Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

katkarv
21. jún 2011

@martinka13 ahojky,myslim ze to dobre dopadne,neboj.Mne sa narodila dcerka,nemala lavu polovicu srdiecka a zila 20dni na pristrojoch.ked som potom chcela este dieta povedalo i viacero lekarov ze sa nemusim bat lebo sa este nestalo ze by sa jednemu paru stalo 2xto iste.A veru mam zdraveho syna,verila som im a vobec som sa nebala.

saska02
21. jún 2011

@eviq Ďakujem ti za odpoveď. Snažila som sa dovolať doktorke, no mám zajtra ráno prísť. Tak uvidím, čo mi povie...

saska02
21. jún 2011

@shania31 ahoj, no mne doktorka povedala, že mala by som prvú mrchu mala čakať po šestonedelí, aká by mala byť nespomínala. Preto som sa fixovala na to, že ju čakám až o 6týždňov a teraz ma prekvapila po 4 týždňoch a je úplne iná, ako som mávala.Cítala som si na nete a baby skôr spomínali slabšie mrchy (ja som od rána vymenila už 10 vložiek..) a tie bolesti sú tiež dosť silné...No zajtra ráno idem k doktorke, tak uvidím, čo mi povie...Tebe prišla mrcha koľko týždňov po kyrete? a ako bola dlhá? ďakujem za odpoveď...

saska02
21. jún 2011

@martinka13 Ahoj, je mi to strašne ľúto...aj ja som prišla o malú v 21 tt, mala viackrát omotanú pupočnú šnúru okolo krku a telíčka...sú tomu 4-týždne. Musíš byť silná, poriadne sa vyplač, mne to aspoň veľmi pomohlo...Pripájam sa k názoru shanii31, skús pred novým otehotnením absolvovať genetické vyšetrenie...

shania31
21. jún 2011

@saska02
ahoj, najdes aj tu vo forume zienky, ktore mali velmi silnu mrchu po kyrete
ja som mala tiez velmi bolestivu - normalne na liekoch som bola (co ja nezvyknem) a prva mrcha mi prisla presne po 4 tyzdnoch a dlha bola tusim 5 dni

saska02
21. jún 2011

@shania31 áno jasné, našla som žienky aj so silnou, ale skôr prevládali názory o slabšej mrche...no dúfam, že to bude všetko ok. pomojej zlej skúsenosti s MA sa už bojím všetkého, čo nie je dobré...ďakujem ti

shania31
21. jún 2011

@saska02
hm ty uz mas za sebou aj MA?? 🙄

saska02
21. jún 2011

@shania31 žiaľ áno, v 21tt sme boli na morfologickom ultrazvuku, tak mi lekár zistil, že min. 2-3 dni je malá mrtva...vyvolávali mi pôrod, podarilo sa to na tretí deň-malá mala viackrát omotanú pupočnú šnúru okolo krku a celého telíčka...tie pohyby, čo som cítila boli vraj len dozvuky z mojich pohybov a pohybov čriev..neviem, mám taký pocit, že sa to všetko pobabralo, keď som bola na amniocentéze, malá sa bránila, strašne kopala, aj je pichli do nožičky, no vraj to ju nemalo nijako ohroziť. No po nej mi začalo tvrdnúť brucho, môj pôvodný gynekolog mi nespravil ani jeden kontrolný uzv..vyčítam si to, že som nenaliehala, že som hneď vtedy nezmenila lekára, ale teraz už žiaľ nič nezmením...musím sa nastaviť na to, že budem ok a môj anjelik sa ku mne v najbližšom období vráti späť...

shania31
21. jún 2011

@saska02
aha, ja som to zle pochopila- ja som myslela, ze aj MA a aj toto posledne, co si prezila 🙄
a mozem sa opytat odkial si? z BA?

noja2210
21. jún 2011

ahojte....tak ja sa uz citim kazdym dnom lepsie....len tie potvorske nalady...kociky uz zvladam....ale tehulku ked vidim okolo prejst veru nie...to mi vzdy vrati myslienky...co by bolo keby...

ale ako tak citam vase pribehy...tak som vlastne vdacna, ze vsetko je tak ako je...a nemam sa na co stazovat...tak hlavu hore...a verit v uspesnu jesen...

noja2210
21. jún 2011

@odrik ako? mrsisko uz dorazilo?

noja2210
21. jún 2011

@saska02 si statocna...drz sa...vela sil...

saska02
21. jún 2011

@shania31 ahoj, nie - teraz som po MA...ais som to zle napísala...nie, som z N. Zámkov...ale amnio bola robená v Ba. ty si z Ba?

eviq
21. jún 2011

@saska02
Drz sa, budem na teba mysliet....daj vediet, ako si pochodila a hlavne sa neboj....to najhorsie uz mas za sebou a uz bude len lepsie....drzim palce. Ja som prisla uz o 2 babatka, viem ako to boli.

shania31
21. jún 2011

@saska02
ano, ja som z BA, nejak som predpokladala, ze aj ty - neviem, preco 😝

saska02
21. jún 2011

@noja2210 ďakujem...aj ty si statočná...Je mi strašne, keď čítam, koľké z nás majú takéto problémy...

shania31
21. jún 2011

@noja2210
ahoj, no tie nalady, uplne ta chapem- ja tie 2 mesiace som mala najhorsie- tehu zeny boli pre mna.....
uz teraz to ako tak zvladam

saska02
21. jún 2011

@eviq Ďakujem za podporu...to mi je ľúto, že ty si prišla až o dve bábätká, bolo to po sebe, vieš aj príčiny? Veľmi ti držím palce, aby ti to už vyšlo a mala krásne, zdravé bábätko...

odrik
21. jún 2011

@noja2210
Ahoj moja, nedorazila potvora! A este som aj ochorela, tak mi je na figu borovu! Boli ma hrdlo a soplim. No super! Nalada na bode mrazu ☹! Ked sa dari, tak sa dari. Ale co uz narobim. Tesim sa, ze Ty sa mas trosku lepsie!!! 🙂

katus193
21. jún 2011

@saska02 ahoj,ja som mala tiez po kyrete strasne silnu mrchu,prvy den som tak krvacala ze som minula balik vloziek a v zivote som takto nekrvacala ale dalsia mrcha bola uz ok,vraj ta prva byva dost bolestiva a aj silna,ja som mala presne taku 😉

saska02
21. jún 2011

@katus193 ahoj,ďakujem ti za info... a ako dlho si mala prvú mrchu? bola celý čas taká intenzívna? ja mám dnes už druhý deň a je to stále rovnaké, aj tie bolesti...

katus193
21. jún 2011

@saska02 ano ja som to mala tak isto prve tri dni strasne silna fakt nikdy som taku nemala,ale po troch dnoch to ustalo a uz v pohode,mala som sedem dni.Ale ak by ti bolesti stale pretrvavali tak potom radsej zbehni k dr,ale viem ze niektore baby maju velmi silnu

saska02
21. jún 2011

no, tak dúfam, že aj u mňa to bude podobne, ale zajtra aj tak zbehnem k doktorke...pre istotu

katusap
21. jún 2011

Ahojte babulky moje....mam za sebou druhy den v praci, ale mam pocit, ze bol este horsi nez prvy....niekto tu pisal, ze mu kolegovci vycitali nepritomnost....tak u mna rovnako, jedna svinucha mi to vyhodila na oci, ze museli za mna robit, ze teraz ja mozem robit navyse ked som bola viac ako mesiac doma ....povedala to, ako keby som bola na dovolenke, ale co uz....a aby toho nebolo malo, dalsia velmi "citliva" kolegyna zacala pri obede rozpravat o tom, ako chodila s velkym bruskom za svojim manzelom do prace...mala som chut zapichnut jej vidlicku do oka 😠

No....ale na inu temu....dnes som absolvovala hematologicke vysetrenie . Cakala osm tam 3 hodiny ako curak, mojho muza uz slak trafoval 😠 no vysledky negativne....ale co sa tyka hematologie, tak to nie je vsetko....dr. ma este objedna na hemostazeologicke vysetrenie na KHTK v Martine ....vraj je to jedine miesto na SK kde sa to robi a dlho sa tam caka ☹ ze termin bude asi az v septembri...tak som zvedava.....no a chcem sa spytat, ci niektora z vas absolvovala vysetrenie v tomto zariadeni ...teda ci vam niekto zistoval, ci mate tromboflebitidu? ja som bola normalne prekvapena, ze napriek negativnymv ysledkym je ochotna objednat ma tam, aj ked je to daleko, ale nevadi.

shania31
21. jún 2011

@katusap
Ahoj, to tak skoro si mala vysledky???
Mne povedali, ked som bola na hematologii, ze vysledky budu za 3-4 tyzdne - hlavne vysetrenia tych trombofilnych mutacii trvaju hodne dlho...

katus193
21. jún 2011

@saska02 drzim palce aby to bolo ok 😉

lenkasop
21. jún 2011

shania31 katuskap.....ja som čakala na trombofilné mutácie 3týždne a negatívne 🙂 aspoň to je dobré. Čakám ešte na endokrinológiu a potom ideme na to 😀 Teším sa

Odrik....ako si dopadla?

katusap
21. jún 2011

@shania31 @lenkasop teraz mi robili len nejake zakladne veci co sa tyka trombofilie....a tie su ok ....este treba skontrolovat tie dedicne hovadinky....a to v tom Martine....a vy ste kde boli babule na to vysetrenie tromb. mutacii? lebo ona mi povedala, ze to co mi tam budu "skumat" 🙂 sa robil len v Martine a preto sa tam caka dlho ....ze mozno az v septembri sa dostanem na rad.....ale ze ak by som otehotnela skor, ako absolvujem toto vysetrenie, tak si budem pichat kazdy den preventivne 0.4 ml fraxiparinu 😕 a ked to vysetrenie absolvujem a bude negat. tak si nebudem musiet nic pichat

shania31
21. jún 2011

@katusap
jaaaj, tak to tie zakladne ano 🙂
ja v Bratislave som to absolvovala- v Narodnom hemofilickom centre - oni tam maju aj laboratorium rutinnej a specialnej hemostazeologie ......

katusap
21. jún 2011

@shania31 tak potom nechapem, naco ma posiela do Martina, ked je to v BA, vsak tam by som to mala blizsie....a preco mi teda tvrdila, ze to robia len v Martine a inde nie? som z toho jelen teraz 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre