Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

bambi2
11. máj 2012

@kaculiatko88 ved aj ja dufam, ze nic nezistia... 🙂 uz nech je aspon pondelok!!! budu vysledky z hp na gynde... a mozno zacneme uz tento cyklus snazit.. kaslem na to cakanie...

bambi2
11. máj 2012

a inak keby sa teraz podarilo, tak by to vyslo na februar, to by bude super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 vodnar moze byt, mala by som doma dvoch 🙂

kaculiatko88
11. máj 2012

@bambi2 tak snažilkovať sa už môžete jedna mrcha už bola a ty si mala spontánny potrat.

bambi2
11. máj 2012

@kaculiatko88 hej pojdeme teraz na vec a klapne to! viem to... vodnar moze byt a uz caka na pocatie 🙂 😵 😵 😵

anuska30
11. máj 2012

ahojte dievcata.Vidim,ze tehulky pribudaju a zaroven aj gratulujem.Ja som mala kyret v oktobri,snazime sa od februara a stale nic.Som z toho smutna.Uzivam druhe balenie Femibion 800,tyzden pred ovulku lanove semienka,pijem bylinkove caje a nejak nic.Ovulku som mala minuly tyzden v stredu a sex sme mali v pondelok a v utorok.Lekar vravel,ze sliznica je pekne vysoko.Dnes som si robila tehot.test pepino 10-kovy a bol negativny.Ovulka bola 2.5. Nerobila som si test zavcasu ? Menst.by som mala dostat zhruba v nedelu 28DC-pondelok max. v utorok.Nemam to uplne presne.

trish22
11. máj 2012

@anuska30 ja si myslím že na test je ešte skoro. ja by som ho spravila až po vynechaní ms. zbytočne budeš teraz kvôli tomu stresovať. 😉

alenkam.
11. máj 2012

ahojte.. tak ja hlasim dva dni meskajucu ms, co teda neviem aky je dovod.. ale najpravdepodobnejsi bude stres, kedze moj maly ma uz tyzden teploty nad 40 a uz sme v koncoch, aj nasa dr. ... Pre istotu som kazala kupit muzovi dnes test, tak uvidime... 😕

yasmin0001
11. máj 2012

@anuska30 ahoj, ja som na tom rovnako. Tiez som dnes zhruba 8 den po ovu a test negat. Neostava nam nic ine iba cakat, lebo este je skoro...

lucianak
11. máj 2012

@lucka23 Tak posielam tehu vírusiky, aby sa na teba nalepili a nepustiliiiiiii 😉

lucka23
11. máj 2012

@lucianak dakujem ti krasne mojaaaaaa 😵 😵 😵 😵

lucianak
11. máj 2012

@lucka23 Nie je zač. Ak sa dá, tak pomôžem, ale nech to aj funguje 🙂 A manžo nech sa nevzpiera, lebo dostane na bendžo 😀

kukucg
11. máj 2012

@anuska30 Ahoj, ja som mala ovu tiez 2.5 http://www.fertilityfriend.com/home/3937ed a dnes je teda 9dpo, skus o dva dni, toto este je dost skoro, takze ti nemusi nic ukazat no 12-14 dpo by uz malo.

kacena85
11. máj 2012

Babule je hcg 176 na 17dpo malo??dr ma vyplasil, ze to je niiizka hodnota a ze moze ist o mimomaternicove...mna uz porazziiiii

@lucianak
@kaculiatko88

lucianak
11. máj 2012

@kacena85 Joj, zlatinko, to je puk... čítala som všetky príspevky, ktoré ti baby napísali. zatiaľ nestresuj.. Ja si myslím, že ak by to bolo mmt, tak už by si cítila nejaké hoc aj jemné bolesti. Na sone ešte nemohol nič vidiet. Mne napr v 5+4 bolo vidno iba gestačný vak, aj to mal iba 1cm. A hcg ani neviem, aké som mala, to mi nebrali krv. Ale rozmedzie ako som pozerala je veľké od niekoľko sto do pár tisíc, takže ťa ozaj zbytočne vytočil a znepokojil. V pondelok choď pekne na krv a som si istá, že tá hodnota hcg bude už pre neho priaznivá a ospravedlní sa ti, že ťa znepokojil.

chrustik1
11. máj 2012

Ahojte, @kacena85 no chcem ťa možno trošku upokojiť tým, čo sa stalo mne.. Meškala mi ms asi tri dni, tak som robila test, samozrejme pozitívny. Tak som sa objednala k dr. s tým, že by na sone mal byť vidno gestačný vak (vychádzala mi kontrola v 5tt+3). Prišla som tam a okrem zväčšenej sliznice, ktorá hovorila o tehu nebol ani náznak vnútromaternicovej gravidity. Čo viac, na vaječníku mi našli cystu, ktorú dr. nevedela identifikovať z jedného UTZ, že čo to je za cystu, či to náhodou nieje ten žltkový vačok, ktorý v prvých tt plní akoby funkciu placenty. Takže závery podobne ako u teba je tu veľká možnosť mmt.. Asi si vieš predstaviť ako som bola vyľakaná, vystresovaná, že plod zostal uviaznutý niekde vo vajíčkovode pri tom vaječníku, kde bola cysta.. Pre istotu ma ale objednala o deň neskôr na krv a o dva dni na sono (vtedy tam bol iný dr. oni sa striedajú). Išla som na krv s malou dušičkou, výsledky mali byť na druhý deň a deň potom čakať na sono. Večer som asi z obrovského strachu aj zašpinila takým slabo ružovým výtokom, no krvi by sa vo mne nedorezal, už som bola radšej aj zbalená, že je to isto mmt.Hcg som mala čosi do 3000, dr. keď to videl hneď povedal, že je to bez pochyby tehu. Ale keď sa potom pýtal na pravidelnosť ms a ja som povedala, že po tej anembryomole ešte teda moc pravidelná nebola tak sa len zháčil, že jaj, to je niečo iné, že tam sa mohlo stať, že ma dobre nevyčistili a tá mola sa mohla začať nekontrolovateľne rozširovať, čo by bol ooobrovský problém. Ale na sone (teda tri dni po tom prvom sone) sa zrazu objavila krásna 8mm dutinka 😵 , v ktorej už o týždeň a pol krásne bilo srdiečko nášmu anjelikovi 😵 😵 😵 Takže kľud, dr. niekedy predčasne strašia, ak nič nevidia neznamená to hneď mmt, môže to byť aj oneskorená ovu, v mojom prípade dokonca asi o 10 dní 🙂

lucianak
12. máj 2012

@kacena85 pozri si toto, podľa mňa je tvoje hcg úplne perfektné
http://www.rodina.cz/scripts/journal/journal.as...

kacena85
12. máj 2012

@chrustik1 dakujem za povzbudive slova

@lucianak jeeej hezkaa tabulka,ja som tiez kuk milion stranok a tiez nechapem,ci mu siblo,ci zabudol,ze krv mi brali pondelok na 30 dc cize 13 dpo,nechapem fakt ale takto vystresovat zenu a ked nema nic podlozene na zaklade jednej hodnoty hcg,neviem sa dockat pondelka a hadam budu vysledky na druhy den aspon

lucianak
12. máj 2012

@kacena85 Zrejme mu šiblo a asi nemal svoj deň a potreboval sa na niekom "vyjašiť". Výsledky by mohol mať už teda.

tinasc
12. máj 2012

@kacena85 podľa mňa to vôbec nie je málo, doktor zbytočne plaší, darebák jeden... treba len počkať, aj na utz to bude čoskoro vidieť, len treba chvíľku počkať, ja som na prvom sone bola až v 8tt 😉 držím moc palce, bude všetko ok 🙂

kacena85
13. máj 2012

Mame velku radost....behli sme na pohotovost od zvedavosti,mlada zlata dr tam bola,kuk ma na sone,videlaaaa dutinku a podla nej je hodnota hcg v 4 tt 176 uplne v poriadku,ze nevidi ani dovod na hospitalizaciu,,,joooj uz len nech to hcg rastie

evakva
13. máj 2012

@kacena85 Super. Som rada, verila sm, ze to bude OK. Ved aj to HCG je dostatocne velke. A preco ste isli na pohotovost? Necitila si sa dobre?

kacena85
13. máj 2012

@evakva viac menej pre nazor ineho dr,ale bolo mi vcera tak vselijak tak radsej

evakva
13. máj 2012

@kacena85 Chapem. Tak drzim palce, aby to zjtra dobre dopadlo aj u tvojho gynekologa. Inak mne ked brali krv na HCG rano, tak poobede mali vysledok. Tak aj ty budes zajtra vediet vysledok z krvi, ked ides rano. 🙂

kacena85
13. máj 2012

@evakva no pochybujem ked som naposledy 4 dni cakala,ale nevadi,dr tam rano nebude,pojdem az ked mi povie,ze mam dojst podla vysledkov

evakva
13. máj 2012

@kacena85 Tak budem drzat palce

timona
13. máj 2012

baby ako pouzivate ovu testy? ja uz tomu nerozumiem, ze preco mi to stale nevychadza...snazili sme sa ked bola tá ovulacna ciarka silnejsia nez kontrolná, predtým tri dni nebolo nic, aby sa spermijky nahromadili a aj tak z toho nic nie je...ja uz nerozumiem co robime zle...spermiogram by mal byt O.K.jedine ma napada, ze po snazeni som cca 1 hod polezala, ale potom sme sli na vychadzku a vsetko zo mna vytieklo...zeby toto bola pricina neuspechu?

poisonblu
13. máj 2012

@timona najlepsie je milovat za kazdy druhy den, bez ohladu na ovulku...ak ste oazj zdravi, tak sa to musi podarit...nam sa podarilo obe tehu na prvy sup

chrustik1
13. máj 2012

@kacena85 no vidíš, super, som ti písala nestresuj, všetko je ok, len tí dr. niekedy zbytočne strašia. Je pravda, že má niektorá skutočne mmt tak je lepšie ak sa zachytí mmt skôr a zachránia tým vajcovod (švagriná to šťastie nemala) ale v takomto štádiu hneď ťa posielať do nemocky a s istotou určiť, že sa jedná o mmt je hlúposť až no

kacena85
13. máj 2012

@chrustik1 no ved to ze ma tak vyplasil, ja tam sa vytesujem, ze vooobec nejake hcg mam a on frfle a pozera na mna ako keby som umierala

chrustik1
13. máj 2012

@kacena85 ako inak už len to slovo hraničné bolo tak sprosto použité, že až. Hraničné by bolo ak by si mala povedzme 10 tak je to také malinké, že nevie ani posúdiť či si tehu ale 176 je normálna hodnota pri rannom tehu. Ale super ste urobili, že ste išli na pohotovosť, vlastne koľko mm mala dutinka? Bo možno v pondelok už bude okrem dutinky aj malinkaté miminko, srdiečko nie to neskôr ale miminko možno veru aj hej 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre