Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

barushkaaam
28. nov 2011

@matulkach ja tiez planujem pit alchemylku...uz ju mam v spajzi, len cakam keby pride mrcha, ktoru tak tuzobne ocakavam 🙂

bambi2
28. nov 2011

@chrustik1 nieco vyslo same este dnes, bol to dost velky kus este... a dufam, ze aj posledny. ja este radsej pockam par dni... a co to vlastne znamena tych 7 mm alebo 9mm?? hormonom by som sa chcela tiez vyhnut najdradsej...

chrustik1
28. nov 2011

@bambi2 no mne to vtedy dr. vysvetľoval tak, že sliznica maternice má za normálnych okolností výšku tuším 9-11mm, v tehotenstve sliznica rastie, mne do toho ôsmeho týždňa zhruba narástla na nejakých 20mm alebo tak dáko. Ale keď už tehu niesme tak by sme mali mať sliznicu vysokú tých 9-11mm, zvyšnú treba odstrániť. Tak hádam tebe už odišiel aj ten zvyšok a nebudeš musieť na kyret..

bambi2
28. nov 2011

@chrustik1 tak dufam, ze je vsetko uz vonku... on povedal, ze sa to neoplati cistit, ze to uz je malo.. preto povedal, ze si mozem vybrat. ci cistenie, hormony alebo proste nechat to tak a nic nerobit ale tam je to riziko, ze to treba bude predsa cistit.. ale hovorim, dnes vysiel dalsi velky kus takze asi to necham tak.... zacala som pit aloe vera, ta vraj prekrvuje... tak hadam to pomoze aspon trocha...19 dec. mam prist znova na utz... len to nevydrzim dovtedy tak asi zavolam skor... ja uz chcem ist na vec!!!!!!!!!!! 😀

chrustik1
28. nov 2011

@bambi2 nuž budeš musieť asi vydržať ako ja, som 34 DC a druhá ms nikde.. Neviem čo si o tom myslieť, PMS nemám takmer žiadne tak ani neviem kedy ju mám očakávať a kedy potom pokúšať znova šťastie..

bambi2
28. nov 2011

@chrustik1 ja to nevydrzim... to som si ista... ☹ ale ja uz volaco vymyslim 😀

zuzananina
28. nov 2011

@bambi2 tak ako citam si rozhodnuta sa opet do toho pustit... drzim palce ti nech to vynde ja si ešte na to pockam po tom druhom potrate už mam nejaky strach...... ☹

chrustik1
28. nov 2011

@bambi2 tak som zvedavá teda čo vymyslíš 😀

@zuzananina ty máš dve deti a za sebou dva potraty? Uf, to som myslela, že ak už máš jedno dieťatko tak jeden potrat ok ale dva?

bambi2
28. nov 2011

@zuzananina rozmyslam, ze zavolam tyzden predtym ako mam termin, ci nemozem prist skor... tie hormony nezoberem, pockam nech sa telo vycisti same, mozno este daco vyjde von dovtedy... a potom uvidime... ja tak dlho cakat nevydrzim... 😒

@chrustik1 prehodim si termin o tyzden skor, mozno este skor a poviem, ze vela toho vyslo von. tak som si to rozmyslela s tymi hormonmi.. a ked bude vsetko ok tak ideme na vec. nepockam na prvu mrchu... nech ona caka na mna 😀

zuzananina
28. nov 2011

@chrustik1 ano veru dve deti mam teotenstvo bez problemov aj jedno a aj druhe a teraz po 6 rokoch som chcela tretie ako s novym partnerom a už do roka som mala dva potraty nikdy by som neverila ze sa to moze stat
@bambi2 tak to ti verim ja som o prvom potrate bola taka ista

chrustik1
28. nov 2011

@zuzananina jaj, no ak to máš s novým partnerom tak aj tam môže byť problém. Poznám strašne veľa párov, ktorí majú problém mať spolu deti. Každý s iným partnerom môže mať detí ako maku ale spolu prirodzene nie (a to mi je divné, že cez umelé oplodnenie hej ale tak fakt majú deti), tak možno aj u vás je problém v partnerovi alebo ktovie

poisonblu
28. nov 2011

@bambi2 neboj sa, vydrzis...zbytocne neriskuj a pockaj aspon mesiac....ja mam tiez pocit, ze nevydrzim...chceli sme zacat po prvom menzese, potom po druhom a nakoniec zacneme asi az po stvrtom, lebo som dnes zacala prat antipsychotika, takze nemala by som otehotniet..ale rozmyslam, ze ich budem 2 tyzdne brat, kym pojdem na kontrolu k dr. a potom ich vysadim....

bambi2
28. nov 2011

@poisonblu ja necham telo nech sa vycisti same, nebudu ziadne hormony... lenze, musim sa iba preobjednat na skorsi termin nech skontroluje dr. ci je to ciste... a ak by to bolo ciste tak neni problem hned zacat...

poisonblu
28. nov 2011

@bambi2 a ak sa nevycisti same? podla mna riskujes, nie je to sranda..ja chapem tvoju tuzbu po babatku, ale povedala by som, ze teraz si smutna z toho co sa stalo a chces to zahnat novym tehotenstvom...ja len aby si to potom nelutovala-trpezlivost ruze prinasa

lucianak
29. nov 2011

@lea1333 Siiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilno budem držať palce, aby vám to klaplo konečne. Ja sa tiež chystám otehotnieť po tejto ms, tak uvidíme... napíšeme si pred vianocami, že sa tešíme 😎

lucianak
29. nov 2011

@kaculiatko88 ANO, ANO, ANO..... iba takto do poradne. Fakt som si na sebe zasa všimla, že mi to začína veľmi chýbať 😒 A chcela by som to vrátiť späť, ale to nejde. Ale nechcem prepadnúť depkám, lebo myseľ by som rada presmerovala na iný cieľ.... 🙂

zuzananina
29. nov 2011

@chrustik1 no veru uvidime ieme na testy v piatok idem k lekárovi a som zvedava co povie..... uspech je aj to ze som otehotnela ako povedal doktor ked pred tym mal partner problemi s byvalou zenou 10 rokov nemohli mat vobec sa nedarilo a ked aj cez umele tak sa to nepodarilo vobec.... no ale tam bola aj zena na vine ze mala nejake problemi ale aj on asi nieco tak uvidime co a ako bude dalej

lucianak
29. nov 2011

@poisonblu Ahoj, čože berieš tie antipsychotika??? Ja len kortikoidy, ale to mám "nakázané". Mám už len posledných 8 tbl a ideme na vec. Toto je 3 ms od kyretu, tak dúfam, že aj posledná na najbližší rok 😉

bambi2
29. nov 2011

@poisonblu u mna "co ak" neexistuje... telo podla mna vie co ma robit... a podla info co zistujem, kazdy co to zazil, tvrdi, ze telo sa vycisti same, netreba don zasahovat. a ked sa nevycisti, vsetko ostatne vyplavi prvi menzes... ono na nete a dr. len strasia... ja proste citim, ze to co robim je pre mna spravne...
tak smutni su urcite vsetci, nie len ja... a chcem znovu otehotniet lebo som znovu pripravena... neviem co by som mala lutovat, myslim pozitivne a to robi velmi vela 😉

bambi2
29. nov 2011

@poisonblu inak tie antipsychotika tiez nie su najlepsia volba.. citala si pribalovy letak a vedlajsie ucinky?? aby si potom nebola prekvapena, ked to nebude klapat... je chemia, je to silny jed... ja na tvojom mieste by som to nehltala, nikdy nevies co sa moze stat... 😉

lea1333
29. nov 2011

@lucianak ok dakujem aj ja tebe drzim palce dufam ze do vianoc mame // na testikoch ako darcek pod stromcek aj moj drahy sa ma pytal co chcem pod stromcek a ja ze pozitivny test a on mi na to ze da do toho vsetko aby sa to splnilo!!! 😉

poisonblu
29. nov 2011

@bambi2 tie antipsychotika co mi dala su z tych slabsich...
@lucianak beriem sulpirid a neurol....kontrolu mam 12.12. dovtedy mam brat tieto lieky..a v tom case mam ovulaciu, takze ja do toho asi pojdem, a vysadim tie lieky....uvidim, ako mi zaberu za tie 2 tyzdne..ak budem citit, ze mi nepomahaju, tak sa na to vyprdnem

bambi2
29. nov 2011

@poisonblu to je jedno ci su slabe, su tak ci tak skodlive... a nepomozu... ak ich vysadis, moze to byt este horsie... ale je to tvoja vec, tvoj problem...

kaculiatko88
29. nov 2011

@lucianak no uvidíme ... dnes mám za sebou ORL vyšetrenie. Pôjdem asi vyberať mandle. Zajtra ešte kontrola moču. A už len ma čaká zubár. A všetky vyšetrenia dúfam, budú za mnou. Absolvovať kontroly. A dúfam, s čistím svedomím do snažilkovania. 🙂 Držím palčeky.

chrustik1
29. nov 2011

ahojte,
@lea1333 ja som môjmu povedala niečo podobné, že chcem pod stromček ale nie iba // ale aj bábätko v brušku. Lebo naposledy som // mala ale tehu bolo bez plodu.. Len škoda, že ten môj mi to splniť už nemôže, lebo ms ešte stále nemám, netuším ani kedy sa jej uráči a keby sa nám aj do Vianoc dačo podarilo tak // si nájdem najskôr tak okolo Silvestra a do nového roku môžem len dúfať, že to tentokrát bude už aj s bábom..

lea1333
29. nov 2011

@chrustik1 ahoj no to sa stava aj mne sa to stalo ale pevne verim ze to to tehotenstvo co pride dotiahneme do konca!!!my sme mali plod len nam zomrel v 11tt ☹

chrustik1
29. nov 2011

@lea1333 veru musíme to dotiahnuť do konca!! Tak vám všetkým, ktoré to môže na Vianoce prekvapiť ako krásny darček želám nech to vyjde!! 😵 😵 A tie ostatné hádam bud. rok. Asi budem aj radšej ak to bude u mňa až bud. rok, bo tento je pre mňa ako zakliaty tak s mojím šťastím by som oslávila nový rok kyretom.. Ale hádam bud. rok už bude konečne lepší!! 😵

poisonblu
29. nov 2011

posledný menzes a ideme na to 🙂

lucianak
30. nov 2011

@lea1333 Tak to je správny mužíček!!! 🙂 Veď sa už tak dlho snažíte... tak by sa patrilo, aby sa to šťastie konečne unavilo, nie? A my stojíme prvé v radoch 😀

lucianak
30. nov 2011

@poisonblu To by bolo super, keby si v tom čase otehotnela 🙂 A bodaj by tie lieky zabrali, už ak ti ich dali... Ale kvôli čomu vlastne???
A máš veľkú výhodu oproti mne. Ja nemám šajny, kedy mám ovulku, takže "musíme" začať hneď po tejto ms, čo bude okolo 4. decembra. Tbl. mám do 7. dec, tak dúfam, že tie 3 dni nenarobia šarapatu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre