Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

odrik
7. jún 2011

@lenkasop
Joj moja, aj nas Šimonko sa velmi tesil a tesi. Predsa ma uz 11 rokov a on si uplne predstavuje ako bude pomahat, mame po mne babiku, na tej sa ucil davat plienku aj postolky (tie gumenne nohavicky), bol zlaty, neslo mu to vobec 🙂! A vselico si tak s nim rozpravam a predstavujeme si ako to mozno raz bude, ked sa nam to podari! A predstav si, povedal, ze on bude chodit vela von a k babicke, aby sme s tatinkom mali vela casu na snazilkovanie! Skoro sme popukali od smiechu 🙂! A potom si srdce stisne, ked to nejde a takeho super pomocnika by som mala!!!

nat28
8. jún 2011

@odrik Pytam sa, lebo ja chodim dr. Stefanikovej, ktora ale ordinuje u dr. Strbu a ked som tam bola na vysetreni po kyrete, bol tam aj on a kedze je to rodinny znamy pozeral sa mi do papierov a povedal ze by ma mala dr poslat na hematologiu. No moja dr ma tam vsak neposlala, vraj naco ked to bol 1. potrat. Ale on tvrdil ze by som mala ist. Tak neviem, som zmatena...bojim sa ze daco zanedbame. Ale sama od seba som sla na endokrinologiu, cakam na vysledky uz. Inak sa mam fajn, ale zase sa mi pokazili cykly, predlzuju sa a asi bol aj anovulak min. cyklus, tak som zacala merat BT a asi od buduceho cyklu mi dr ide nasadit hormony na ovulku. Ale aspon sa niekam pohnem 😉

tututu
8. jún 2011

Babule, vysvetlite mi prosím to meranie BT- keď mám ovulku má byť vyššia- či ako?????
Prosím- hlavne v skratke mi to vysvetlite
dííííííííííííííííky a pekné snažilkovanie

tututu
8. jún 2011

@tututu bože baby, sorry, som myslela že som v téme meranie BT.... mne už asi šibe 🙂 🙂 🙂

majuska251
8. jún 2011

baby ako dlho sa spini po kyrete??ja som 5 den po kyrete sem tam bolesti v podbrusku a najprv som mala take jemne spinenie a teraz v 5 den uz toho bolo viac a s krvou....

odrik
8. jún 2011

@tututu
To nic, myslim, ze by sme Ti to zvladli vysvetlit aj my 🙂 ! Pekny den!

odrik
8. jún 2011

@majuska251
Ahoj moja, presne ako u mna. Prvych 5 dni spinenie, potom 1-2 dni aj s krvou, potom zasa spinenie. A pribl. na 15.-16. den uz nic. Teraz som 25. den po a cakaaaaaam na mrsku potvorku! Tak sa neboj, bude vsetko OK!

katusap
8. jún 2011

@majuska251 ja som tiez 3 dni slabo spinila, potom jeden den trochu krvacala, teraz zase len spinim....ale brusko ma neboli vobec...ani ma vlastne nebolelo, len mozno prve tri dni ...preventivne som si merala aj teplotu, ci sa nieco zle nedeje v brusku nahodou, ale nastastie to bolo ok

katusap
8. jún 2011

inak ako sa mate babulky? ja som sa uz vcera zacala ucit...ide mi to ale straaaasne pomaly...je tazke natlacit si nieco do hlavy, ked su tam uplne ine myslienky, ale aspon sa snazim....aspon sa nenudim, kedze som este stale PN....uz sa celkom tesim na to, ze pojdem do roboty tak som zvedava, kolko mi ta radost vydrzi 🙂

lenkasop
8. jún 2011

katuskap....moja, držím palčeky na učenie, neboj sa pôjde ti to do hlavy, verím ti, že myšlienky sú úplne inde a viem asi ako ti je, stále čakám na výsledky z hematológie - teda na ich druhú časť,mrch už dorazila a pekne si to užívam,spočiatku bola o ničom,ale teraz sa už pekne rozbehla a..... 🙂
Verím, že tento krát to už vyjde a dotiahneme to do úspešného konca 😀

katusap
8. jún 2011

@lenkasop to je super, ze uz mrchujes...paradicka....kedy by si mala mat druhe vysledky? ja som zvedava kedy mne mrcha pride...ale ocakavam ju za tri tyzdne, tak ma snad nebude natahovat 😀

lenkasop
8. jún 2011

katuskap....na hematsom bola 24.5 a odvtedy za 3t, tak sa mi to kráti, potom ešte endokrin a chcem aj imunologiu. Podľa výsledkov a čo povie doki sa začneme snažiť,teraz mám antikoncepciu na 3mes a potom šup... 🙂

odrik
8. jún 2011

@katusap
Ahoj moja! Tesim sa, ze sa pomalicky ucis na tie skusky. Neboj, pojde to aj rychlejsie, ked Ti bude "priharat" 🙂 ! Poznam to! Ja som dnes bola na hematologii, o dva tyzdne by mali byt vysledky, tak uvidime! Mrsku ocakavam, dnes je to 25 dni po. Este som sa asi v zivote tak na mrsku netesila 🙂 ako teraz! Tak sa drzkaj, prijemne ucenie! A dufam, ze uz aj hlavka a dusicka su trosinku lepsie.

katusap
8. jún 2011

@odrik jaj veru pomaly mi to ide do hlavy...keby som aspon uz vedela termin, ale stale mi neposlali pozvanku, takze ani neviem kolko casu mi zostava....a preto to flakam 😅 ale snazim sa , ved od statnic som sa nic neucila, takze sa musi mozog trochu rozbehnut 😀 Jej, ze 25 dni po tom....aj ja chceeem ... aj ja sa tesim ma mrchu a potom na druhu a potom pojdeme na to ak bude vsetko v poriadku ...som akasi nedockava ....celkom sa tesim, ale ze zase musime ist od zaciatku, tak to ma netesi, ale co uz

katusap
8. jún 2011

@lenkasop a preco mas HAK na 3 mesiace? ty si chcela, ci lekar ti navrhol? ja to uz v zivote nechcem ani vidiet, sice mi nerobila ziadne problemy a bolo to maximalne pohodlne, ale kym sa mi unormalnil cyklus preslo 5 mesiacov

odrik
8. jún 2011

@katusap
No, to sme nedockave asi vsetky!!! Velmi sa tesim, ked si budeme posielat fotecky testikov // a potom samozrejme babatiek najkrajsich na svete! Len nech k nam rychlo pride mrska!!!

lenkasop
8. jún 2011

katuskap....dal mi ich lekár,aby sa maternica zregenerovala a vraj je to lepší spôsob na prípravu na tehu, to mi vravel aj po prvom MA a hneď sme sa mali začať snažiť,len ja som sa na to moc vtedy necítila a tak sme počkali rok. Teraz len 3mes, počas nich chcem stihnúť vyšetrenia a potom ......

katusap
8. jún 2011

@odrik juj veru, uz aby to bolo....aby sme uz videli poriadne kolajnicky na testikoch ....a krasne a najma zdravucke fazulky v bruskach 🙂

odrik
8. jún 2011

@katusap
Neboj, rozbehne sa to!!! Musi!!! Teraz chvilku musis pracovat na sebe, spravis pekne skusky, potom pride mrska, a potom..... // . Ja milujem pozerat kociky a chcem mat motivaciu, tak dievcata sup, sup, a potom sa spokojne na mna obratte s vyberom! Budem sa veeelmi tesit!!! Na Vianoce dufam tehulkujeme vsetky a budeme si uz pisat v inej, radostnejsej, teme!!! Ktorej je z coho zle, ako casto chodime "cikat", kolko sme pribrali a tak! Moc sa na to tesim, ale babulky na vsetky nas!!!

ernuska296
9. jún 2011

@odrik ahojte vsetky 🙂)) juj takto posledna strana ma dojala k slzam... velmi pekne to tu pisete )))) nikdo nepochopi to co sa deje v nasom vnutri a mne pomahate vy..fakticky....ano porozpravam sa s kamaratkami ale viem ze im je to luto ze som sa nedockala ale pocitiy ake mam...pisete presne vy...a ja som mala padajuce domino-najprv MA dnes o 14 budu tomu 2 tyzdne...den po mi moj drahy oznamil ze jeho sestra -moja buduca svarina je tehu...tak nemusim pisat moje pocity( aj ked im to neskutocne prajem), tak som dva tyzden necela o nikom nic pocut...zvladla som stretnutie so svokrovcami a moja zvedavost mi nedovolila sa spytat ako sa ma v kolkom je a moje vypocty mi sedeli max na 7 tt...ale ked mi svorka pov. ze ona je uz v 3 mesiaci! tak som skoro skolabovala a hend ma napadlo ze preco nam to nepovedali ako sme im to boli pov. my -ked sme si mysleli ze vse je ok:(((...ale ironia celeho je ze ona chuda v 04 menzes mala ale slaby a nedosiel jej ten 05..ale tehu bola od toho tyzdna ako ja...tak a ma termin ako sme mali mat my....baby no nestaci jedna vec?? ne ja musim mat bum bum bum...nechapte ma zle...ale ja ju zboznujem ale ked si stretneme ked uz bude videt ze je tehu tak mi to vzdy pride ze sme mohli byt spoílu a vsetko spolu a teraz budem pozerta na nu ako do zrkadla..ale to moje je na milion kuskov rozbite!!!! jezisi mna uz ani nebavi lamentovat..ale mam taku sinusoidu ze az nooo...

katusap- len pekne kockuj ked ta praci bavi a naplna nie je nic krajsie!!bohuzial ja sa tam skor iba trapim..ale zmena je zivot musim neco podniknut....

a co baby chystatte sa aspon na dofcu? alebo ake mate tipy triky na zabudnutie a odreagovanie sa od toho celeho,???? pekny dnik

katkarv
9. jún 2011

@ernuska296 uff tak to ti nezavidim.Ja som prezila nieco horsie ako ty.Ja som rodila 5.11.1999 dcerku ktora po 20dnoch odisla do nebicka a manzelova sesternica porodila 2.11.1999 tiez dcerku.Pripadalo mi to hrozne nespravodlive a ked sme ju sli navstivit doma slzy sa mi liali a vydrzala som tam max,10minut.Odvtedy ked ju vidim uz necitim nespravodlivost ale stale si pomyslim ze uz aj moja Katka mohla byt taka velka slecna.

pirana86
9. jún 2011

sice sa vam ozyvam po dlhsom case, ale predsa.....
uz mi je aj trosku lepsie na dusi...mozno je to tym pokojom,ze uz nemam ten stres zo skoly, alebo uplnou zmenou postredia...ani neviem....ale citim sa taka vyrovnanejsia a kludnejsia 🙂
@katusap Ahoj kati....ja som alchemilku pila hned od zaciatku po zakroku asi mesiac.....citam postupne, tak nwm ci sa to tu aj nezodpovedalo zatial,kym dopisem.....otazka na toho partnera...ja som tiez mala pocit ze moj to nechape...ale ubezpecil ma, ze je to tak lepsie, ako keby malo byt male chore,ale ako keby sa malo nieco stat mne...ale vyplakat som sa pred nim nemohla,lebo som mala pocit viny,a tiez pocit,ze on to tak neberie ako ja...plakala som vzdy tajne, alebo potom tu, s vami babulky moje... dnes uz tak velmi neplacem,ale naozaj nie je den,kedy by som na anjelika nemyslela.....mozno som cudna,ale mala som pocit,ze by to bol chlapcek...dala som mu v nemocnici pred zakrokom meno Matúško.....tak moj anjelik na mna dava odvtedy pozor 🙂
a to ucenie isto skus....fakt ta to zavedie na ine myslienky a ked to dokazes a pochvalis sa nam tu 🙂 tak sa budeme vsetky vytesovat s tebou 🙂
@odrik ahoj...ako kongres? dufam ze si prisla na ine myslienky....myslim ze cas je najlepsi liecitel....som po druhej mrche a povedala som si,ze nic nebudem silit...co bude bude...ved som este mlada,nic mi neutecie....ale zmena prostredia a postoja mi mozno najviac pomohli to najhorsie predýchat ako tak....
@ernuska296 viem na čo myslíš....nepsravodlivost....moja suseda je tiez tehu..ked vidim fotky na FB, slzy v ociach..prajem jej stastieaj zrdave babo, ale tesit sa s nou neviem....nie na 100%, lebo by som mala termino tyzden neskor ako ma ona :/ tak viem co citis.....vsetky to citime, staci ist len k dokt. a tam vidiet tehu knizky v rukach usmiatych mamičiek.....zivot sa vie s nami nepekne zahrat.....
BABY, naozaj ste mi vsetky pomohli...velmi pomohli....a za to vam moc dakujem vsetkym, aj ked vas osobne nepoznam, spojila nás bolest a slzy, dufam ze nas najblizsie spoja slzy stastia a radosti....no čo, ktorá bude mat prvá 2 čiarky???

tasos
9. jún 2011

le

katusap
9. jún 2011

@pirana86 ahoj....som rada, ze sa mas uz lepsie....kazdym dnom to bude urcite lepsie a lepsie....ja som uz neplakala dlho....vlastne dnes je to tyzden co neplacem...na co? nic s tym nedosiahnem...aj ja myslim na mojho anjelika kazdy den a nejako proste viem, ze to bol tiez chlapcek - moj Adamko ☹ ....manzel mi povedal, ze si urobime noveho Adamka ....lenze co z toho, ked ja som chcela toho prveho? Ale tiez si poviem, ze je to lepsie takto, ako keby sa to malo stat neskor, alebo nebodaj aby mal krpcek nejake postihnutie. Verim, ze sa dockame zdravych, vonavych, krasnuckych babatiek. Dnes uz sa mi skompletizovala vybava na snazilkovanie - mam ovu testy, kys. listovu a aj tehu testy. Uz sa tesim, ked ich budem ocikavat 😀

katusap
9. jún 2011

@ernuska296 juj, tak to musi byt pre teba strasne tazke a viem si predstavit, ako ti je... u nas vo vchode su dve tehotne /alebo mozno aj 3/ a ked vidim tie ich krasne bruska, tak mi nie je vsetko jedno....ale prajem im to,len si potom polozim otazku, preco ja nemozem byt stastna ako su ony? stale dokonca pocitam, v kt. tyzdni by som bola, ake by som mala brusko....to moje sa krasne "vyfucalo" po kyrete, uz mam len taky prevrateny lavor 😀
a dovolenka? ja by som chcela ist na par dni k moru, len tak autom do Chorvatska...este sme tam nikdy neboli, len viem, aka oblast je pekna, takze babule, ak mate nejake tipy, budem za ne vdacna

lenkasop
9. jún 2011

ernuska296...tak to presne viem ako ti je. V deň 1MA,mi sestra oznámila, že je tehu,rozdiel medzi nami by bol 2t, teraz už má dcérku ( dokonca jej dala meno,ktoré sme chceli aj my ☹ ),zozačiatku som nebola schopná jej ani zavolať,horko ťažko som prekonala 24hod.návštevu a neznášala som reči o jej tehu,..... teraz je to už trochu lepšie, aj keď mi to je ľúto ☹ a hlavne teraz,keď som opäť potratila.Jediné, čo nám ostáva sa proti tomu snažiť bojovať,veď to dieťatko za to nemôže, aj my všetky budeme patriť do tej najkrajšej témy. Uvidíš, čas tú bolesť trochu zmierni aj keď úplne nezabudneme.
Drž sa,zvládneš to 🙂

katuskap...máme to ale ťažké, super, že už máš všetko potrebné na snažilkovanie 😀 Perfektný prístup na zvrátenie smutných myšlienok, len tak ďalej 😀 😀 ˇ

Odrik....užívam si mrchu 🙂 pekne sa fakt rozbehla, normálne som v šoku 🙂

helenka333
9. jún 2011

@katusap
@ernuska296
@odrik
@ernuska296
@pirana86
@katkarv
Ahojte budúce tehulky 🙂 dávno som tu nebola, tiež som natom tak ako vy, nedá sa nato zabudnúť. A verte mi ja som tiež cítila že to bude chlapček a môj Dávidko odišiel ☹ už nevládzem ani plakať ☹ a tiež mi povedal manžel že budeme mať ďalšieho dávidka, no neviem čo je lepšie, nahradiť ho, alebo vybrať potom iné meno.....vidím že to máte ťažké aj vy s tehulkami, ja, si predstavte, som nastupila včera do novej roboty, chodím aj do starej ešte v juni a do novej sa zaškoliť a si predstavte kde???Zaúča ma mladá kočka, ktorá je v 7. mesiaci, celý deň som s ňou, tak si viete asi predstaviť čo prežívam. Ona je strašne zlatá, milá, pomáha mi a prajem jej zo srdiečka len to naj, hlavne zdravé bábo, ale velmi to bolí, keď vidím jej krásne bruško a to celý deň ☹ ale stále si hovorím, že dlho ani ja tu nebudem na novom mieste, lebo tiež pôjdem na materskú 🙂 a to čím skôr 🙂 to jediné ma drží pri živote.
@lenkasop No neviem či je dobré brať HAK, ja určite by som nikdy viac nebrala a hlavne nie pred tehu, to už vôbec nie, hormony sa môžu upraviť ale len v tom čase ked ju brať budeš, hned ked prestaneš to bude ešte horšie, ja som to tak mala a aj ostatné kočky, čo viem. Takže si to dobre premysli čo je lepšie. Radšej brať nejaké tie umelé hormony, ale určite nie HAK. Ale je to tvoje rozhodnutie. Držím ti palce, aby to pomohlo, ked to tvrdí lekár 🙂.

Držte sa a tiež som rada, že vás tu mám, lebo je to iné s vami sa o tom porozprávať keďže každá vie, čím sme prešli a vieme sa najvzájom povzbudiť. Aj ked iným je to ľúto, ale ten kto tým neprešiel, tak to nevie pochopiť čím sme mi prešli, to nech mi nikto netvrdí. Vieme to len mi. Držte sa a držím palce 🙂 juj len aby mrcha už prišla 🙂 veľa síl a trpezlivosti všetkým!!!!!!!!!

lenkasop
9. jún 2011

helenka333....počúvnem lekára, snáď vie, čo hovorí a čo poznám, niektorým to aj pomohlo. Necháme sa prekvapiť 🙂
To ti vôbec nezávidím, že ťa zaúča tehotná, ale ber to pozitívne, poriadne jej pochytaj bruško a možno aj motyka vystrelí a budú zaúčať inú 😀 😀 😀

katusap
9. jún 2011

@lenkasop tak mne HAK nepomohla v otehotneni...jedine v com mi "pomohla" bol nepravidelny cyklus a ovulka kazdy mesiac v inych dnoch 😖 ked sa mi to konecne unormalnilo, tak som otehotnela....no a teraz sa mi to zase kyretom urcite pokazi 😠

katusap
9. jún 2011

baby, dnes som robila tehu test....stale na mna pozeraju dve ciarky ,n sice nie take krasne ako boli, ale predsa.... chcela by som vediet, kedy mi to celkom klesne, ale uz viac testikov neurobim ☹ je to smutne ked viem, ze ziadne mimi nie je....aaaaaaale, uz sa tesim kedy take ciarocky uvidim znova ...chcem uz mrchuuuuuu, rychlo, rychlo

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre