Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

odrik
24. júl 2011

@shania31
Jasne, katus193 Ta prida!!!

noja2210
24. júl 2011

jaaaj...vy ste toho popisali...tak kym docitam, aspon pozdravim :D AHOJTEEEE 😉 😉

my uz vydovolenkovani, oddychnuti, vymrznuti....ale dufam, ze dobre rozbehnuti na navrat do "normalneho" zivota...

shania31
24. júl 2011

@odrik
ok, dakujem.....
a co mate noveho??
my sme sa akurat vcera vratili z dovolenky.....oddychnuti, fajne bolo- tu na Slovensku sa to moc na to leto nepodoba 😝

odrik
24. júl 2011

@noja2210
@shania31
Ahooojte, tak sa tesim, ze ste si oddychli!!! Ja idem az 5.8. Tak sa uz tesim! Uz mi skoncila prva mrska potvora, konecne prisla aj skoncila. Babulky zalozili aj sukromnu temicku, ale chcu tam zostat v tej zostave ako su, tak si budem pisat s Vami tu, v nasej starej. Co nove??? Ako sa u vas snazilkuje??? Ja este asi pockam aspon jednu, dve mrsky, a potom sa uvidi!!!

monulicka
24. júl 2011

@odrik ahooj, neviem ci si mam este pamatas 😉 som rada, ze mrchana konecne dosla, snad uz bude chodit pravidelne. ako sa inak maas? citam, ze ides dovolenkovat, tak zela super oddych a pocasie! 🙂

shania31
24. júl 2011

@odrik
aha, chcu zostat v zostave ako su....ok, clovek sa nebude vnucovat
my mame momentalne zakaz snazilkovania (bohuzial)- po 6 tyzdnoch uzivania liekov mozeme zacat naostro- vychadza to, ze po dalsej mrche mozeme ist na to, konecne 😝

odrik
24. júl 2011

@shania31
Tak to sa tesiiim!!! Dufam, ze sa hned podari 🙂 ! Drzim palceky!!!

odrik
24. júl 2011

@monulicka
Jeeeej, pamatam!!! Kde si bola tak dlho??? No vidis, ako mi dlho trvalo, kym sa telo spamatalo!!! Ale ako sa mas Ty? Co je nove???

shania31
24. júl 2011

@odrik
no to by som sa velmi potesila, keby sa zadarilo, ale ja v to akosi nedufam :-/
prve babo prislo takmer po 2 rokoch a skoncilo to predcasne.......

odrik
24. júl 2011

@shania31
No ved prave preto to teraz vsetko pojde ako po masle!!! Ake lieky to uzivas?

shania31
24. júl 2011

@odrik
prednizon
viac k problemu si mozes precitat nizsie, ja som prave v tej Prahe absolvovala vysetrenia 😖
http://baby-web.topky.sk/Clanky/a226-Ked-imunit...

noja2210
24. júl 2011

jooj...taku peknu odpoved som napisala...a "sa to " stratiloo 😠 ☹

nuz co...idem to v skratke zhrnut :D
@odrik to mas uz ten oddych nadohlad 😉 chystate sa mimo sr? citala som, ze mrska riadne potrapila....ja som naopak bola prekvapena...ze cele to trvalo 4 dni aj s cestou...sice 2 riadne intenzivne...ale aj tak...maalo mi to prislo....no ale hlavne ze bola 😉 a nemusime sa uz kontrolovat a ostava uz len verit, ze tento rok na nas este dajake to stasticko caka...

odrik
24. júl 2011

@noja2210
Jeeejda, skoda, ze sa strariloooo! No mna mrska vytrapila svojou intenzitou prve 3 dni! Potom uz bolo lepsie a trvala 6 dni, slusne 🙂 ! Ideme do Talianska, uz tam chodime roky a sme tam vzdy spokojni. Chodime sice vzdy do ineho hotela, chceme skusit nove, ale zatial sme sa mali vzdy vyborne 🙂 ! Tak uvidime! Drzim palceky, aby sa to stasticko na Teba uz, uz usmialo 🙂 !!!

odrik
24. júl 2011

@shania31
Takze trosku tlmis imunitu 🙂 ! Poznam tento hormon kory nadobliciek. Prednison uzivaju aj pacienti s transplantatmi, aby ich vlastne telo proti nim nebojovalo, ako proti cudziemu telesu. A do Prahy na toto specializovane pracovisko Ta odporucil Tvoj imunolog???

shania31
24. júl 2011

@odrik
presne tak, tlmim trosku moju imunitu, aby vsetko "nelikvidovala" 😝 neberiem vysoke davky, ozaj minimalne davky toho prednisonu
preto mi zakazali zatial nesnazilkovat, lebo na 99,99 % by to moje telo zasa odmietlo 😖
ano po dohode s imunologom tu v BA som isla do tej Prahy- moj gynekolog furt ze po 2 a viacerych potratoch sa robia vysetrenia-on nemal zaujem zatial riesit, kde je problem- pritom vedel, aky problem bolo vobec otehotniet
imunolog v BA mi sam povedal- ze bohuzial kompletne testy sa nikde na Slovensku nerobia, bohuzial aj v tomto su Cesi pred nami a Prahu mi moze len a len odporucit
potom sa mi podarilo aj hematologiu absolvovat, ale tam mi nastastie vsetko vyslo v poriadku 😝

kikuska_nr
24. júl 2011

Ahojte zienky 🙂 tak som po troch tyzdnoch konecne prestala krvacat a spinit, mozem si opat zacat uzivat zivot, z coho sa aj priatel tesi 😉 tri mesiace si mame davat pozor, ale to snad ubehne ako voda a budeme sa moct opat snazit 🙂 len aby ta mrska chodila tak ako ma.. srdiecko uz po zakroku boli o nieco menej, aj ked sa stale najdu tazke chvilky ☹

renkaniki
25. júl 2011

@kikuska_nr Mne bolo tiez povedane,ze 3 mesiace pockat a mozme zasa skusat,tak drzim palce 😉 Len sa drz,ja som bola veeelmi smutna z toho vsetkeho,tooolko som si poplakala,ale su tu mile zienky ,ktore mi pomohli a pomahaju sa z tej bolesti dostat,aj ked clovek nezabudne,ale je nam tu spolu dobre a davame si silu tym prejst ,mysliet na pekne veci ,pozerat sa dopredu a nevzdavat sa.Posielam objatie a bud silna.. 🙂

lucinocka
25. júl 2011

ahojte baby, kolko dni budem po kyrete krvacat? krvacam eln tak slabunko, ale zaujimalo by ma kedy to prestane.. dostala som ATB a lieky na stahovanie maternice, tie pomozu? kujem

solinkarka
25. júl 2011

@lucinocka ja som spinila skoro dva tyzdne...a ako vies ze ste cakali dievca?

lucinocka
25. júl 2011

@solinkarka neviem..ale rozpravali sme sa s nou uz tristvrt roka pred otehotnenim ako s dievcatom, tak ostane stale nasa mala Lilinka..

kikuska_nr
25. júl 2011

@renkaniki hej, aj mne tu vsetky velmi pomahate, dodavate silu a optimizmus. Aj ked sa najdu dni, ako napriklad aj dnes, ked sa uz rano zobudim so zlou naladou a nic ma netesi. Stale rozmyslam, co sa stalo, preco, co by bolo, ak by sa to nestalo, v ktorom tyzdni by som bola, ako by som sa citila, ake by to bolo...je mi to velmi luto a ten cas, ktory teraz musime cakat, mi pride neskutocne dlhy ☹ nastastie ale, den ma 24 hodin a zajtra bude mozno lepsie...

monulicka
25. júl 2011

@odrik no, som aj sem chcela napisat a vas pozdravit, len som nevedela, ci to nebude blbee 😕 Ja sa mam fajn, len som trochu nervozna bo dnes mi brali krv na tripple testy a pri synovi nam vysli zle, tak sa bojim... 😖 Unho to nastastie skoncilo dobre, ale nece sa mi ist zas na amnio a zopakovat si ten zly sen este raz ☹

helenka333
25. júl 2011

@katus193 ahoooj, tak aká je tá nová téma? nestíham čítať a kde ju nájdem? môžem sa pridať?

katusap
25. júl 2011

@lucinocka hm....tak uz si tu aj ty.... ☹ ja som spinila cca. 2 tyzdne po kyrete, potom uz nic ....mne dali na stiahnutie maternice 2 injekcie...zrejme iny kraj, iny mrav 🙂

lucinocka
25. júl 2011

@katusap ja som dostala lieky..3x denne na tri dni...v nemocke som dostala injekciu proti bolesti, rhegu po zakroku, a fragmin 12 hod. po, a antibiotika do zily pred zakrokom..nic ine mi nedavali...dnes sa boli podbrusko, zeby tym, ze sa stahuje maternica? a mam pocit ze trosku viac krvacam.. ja mam len strach kvoli tej hemofofilii, dufam, ze sa nerozkrvacam :(

odrik
25. júl 2011

@monulicka
Drzim palceky, aby testiky dopadli dobre 🙂 !!! Len sa pekne opatruj a oddychuj!!!

odrik
25. júl 2011

@kikuska_nr
Tesim sa, ze sa mas aspon trosku lepsie!!! Drzkaj sa a mas pravdu, cas rychlo leti a onedlho znova nadherne snazilkujete!!! 🙂

odrik
25. júl 2011

@shania31
No vidis, aj mne to iste lekar hovoril a na henatologii mi zistili vrodenu tromofiliu a zvyseny homocystein! A tak tiez papam lieky od pani primarky, a ked sa nam podari otehulkovat, budem si musiet denne pichat fraxiparin. Ale co narobime, Ty zasa upravuje imunitku 🙂 !!! Tak sa drzkaj moja a normalne rozmyslam, ci si nedam vysetrit stitnu zlazu a imunitku?! No ved uvidim. Tak sa drzkaj a vsetko nech dobre dopadne!!!

katusap
25. júl 2011

@lucinocka tak to asi staci co ti dali....mne pred operaciou dali tiez infuzku s ATB a potom uz len 2 injekcie na stiahnutie maternice + nieco od bolesti.....inak ja som v den zakroku slabo krvacala, potom spinila a na tuzim 5.den zase trochu krvacala a potom do tych cca. 14 dni opat len spinila.....takze sa neboj, asi to bude normalne, ale ak by ta velmi bolelo brucho chod radsej na pohotovost nech sa mrknu sonom, ci si dobre vycistena

lucinocka
25. júl 2011

@katusap mno to je od nas 2 hod cesty autom.. za tri dni co som bola v nemocnici mm spravil 800 km na aute..
mne stvrtok vecer pichli fragmin, s tym ze piatok ma este budu testovat , nebudu ma cistit, ale od tej poslednej injekcie som dostaa take bolesti a krvacanie , ze ma uz v piatok museli docistit..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre