Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kacena85
8. máj 2012

@kaculiatko88 ja mam tiez od 10-12 a 14-16 a ked som bola tie tri mesiace PN z DNP tak mi nedosla ani raz kontrola klop klop, teraz si na pn z DNPpockam az do oktobra, zatial mi pojde klasicka, lebo som si to v januari zrusila a dala nanovo tak ale soom rada, ze sa nemusim trepat do prace

kaculiatko88
8. máj 2012

@kacena85 tak oni chodia podľa diagnóz a dĺžky PN.

poisonblu
8. máj 2012

@kaculiatko88 no ale cez vikend asi tazko nieco zozeniem...ale to je jedno, ja verim, ze nepridu a ak pridu, tak cez tyzden a to byvam doma 🙂

kaculiatko88
8. máj 2012

@poisonblu neviem o tom, žeby chodili cez víkend. Tak len treba veriť. A bude dobre.

kacena85
8. máj 2012

@kaculiatko88 segra bola pn cele tehu a nic nedosli,ale tak ktovie,ja mam uvedenu diagnozu dohlad nad rizikovou tarchavostou

zitaje
8. máj 2012

aj som stale este pn po tom zapale vajecnikov, uz to budu tri tyzdne a podla lekarky sa nemam kam ponahlat... mna uz mrle zeru, navyse dve deti doma, tak ci tak chodim malu odviest do skolky, von na prechadzku... nemozem ju predsa drzat doma kvoli tomu, ze sa bojim, ze mi pride kontrola, nie?

@kaculiatko88 a to ako pri dlhsich pn-kach viac chodia ako pri kratsich, ci ako? A pri akych diagnozach chodia a pri akych nie?
A ako sa dozviem, ze som mala kontrolu?

poisonblu
8. máj 2012

@kaculiatko88 chodia aj cez vikend, celkovo ze vraj chodia od 6:00 do 22:00...

@zitaje vhodia ti do schranky listok, ze presne kedy u teba boli a kde sa mas hlasit s vysvetlenim kde si bola

lucianak
8. máj 2012

@kacena85 Ano, ja mám, od 9-11 a poobede od 15-17, nič moc, ale aspoň niečo.
Ja cez deň tiež neviem pospať, ale občas sa mi podarí zdriemnuť tak na polhodku. Aj mňa dneska nie, že bolelo podbruško, ale taký pocit, akoby som mala plný mechúr.

lucianak
8. máj 2012

@poisonblu Ja som tiež niekedy, hlavne cez víkendy preč aj celé dni, ale tetka mi robí v nemocnici na orl, tak ju mám ako poistku, že ma zachráni a dá nejaký papier, že som tam bola, keby niečo... 😉 Tak keby niečo, tak máš tip, že skúsiť to v nemocnici, prípadne pohotovosť.

kacena85
8. máj 2012

@lucianak ved lepsie ako nic,dufam,ze mi to zajtra rychlo ubehne v praci,nech uz mam ten trapny pohovor a volaaaam dokimu co hcg joooooj neviem sa dockat,joj to budem este v praci,niekde sa zasijem,a pojdem drahym a pak k sestre,prespim u nej,ide stvrtok s malou

kacena85
8. máj 2012

@lucianak s malou na nozicky,ved prvych 10 dni chodi zamestnavatel to pochybujem,ze niekto si da namahu a hned prvy den pnky.inak budem doma len nema kto s nou ist a nechce ist autom sama ked jej vzadu zacne plakat
Sa tesiiim malinka baculka,inak zase ten datum...9.5 mam vysledky,Lili bude mat 4 mesiace a segre malinky umrel ;( vidis predsa sa dozviem vysledok v ten den,dufam,ze prave to bude pozitivne kvoli tomu

zitaje
8. máj 2012

@poisonblu s vysvetlenim, kde som bola... uf, a ake vysvetlenie im je dost dobre? Len u lekara?

delideli
9. máj 2012

@zitaje : skus poprosit lekara, ktory ti PNku vypisal,aby ti napisal aj vychadzky..inak si myslim,ze ine odovodnenie nez vysetrenie u lekara pocas PNky neakceptuju (ale mozno sa mylim..)..

kaculiatko88
9. máj 2012

@zitaje tak to ja presne neviem. Viem, že pri obyčajnej chrípne nechodia. A ani pri určitých diagnózach ako je rizikové tehotenstvo nemusia vôbec prísť. Ak maroduješ viac ako mesiac tak ti môže prísť kontrola a keď nebudeš doma tak ti nechajú lístok v schránke, že tam boli s presným časom a potom do troch dní sa musíš hlásiť na sociálke a vysvetliť kde si bola v tom čase.

@poisonblu osobne som ešte nepočula o víkendovej kontrole.

timona
9. máj 2012

baby , chcem sa opatat ci niektora pouzivate ovu testy a ake meta skusenosti...kedy je najlepsie po pozit. vysledku, ked je druha palicka silnejsia ako testovacia mat sex-inhed alebo este cakat 24 hod?

lucianak
9. máj 2012

@kacena85 Určite ti povedia dobré správy, toho sa neobávaj... 🙂
A z práce som zatiaľ nezažila, ani nikto od nás z famílie, že by prišli z roboty kontrolovať...

poisonblu
9. máj 2012

@timona no podla navodu, by mala ovulacia nastat do 24 hodin od vtedy ako je ovu test pozitivny-cize obe ciarky by mali byt asi rovnako silne....kedze spermie si na vajicko urcite jeden pockaju, tak ist na to hned, nie az o 24 hodin, lebo moze byt aj neskoro....najlepsie je milovat sa kazdy, alebo kazdy druhy den pred ovulkou - cca 3-4 dni pred...nam sa tak podarilo 2 krat otehu, ze sme sa milovali vzdy pred ovulkou, v den ovulky, aj po ovulke...proste pocas ovulacneho hlienu stale....

poisonblu
9. máj 2012

@lucianak @kacena85 ja som mala kontrolu z prace na ziadost zamestnavatela, ale mohol si fukat, lebo som mala celodenne vychadzky..zalezi od zamestnavatela, ak ta bude upodozrievat, ze si bezdovodne na PN, tak moze poslat kontrolu..ale to su skor ojedinele pripady...

timona
9. máj 2012

a este taka otazka..kedy sa je najlepsie snazit-myslim tym, ci je najlepsie pred spanim, ked uz sa nevstava z postele, alebo je to jedno.. lebo mne vzdy vsetko vytecie akonahle vstanem-mam pocit ze nic vo mne nezostane

lucianak
9. máj 2012

@timona Aj ja som si myslela, že všetko sa zo mňa vyleje, ale to je omyl... Pár šibalov sa prebojuje ďalej a jeden bude víťazný 🙂 Možno je dobre chvíľu poležať, podložiť zadok niečím... Ale aj keď vstaneš, môže sa nájsť jeden bojovník, ktorý to dotiahne do cieľa...

lucianak
9. máj 2012

@kacena85 No haloooo? Kde si s tými výsledkami??? veď sa už neviem dočkať, ako to celé dopadlo 😉

svintekova
9. máj 2012

Ahojte kocky, ako sa mate ? Ja som dnes 4 dc.

kaculiatko88
9. máj 2012

@lucianak ešte nedala vedieť. Asi príde večer @kacena85 bo spomínala nejaké pohovory v práci a povedala, že pôjde.

kacena85
9. máj 2012

@kaculiatko88
@lucianak aoj tak dnes mam dost,tak najprv mi fon nezdvihali,potom ako keby bol fon vyveseny tak som sla osobne a dojdem tak,ze este nie su,skoro ma poraziloooooo tak zajtra o 14

lucianak
9. máj 2012

@kacena85 Čožeeeeee, to fakt mysleli??? No super, takže žuvačkové naťahovačky... joj, nemám rada také.

kaculiatko88
9. máj 2012

@kacena85 tak to nejako dlho trvá. Bežne výsledky sú hneď poobede.

kacena85
9. máj 2012

@lucianak
@kaculiatko88 mne brali krv pondelok poobede,vcera bol sviatok a chodim sukromnikovi,neviem on to niekam inam posiela,tak co narobim,uz musim vydrzat

kaculiatko88
9. máj 2012

@kacena85 tak je to trošku divné lebo v pondelok poobede už museli spracovať krv a vyšetriť ju. A dnes by mu mali dojsť výsledky. Aspoň čo ja viem tak to funguje. Aj ja som chodila ku súkromnikovi a raz mi bral poobede a na druhý deň už som vedela.

kacena85
9. máj 2012

@kaculiatko88 no ja neviem ako to chodi ale proste to tam este nebolo tak co som jej na to mala povedat

lucianak
9. máj 2012

@kacena85 No súhlasím s kačuliatkom. Ale tvoj doki robil od 12, tak sa nedivím. No zajtra ráno volaj alebo stoj v rade ako prvá a neodíĎ, pokiaľ nepovedia, že si tehu 😀 tfuj, tfuj, tfuj 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre