Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

renkaniki
16. júl 2011

@odrik No,to bolo dlhe cakanie ,ale uz je tu.Verim ti,ze je to dost na psychiku.Ja idem v pondelok na prvu kontrolu,kyretaz som mala 6steho,tak uvidim,ci mi nieco povie,co jej poslali z nemocnice..uvidim.Len najradsej by som bola,keby ma hned vzala,aby som nemusela cakat v cakarni a tam vela tehuliek,lebo to na mna urcite zasa pride,ale musime s tym zit,ze vela tehuliek je okolo nas.My si tehulkovanie budeme uzivat neskor,malo to tak byt a uz to tak aj beriem a vdaka aj tento stranke,kde sa stretavame,mi to dava silu sa z tej bolesti dostat.Jasne,ze ma aj manzel podrzi ,ale ako k zena k zene je to ine.Som rada,ze Vas tu mam a prajem kazdej z nas pekny dnik.. 🙂 😉

odrik
16. júl 2011

@renkaniki
Dakujem moja! Pravdaze teraz intenzivnejsie a citlivejsie vnimame tehulky okolo seba. Este stale pocitam, v ktorom som uz mohla byt tyzdni (19). Boooooze uz v polovici ☹ ! Ale mas pravdu, musime s tym zit, prekonat bolest v dusicke, uzdravit telicko a s novou silou zacat odznova! A tentoraz USPESNE a vsetky!!! Ak sa mi to este podari, viem, ze si cele tehotenstvo budem musiet pichat fraxiparin, viem, ze sa budem uz strasne bat, viem....., ale stale si myslim, ze to stoji za to !!! Zvladneme to vsetky!!!!! Musime! Krasny dnik!

martinka13
16. júl 2011

Pre mna je najhorsi utorok Vtedy sme prisli o malu Dnes som mala byt uz v 26tt

renkaniki
16. júl 2011

@martinka13 Je mi to luto..Ja mam tiez den,,utorok" v hlave ako keby ulozeny,lebo v utorok som sla vzdy do noveho tyzdna,ale neratam to uz tak,ze v ktorom som uz mohla byt,to by som sa len nicila psychicky.Ale pride mi to na rozum,ked je utorok,lebo som to sledovala.Ano do profilu si nedavam,ze som mohla byt uz v tom a v tom tyzdni.Mam tam len dcerku a anjelika v mojom srdiecku....tak sa drz

katusap
16. júl 2011

@odrik Ahoooooooooooooooooooj 🙂 Co to tu necitam? Parada, tak ti gratulujem k mrske . Konecneeeee....vsak som ju poslala pred tyzdnom k tebe....nakoniec trafila 😀

katusap
16. júl 2011

@martinka13 @renkaniki babulky....aj ja som bola utorok.....ale ideme dalej, snazim sa uz nepocitat, v kt. tyzdni by som mohla uz byt, je to tak lepsie

odrik
16. júl 2011

@katusap
Dakujeeeeeem moja! Dobre si ju poslala! Trafila 🙂 ! Byvam dost komplikovane, tak jej to len trosku dlhsie trvalo
🙂, ale uz je u nas! Tesim sa jej! Si zlatusik, dakujem za podporu denno dennu 🙂! Krasny dnik prajem!!!

odrik
16. júl 2011

@martinka13
Ja viem moja, je nam este smutno a este asi dlho bude. Ale nase anjeliky nas hore ochranuju a musime sa spolu tesit na nove krasne a zdravunke chrustiky v brusku! Ja Ti velmi drzim palceky a prajem vela stastia!!!

katusap
16. júl 2011

@odrik Tesim sa s tebou, vsak ja som cakala 4 tyzdne a nemohla som sa dockat....a co potom 9 tyzdnov. Cize na dovolenke bude bezmrsie? Kedy idete? Tak si ju poriadne uzi. 🙂

renkaniki
16. júl 2011

@katusap Presne tak,ako som aj ja pisala..netreba pocitat..zivot ide dalej a sme silne zienky,ideme dalej a bude dobre 😉 😉

katusap
16. júl 2011

@renkaniki Veru bude....my sa chceme zacat snazit v septembri ak vsetko bude ok - teda vysledkky genetiky atd. , cize este pockame dve mrchy a ideme na to.

renkaniki
16. júl 2011

@katusap No,to je akurat,ked si mala Kyretaz koncom maja..ja idem v pondelok k zenskej na kontrolu a uvidim,co mi povie,co jej poslali z nemocnice a potom jej poviem,nech ma da na geneticke vysetrenie a neviem este kde vsade ist,uvidim co mi povie.Tak prajem Vam potom uspesne snazilkovanie 😉 My mame v plane sa odstahovat na November,tak dufam,ze nove mesto,novy bytik,novy zaciatok snazilkovania sa 😉

katusap
16. júl 2011

@renkaniki Sprava z histologie nezisti pricinu, akurat ti tam napisu, ze ano, bola si tehu. Ak mas tu moznost, tak chod na vysetrenie na genetiku, hematologiu, infektologiu, endokrinologiu.

renkaniki
16. júl 2011

@katusap Az tolko je toho???To vsade treba obehat??Ajajajaj,ale ak chcem vediet,kde bol problem,tak by som mala ist.Ak by mi to nedala moja zenska,da mi to aj obvodna,ked sa budem pytat??Nevies nahodou???

elise
16. júl 2011

ja som kyretáž absolvovala 4.7 práve som prestala špiniť. stále mi je za bábenkom smutno (prestalo sa vyvýjať v 9 týždni☹

katusap
16. júl 2011

@renkaniki Ano, tusim babule tu spominali, ze aj obvodak to moze dat. Ale ak sa rozumne porozpravas s gyndoskou tak snad s tym nebude problem. je toho vela, co treba obehat, tak ale si myslim, ze to stoji za to. Ak to nebola nahoda, treba najst pricinu, aby sa to uz dalej neopakovalo.

katusap
16. júl 2011

@elise ahoj....tak zase niekto novy pribudol....je mi to luto. Ale neboj, cim viac casu prejde, tym to bude lepsie. Drz sa.

elise
16. júl 2011

@katusap ďakujem už som si dosť slz vyplakala☹ ale boli to po psychickej stránke, fyzicky som v pohode☹

katusap
16. júl 2011

@elise presne ,po fyz. stranke to nic nie je, psychika trpi ovela viac.....aj ja som plakala a plakala, ale co uz...tym sa nic neriesi, neda sa to vratit spat

elise
16. júl 2011

@katusap v utorok idem pre výsledkyale ako som čítala asi nič nepovedia☹

renkaniki
16. júl 2011

@elise Je mi to luto,ale plac,ked ti je do placu..urcite si kazda z nas este sem-tam poplace,ale bude to dobre...je to bolestive,ale dostaneme sa z toho SPOLOCNE...drz sa

katusap
16. júl 2011

@elise veru, histologia neprezradi nic, iba to, ci to bolo naozaj tehotenstvo

elise
16. júl 2011

@renkaniki
@katusap dakujem vám za podporu babulky, spolu to zvládneme, musíme🙂

renkaniki
16. júl 2011

@katusap No,ved uvidim v pondelok a ak nic u mojej zenskej,tak idem hned k obvodnej a pojdem sa objednat...ale je veru lepsie pobehat po vystreniach,aby sme vedeli na com sme.Ja uz mam jednu zdravu dcerku,tak to bola pre nas rana,ze som potratila.Chcem vediet,kde je problem...

odrik
16. júl 2011

@katusap
Dakujem moja! No dovolenka je otazna. Ak nastupi 29 dnovy cyklus ako som mavala, tak by to vyslo na posledny den. Ideme 5.8. do 13.8. Lenze aj zmena klimy zvykne urobit svoje, tak uvidim. V ziadnom pripade nechcem vymyslat s posuvanim, som stastna, ze sa cyklus "upratal" ! Posuvanie by mi mohlo narobit strasnu neplechu!!! Tak budem chodit v plazovych sateckach, tak ako som to planovala este ako tehulka ☹ ! Len budem netehulka, ale snazilka, co narobime?! Uzi si dnik!

renkaniki
16. júl 2011

@odrik Prijemnu dovolenku prajem..uzi si to 😉

odrik
16. júl 2011

@renkaniki
Dakujem zlatusik!!! Strasne to potrebujem! Vsetky potrebujeme vypnut! Od maja som mala napnutu psychiku ako hrom! Neskutocne vela veci sa udialo za taky kratky cas, tolko stresu a novych diagnoz, liekov a informaci........ uz to nebudem vsetko pisat! Mrcha nechodila, vsetky babulky ju uz mali , jooooooj, uz snad bude dost! Aj ty pekne "letuj" a drzim palceky, aby vsetko bolo uz len dobre!!!

renkaniki
16. júl 2011

Pisem a pisem a vidim az teraz,ze kolko je uz hodin..ved nam treba obedovat 😉 ..co take fajne ste dnes navarili zienky?Ja idem plnenu papriku,zemiakova kasa..to je dobre,ze moja mala vsetko papa,najradsej ma paradajkovu polievocku,ako mamka 😉 a spenat so zem.kasickou,ale inak papa vsetko...tak idem navarit a obedovat..ved sem este nakuknem..majte sa zatial zienky 😉

katusap
16. júl 2011

@odrik Jasne, posuvat to by bola strasna blbost....mne mrcha pride aj prvy den dovolenky , ale neriesim to. Budem rada, ked bude. Potom uz len jedna a ideme na to. 😀 A myslim, ze tebe by tie lieky ani nedali na oddialenie mrchy, kvoli tvojej diagnoze.
@renkaniki Mas stastie, ze mas uz jedno zdravucke dietatko. My sme sa velmi tesili na nasho prveho drobceka. ale co uz. Verim , ze na druhykrat to dotiahneme do uspesneho konca.

renkaniki
16. júl 2011

@odrik No take pekne pomenovanie tu dostavam..Zlatusik tak to je take mileee 🙂 hned sa tu clovek citi,ako v rodinke.Ved sme tu vlastne,ako rodinka,ze???No,tak si to uzi pekne na dovolenke,ja by som tiez mala ist koncom jula,ale cakame este na nejake papiere,tak podla toho sa musime zariadit...ale mas pravdu,ze to potrebujeme...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre