Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

flowerfairy
27. dec 2010

@majaja86 Neboj, vsetko zle ste si uz odbili a teraz uz bude urcite vsetko ako po masle 🙂 No my nastastie uz mame jeden pokladik doma a prve tehu bolo uplne bezproblemove, preto nas to tak sokovalo. A tiez tuzime po babatku este viac. Budete skusat skor? Alebo pockate?

@mima263 Sme s tebou, nabuduce sa to uz urcite podari 😉 Dost som si toho tu precitala a statisticky skoro vsetky baby, co tu pisali davnejsie uz maju deticky. Aj s tebou a s nami vsetkymi to tak bude, uvidis.

janus32
27. dec 2010

@majaja86 poslala som ti IP 🙂

majaja86
27. dec 2010

@flowerfairy Ďakujem za povzbudivé slová..... Na otázku či budeme skúšať skôr.....to ani sama neviem ☹ ... ja som veľký bojko... zvažujem všetko pre a proti... vraj záleži aj od toho v ktorom mesiaci potratíš... napr. tak ako ja ...prišla som o bábo v 10/11 týždni, tak by sme sa mali snažiť až po 2 mrche alebo možno aj až po 3, no tie ktoré prišli o bábo skôr, tak aj skôr sa môžu snažiť...... som zúfala v rozhodovaní ☹ A vy ako ... budete sa snažiť hned? V ktorom týždni si prišla o svoje bábätko?

marikac
27. dec 2010

@janus32 ahoj, a kolko ste mali prestavku po zakroku? tie 3t?

@majaja86 ja mam v rukach vysledky histologie, a nie som o nic mudrejsia...len potvrdili tehotenstvo. 😔 zaver patologa_ 1-3. v zasl.mat. ide o residua post abortum. 😔 😔

flowerfairy
27. dec 2010

@majaja86 My sme prisli o babatko v 8-9 tyzdni, ale doktorka povedala, ze mame aspon 4 mesiace pockat. No tolko urcite nevydrzim. Planujem sa tak po 2. mrche objednat ku svojej doktorke. Nieco sa mi mari, ze oni by mali vediet ultrazvukom zisti vysku sliznice, ci uz sa zregnerovala. Ani ja neviem, ci skusat skor, alebo neriskovat

majaja86
27. dec 2010

@marikac No pravdepodobne ani mne toho veľa nepovedia pretože mne tam už nič neostalo, ale doktor ma pre istotu poslal na vyčistenie 😖

marikac
27. dec 2010

@majaja86 ja som tam " mala vsetko. Mne plod umrel v 7t a do 11t som ho nosila v brusku. 😕 Specialne na tu prestavku som sa pytala lekarky...co ak ju nedodrzime.....vraj nic sa nestane. Ma pacientky, ktore nedodrzali prestavku a maju zdrave deti,alebo dobre tehu. Ak by sliznica nebola pripravena na pocatie, tak vajko sa neuchyti....
Takze ak si na tom psych.dobre,snazit mozete po prvej mrche. Ja idem bud mesiac po mrche na stery....tak isto mi pozrie ci je dnu vsetko ok.....

mirka321
27. dec 2010

@flowerfairy ja som dnes bola na sone a srdiečko maličkému nebilo
9-10 tt, zajtra idem na kyret
dávajú pred kyretom klystýr?
a išli ste hned v ten deň domov?

majaja86
27. dec 2010

@flowerfairy No to aj mna napadlo, že by som sa s ňou poradila... v akom stave je maternica a tak....či som ok, predovšetkým aj preto lebo ja mám problém so zápalmi... aj v čase tehotenstva som mala zápal a možno aj to bol dôvod prečo som oň prišla 😒

majaja86
27. dec 2010

@marikac Keď toto všetko počujem, tak sa cítim odhodlaná, no vzápätí si prečítam aj niečo negatívne a je po mojom odhodlaní 😒 Psychicky..... som na tom občas celkom fajn...večer na mňa dolieha smútok a čostokrát výčitka prečo práve my... je to ťažké predovšetkým preto lebo okolo nás je veľa našich známych ktorí čakajú bábätko, ktoré je zhruba rovnako staré ako by bolo naše.......tak im závidím....viem že by som nemala... ale to sa nedá 😢
No a taktiež by som minimálne chcela počkať dovtedy pokiaľ by mi tiež neurobila stery, aby som mala istotu, že tam nemám žiaden zápal, lebo pri tomto tehu som mala a bojím sa či aj to nebol dôvod potratu....

majaja86
27. dec 2010

@mirka321 Ahoj.... klystír mi nedávali, no nesmela som nič jesť od večera (bola som tam cez noc) .... ráno ma vyčistili a poobede som išla domov... no je to individuálne, závisí to asi od nemocnice.

mirka321
27. dec 2010

@majaja86 ďakujem Ti za odpoveď

babatko88
27. dec 2010

@mirka321 nedávajú, mňa dokonca uspali, ale počula som, že to nerobia, tak neviem prečo ma uspali, keď som sa zobudila, sestrička sa ma spýtala, či chcem ísť domov, ale na vlastnú zodpovednosť, prišla aj doktorka, čo mi kyret robila, povedala, že som ok, že by som mala ostať cez noc (robili mi to okolo 10h), ale nemusím, lebo sa mi nemá čo stať, tak som išla domov a všetko ok, hneď nato som zostala opäť tehotná a teraz už mám dvoch synčekov...

držím vám palce babulky a nebojte sa, je to smutné, ale zvládnete to tak ako som to zvládla aj ja a to som sa inak bála 🙂 držte sa....

@majaja86 viem ako sa cítiš, ja som potom nemohla ísť ani von, keď som zbadala tehuľku, myslela som, že umriem, ale všetko bude ok, nesmieš na to myslieť... viem, nedá sa to, no skús sa zamestnávať banalitami, mne napr. pomohol koník, jedela som tu celé dni 🙂
držte sa

flowerfairy
27. dec 2010

@mirka321 Moja, to je mi strasne luto. ☹ viem, aky je to hrozny pocit.
Neboj, pred kyretom nedavaju klystir. Ja som bola na jednodnovej chirurgii, len mi pichli daco po com som zaspala, zakrok trval nejakych 10-15 min, potom som sa hned zobudila, este 2 hodinky som tam polezala a isla som domov. Nemala som ziadne bolesti, len krvacanie ako pri mrche. Ale v nemocnici je to mozno inac, lebo robia interne vysetrenia a niekedy si nechaju cloveka do druheho dna. Nepovedali ti ako dlho tam budes? Hlavne sa neboj a na vsetko sa pytaj. Ja som doktorke zdoraznila, ze chceme co najskor zase babatko, aby si nemyslela, ze som nejaka pipina, co si to chce nechat zobrat (niezeby som na to vyzerala, s tymi opuchnutymi vyplakanymi ocami). Ona mi potom aj hovorila, ze to robila velmi setrne, aby sa sliznica co najskor zregenerovala.
Ver mi, ten zakrok je to najmenej. Drzim palceky a budem na teba mysliet.

flowerfairy
27. dec 2010

@majaja86 Mohol to kludne byt dovod. Ja som mala zase virozu presne v tom case, tak si myslim, ze to bolo preto. Ale radsej tak, ako keby to mala byt nejaka geneticka chyba, nie?

janus32
27. dec 2010

@marikac ahojte babulky.Po prvych dvoch kyretoch sme mali prestavku ako nam doporucovali,ale po tretom sme to riskli.4.septembra som bola na kyrete a 5.oktobra mi dr potvrdil tehu 😉 Co sa tyka histologie-tak tam je vlastne len opis toho co to bolo,ale odpoved preco sa to stalo nikde nenajdete 😖 Moj dr sa ma snazil utesit tym,ze vraj priroda si to tak zariadila a je to tak lepsie 😒 no mne taka odpoved nestacila ☹ preto som podstupila aj ine vysetrenia-vsetko negativne....

janus32
27. dec 2010

@mirka321 klystir nedavaju a ja som sla domov az na druhy den.... ☹ drzim palce,aby vsetko dobre dopadlo 😉

petra53
27. dec 2010

@diorka mňa lekár poslal na hematológiu, infektológiu a endokrinológiu - vraj sa pokúsime zistiť prečo sa to stalo. Ale podľa mňa, keď si už po druhom potrate mal by ťa poslať tak či tak... 😒

marikac
27. dec 2010

@majaja86 neboj sa....lebo vzdy sa najde dovod, preco sa bat. Raz to, raz hento. Viem som hrdinka. Mam take chvilky, ked by som kricala do celeho sveta , ze chcem babo a vzapati som smutna, ked pocuvam o svojej tehotenej segre- mala a ma o 2tt viac ako som mala ja...a od tehotnej svagrinej, ze ako ju mala kope v brusku 😕 😕 no a je po radosti . ver mi, poznam to. Odhodlanie,odvaha, radost-rychlo to vystrieda plac a smutok. Este chvilu to tak potrva a bude dobre. Zacneme sexovaci maraton a snad sa dockame vytuzeneho batozka stastia. Lebo dalsie take sklamanie by som neuniesla. obdivujem zeny, co podstupia znova a znova to riziko. Ale raz to musi vyjst!

marikac
27. dec 2010

@janus32 ano, cast vysetreni absolvujem coskoro a co sa neda skor-hematologia, to az o 3 mes....tiez mi odpoved,to sa stava nestacilo....stava sa defekt kolesa....alebo ked stratis kluce....ale toto nie.toto nepripustim,ze nema vysvetlenie. Urcite ma. Niekomu z histologie zistia zapal,alebo nieco take. Ale na druhej strane som raz smutna,ze nic nezistili-lebo nie je co liecit a zase som aj rada...ze nic nenasli-lebo teoreticky som zdrava. -kym to potvrdia tie vysetrenia...
ja sa chystam po prvej mrche....ale teraz strajkuje moj muz...neposlucha...tak neviem 😢

petra53
27. dec 2010

No baby, takže ja som dva a pol týždňa po kyrete a včera som skončila na pohotovosti...
Cez deň mi bolo hrooozne zle, mala som zimnicu (ale bez teploty), hrooozne sa mi krútila hlava, bolelo ma podbruško a prechádzalo mi to do krížov, nevládala som si ani sadnúť, nie to sa ešte postaviť a poobede som začala aj zvracať, večer sa mi potom zvýšila aj teplota.
Úprimne, nikdy v živote mi nebolo tak zle ako včera 😝 😝 😝 O svoju úžasnú skúsenosť sa rada podelím:

Tak som sa rozhodla navštíviť pohotovosť - išla som o 19.30 a vrátila som sa o 1 po polnoci 😖 Pohadzovali sa mi tam ako horúci zemiak, každý chcel mať pokoj a tak si ma posielali z ambulancie do ambulancie. Najprv pán doktor na pohotovosti sa rouhodol, že to "určite musí byť" slepé črevo- 4x som mu povedala, že som po potrate a pýtala som sa, či to nemôže súvisieť, on nič, napísal mi papier a poslal ma na príjem na chirurgiu. Potom sa ho sestrička opýtala, či nakoniec nezoberú do úvahy aj môj potrat - vynadal mi, že či mu to neviem povedať skôr, potom vynadal aj sestričke, lebo tá sa mu snažila vysvetliť, že som mu to hovorila niekoľko krát, tak ma poslal na gynekológiu s tým, že to bude aj ta appendix a odtiaľ mám ísť na chirurgiu 😠 😠 😠
Sestrička na gynekólógií mi otvorila dvere - práve pozerala film a evidentne som ju vyrušila, be toho aby sa ma opýtala aký mám problém, povedala mi, že k nim určite nepatrím, že takých ako som ja (neviem akých) tam už mali... Zavolala lekára, ktorý jej po telefóne kázal zmerať mi tlak - 90/60 - točila sa mi hlava, odpadávala som za chodu, ale nemali potrebu to riešiť. Lekár prišiel, pozrel do papiera z pohotovosti a spýtal sa ma načo tam idem, keď zvraciam - to k nim vraj nepatrí - nemal potrebu ma vyšetriť ani nič... 😠 😠 😠 vraj mám ísť na chirurgiu, veď je to appendix - vyžiadala som si prehliadku. Na to sa mi vysmial, že mám ísť tam, kde mi robili potrat - bolo to inde... 😢 Potom ma prehliadol - mala som hrozné bolesti a pri prehliadke zo spodu som si myslela, že to neprežijem - ale tak čo už - zavelil mi, že mám vydržať a potom ma poslal na chirurgiu - podotýkam, že som sa hneď po tejto prehliadke rozkrvácala - ešte troška krvácam aj teraz... ☹
Tak som išla na chirurgiu - sestričky tam boli oveľa milšie, hneď videli, že som K.O., nenechali ma ani sedieť, dali ma ľahnúť a zobrali mi krv - 45min som čakala na výsledky a ďalšiu hodinu na lekára. Ale manžela nechali pri mne - aspoň že tak 😔 😔 😔 Lekár prišiel a ja som nanovo vysvetľovala čo mi je, že som po potrate, čo ma bolí atď. Na fleku z neho vyšlo, že načo ma tam poslali, že patrím 100%ne na gyndu 😠 😠 😠 Ale bol milý prehliadol ma a opýtal sa ma, "či nebol lekár na pohotovosti pripitý, keď nerozozná maternicu od appendixu a čo na tej gynde do puče robia, keď ma pošlú preč, preto, že zvraciam" to som citovala 😀 😀 😀 Na to sa ma sestička pkúsila vrátiť na gynekológiu, ale pán doktor - chirurg - môj záchranca 😉 ju zastavil, že už "toto chúďa" nebudú nikade posielať. Zdvihol mi tlak, dal mi niečo od zvracania a od bolesti a uzavrel to, že sa mi zavinuje maternica... Odvtedy som OK, až na to teraz ešte jemné krvácanie...
Takže baby, domov som prišla o 1 ráno, totálne vyšťavená a "vďačná" nášmu zdravotníctvu za prístup, ľudskosť a pochopenie... 😝
Na kontrolu idem v PIA, tak som zvedavá, čo na to povie môj gynekológ... 😖 🙂

janus32
27. dec 2010

@marikac tak drzim palceky,hadam sa k niecomu dopatrate a manzel nech si strajky necha na neskor 😀 teraz ho najviac potrebujes 😵

marikac
27. dec 2010

@petra53 precitala som si tvoj prispevok a konstatujem,ze dostat sa do nemocnice v hodine 12tej je hrozne....och , matka zem! ved oni by ta snad s horsou diagnozou nechali aj umriet,len preto,ze k nim nepatris? myslela som si, ze u nas je nasa nemocnica na konci 15storocia...ale prestavam si to mysliet. Pristup je neskutocny, az na jednu sestricku,-tu ked stretnem roztrhnem v zuboch. 😀 Mrzi ma,ze si po takom smutnom zazitku este absolvovala perepute s nevyspatym lekarom a zapozeranou sestrickou. Ale ty musis byt asi nekonfliktna. Lebo ako sa poznam,na tvojom mieste by som hresila este aj babku tej sestricky,keby mi nepomohla. 😀 😀 😀
ja som uz 22 den od zakroku,ale bolesti som nemala doteraz ziadne. Iba ak psychicke.

marikac
27. dec 2010

@janus32 hadam ho opijem na silvestra a splodime potomka.
sestra tak pocala a dnes ma krasnu dceru 😀

p3tra11
27. dec 2010

@petra53 ahoj,Peti. citam vsetko,co pises, ale pomaly sa mi zastavuje mozog.ved to nie je mozne s tym sl. zdravotnictvom?! kedy sa bude moct pacient spolahnut na doktora? och :@ ja som mala hned po kyrete take strasne bolesti, triasku a silne krvacanie. bolo mi lepsie len v horucej vani (aj ked viem, ze to by sa nemalo po K robit) a s teplou flaskou. od doktora som dostala vtedy antibiotika, tabletky od bolesti a na zastavenie krvacania. bolesti presli, krvacat som konecne vcera prestala. zajtra idem na kontrolu. uz by mali byt aj nejake vysledky zo steru a z krvi. tak dufam, ze to nebude nic strasne. Peti, drzim palocky, aby sa tvoje telo rychlo spamätalo a oddychlo.

flowerfairy
27. dec 2010

@petra53 Moja zlata, to je hrozne, ze po tom, co sa ti stalo si musela este aj toto prezit. Nase zdravotnictvo je super, len clovek nesmie ochoriet. 😀 Ale nie, v inych krajinach je to vraj este horsie, my sme na tom vedomostne dobre, len ten pristup!!!! Ale dolezite je, ze ti je lepsie a aj krvacas menej. Prajem ti, aby si doktorov videla uz len na tehotenskej poradni a v porodnici atd 😉

diorka
27. dec 2010

@petra53 ahoj peti, ja tiez nemam slov, mne niekedy pripada, ze svoje si vydobijes,len ked narobis "bordel" a nie si ticho, mozno este nejake vyhrazky, len ja taka niesom, ja by somlen vsetko v tichosti pretrpela .... ale hlavne je, ze ti je uz lepsie .... ja uz ani nekrvacam, ale na kontrolu idem az 7.1 len ja neviem, ze ako mu mampovedat, ze nech mi spravi nejake vysetrenia, lebo si myslim, ze on sam mi to nenavrhne ☹

@marikac nam sa vlastne zadarila presne takto nasa viki, mm som "znasilnila" na silvestra a pre istotu aj den potom a vyslo to, tak drzim palce! 😀

marikac
28. dec 2010

@diorka ale kludne ked budete konzultovat s tvojim lekarom stav,ako si na tom...mu spomen medzi recou,ze si uvazovala nad tym a dost vela! a chces vysetrenia. Ak bude proti, teda mal by nejake vyhrady,ze netreba,nenechaj sa odbit. ...to nie je jeho zdravie,ani ak je to chlap-nikdy nic take osobne nezazil,takze ta ani nepochopi. Popripade,ak by to nechcel na tvoje poziadanie urobit, povedz,ze si to zaplatis. Nie je to drahe.

janus32
28. dec 2010

@marikac 😀 😀 😀 tak drzim palce,aby to aj vam vyslo 😉

p3tra11
28. dec 2010

ahojte, prave som sa vratila od lekara, takze zakladne vysetrenia vysli ok, este ale pridu dalsie vysledky...a pytala som si aj dalsie vysetrenia, zatial som sa pytala len na stitnu zlazu...takze doky je super, ak ma nebude chciet vziat nova endokrynologicka v meste, tak mi zoberie tie zakladne (ako sa robia v 10tt)...som rada, ze som zmenila doktora...

@diorka urcite sa pytaj na dalsie vysetrenia, len tak medzi recou...ide predsa o tvoje zdravie, a nielen fyzicke... drzim prsty 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre