂 no ved ja mam v skrini par veci co som si kupila na leto a nohavice som mala uz par krat kedze som na brucho tak pribrala ze tie mi sedia super a ani nevidno ze su tehotenske 😀

shania31
14. jún 2011

@katkarv
ahoj katka, uplne s tebou suhlasim- pozitivny test este nie je vyhra -len prvy krok k tomu, aby...
dolezite je aj to, aby to bolo zdrave, aby sme to donosili ....... 😕

katusap
14. jún 2011

@majuska251 ahoj...ja som dnes 14.den po kyrete ☹ a tiez mi je nejako smutnejsie ako po minule dni .... ja beriem len kyselinu listovu, este sa chystam dokupit si k tomu vitamin E a ine brat nebudem....som tu spominala, ze od femibionu som strasne priberala, takze to uz nehrozi ....a navyse, tieto kombinovane preparaty obsahuju aj jod a kedze mi pred kyretom zistili znizenu funkciu stitnej zlazy a beriem lieky,tak to nechcem brat....alchemilku sa chystam pit po prvej mrche, nechcem to teraz nejako silit....nech sa pekne maternica zregeneruje a potom ju uz zacnem pripravovat na druhe a uspesnejsie tehu 🙂

nat28
14. jún 2011

@katusap ty si pribrala od femibionu? Lebo ja ho beriem od leta odkedy sa snazime a je pravda, ze som dost pribrala. Co sice nie je na skodu, lebo som predtym bola strasne chuda, ale aj tak...a to si len myslis ze to je tym, alebo si to uz od niekoho pocula?

katusap
14. jún 2011

@nat28 ja som od neho pribrala od konca oktobra do mozno polky aprila 7 kg !!! cista hroza .... a neni to len moja skusenost, viacere baby nadavali.... takze dakujem, femibion nebudem brat ani keby mi ho dali zadarmo

odrik
14. jún 2011

@katus193
🙂 mne sa prvy syncek narodil v maji! Bolo to super! Tak mozno o rok..... A samozrejme vsetky!!!

noja2210
15. jún 2011

dobre ranko...tak uz som oficalne "vasa" a pocity? ziadne...si pridem ako v zlom filme...alebo sne...ale ak mam byt objektivna, tak to nebol taky horor ako som si predstavovala...trosku meskali s terminmi...hodina cakania navyse...a 15.30 odchod domov...moj obetavy poloviciak dokonca varil (co je u nas fakt unikat) a takmer ziadna bolest ani krvacanie ma prekvapili....

teraz uz len zamestnant si mysel...asi pracou a pracou a cakat na lepsie casy....

ernuska296
15. jún 2011

@noja2210 ahoj....je mi to luto..ale mas to za sebou:((((( je to strasne!!!!!neboj kazdym dnom je to ako tak lepsie aj ked priprav sa na sinusodiu ze hi ha ..potom fnuk...ale to su an vine hormony!!! telo teraz nevie sme ece tehu ci uz nie?? ach jaj mysli dopredu ze sa zadari a ako pisu baby na vianoce si cukrickujeme malinke v brusku..pekne odychuj a neviem odkial si ale ja som si gynex zohnala z nr pozri si na ich stranke predajne a ja som sla osobne mila pani pov. mi ze po kyrete je dobre 3x5 kvapiek sa mi po nom spustilo aj krvcacnie na jeden den ale som jej hned call a ona ze je to dobre bo sa to cele cisty..a mas mensiu sancu mat zase tie zrasty a furt neco!!! tak vyskusaj uvidis ja ho uzivam druhy tyzden a pijem tu alchemilku..a plus femibion,,,no akoze aj ja pozorujem ze som nejaka pribrata a myslela som ze to z toh ze sa telo chystalo na tehu..je to tym femibionom???nooo som zvedava co sa zase bude diat....
odychuj a drz sa🙂)))) nech ta peke muzik obskakuje 🙂))

ernuska296
15. jún 2011

ahojte babiky..ako sa mate???
som si bola v pondelok pre vysledky z histologie a tak mi to ublizilo...ked si poviete ze ste mali mat v decembri mimi a miesto toho drzite papier...a citate o "TOM",fuuu ale bohuzel kuzel..:((((
no chcem sa spytat nejako vam okomentovali vysledky alebo vam pov. ze histologia potvrdila ze ste boli tehotna...akoze diky to je mi novinka ze ano...chapem ze na to preco zaco naco je iny odbor tak naco sa robi histologia? a mali ste nektore neco podobne nap. ako ja? zakrvacana nekroticka a zapalovo infiltrovana decidua a utzky choriovych klkov????? diky za kazdu odpoved...zajtra ma caka hematologia som zvedava...

noja2210
15. jún 2011

@ernuska296 dakujem...presne toho sa obavam, ze hihi - haha a potom fnuk...ale to asi neovplyvnime...
dnes som prevetrala kartu v online lekarnach...nakupene gynex, alechemilka, kys. listova (ale nie femibion, taka obycajna)...

mudr mi odporucala pit co najviac tekutin....tak aspon o liter viac ako je bezne aby sa organizmus precistil akurat ja sa musim nutit aj jest, nieto este sa nalievat vodou....blueee

a este som sa chcela spytat ako je to s krvacanim....ja som sa pripravila ze 2 tyzdne a nakoniec som vcera bola na kyrete, velmi jemne krvacanie a dnes nic...normalne ze nic...aj sppinenie je take, ze velmi slabucke...je to normalne?

ernuska296
15. jún 2011

@noja2210 ahoj...no to je indi vindi...aj ja som sa bala ze budem krvacat jak krvna skumavka...a tiez som bola v soku ze to je ona cele a tak len to spinenie...ale potom tusim na 5 den som aj krv mala a bolelo ma brucho tak som tuzim dva dni takto bola ...ale teraz z tohto pohladu je to ok....ze uz nespinim a tak....to je dobre ze si nakupila aj ja mam zasoby a kupila som aj drahemu fertilman...nech len pekne papa aj on je v tom zapojeny v dalsom snazilkovani!!! nie?🙂 a co ti moja pov. pricina ci tie ako nam all ze to priroda?!!!!

noja2210
15. jún 2011

@ernuska296 povedala, ze priroda pretoze som zdrava bez komplikacii a indikacii, ze si nemam robit nadej ze daco povie histologia a ze je velmi pravdepodobne ze druhe uz bude fit - ze z jej praxe to je tak 50% prve tehotenstvo konci spontannym alebo MA a to druhe potom 95% je ok a ze mam fakt vela pit a aspon 2 tyzdne ziadna fyzicka namaha a vraj nevidi dovod preco by som mala byt doma, ze to nerobi dobre, ze co najskor sa zaradit do bezneho zivota...tak si dnes oddychujem doma na dovolenke a zajtra uz ficim makat....lebo naozaj sa fyzicky citim v pohode, akokeby sa nic nedialo....

ernuska296
15. jún 2011

@noja2210 noo statistika pekna..len skoda ze sme v tej "stastnej" skupine!!! ach jaj je nas tolko vela ze to je konec....no ja som na PN ale je mi tu aspon mne lepsie...a realny zivot ma ece len caka sa don zaradit...tak co uz treba myslet len dopreduuuuuu

noja2210
15. jún 2011

@ernuska296 presne tak...obcas sa treba trosku polutovat...ale vacsinou treba pozerat dopredu...uz to nezmenime...ani nicim neovplyvnime nabuduce (toto ma desi najviac)....takze nam to ostava iba prijat...

som zvedva ci mi to takto pojde zdovodnit ked budem mat zly den...lebo dnes mam pocit, ze zly este len pride....

katusap
15. jún 2011

@noja2210 ahoj...tak uz to mas za sebou, uz bude len dobre....jasne, ze to neni nejaky hororovy zazitok....aj ja som si myslela, ze to bude nieco strasne a ked som kracala na salu, tak som bola absolutne pokojna, ani som sa uz nebala, proste sme sa s tym zmierili, ze to tak musi byt a asi preto to nebolo take "narocne" ....ja som tiez krvacala len par hodin po kyrete, aj to len slabucko a rano uz nic, len spinenie ....asi tusim na 5.den som zacala trosku krvacat, ale na dalsie den uz zase len spinenie.....po tyzdni uz len malicko a teraz, co som 2 tyzdne po, tak len obcas mam taky vytok nejaky, o kt. tu aj babule pisali - alebo to bolo v inej teme? 😅 a tiez som nemala ziadne bolesti, ani v nemocke, ani doma, brucho ma len tak divne bolelo ked som chcela ist na wc na velku 😕 , ked sa mi naplo brucho, ale to trvalo len par dni .....tak sa drz a mysli na nieco ine, na to krajsie, co nas este caka.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre