Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

drakozorka
15. jan 2011

ahojte baby.ja som sa tiez nevedela dockat mrxy nakoniec sa dostavila po7tyzdnox od kyretu a bola taka optimalna ani silna ani slaba i vy sa dockate coskoro ....

petra80sd
15. jan 2011

ahojte, ja som mala tiež 2 MA a hned po mesiaci som mala mrchu, vydržte vsak to vsak to príde 😀... po prvom sme čakali 5 mesiacov a potom sa to stalo znova ☹, ale dnes mám už 2-ročného chlapčeka , držím vám všetkým palčeky 😉

marikac
15. jan 2011

@flowerfairy ani ja necakam.... 🙂

hagarka
15. jan 2011

@silvia371 ....budem na teba v stredu myslieť....uľaví sa ti, a keď sa trochu dáš dokopy tak môžete ísť znova na to! 😉

evka1984
15. jan 2011

@adikad jéj tak to ti závidím... ale uprimne 🙂ja som dnes 24 D od kyretu a dnes mám také bolesti bruška a krížov že dovidenia....dúfam silno že je to prichadzajúca mrcha.... a akú máš silnú či slabu?

janie80
15. jan 2011

@evka1984 ja mam dnes 21 dni po... a uz cca tyzden mrchobolesti... tak uz nech len rychlo pride...

evka1984
15. jan 2011

@janie80 ja mám dnes to isté,bolesti jak hrom bruško a kríže občas vaječník .... ja som dnes 24 D od kyretu (v utorok budú 4 týž) ale takéto neisté pocity mám už týž takže v podstate rovnako ako ty.... uvidíme....

evka1984
15. jan 2011

@janie80 mňa napadlo že či to nebudú aj tehu príznaky lebo raz sme si s mm nedali pozor.... teda on si nedal ale zbadal sa ževraj len trocha mu ušlo... ale náhoda je blbec tak sa chudák tak zlakol 😀 že aj zabudol čo robil.... by ma asi porazilo keby to bolo tehu... ☹ ale hádam nie.. ved ani neviem či som mala ovulku

janie80
15. jan 2011

@evka1984 mne napadlo to iste, tiez sa nam "podarilo" od vsetkej radosti, ze uz som OK a celibat moze skoncit... 😀 to by som asi bola len v 1. tyzdni a to by este priznaky nemali byt... tak hadam nie a prva mrska pride a mozeme byt obe kludne... a aj nasi muzickovia... lebo co si ti uz s nami prezili... zlatusikovia... 😉

flowerfairy
15. jan 2011

@drakozorka @petra80sd Dakujem, dievcata, hadam sa aj my dockame, ved raz musi prist 😉
Neviem, ci som sa uz nepytala, ale boli ste po mrche na nejakych vysetreniach, ci ste ok?

flowerfairy
15. jan 2011

@marikac Este uvidime, aka bude mrcha, ale nechcem cakat. Ved aj tak sa nepodari na prvy krat.....

lucka1987
15. jan 2011

@flowerfairy ako vies ze sa nepodari na prvy krat?? 😕 nam sa nedarilo rok a pol.. potom som v 10 tt mala MA a teraz sa hned po prvej mrche od kyretu zadarilo......
hej ja som si dala vysetrit okrem klasickej histologie plodu co robia automaticky
stitnu u obvodnej (vo february koli horsim vysledkom idem na endo)
v nemocnici mi brali testy na zoonozi, lysteriu toxoplazmozu, brucelozu, a neivem co este...
a na cukrovku (neviem preco)

flowerfairy
15. jan 2011

@lucka1987 To je super, ze sa vam tak podarilo, ono sa aj hovori, ze cim skor sa zacne, tym je vacsia sanca vraj. 😉

Neviem, co s vysetreniami, lebo u mna MA sposobila pravdepodobne obycajna chripka, alebo co to bolo, inak som mala vsetky vysledky dobre a pri prvom dietatku som mala uple bezproblemove tehotenstvo, tak dufam, ze to nie je nic, co by sa mohlo zopakovat. Asi sa poradim s obvodnou.

petra80sd
15. jan 2011

mne 1ma sa stala že som iba vysávala a to som bola v 8.týždni,ležala som týžden v nemocnici a liey na udržanie ...nepodarilo sa ☹, lekár mi odporučil aby sme počkali 6 mesiacov aby sa všetko zahojilo, tak som otehotnela zas dr. mi vypísal tehot.knižku bola som v 12.týždni a ked som išla na uzv, tak mi povedal že srdiečko nebije že plod odumrel ☹ .... potom sme to nechali tak(začala som pracovať po rodičovskej so starším) a po 5 rokoch náhodne na prvý krát a to ma dr. nechal doma na rizikovom.... ohľadom kyretu mi nerobili žiadne vyšetrenia že asi náhoda blbá ☹

flowerfairy
15. jan 2011

@petra80sd Fiha z vysavania? Tak to je smola. Aj ja som obcas povysavala, som bola frajerka, ze ved som tehotna a nie chora, aj pri prvom som robila vsetko normalne, ale tentoraz to bude ine. Asi budem este aj chodit opatrne. 😉

petra80sd
15. jan 2011

to som hovorila aj ja ... ked sa potom podarilo tak som robila všetko ako spomalený film 😀

flowerfairy
15. jan 2011

@petra80sd A vidis, oplatilo sa 🙂

petra80sd
15. jan 2011

oplatilo veru 🙂, aj pri nom mi síce trvdlo brucho a od začiatku som brala lieky na udržanie...narodil sa a zistili sme , že sa mu začínal tvoriť ráštep pery tak tam má malú jazvičku a je velmi milený aj s tým 😀 a je z neho malý čertík výmyslelník

vivienkatka
15. jan 2011

Ahojte kočky 11.´12 som mala kyret ☹ a este stale nedosla mrcha neviem co sa deje 😒 ani ma nic neboli ani naznak tak neviem mam zavolat dokt. alebo nie ,a už by som sa rada snazila o dalsie mimi ale ta mrcha nechce prist ☹

solinkarka
15. jan 2011

@vivienkatka niekde som citala ze moze prist aj do 6-8 tyzdnov takze klud 🙂

vivienkatka
15. jan 2011

tak ja by som strasne chcela aby prišla neviem sa jej teraz dočkat 🙂 chcem sa hned po mrchce snažit o dalsie babo.

solinkarka
15. jan 2011

@vivienkatka aj my chceme hned po mrche...nechceme cakat. v kolkom tt si prisla o mimi?

vivienkatka
15. jan 2011

bolo to koniec 11 tt ako prve tehu uplne v poriadku mam doma zdravu kočku 🙂

flowerfairy
15. jan 2011

@petra80sd Tak to je skvele, ze mas certika vymyselnika, aspon to clovek berie trosku lepsie, nie? A kolko ma malicky? 🙂

@vivienkatka V poho 😉 , uz sme tu take dve, ktore takto cakame na mrchu a nic. Ale uz som sa prestala stresovat, ked pride tak pride. Aj ja som citala, ze by to malo byt 4-6 tyzdnov, ale moze byt kludne aj 8, je to v poriadku. Drzme si palceky, nech uz dojde 😉

vivienkatka
15. jan 2011

@flowerfairy som rada ze niesom sama 🙂 ako v poslednej dobe sa tolko veci stalo že ma už asi nic nemože prekvapiť. 🙂 len ked to cakanie je take dlhe a ako som pisala hned po mrchce sa chcem snažiť o babo, ako zdravotne sa citim ok ,tak dufam ze sa podari a bude všetko v poriadku

adikad
15. jan 2011

@evka1984 fest silnu mam teraz, bola som si kupi ascorutin tabletky.

flowerfairy
15. jan 2011

@vivienkatka Aj my chceme po mrche začat. tiež sa citim ok, ale to som sa citila aj, ked som bola tehu a dopadlo to zle, takze sa radsej uz na nic nespolieham a nic neplanujem, uvidime, ako to priroda zariadi. Ale to cakanie je naozaj na nervy..... ☹

p3tra11
15. jan 2011

ascorutin? preco?

tina_22
15. jan 2011

@flowerfairy Ja som otehotnela krátko po prvom MA a nebolo to dobre-ďalší MA, Dr. povedal, že to bolo asi tým, že som otehotnela skoro po MA, ale to nikto nevie, čo bolo skutočnou príčinou. V každom prípade vám držím všetkým palce, viem, ako sa cítite 😉

adikad
15. jan 2011

@p3tra11 koli krvacaniu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre