Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucka1987
9. jan 2011

@evka1984 ahoj mne vysetrili toxo este v nemocnici ked som sla lezat.. a na stitnu ti vezme normelne obvodna.. zavolaj jej ze kedy mozes prist na odbery na stitnu, ze si potratila a tak..... urcite nebude namietat..a ta toxo neivem kde sa inak bere ale ma pocit ze aj tu ti moze urobit obvodna... z krvy..

adena13
9. jan 2011

jari diky aj za to..dnes je už trochu lepšie,akurát ma zase chytá migréna..tú som teda predtým vôbec nepoznala.. ☹

evka1984
9. jan 2011

@lucka1987 super dakuejm za info... skusim najprv u obvodnej lebo na endo sa strašne dlho čaká...

hagarka
9. jan 2011

@adena13 .....ťažko povedať, či je to normálne. My sme tu asi všetky po kyrete po potrate.....vtedy to bruško pobolieva, lebo sa maternica "dáva" do svojho pôvodného stavu.......určite si sleduj teplotu, krvácanie. Po kyrete je častý výskyt zápalov a bolesť môže byť jedným z prejavov....mala by si sa dať vyšetriť lekárom

lucka1987
9. jan 2011

@evka1984 no jasne tam by ta ani hned nevzali.. ved nepsesial zakon ze netreba doporucenku.. ja som sla k obvodnej.. tam mi zislitla nieco zvysene a nasledne ma objednala na prvovysetrenie na stitnu.. najblizsi volny termin mali rped vianocami tento rok... ale sestricka je rodacka z obce kde byvam tak idem uz 2 februara

evka1984
9. jan 2011

@lucka1987 no tiež to skúšam cez známosti sa objednať ale fakt pôjdem najprv k obvodnej...

adena13
9. jan 2011

hagarka diky.dnes to vyzerá lepšie.teplotu som si síce nemerala,ale možno tie včerajšie bolesti boli spôsobené do určitej miery aj psychykou..vaše rozhovory ma včera trochu ukludnili.najprv som váhala,či ísť na net a niečo hľadať,lebo predtým som sa tu dočítala riadne horory..:-/..ale to som hľadala príčiny..

hagarka
9. jan 2011

@adena13 ....aj to je možné...uvidíš ako sa to bude vyvíjať ďalej, ale hádam bude lepšie

petra53
9. jan 2011

@hagarka ďakujem, ozvem sa 🙂
@evka1984 ďakujem za podporu a môj lekár hovoril, že aj také boli, čo sa už mrchy nedočkali 😉

rena
9. jan 2011

@evka1984 ahoj tvoj lekar ta posle na endokrinologiu tak ti vezmu krv a ja som bola aj na ultrazvuk .

rena
9. jan 2011

@petra53 ahoj ako sa mas zajtra ides ku lekararke

petra53
9. jan 2011

@rena ahoj 🙂 nie, nejdem, mám volať, aby mi dali termín, ale nebiem, či to urobia už zajtra. Skôr si myslím že až v UT 😒 dám vedieť ako som dopadla 😉

p3tra11
9. jan 2011

@evka1984 mne robil vysetrenie na toxopla. moj gynekolog. vysledky boli do 2 tyzdnov.

evka1984
9. jan 2011

@petra53 no ja len dúfam že to nebude aj môj prípad 🙂 nie že by sme si nedávali pozor,ale moj mm sa včera akosi viac rovzášnil 🙂 a akosi sa pozabudol ... chudák tak sa zľakol že aj zabudol čo robil... dnes sa premkla taká neistoa že náhoda je blbec... nerada by som takto dopadla... takto skoro myslím 😀

evka1984
9. jan 2011

@rena lucka písala že aj obvodná to robí ... tak neviem pojdem naprv asi ku nej

evka1984
9. jan 2011

@p3tra11 spýtam sa asi na to všetko obvodnej (aj ked ta moja je riadne o ničom doktorka) a uvidím čo mi povie...

lucka1987
9. jan 2011

@rena
@evka1984 najskor ti vezme krv obvodna.. kedze na endokrinologii maju velke nepory tak sa nevenuju tym co sa chcu dat len tak vysetrit (u nas zrusili aj prednostne vysetrenia) najskor vezme krv doktorka, a ked bude nieco v neporiadku (vysledok je za par dni) tak ta posle dalej na prvovysetrenie na endo... tam ti vezmu zas krv a aj usg urobia...

evka1984
9. jan 2011

Žienky môžu sa piť bylinkové čaje na prečistenie tela ale zároven je tam aj alchemilka a súčasne brať Femibion 800? Nemáte daktorá skúsenosti? 🙂

lucka1987
9. jan 2011

@evka1984 na precistenie? no to je zihlava alebo zeleny caj alebo aj aloe vera.. hej mozes to kombinovat, ale ked sa zacnes snazit o mimi tak tie ocistujuce nie su dobre..

evka1984
9. jan 2011

@lucka1987 hej to viem, vtedy to vysadím , len ja teraz pijem takú zmes čo mi poradili a nevedela som či sa môže aj dokopy s femibionom uživať...

lucka1987
9. jan 2011

@evka1984 hej ten femibion to nevadi ked to kombinujes... len toho zas moc neber ... vsetkeho vela skodi.. ja som brala alchemilkvy caj, zeleny caj,femibion800, a samostatne kyslystovu, no a sem tam som si dala vitaminy co mi kupil mm ako zelezo ci ecko ,alebo magnezium..(nakupoval o dusu) ale striedala som to.. len tu alchemilku a femibion som bala podctivo 😉

diorka
9. jan 2011

@evka1984 evi,, neboj nic, ja poznam, jedna dokonca porodila dvojicky a u druhej je tiez vsetko ok, tak neboj, mne aj dr povedal, ze to je tazko povedat, ze kedy mozme znova skusit, ze niekto povie aj hned, niekto cakat 3 m, niekto az 6m a pritom napr. ta, co necaka vobec, tak to dotiahne do uspesneho konca a ta, co caka moze znova potratit ... ale ja by som nestresovala 😉 my sme po prvom potrate skusali uz hned a nakoniec nam to trvalo az 12 m, kym som otehotnela

janie80
9. jan 2011

dievcata, co sa tyka cajikov a vitaminov, kto vam poradil co a ako? Lekari alebo kocky tu, na konikovi?

rena
9. jan 2011

@petra53 tak budem drzat palce.ja zajtra idem o 14 na ultrazvuk dufam ze vsetko bude ok drzte palce.ozvem sa vam zajtra

vivienkatka
9. jan 2011

@petra53 ahoj moja neviem či si este spominas ale mali sme spoločny datum kyretu aj sme si pisali , čitala som teraz tvoje prispevky a je mi to luto to je to nase dnešne zdravotnictvo.prajem ti uprimne aby si bola uz ok aby už bolo všetko dobre ,a aby si to mala raz dva za sebou a drž sa.budem na teba mysliet,

meusicka
9. jan 2011

ahojte baby, citam vas tu troska a vidim ze riesite endokrinologiu. ja som tiez liecena na endo a teraz ked som potratila tak mi endokrinologicka napisala do papierov ze ma ma obvodacka poslat aj na hematologiu. tak len pre info. 😉 ked uz to riesite tak mozno aj toto skusit..

petra53
9. jan 2011

@vivienkatka pravdaže si spomeniem 😉 a ty sa máš ako? Ani sa nám tu neozveš... 🙂 dúfam, že si OK, čo máš nové? Ja ešte stále bojujem s osudom... 😒

evka1984
9. jan 2011

@janie80 o čajikoch mne osobne poradili v bylinkovej lekárni, o alchemilke som vedela aj som ju pila ale ked som povedala že som potratila a chcem prečistiť a dať do poriadku ak tam aj bol nejaký zápal tak mi navrhla zmes čajo alchemilky, myšieho chvostíka, prasličky a žihľavy. Alchem. a myší ch. sú na ženské veci a ostatné na prečistenie krvi, obličiek, močového ústrojenstva a tak... normálne som si ich zmiešala rovným dielom a pijem 3 šálky denne 1 kávovú lyžičku...
O vitamínoch ti poradia tiež aj v lekárňach ale veľa sa dá zistiť aj tu na koníkovi... podla skúseností kočiek...

janie80
9. jan 2011

@evka1984 Dakujem, ja idem v utorok k lekarke, tak sa jej chcem opytat... Len ako ju poznam, tak mi poradi kadejake doplnky stravy a nastrka mi do ruk letaciky nie podla toho, co mi treba, ale podla toho, za co je platena, ze ma odporucat... Ja sa potom zvyknem radit so sesternicou, ktora je zdravotna sestra a akurat teraz robi v sklade lieciv a dost sa do toho rozumie, tak konzultujem...

janus32
9. jan 2011

@adena13 Ahoj,osobne nemam taketo problemy,ale ked som bola v nemocke,tak bola so mnou na izbe taka starsia pani a tej museli kyret robit kazdy rok z dovodu krv.zrazenin,ktore sa jej vytvarali po kazdom menzese 😒 takze to chuda zena musela kazdy rok podstupit,pretoze vraj pokial nema ine problemy,tak jej inak nepomozu 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre