Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

poisonblu
20. feb 2012

@lucianak no urcite vystihli..pocas plodnych dni sme sa nemilovali iba raz...a milovali sme sa na den ovu, takze ja verim 🙂

lucianak
20. feb 2012

@poisonblu Tak potom to asik vyšlo 🙂 Držím palce... kedy (ne)očakávaš ms?

kacena85
20. feb 2012

@lucianak este nerobim,stredu idem na kontrolu tak sa uvidi.ale tak skoro tri mesiace som doma a musim sa dostat do obrazu,lebo u nas nehrozi,ze dojdes a daju ti cas na zorientovanie.to by som fakt mala hlavu jak melon keby to mam vsetko vediet prvy den.
Tie testy su 30 miu/ml.neviem ci som to dobre nasla,ine cislo tam neni.a su take ze sa musia namocit a nie ocikat.ake tusim vravela,ze bude mat citlivejsie.popis nic extra.ked mas ovu testovacia ciarka musi byt aspon tak silna alebo silnejsia ako kontrolna.mne vysla uplne miziva,cize negativny test.ale sledujem hlien ten bol dnes taky tahavy a teplotu.ale isto este jeden urobim.zajtra aj karton dzusu grepoveho kupim a aku mas prezyvku na womenzone?

kacena85
20. feb 2012

@poisonblu jeej tak super,ze ste ovu vystihli,drzim palce nech to vyjde ;)

lucianak
20. feb 2012

@kacena85 Ahaaa, no ja som myslela, že si už bola makať. Môže byť tých 30 na ovu teste. A koľko si si ich objednala? Ja by som vzala 10 minimálne 🙂 Super cena je za ne. V lekárni mali 5ks za 6,5e, najlacnejšie, čo som našla. Už som zisťovala o nich niečo a tak ako píšeš, že minimálne rovnaká / alebo silnejšia od tej kontrolnej a vtedy je ovu pozit. Ale divné, že máš hlien a ovu ništ. hmmm... Ja budúci mesiac jem ľan a pijem grap, meram BT a robím ovu testy. Naplno sa pustím do toho 🙂

lucianak
20. feb 2012

@kacena85 Juj a na wz som tak ako tu a už som zaznačila aj sexik 🙂

sabaka
20. feb 2012

@kacena85 alchemilku nepijem nemam moznost kupit len zensky caj, nezijem na sk a tu take nemaju no ale tak aj ten zensky caj ju obsahuje 🙂
objednala som si cez internet zeleny jacmen, dnes som vyskusala pit a skoro som sa do..... heh 😅
aj tak sa mi uz tie bylinky a zelinky a caje a neviem co tak zbieraju, ze idem spravit extra suflik pre to!
hotova domaca lekaren, no

kacena85
20. feb 2012

@lucianak no mne sa to na tom wz velmi paci,aj to tsm je tak pekne urobene.o kolkej merias bt?no ja zacnem riadne ovu testy robit az ked budeme moct naplno sexikovat ;) teraz som len tak zvedava.ked vyjde hocijaky neriesim nestresujem.ja som vzala tiez tusim 10 ks a aj 4 ks tehu.a pekne zacni od noveho mesiaca a mozme sledovat vsetko co sa da.a ten moj hlien no neviem,asi za to,ze sa len ovu rozbieha,som 9 dc tak to este len pride ;) pre mna je teraz dolezite aby ms dosla a tento cyklus max spokojnost a uvidi sa co dalej
Neboj o xhvilu budu sny realitou,a potom sa budeme smiat ako to ubehlo.si zober,ze ja mam uz rok od potratu a ako to ubehlo.vtedy,ked som tu citala,ze rok sa snazia,nechapala som ze taku dobu to uz niekto preziva,tie nadeje,syres,zial.ale ten hore vie co robi.ja to az s odstupom casu vidim.
Ozaj robim zabaly vies si predstavit ako spim skor nespim.ked konecne aj zazmurim ocka tak budik o pol 7 vrnci a niekedu uz neviem zaspat mam uz nacvik do roboty

kacena85
20. feb 2012

@sabaka no inak ja uz po roku tiez mam vsetko mozne,priatel len lamentuje ked nieco hlada.a si daleko?keby ti ju postou poslem.lebo ta alchemilka je naj po potrate.

sabaka
20. feb 2012

@kacena85 dakujem si zlata, ale nemusis, chystam sa v najblizsich dnoch na sk tak prve co urobim je ze zavitam do lekarne 🙂 som vo Viedni

lucianak
20. feb 2012

@kacena85 Meriam medzi pol 7 - pol 8, viem, že by to malo byť v jednu hocinu, ale ke´d sa raz zobudím skôr ešte pred budíkom, tak šupnem teplomer a zaznačím tú teplotu, ktoú ukáže. Asik jej napíšem a vezmem aj mikroskop. Nech to mám všetko pod dozorom 🙂 Ja dúfam, že to celé bude oki s nami a že sa čoskoro dočkáme toho pohľadu na pozitívny test 🙂 Ak mi dojde ms, bude to 6 od kyretu

natalia
21. feb 2012

@sabaka ešte sa zatial nejdem tešit,lebo už sa mi stalo že vyšli // a prišla ms...tak tešit sa budem ked doktor potvrdi 🙂

natalia
21. feb 2012

@lucianak dakujem ...testik vyšiel // len v minulosti sa mi stalo že potom prišla ms..v nedelu by som mala dostat..tak sa uvidi...ked potvrdi doktor budem sa budem vytešovat 🙂 a hlavne ak to dojde do uspešneho konca,lebo som mala missed abortion 😒 v septembri

lucianak
21. feb 2012

@natalia Ano, pamätám si ťa, ja som mala ma v auguste. Bleee, už očakávam len dobré správy, potvrdenie tehu a aj u nás keby to klaplo, tak sa poteším veľmi 🙂

monika2712
21. feb 2012

@natalia drzim palce nech to tentokrat vyjde 😉
@lucianak ako sa mi mas moja? dlho sme nepisali..

lucka23
21. feb 2012

@lucianak tak dalsia vec co mame rovnaku. aj ja som mala MA v auguste. Takze dufam ze nam spolocne vyjde aj to ze koncom mesiaca najdeme //. 😵 kedy necakas MS? ja 1.3.

lucianak
21. feb 2012

@monika2712 Ahojo, tak všelijak. Sama neviem, BT mám ako minulý mesiac, teplota sa síce drží na 36,9 alebo 37, ale meriam len 4 dni a dnes som už 24dc, takže to bude pred ms. Ale asi moje telo nebude oki. nemám dobrý pocit z toho, že hlien som nevidela už ani nepamätám. Možno od decembra ☹ takže snaženie je asi zbytočné.

monika2712
21. feb 2012

@lucianak ☹ hm to ma mrzi, ale tak hlienik nemusi byt, dolezit je aby teplotka stupala po ovulke..

lucianak
21. feb 2012

@lucka23 😀 ja buď 29.2. alebo 1.3. ja to mám tak všelijak, takže sama neviem. Ale neviem, či to vyšlo, mali sme sexik každý 2.-3.deň, ale ja vôbec nemám hlien ☹ Budúci mesiac pomeram bt a urobím aj ovu testy, či vôbec mám ovulku, keď nemám ten hlien. Až sa bojím, že naša snaha o bábo je márna 😢

lucianak
21. feb 2012

@monika2712 Ano, viem, zlato, ale takto som mala aj minulý mesiac a nič z toho. Pred tehu som mala ovu na 21.dc, o pár dní klesla na 36,7 a potom skok na 37,1 a držala sa na 36,9-37. Ale neviem teraz, lebo ma ani prsia nebolia, ani nepamätám, kedy vlastne vtedy začali bolieť.

lucka23
21. feb 2012

@lucianak aj my sme sexikovali kazdy druhy den poctivo. 😀 posledny sexik bol v nedelu. no ani ja som nemala ziadny hlien tak uvidime. ja nestracam nadej, musim verit ze to vyslo. 😵 Nebooooj urcite ta snaha nie je marna. Nasadis ten grepovy dzus a lanove semiacka a bude to fajn. ale strasne drzim palce aby to uz nebolo treba nasadzovat. 😵

lucianak
21. feb 2012

@lucka23 Noooo, to by bolo super. Veľmi by som sa potešila. Najviac by ma potešilo, keby som otehu do konca augusta najneskôr, lebo si platím aj dnp. No prinejhoršom sa dám na PN, aby sa mi aspoň niečo vrátilo.
Ja verím stále, snažím sa nestrácať nádej. Vtedy to síce vyšlo na prvýkrát. Teraz bol druhý pokus. Nie všetko klapne hneď, no bola by obrovská radosť.
Ale určite bud. mesiac papám semiačka a pijem džús a ešte si to skúsim potvdiť aj ovu testom. Ak nie, tak nech dokina so mnou niečo robí.

lucka23
21. feb 2012

@lucianak este ma napadlo ze vela zien co sa trapi s hlienom tak pouziva toto. http://www.ovulacne-testy.sk/pre-seed . neviem ci to poznas ale niektorym babam v nasej teme to pomohlo k otehu.

lucka23
21. feb 2012

@lucianak tiez ma tlaci cas koli DNP. ja som si to neprerusila koli tomu aby som mohla ist hend na PN. takze tento mesiac som sa nahlasila z minima a dala som sa vypisat na PN. a dufam ze v marci prejdem plynule na PN od gyndosa. 😅 ak nie tak si ten jeden mesiac musim zaplatit nejakych 120€ . ale tym ze som si to dala z minima tak musim nastupit bezpodmienecne na MD este v tomto roku aby som ju mala max. tak mi tiez uz vela casu neostava. 😅

lucianak
21. feb 2012

@lucka23 Presne ten krém som včera pozerala 🙂 Ak mi ovu testy nepotvrdia ovu, tak už asi vyskúšam čokoľvek. Ale nedočítala som sa, že ako dlho to pôsobí a či to nie je potebne zaviesť v čase ovu.
Ja som si dnp odhlásila a zasa sa prihlásila v decembri. presne 30.12., takže na otehu mám 3/4roka, ale cem skôr byť v tom. Ešte som vystihla, že si platím po starom nejakých 35eur. Tiež chcem ísť hneď na PN ak zistím, že som tehu.

lucka23
21. feb 2012

@lucianak treba to davas pocas plodnych dni. vraj to pre spermijky nahradza tvoj hlien. 🙂 Ja som doma nezamestnana, firma kde som pred tym robila krachla a ja som ostala tehu takze som ani do inej prace nesla. ale dopadlo to tak ako to dopadlo a ja som stale doma, myslela som ze po nejakej druhej mrche ostanem tehu tak sa mi do prace neoplatilo ist. ale vidis ako to je. najprv nespolupracoval manzel a teraz v januari to nevyslo tak sa spolieham na februar. 😅

lucianak
21. feb 2012

@lucka23 Myslíš ten ľan a grep?

lucka23
21. feb 2012

@lucianak nie ten gel. aby spermie dlhsie vydrzali a vraj im ulahcuje cestu do ciela. 🙂

lucianak
21. feb 2012

@lucka23 Jaj, jasné, gél.... No ja neviem, a to je len na 1 použitie, alebo aj na viac??

lucka23
21. feb 2012

@lucianak ten v tom linku mas tam 9 aplikatorov takze na 9 pouziti. 🙂 tiez to nemam vyskusane lebo vzdy sa nam zadarilo na prvy sup tak som taketo veci nemusela riesit ale uvidim ako dopadneme tento mesiac. mozno este skor ako ten gel potom skusim zvysit pitny rezim, ten grep a semiacka. lebo min.cyklus som sa nalievala tym grepakom asi 9 dni a hlienu bolo dost. len som asi zle odhadla ovu. ☹ mali sme sa este taky den-dva posnazit a mozno by som bola tehu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre