Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

milagros
6. aug 2012

@kikaneu tak ked si to dam dokopy tak asi preto ze si HAK nebrala 😉 , a co si mala kliesta ? ci si pila mlieko?

kikaneu
6. aug 2012

@milagros nikdy som nemala kliešťa....aké mlieko máš na mysli?

milagros
6. aug 2012

@kikaneu surove lebo aj z toho zvykne byt borelioza ked je nakazene zvieratko

kikaneu
6. aug 2012

@milagros no pila, babka mala voľakedy kravu....ale to bolo ešte v čase keď v našej oblasti klliešte neboli.....skôr rarita....ale človek nikdy nevie....uvidíme, čo povedia na tom infekčnom

milagros
6. aug 2012

@kikaneu jaaaj nie volakedy v detstve🙂 ja som myslela pocas tehu ci si ho nepila alebo nejaku kratku dobu pred tehu

kikaneu
6. aug 2012

@milagros nie, nie....od nejakých 12-14 rokov určite nie 😉

usacek79
6. aug 2012

@lulu10 podla toho, co mne povedal urolog, tak chyba v spermiach - teda zla morfologia/patologia (lebo pohyblivost ani pocet spermii s tym nic nemaju) moze byt pricinou naozaj len miziveho percenta potratov - totiz ono uz len pravdepodobnost, ze zla spermia vajicko oplodni, je dost nizka - predbehnu ju sikovnejsie 🙂 ale isteze sa to stat moze, len je to uuuplne posledne, co by potracajuci par mal riesit..

@milagros nie, trombofilne mutacie su VRODENE - dedia sa po rodicoch, nijako inak to ziskat nemozes, ale branie antikoncepcie moze nabeh na tromby v zilach zhorsit, mutantky by idealne vobec nemali brat anikoncepciu...
Brala som antikoncepciu 12 rokov a teda nikdy sa mi nic neprejavilo.
Ale teda trombofilna mutacia velmi zjednodusene znamena hustejsiu krv - tak ako hemofilia je mala zrazanlivost, trombofilia je vysoka zrazanlivost so sklonom k tvoreniu tromobov - malych zrazenin, ktore mozu upchavat cievy. z tych najvaznejsich je znama napr. plucna embolia...
a tak teda kedze plod je vyzivovany cez matkin obehovy system, tak pri roznych mutaciach je vacsie ci mensie riziko, ze umrie od hladu - totiz akoby by pilo hustuu paradajkovu polievku cez tenucku slamku, a nebodaj este tu slamku upcha nejaka zrazeninka..

milagros
6. aug 2012

@usacek79 hej hej ved za to sa hrabem ze by som si to chcela zistit lebo co tu citam dost vela bab to ma ....aa takze to keby som mala mat tak to uz mam od narodenia ako kazda ina baba a teda to ako je mozne ze sa zisti az po potratoch.... nevies co este vsetko moze sposobovat potrat? ale toho je asi vela to by som musela stravit u lekarov aspon mesiac

noname26
6. aug 2012

@milagros nie mesiac, mesiace... ja osobne som na hematologiu (zrazanlivost) cakala 4 mesiace (termin na ober)+2 mesiace na vysledky, ale to bolo dost podrobne vysetrenie (zistuje sa az po potratoch, lebo inak to nepocitujes a je to dost casta pricina potratov), na geneticke vysetrenia nas s partnerom mesiac, na vysledky genetickych vysetreni potrateneho plodu asi 2 mesiace, na objednanie na imunologiu do Prahy 2 mesiace, vysledky 6 tyzdnov, liecba 8 tyzdnov... suma sumarum skusili sme to znova po nieco vyse roku - ale to je vtedy, ked sa do toho fakt obujes. Slo by to rychlejsie, keby som si vsetky vysetrenia objednala naraz, ale informacie clovek ziskaval postupne .. a este som medzitym absolvovala mesacne kupele v luckach

usacek79
6. aug 2012

@milagros ano, ma to vela ludi, nejaku formu trombofilnej mutacie (je ich viac) ma urcite okolo 60% ludi (len tu moju najbeznejsiu a pomerne "neskodnu" ma takmer 40%)
ono nie je dovod zistovat mutacie, lebo to nie je v podstate choroba - to je jedna z milionov veci, s ktorymi sa rodime, ktore su geneticky dane a nic to nemusi znamenat - moze to len v urcitych situaciach urobit neplechu. inak by si s tym zila cely zivot, ani nevies.. Dedi sa to po rodicoch - bud po jednom, alebo po oboch (podla toho sa mutaice delia na "homozygotne" - po oboch, alebo "heterozygotne" - po jednom rodicovi - samozrejme tie su "lepsie")
takze ja som "heterozygot" a teda mam to po niektorom rodicovi, ale oco (lekar) ani mama netusia, ci to maju a maju dve deti bez potratov 🙂
a je milioooon zien, ktore nejaku mutaciu maju a pokojne donosia, ani o tom nevedia, resp. jedno porodia, druhe potratia, tretie porodia - ani neriesia, ci nieco maju...

ano, je toho strasne vela, co moze sposobovat potrat, zaklad je ale ist na genetiku a ku hematologovi, ti ti potom aj poradia co dalej... ja som to mala vsetko v podstate na pockanie, len teda na vysledky som cakala asi 2 tyzdne, ale teda ja som "protekcna" 😀
ale v BA by nemal byt problem, ved si skus najst geneticke ambulancie, hematologov...
ja som bola u hematologicky MUDr. Drakulova, velmi mila pani, je na Kramaroch.

lulu10
7. aug 2012

@usacek79 mas urobenu hysteroskopiu? nieje v maternici nic co by branilo mimču v raste? mne pri hystero nasli prepážku ktora siahala az do polovice maternice, a jasne ze pri sone to vobec nebolo vidno, aj ked som ho mala robe asi 1000 krat....

timea3208
9. aug 2012

Baby potrebovala by som radu...Môj doktor ma na moje požiadanie (bola som na kyrete) poslal na hematologiu, pretože sestra mala 2x missed abort ( zistili jej mutácia MTHRF) vie prosím Vás niekto, čo to je?
Pani primárka mi nespravila žiadne vyšetrenie ani odber krvi, že tie vyšetrenia sú vraj veľmi drahé a rieši sa to cez zdravotku. že na také vyšetrenia posielajú až po 2 SPONTANNYCH potratov, pričom som jej povedala, že som bola na kyrete.
Kázala mi užívať iba vitamíny skupiny B....
Troška som ostala zarazená tým prístupom.. Veď aspoň krv mi mohla zobrať.
Máme v rodine problémy s neprechodnosťou ciev, a bojím sa aby sa to nezopakovalo....Plánujeme s mm o mesiac bábo a mám troška strach, aby to neskončilo ako 1x ☹

monika2712
9. aug 2012

@timea3208 ahoj, tu je to dobre popisane:
http://www.genomac.cz/sk/pgt-tehotensky.php?q=m...

Ale to ze to ma sestra nemusi zakonite znamenat ze to budes mat aj ty. A ano na vysetrenia zvacsa posielaju az po dvoch troch potratoch, v ktorom tyzdni tehotenstva si bola na kyrete ty a aky bol dovod? mohla to byt iba nahoda, ale ak mate v rodine problemy a trvas na vysetreni, tak treba bud zatlacit na doktorku-tvoju gynekologicku, nie na lekarku ktora ti robila kyret, alebo vyhladat ineho lekara, pripadne sa na hematku objednat svojpomocne bez odporucania. Neda sa tam asi nijak inak pomoct, musis byt iniciativna ty, ak chces vysetrenia, tak si to musis proste vybavit a nenechat sa odradit.

poisonblu
9. aug 2012

@timea3208 ja to mam tiez, ale aj tam mozu byt asi rozne mutacie...ja som brala kys.listovu a B6 a B12 - brala som to 5 mesiacov pred otehu vo femibione800...kys.listova riedi krv, takze to by ti mohlo pomoct....my sme uz v 7.mesiaci...

monika2712
9. aug 2012

@poisonblu moja teba som dlho nevidela, ako sa dari?

poisonblu
9. aug 2012

@monika2712 dobre..ja sa zdrzujem v sukromke novembroviek, inak moc neprispievam

monika2712
9. aug 2012

@poisonblu aha tak to bude tym 😉 pozeram ze cakate dievcatko, gratulka. no uz sa nam to krati, inak vsetko OK? ja uz riadne trpim a cakam na termin ako na spasenie.. 😒

poisonblu
9. aug 2012

@monika2712 jj, vsetko ok zatial...ja uz by som to tiez najradsej mala za sebou, lebo brusko sice nemam velke, ale ledva si zaviazem tenisky 😀

monika2712
9. aug 2012

@poisonblu jooj tak to ja tenisky uz ani neobujem 😀 😀 ked mi v teple opuchnu nohy tak som jak Fiona 😀 mna zas trapia rebra, maly je KP a tlaci mi hlavickou do rebier, tak toho vela nenaspim, v podstate ziadna poloha nie je dobra 😒

timea3208
9. aug 2012

@monika2712 ďakujeem krásne...viem, že to nemusím mať...bola som na kyret v 9 týždni...nemali sme akciu srdiečka a zle sa to vyvíjalo.... Uvidím, čo mi na to povie môj gynekolog...Mala som prísť za ním, keď budem mať výsledky z hematologie, tak zbehnem budúci týždeň a uvidím...

timea3208
9. aug 2012

@poisonblu ďakujeeem....tak kyselinú listovú užívam už cca 4-5 mesiace...začala som asi mesiac pred tehu... Aj tá lekárka na hematologii mi odporúčala brať vitamíny skupiny B a kyselinu listovú... Femibion obsahuje tie Bčka?

poisonblu
9. aug 2012

@timea3208 ano, femibion ma rozne Bcka v sebe

afrika
10. aug 2012

ahojte,Dnes som 26 deň po kyrete a hcg mám stále....hodnota je nízka - 40, no podľa dr už mala byť dávno nula. nech to klesne....budúci týždeň opäť na krv, lebo ani hemoglobín sa nezlepšil ☹

katarinka_brnka
10. aug 2012

ahojte ja som bola teraz v pondelok.....chcem sa spytat po akej dobe vam prisla mrska?

mmaatt
10. aug 2012

@katarinka_brnka cca 2 mesiace

katarinka_brnka
10. aug 2012

@mmaatt dakujem

ako vam bolo po ako ste sa citili skor myslim fyzicky....

afrika
10. aug 2012

@katarinka_brnka ja som mala po každom kyrete vždy zdrav. problémy ☹ . zápaly maternice keď už antibiotiká vo forme tabl. nezaberali takže infúzky, silné krvácanie aj mesiac vkuse....
tímto nechcem nikoho strašiť, chcem povedať len toľko, že aj keď sa budeš cítiť celkovo ok, nepresiľuj sa moc 🙂 . držím pršteky

katarinka_brnka
10. aug 2012

@afrika dakujem viez se sa vela bab citi fakt zle ale mne je co fyzickej straneke naozaj dobre ani moc nekrvacam prirovnala by som to k slabsej mrske....a este k tomu mam aj strasnu chut na milovanie....len nemozme

afrika
10. aug 2012

@katarinka_brnka čo sa tíka sexuja som hneď po zastavení krvácania začala 😉

katarinka_brnka
10. aug 2012

@afrika a nebolelo ta to my sa bojime aby sme tam nieco narazmi este neposkodili.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre