Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

nelynka
10. máj 2012

@lucianak kocky vidim ze tu riesite socialku..
necitala som to cele, len nejake tri papiere ste zu spominali co je nejake divne..
ja som dostala dva papiere, jeden do zamestnania (po 10dnooch to zamestnavatel posiela do socialky a potom platia odtialä a druhy na DNP a ten som posielala na svoju socialku..

lucianak
10. máj 2012

@nelynka No ano, dva papiere. 1- do práce a 2 - do socky.
Lenže ja trubka som na PN od 22.3. a ten druhý papier som si od dokiny pre socku nepýtala. Ale písala som tam, tak sa to vraj dá aj dozadu, že mi to uznajú, ale dokina mi musí ten papier vypísať s rovnakým dátumom.

nelynka
10. máj 2012

@lucianak aha, tak uz chapem..
tak len skocit cim skorej za dokinou, snad ti nebude robit problem s tym..fakt by to bola skoda..

popripade, nedalo by sa si uplatnit DNP prinajhorsom aj s neskorsim datumom? musi sa to od toho datumu co si aj normalne na PN zo zamestnania?

lucianak
10. máj 2012

@nelynka No mne bude musieť dať taký dátum, od kedy som na PN, aby mi vyplatili aj spätne.
Ale potom koncom júna by som chcela, aby mi ukončila PN a vypísala novú, aby som dostávala zo socky viac peniažkov. 270 dní mám splnených, ale keď si sa náhodou odhlasovala a prihlasovala nanovo, aby si mohla platiť ešte po starom, tak musí ubehnúť 26tt platenia, aby si mala nárok na takú PN, poprípade materskú, z akej čiastky si platíš dnp. Ak som to teda správne pochopila.

nelynka
10. máj 2012

@lucianak ano presne tak to je, aj ja to tak budem robit, ale mne tych 26tt vychadza az v polovici jula..
tiez si necham toto ukoncit a nanovo vypisat PN z inou diagnozou aby to nebolo napadne..
snad uz dovtedy budem znova tehulka 😒

bambi2
10. máj 2012

@lucianak
@kaculiatko88
@kacena85
@svintekova
@poisonblu takze vysledky z endokrinologie, vsetko v najlepsom poriadku.. stitka je vylucena 🙂 😵 😵 😵 😵

tinasc
10. máj 2012

@lucianak alebo alebo, niečo z toho, len nech pekne ide všetko tak ako má 🙂

kacena85
10. máj 2012

@lucianak stale sa nechapeme,mne min rok uplinulo uz tich 270 dni ,platila som to dalej do januara,v januari zrusila,dala nanovo,vcera mi v socke povedala,ze mam narok na tu vyssiu pnku,lebo mi beru do uvahy,ze som si to platila uz,takze aj ked som to zrusila a dala nanovo mam narok na tu vyssiu,teda 600
Ty ked si si to v januari rusila uz si mala splnene tich 270 dni ci nie?pokial nie,tak ty papier do socky nemusis nosis,zanesies az ked ti vznikne narok na tu vyssiu teraz im to tam je nanic ked ti to platit nebudu,to az potom potrebuju ked mas narok,ale pokial si mala splnenych pred zrusenim v januari tak zevraj mame na tu vyssiu narok aj teraz

kaculiatko88
10. máj 2012

@bambi2 tak to je super a ideš ešte nejaké vyšetrenia robiť??

bambi2
10. máj 2012

@kaculiatko88 ty si bola aj na genetike a imunologii ci nie??

bambi2
10. máj 2012

@kaculiatko88 no v pondelok uvidim na gynde co je s hp. povedal, ze mi da papier na hematku. to by som chcela aj ked tusim, ze na 99% bude vsetko ok.. ale aspon si budem ista. dnes som bola na tej reflexnej masazi. zo vsetkych bodov boleli iba tri a to maternica, vajecniky a vajickovody. vraj nefunguju tak ako by mali. buduci piatok idem znovu a bude sa tomu viac venovat. tak som zvedava. ale myslim, ze to do tretice vyjde!!!! 🙂

kaculiatko88
10. máj 2012

@bambi2 na genetike som bola ale na imunológiu som sa vykašľala, lebo nepríjemná doktorka. A keď pôjdeš na hematológiu tak nemusíš na genetiku. To ti tam urobia. A to máš jasné, že do tretice to výjde.

lucianak
10. máj 2012

@nelynka Tak ja dúfam, že nebude problém takto urobiť. Ale mám dobrú dokinu, tak verím, že mi vyhovie. Zajtra idem pre papier, aby som po mesiaci a pol čo som PN mohla ísť odniesť na socku 😀 a opýtam sa aj, či by to nebol problém takto ukončiť a vypísať novú pn.

lucianak
10. máj 2012

@bambi2 To sa teším, takže môžete sa pustiť do ďalšieho kola... ring voľný 😉

lucianak
10. máj 2012

@tinasc Ano, aj mne je jedno, hlavná vec, nech ide všetko ako po masle...

lucianak
10. máj 2012

@kacena85 No chápeme sa, ale mne v socke povedali, resp. odpísali na mail, že ak som sa odhlásila a začala platiť nanovo, tak musím platiť 26t. vkuse, aby som potom mala nárok na väčšiu PN. Mne už tiež uplynulo 270 dní v minulom roku.
No neviem teraz, či každá pracovníčka na poisťovni mala iné podklady na zaškolenie, či ako... Zaujímavé.
pošlem ti do IP, čo mi napísali...

poisonblu
10. máj 2012

@kacena85 to sa mi nezda...ak si zakladala nove dnp, tak dostanes pn z minima, lebo nemas 26 tyzdnov nepretrziteho poistenia...ved uvidis, ked ti pride papier z poistovne...ale ja to mam podobne, tiez mam dnp z minima, lebo nemam tyzdne

bambi2
10. máj 2012

@kaculiatko88 aha tak aspon na tu hematku.. ale je to viem, ze je vsetko ok.. a do tretice to vyjde 3000% 😉

nelynka
10. máj 2012

@lucianak ja to tiez takto viem, ale ked som sa informovala minuly rok jak som bola tehotna, to som si platila par mesiacov, tak mi bolo tiez povedane, ze narok budem mat aj z DNP aj ked nemam splnenych 26tt ani 270dni ale ze mi to dorovnaju poistenim predtym co som mala (zo zamestnania v cechach)
ja tiez teraz vlastne cakam na rozhodnutie, tak som zvedava kedy mi pride lebo moj zamestnavatel mi tam narobil peknu sarapatu a za april asi dostanem davku az v juny 😒

kacena85
10. máj 2012

@poisonblu
@lucianak baby ja fakt neviem,vcera mi bolo tak povedane,ze to budu brat do uvahy z toho predchadx.dnp,tak ja to zanesem a uvidime co odpisu

tinasc
10. máj 2012

@lucianak presne tak 🙂

lucka23
10. máj 2012

@kacena85 mozem ti na milion % potvrdit ze PN z maxima mat nebudes ☹ . na tu budes mat narok az po 26tt nepretrziteho platenia. ☹ cize baby ti dobre pisali. ja som sa v januari neodhlasovala a nanovo neprihlasovala ale len k 1.2. presla na novy sposob platenia cize sa mi to berie ako nepretrzite platenie. a tym padom sa mi PN pocita z predchadzajuceho roka. 🙂 ale ty si ten prvy pripad, ty potrebujes tych 26tt.

lucka23
10. máj 2012

ale narok na PN z DNP budes mat ale len to minimum. Ja som tak bola na PN v auguste po tom potrate. nemala som este splnenu podmienku 26tt tak mi vysla len minimalna PN-ka nejakych 180€ to bolo. 😒

lucianak
10. máj 2012

@nelynka Tak ja som zvedavá, čo mi zajtra povedia na socke, že idem tak neskoro s papierom.

lucianak
10. máj 2012

@kacena85 No divne ti to povedali, lebo ak si sa nahlasovala nanovo, tak musíš platiť aspoň 26t vkuse, aby si dostávala pn z takej sumy, akú si platíš. Neviem, kedy ti to presne uplynie, ale dovtedy to bude len z minima. Ale na socke ti presne povedia.

lucianak
10. máj 2012

@lucka23 Asi takto nejako to bude aj mne vychádzať. Ale lepšie jak nič, nie? 🙂
Ako pokračuješ v snažení?

lucka23
10. máj 2012

@lucianak jasne lepsie ako nic. ja mam poslednu sancu tento cyklus na vyssiu matersku tak som troska na nervy z toho. kedze sa mi to bude ratat z min. roka tak musim nastupit na matersku este tento rok. ak by som nastupila uz v roku 2013 tak kedze si etraz platim z minima /lebo aj to je 119€/ tak by mi vysla len minimalna materska. 🙄 no so snazenim ani neviem. predminuly cyklus to bol ten mikropotrat, ten dalsi som mala ovu na 26DC s cim som neratala tak zase nic a teraz som uz aj ovu testy zapojila aby som nic neenchala na nahodu ale zlyhal moj muz 😅 ked uz konecne bola ovu tak mal dolezitejsie veci na plane ako plodenie potomka tak ma poriadne naserkal. takze posledny sexik bol 2 dni pred ovu tak uvidim ci to stacilo a nejake potvorky si pockali. 😔

kacena85
10. máj 2012

@lucka23 no neviem,300 eur dostava kazdy kto si plati socku,tak je to divne,ze si este priplacam a dostanem len 180,alebo dokopy 300+ 180?
Neriesim podam to tam a uvidim,ja som mala splnenych 270 dni v roku 2011.tak uvidim

lucka23
10. máj 2012

@kacena85 ty budes dostavat PN aj zo zamestnania ta neviem kolko ti vyjde to je podla platu tvojho a plus este z DNP.

kaculiatko88
11. máj 2012

@bambi2 jasné, že bude všetko OK. Ja som tiež verila, že bude všetko Ok a aj bolo nič nové mi nezistili čo som nevedela.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre