Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

mata_ba
14. máj 2012

@svintekova nema...a mala si stale aj vsetky priznaky?to viem..test si neplanujem robit,lebo mi je jasne,ze by bol stale pozit...

@bambi2 hm,bodaj by..idem zajtra..

kukucg
14. máj 2012

@bambi2 NO ved toto 😝 Snazime sa pekne cez ovu uz 7 mesiacov od kyretu a nic 😠

svintekova
14. máj 2012

@mata_ba ano moja mala som priznaky, ale ako hovori bambi vsetko je mozne. Drzim ti silnoo palce.

mata_ba
14. máj 2012

@svintekova dakujem...a ja som zabudla..ty si zacala krvacat a potom si sa dozvedela,ci najprv ti povedali a cakala si?

svintekova
14. máj 2012

@mata_ba ja som najprv zacala krvacat. Bola som usetrena cakania. Tu v Irsku robia prve sono az okolo 13 tt takze som nemala ako vediet co sa deje. myslela som , ze je vsetko ok priznaky pretrvavali...

mata_ba
14. máj 2012

@svintekova hm,tak som na tom asi rovnako...

maria1610
14. máj 2012

Dievčence, ja mám práve po kyrete - dnes ráno ma robili, už som doma - o nášho anjelika sme prišli na začiatku 11 týždňa ☹

delideli
14. máj 2012

@maria1610 : to ma mrzi :( dufam,ze sa das rychlo do poriadku..
@mata_ba : ahoj matka,myslim na teba,ze ako sa mas..je to hrozne to cakanie a stres, v kutiku duse este dufam,ze sa zajtra dozvies dobre spravy,ak nie,tak nech uz je to cim skor za tebou..drzim palceky..

alenkam.
14. máj 2012

@mata_ba drzim palce...Mas moj obdiv, ze si vydrzala takto cakat, ale verim, ze sem zajtra prides s dobrou spravou... 😉

mata_ba
14. máj 2012

@delideli ahoj moja.aj som sa ti chystala napisat IP...mam sa stale rovanko..nevolnosti,bolesti bruska a krizov..sem-tam jemnulinko prsia..brusko rastie..neviem co to ma znamenat...ale uz som bola zmierena a zase som na nervy....uz nech je jasne,co sa deje,lebo ma svihne..a dakujem...

@alenkam. dakujem velmi pekne..bolo by to super,ale moc s tym nepocitam..

petkaa28
14. máj 2012

@bambi2 utz mi za posledne 3 tyzdne robili minimalne 10x. Na utz ani predtym nic nevideli, tak mali podozrenie na mimomaternicove, potom zo mna zacali padat kusy krvi a kedze na utz nic nevideli, rozhodli sa ma vycistit a poslat to na vysetrenie. Patolog napisal, ze v tom nic nebolo, ani zvysky plodu, ani klky. Moj gyn si mysli, ze bud som sa uuplne cela sama vycistila, alebo to bol tubarny potrat, ktory zo mna "nejak" vysiel... Cize som z toho jelen...ak som sa vycistila sama, ale robili mi kyret kde nic nebolo, bude velky risk, skusit sa snazit po 2 cykloch? A to piatkove spinenie si neviem vysvetlit...

bambi2
14. máj 2012

@petkaa28 oni ti mali sono urobit predtym ako sli cistit. lebo zvycajne sa maternica pekne sama vycisti a ak nie tak este prvou mrchou sa docisti. keby to nezvladla ani vtedy, vtedy ti mali urobit kyret... a nie hrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr do kyretu ked nie je co cistit?!!!!! 😖 😠 😠 😠 😠 😠 mozes vyskusat po 2 cykloch..

kaculiatko88
14. máj 2012

@lucianak tak to ti závidím, ja musím ešte počkať 3 týždne a tak idem na kontrolu aj na odbery.

eileeen
14. máj 2012

@petkaa28 ahoj, u mna tiez pri kyretazi nenasli ziadne casti plodu ani klky ani obaly- nic, hoci predtym na usg bolo vidno, ze ide o vnutromaternicove tehotenstvo. Gynekolog mi povedal, ze plod odumrel skor a stihol sa vstrebat. Kyretaz mi robili v 9tt, plod odumrel cca v 6 tt.

eileeen
14. máj 2012

@petkaa28 a ešte, mne povedal gynekológ (odborne veľmi dobrý), že po prvej menštruácii po kyrete mám prísť na kontrolu a ak bude všetko ok, tak sa môžme snažiť aj hneď po tej prvej ms.
Tak to aj skúšame, aj keď zatiaľ nič, kyret som mala v decembri 11.

sabaka
14. máj 2012

@svintekova @bambi2 vyskusame silu kolektivu, ako tvrdili kedysi odborari za socializmu. 🙂***

bambi2
14. máj 2012

@sabaka presne tak!!!!! 😉

bambi2
14. máj 2012

@maria1610 to mi je luto... ☹ neboj, o chvilu budeme vsetky znovu tehulky!!!!! 🙂

stojdulka
14. máj 2012

@sabaka ahoj, s tou prácou to máš pravdu, teraz mám toho viac a vlastne ani neviem ako dni utekajú, pozajtra by už mala prísť prvá mrcha po zákroku, tak som sa bála že sa jej nedočkám a ani neviem ako to zbehlo, len dúfam že sa dostaví...čo sa týka snaženia, tak uvidím čo mi povie dr., zajtra mam kontrolu tak uvidíme...možno je to fakt tak, že telo si samo určí, kedy

zvolsiinylogin
14. máj 2012

ahojte, ja som bola na kyrete v piatok , lenze mne vyberali polyp, tak preto...chcem sa spytat, kedy by sme mohli s mm zacat? mozeme sa uz zacat aspon vzrusovat? velmi sa bojim komplikacii, su to len tri dni po kyrete...bola tam s nami jedna kocka, co bola na kyrete po MA a museli ju znova operovat, lebo mala komplikacie a z nich dostala PCO. Velmi sa bojim...zajtra ma prist drahy a neviem, co si mozeme spolu dovolit...inac pytala som sa dokiho, tak povedal, ze sex po jednom , dvoch tyzdnoch a mozeme sa zacat snazit po prvom, druhom cykle...to myslel, ze mozeme sa snazit uz v juni po prvej menzes alebo neskor? (som z toho jelen). Dakujem za rady a skusenosti

zvolsiinylogin
14. máj 2012

ozaj a este , doki nechcel , aby som prisla na kontrolu, ako to dopadlo, tak neviem, ci to iba po MA sa musi tam ist?

zitaje
14. máj 2012

@zvolsiinylogin ja som bola po kyrete po par dnoch na kontrole, robil mi uzv cez brucho a potom som mala prist az po ms.
Ja by som sa bala par dni po kyrete sexovat.
@bambi2 super spravy!
@svintekova malu rybku vrele odporucam, mam jednu doma, je neodolatelna 😵
@mata_ba som zvedava, co ti doki povie.
Ja som bola na kyrete cca. 2-3 tyzdne po odumreti plodu, vobec som nekrvacala, ale priznaky mi postupne odchadzali.

svintekova
14. máj 2012

@zitaje ja viem,že by bolo super mat malú rybku lebo aj ja som rybka 😉

zvolsiinylogin
14. máj 2012

a este, prosim vas, kedy ste po kyrete nastupili do prace? mne dal PN na tyzden, ale neviem..

zitaje
14. máj 2012

@zvolsiinylogin podla toho ako sa budes citit. Ja som bola cca. 10 dni, ale niektore zeny idu rovno do prace po 2-3 dnoch, a niekto sa dava dokopy aj mesiac.

zvolsiinylogin
14. máj 2012

@zitaje dakujem

lucianak
15. máj 2012

@kaculiatko88 Neviem, či je čo závidieť.... klasika poradňa 🙂

jenny6
15. máj 2012

@petkaa28 Ahoj, ja som tiež mala v správe po kyrete napísané, že tam nenašli zvyšky plodu ani klky.. No tým že bol robený kyret je to zásah do sliznice maternice, určite treba počkať aspoň 2 mesiace,nech sa obnoví.. Ja som potom pila alchimilku čajík a chceli sme počkať 3 mesiace, no tretí mesiac po kyrete nám vyšiel pozitívny tehotenský test 🙂 Držím pršteky aj tebe 😉

jenny6
15. máj 2012

Inak tiež nechápem, prečo lekári nečakajú, či sa maternica nevyčistí sama ale robia zbytočné kyrety 😒 ja som síce vtedy špinila niekoľko dní, testy netmavli, a vedela som, že niečo nie je v poriadku. Nakoniec po krvácaní lekár povedal, že v maternici už nič nie je a poslal ma na dočistenie.. Po tom strese a čakaní čo bude som bola rada, že to budem mať čím skôr za sebou a večer budem doma.. Vtedy som ani nerozmýšľala nad tým, že by som počkala, či sa to samo nevyčistí. Predstavila som si za tým ďalšie stresy, krvácanie, čakanie či je všetko ok.. Teraz, keď viem aký je to veľký zásah do maternice, asi by som sa rozhodla inak..neviem. No asi to tak malo byť 😉

bambi2
15. máj 2012

@mata_ba co nove??????? ziadna dobra sprava????? 😕 😕 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre