Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

odrik
20. máj 2011

@katusap
Myslim na Teba!!! Drzim palce! Na jednej strane je dobre, ze sa pripravujes na horsiu variantu, ale nevzdavaj to este!!! Ak je babatko v poriadku, citi to!!! Aj ja som cakala tyzden, viem o prezivas! Nejes, nepijes, nespis, dni len tak prezivas! Mne sa znizil tlak, tocila sa mi hlava. Ale ja som rychlo prisla na to, ze takto ublizim sama sebe a aj mojej rodine. A ak by bolo byvalo babatko v poriadku, tak hlavne jemu. A nic tym nezmenime. Uz je to dane!!! Dobre, ci zle. Len my to este nevieme! Tak sa opatruj, urobte si peknu veceru a vecer!!!

pirana86
20. máj 2011

@odrik dakujem za podrzanie....ste skvele baby....fakt mi pomahate...toto su slova ktore potrebujem pocut...som rada ze som vas nasla, aj ked za takychto okolnosti....moc dakujem za oporu...
@katusap ano prvu, a istotne aj poslednu...uz nemam myslienky na ucenie...a uz ani sily...len mi je luto zahodit tú drinu 5-ročnu, tak sa o to v piatok pokusim....

katusap
20. máj 2011

@odrik snazim sa byt v klude, navarila som a cakam na manzela, dnes bol na vysetreni v B.Bystrici s okom, tak dufam, ze aspon on ma dobre spravy ...aj som sa normalne najedla a je to lepsie....nech len rychlo prejde vikend aj ked viem, ze to bude trvat asi celu vecnosti, ale su to len 2 dni, tak uvidime
@pirana86 ja som ing. a teraz si robim taku predpripravu na medicinu a mam tam skusky s viacero predmetov, mali by sme to mat dakedy v polovici juna, cize by som sa uz urcite mala ucit, ale tak - nejde to ☹ a urcite to nepojde kym nebudem vediet , na com som...mozno potom sa to zlepsi a zazenie to zle spomienky aspon na chvilu

pirana86
20. máj 2011

@balazica26 mas aj pravdu v niecom....a vlastne hadam aj vo vsetkom....tiez mi moj chlap povedal, ze lepsie teraz, ako keby sa to mala stat neskor, resp. ako keby malo byt chore...povedal to slovami ze lepsie prist o mimi teraz, ako o mna v buducnosti...
viem ze nemam mysliet na to co nemam....ja aj prajem vsetkym tehulkam aby im to vyslo, aby mali krasne zdrave deticky, len ma to stale boli... dakujem moc za podporu, vážim si to 🙂

shania31
20. máj 2011

@katusap
uff v 36 tt?? tak to je na psychiku velmi zle ☹
u nas to tiez bolo prve babatko, zadarilo sa navela po 2 rokoch a takto to skoncilo 🙄

pirana86
20. máj 2011

@katusap naozaj skus byt v klude, drzim ti palceky aby ti v pondelok povedali dobre spravy.....oddychuj vela a skus si vziat knizku daku a nemysli na najhorsie, aj ked ako citam uz si pripravena na najhorsie, ale naozaj sa skus zamerat na nieco ine....idem sa skusit ucit...
prajem tebe a aj vsetkym snazilkam aby ste mali slnečný deň

shania31
20. máj 2011

@norikk
krvacas tak silno, ako by si mala menzes?? a mas aj bolesti? ako dlho si po zakroku?
no nemala by si sa namahat, aspon 2 tyzdne nedvihat tazke, necvicit atd -no nam tiez kazali cakat s .... -pockat na prvu mrchu tak nam bolo povedane, je tam naozaj to riziko infekcie- ale niektore babeny spominali ze skusili skor, nebolelo to, ziaden problem nemali - uvidis ako sa budes citit, ako budes spinit atd atd

odrik
20. máj 2011

@pirana86
No jasne, ze sa pokusis!!! A potom posles foto z promocii! Budem na Teba moc mysliet, drzat palce, a potom nam napises, ze uz si Mgr. a tehulka uz budes titulovana! No vidis ako pekne Ti to planujem. Pa

odrik
20. máj 2011

@norikk
No mne povedali, ze pokial nebudem mat tazkosti, mozem normalne "fungovat"! Je samozrejme a prirodzene, ze nic netreba prehanat do extremu, ale ked potrebujes malinkeho zdvihnut, no tak ho zdvihnes. Sexik nam pan doktor "zakazal" na 2-3 tyzdne, ale samozrejme je to individualne, ako sa ktora zienka citi. Ja nekrvacam, len spinim. Jeden den som zacala krvacat, ale bol to len jeden den. Tak hlavku hore! Pocuvaj hlavne seba!

odrik
20. máj 2011

@katusap
No len sa pekne zacni ucit!!! Potrebujeme mudrych lekarov 🙂 ! Ja som klinicky logoped a atestaciu som si robila, ked malo moje dieta 4 roky, dostalo ovcie kiahne, cize nemohlo chodit do skolky, manzel sa ucil na svoju atestaciu z traumatologie, dieta sme si chuda posuvali, pomahali trochu babky, trvalo to asi mesiac, ale bolo to sialene obdobie. A vsetko sa zvladlo!!! Zvladnes aj Ty a bude dobre!!! Zamerias sa trosku na nieco ine!!! Aj ja sa cez den citim lepsie, horsie je to vecer a v noci. Ale aj to prejde, bolest sa zahoji. Urcite sa zabudnut neda, ale preboli!!!

helenka333
20. máj 2011

Ahojte budúce tehulky...odrik ĎAKUJEM krásne že si napísala aj o tejto téme....je mi ľúto, že v téme kedy otehotnieť po potrate skoro nikto nepíše a ja som bola veľmi rada, že sa tam podržíme navzájom....
tí čo nevedie....som po kyretáži...15.5. na tento dátum v živote nezabudnem ☹ moje bábo sa prestalo vyvíjať (MA) už som mala byť v 10 t a stále to bolo len 6 t. dali sme tomu týždeň, modlila som sa stále a verila som tomu že sa stane zázrak ale nič sa nestalo, aj srdiečko prestalo biť.....je to hrozné....ale ved vy samé viete. Nikdy sa s tým uplne nezmierim ale aspoň už dnes sa mám trošku lepšie, už som bola včera aj na kontrole, lekára mám vyborného a mi povedal, že maternica je krásne vyčistená (robil mi zase sono) a že nech počkáme do prvej mrchy a môžme rovno do toho ísť...šup šup čím skôr, on má s tým len dobré skusenosti a ževraj tie prvé mesiace je maternica najčistejšia, takže je väčšia pravdepodobnosť na tehu. 😀 len musíme byť aj psychicky nato pripravené 🙂 trošku ešte stále špiním aj niekedy aj trošu bolesti brucha ale aspoň na dnes ráno som už konečne spala celú noc. Už nastupujem v pondelok aj do roboty, keďže je lepšie niečo robiť ako doma sedieť a sa psychicky zničiť. Teraz sa neviem dočkať prvej mrchy a hlavne na šup šup... ani neviem či môžme mať už "sexík" s manželíkom, ale velmi mi chýba také to objatie a že patríme k sebe....ale asi pár dní ešte počkáme. Prajem vám veľa veľa síl, aby sa sa držali a mysleli na budúcnosť a že budeme mať krásne detičky. Držte sa 🙂

katusap
20. máj 2011

@odrik dufam, ze potom uz budem mat trochu inu naladu, len takto mi je tazko sa sustredit ked neviem na com som, preto je to problematicke ...chcela by som uz vediet zaverecny ortiel...ale na ten musim cakat minimalne do pondelka...dufam, ze to nebude az toho 30. a podla krvi usudia, co bude najlepsie
@helenka333 ahoj ....je to smutne, ze sa musime stretavat v tejto teme, ale zivot je uz taky...mne povedali vcera, ze z mimi zrejme nic nebude, teraz musim cakat...su to najhorsie chvile mojho zivota, ale ved presne vies o com hovorim a aj ake mam pocity ...v literature sa pise vselico...niekto doporuca 3-6 mesacnu pauzu od snazenia a ini lekari su hned za cyklus po prvej mrche....ale myslim, ze ked ti to dr. dovolil, tak nie je problem, ak sa budes citit dobre ...dufam, ze coskoro najdes na testiku // a dalsie tehulkovanie uz bude uspesne 🙂

helenka333
20. máj 2011

@katusap Držím ti silno palce, aby si počula tie najlepšie správy v živote v pondelok, ja som tiež nečakala že sa to môže stať práve mne a prvé bábo, keď sme to bábo tak velmi chceli. Počkám do prvej mrchy a potom skúšame, ved to ani nieje isté, že sa to hneď podarí, a ja som toho tak vela čítala , že jedna baba počkala pol roka, potom sa im aj podarilo a aj tak potratila. Nehovorím že je to len o psychike ale určite vela robí psychika. Držím ti silno palce, a posielam ti vela vela pozitívnej energie, mysli na krásne veci aj ked viem že je to velmi ťažké. Drž sa !!!

odrik
20. máj 2011

@helenka333
Nedakuj, som rada, ze si tu. I ked by som Ta radsej videla v teme tehulky! Ja som po kyretazi v piatok 13.5. No uzasne, ze? Piatok trinasteho, to urcite nikdy nezabudnem!!! So sexikom este cakame, lekari vravia od 2 do 6 tyzdnov! Tak asi nieco medzi. Je to individulne, ako sa ktora zienka citi. Tiez cakam na prvu mrsku, nech sa uz dam do poriadku aspon s telom. Srdiecko bude horsie a dlhsie! Ale uz sa tesim, ked si posleme fotky testikov // a budeme uz len uspesne tehulky!

lenkaa222
20. máj 2011

všetkým vám držím pršteky, aby sa vam splnili vaše sny a boli ste už len vysmiate a šťastné..
ja som potratila v 8tt ešte minulý rok v oktobri... tiež na ten datum nikdy nezabudnem...aa v decembri som znovu otehotnela...doktorka mi povedala, že by sme mali počkať aspon pol roka, ale ak otehotniem skôr nič sa nestane..že te nebolo príliš vysoké štádium tehotenstva...a som aj čítala, že najnovšie štúdie preukazuju, že po potrete by sa práve do toho pol roka malo otehotnieť... teraz
som už v 22 tt..zatial je všetko ok..sme v poriadku, aj ked som mala menšie zdr.problémi nebolo to kvôli potratu... na jednej strane sa všetci tešia, ale ja sa stale bojim..ale verim, že bude všetko ok..už nech je september a nech našho drobca už držím..tak ešte raz vam všetkým držím palce

helenka333
20. máj 2011

@odrik aj ja sa velmi teším kedy si budeme posielať fotky a dúfam že sa čím skôr pridáme k tehulkám, tak velmi chcem, aby sa nám to ešte tento rok podarilo, všetkým to zo srdiečka prajem.....velmi velmi velmi....no uvidím kolko počkáme so sexíkom, síce je pravda, že nejak sa nato ešte necítim, počkáme hlavne do prvej mrchy a začneme so snažilkovaním, čakáš dlhšie alebo tiež začneme po mrche?

helenka333
20. máj 2011

@lenkaa222 Ďakujem Ti krásne, veľmi si ma tým povzbudila, myslím si, že keď to bábo príde o mesiac tak to tak aj má byť alebo ked neskôr tak neskôr, ... tebe držím silno palčeky, určite bude všetko dobré len mysli na krásne veci a na krásne zdravé bábätko, ktoré onedlho budeš držať v náručí 🙂 !!!prajem veľa veľ zdravíčka 🙂 !!!

lenkaa222
20. máj 2011

@helenka333 dakujem aj ja... tak tak, ked to príde tak to príde... my sme sa potom ani nesnažili... chceli sme ešte počkať...ale raz, dvakrát sa nam asi podarilo a zrazu boli dve čiaročky 🙂

odrik
20. máj 2011

@helenka333
Priznam sa, este neviem, ci zacneme po prvej mrske. Rozhodla som sa, ze si este dam spravit najprv vysetrenia, hematologicke. Tak som volala lekarovi, pojdem tam buduci tyzden a on mi da spravit vysetrenia, ktore moze on a ostatne vyriesi hematolog. Uvidim ako dlho to vsetko bude trvat. Aj ja vsetkym snazilkam zelam vela stastia!!!

lenkasop
20. máj 2011

Nerad vidím nové tváre vb tejto téme ☹ ale kočky určite to spolu zvládneme. ˇUplne súhlasím s odrik a helenka333 aj ja sa teším keď sem dáme foto testíkov s nádhernými kolajnicami 🙂 nesmieme to vzdávať, aj keď som to v utorok chcela vzdať, ale nevzdám.
Katuskap... verím v zázrak a dúfam, že ty budeš jasný príklad, nevzdávaj to! A aj to štúdium, nedrela si preto, aby si to teraz vzdala,ponor sa do kníh a ani sa nenazdáš a bude pondelok 🙂 Ja čakám na utorok.
Helenka333...keď som bola na kyrete 2.5, vravel mi doki, že do 17.5 nemáme mať sex, teraz už mi nič nehovoril, nemala som sa namáhať a odpočívať.

Kočky dnes som mala pekný deň - po 3mes. som opäť sedela na koni - bolo to supééér. Aspoň som mala iné myšlienky
😀

katusap
20. máj 2011

@lenkasop ja mam z toho zmiesane pocity....mozno tam babo bude, ale co ak poskodene? toho sa az desim ....moja a co bude v utorok? ides na kontrolu?

katusap
20. máj 2011

babulky, kt. to mate uz dlhsie za sebou, nabehla vam potom hned aj ovulka? alebo bol cyklus pomyleny?

lenkasop
20. máj 2011

katuskap ..idem na hematologické vyšetrenie a potom budem čakať na výsledky - hľadáme príčinu mojich MA ☹ . Podľa histológie plodu bolo všetko OK ☹
Čo sa týka ovulky,zdá sa mi, že prvý cyklus po kyrete trval 45dní, inak mávam 28 -29dňový cyklus, potom sa to upravilo. Sú prípady, keď žena otehotnie hneď po kyrete, teda menštruácia vôbec nebola - tak si myslím, že ovulácia je hneď prvý mesiac - teda hneď pokyrete

moni
20. máj 2011

@katusap
ja som 5 tyzdnov po, a stale mi nenabehol cyklus ☹ lekarka mi povedala ze je to individualne, a bezne trva 6-8 tyzdnov kym sa telo spamata.
to co mnohe zeny povazuju za ovu po kyretazi (hlavne na zaklade hlienu), je casto len zblbnutie tela a nerovnovaha hormonov

katusap
20. máj 2011

och babule, ja uz chcem mat po tom ☹

odrik
20. máj 2011

@lenkasop
Tesim sa z Teba!!! 🙂 A prajem Ti krasny vecer!

odrik
20. máj 2011

@katusap
Preco by bolo postihnute? Nespekuluj! Ak tam bude, bude zdrave! A hotovo!!! Pekny vecer! Drz sa!

monulicka
20. máj 2011

@odrik tvoj prispevok uplne hore o tom cakani, presne vystihuje moje pocity 😒 Boze, to je este taka dlha doba! ale napisala si to presne, uz je to dane a nic s tym nespravim
@katusap to ti verim, som na tom uplne rovnako..aj ked ja si pockam 2 vikendy a 5 prac.dni k tomu 😒 navyse zajtra mame oslavu synkovych 1.narodenin, tak bude tazke sa tvarit ako som super v pohode a hadzat usmevy na strany 😒

tina_22
20. máj 2011

@pirana86 Ahoj, ja som prežila dva missed a viem,ako ti je. Ten prvý bol najhorší. Ale nesmieš zúfať, všetko má svoju príčinu a nič sa nedeje len tak. Nehanbi sa za slzy, plakať je dobré, daj zo seba von všetok hnev a smútok, hlavne to nenos v sebe.Je to ťažké, ale hlavu hore. Bábatko príde, len asi nebol ten správny čas. A teraz sa musíš sústrediť, čakajú ťa perné dni. Hlboký nádych a výdych a ideš ďalej. Tvoj anjelik ťa bude chrániť.
Silno ti držím palce, myslím na teba, ako aj na vás všetkých, čo máte podobné starosti.

odrik
20. máj 2011

@monulicka
Zlatusik, vydrrrrz! Zivot je uz raz taky! Vsetko prejde a odide, dobre i zle! A to je jedina spravodlivost sveta a zivota! Vsetko casom odide!!! Tak hlavku hore! Drz sa prosim!

tina_22
20. máj 2011

@norikk Ahoj, no máš toho za sebou hodne, teraz by si mala oddychovať, krvácanie je asi v norme, ak to nie je nič silné, ja som krvácala-pár dní po zákroku a v pohode, normálne potom nabehol cyklus. So sexom opatrne, nám povedali 3-4 týždne, ale ako sa ty cítiš. Darmo, je to zásah, ako po pôrode. Ja so po prvom kyrete otehotnela po mesiaci aj dačo, ale neúspešne-ďalši MA. Primár povedal, že to bolo skoro, tak neviem. Niekto povie, že najlepšie je otehotnieť hneď, ťažko povedať. Drž sa, teš sa z drobca a svojich úspechov v škole. Myslím na teba 😉

Baby, všetkým vám držím palce.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre