Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

sabaka
11. feb 2012

@kacena85 nechapem to rok ziadny menzes - nech len cim skor na to pridu, preco!
Ja uz sa strasne tesim do prace to som si veru nemyslela, ze sa tam raz budem tak tesit
v pondelok kontrola a v utorok uz dufam makam inak doma zosaliem sama. presne ako pises: cumim do blba potom zase chvilu dobra faza a do toho z nicoho nic rev a nedajboze aby mi zavolala mama alebo sestra, to revem tiez ked ma niekto chce ukludnit ma to uplne opacny ucinok... zivot je pes, ale aj tak je krasny!

kacena85
11. feb 2012

@sabaka veru ziaden,dr najpr ze to sestonedelie pockame,potom vyvolavacky,antikon na upravu,v oktobri zly hormon.profil.a tak prisla hysteroskopia,cakam na nu uz druhy mesiac.to je rychlost nasich nemocnic.som pn lebo sin mala stale zapaly od decembra,pomaly kazdy druhy tyzden.dnes ma tiez zacal spodok a krize bolet uz ma to fakt nebavi.tolko bolesti stale

eileeen
11. feb 2012

@sabaka presne tak, ja som vtedy este nevedela, ze som tehotna, ked ma zacalo skriabat v hrdle, o par dni sa rozvinul silny zapal, to uz som mala pozitivny test. Tak som bola PN a potom som ziadala o prelozenie na ine odd., ale to mi uz o par tyzdnov potvrdili missed. Teraz som na internom a neviem ci zacat skusat teraz po druhej ms alebo este pockat na tretiu, v maji sa vratim na povodne pracovisko.

lucianak
11. feb 2012

@kacena85 Nooooooo, možno ani nie, veď to šťastie má čo doháňať, takže veľa to podľa mňa nie je 😎 Inak grafík je pekný, len neviem, či to neovplyvňuje aj to, že si trošku nachladená. ale dúfam, že nie, krásna teplota.
No ja sa zatiaľ držím, teplomer stále leží v šuflíčku a nemienim ho vyťahovvať 😉

lucianak
11. feb 2012

@kacena85 Ja som tú stránku pozerala, nejaká baba ju hodila v inej téme, tak som klikla na ňu, ale nepoznám presne čas narodenia. Inak vypísalo mi tam 15.2. okolo pol 8 večer a taký nejaký dátum by som mala mať aj ovu + - nejaké 2 dni, tak držme si paľceeeeee 🙂 Len aby aj hlienik bol, lebo len on je našej ovu šampión 😀 😀 😀

lucianak
11. feb 2012

@kaculiatko88 Kamoška tiež tak nejako otehotnela. Išla na vš, právo, muž jej šiel robiť na kamion. A keď sa vrátil, tak že to bolo také super milovanie, že na bábo ani nepomyslela. A zrazu mi len píše, moja, asi som tehotná 🙂 Potom urobila test a krásne // mala...
Takže tfuj, tfuj, tfuj...

kacena85
11. feb 2012

@lucianak ja od obeda umieram od bolesti,uplne z nicoho nic nechapem,cely spodok krize

lucianak
11. feb 2012

@kacena85 Jeminky, dievča, čo to s tebou je? 😒 Veď musíš byť ako rybka teraz, nech sa nešalí telo. Lebo teraz je akurát najnevhodnejší čas.... tak si dupni, že budeš fit a budeš fit 🙂 Ja verím, že už skúšaš všeličo možné, ale telo si robí asi čo sa mu zachce ☹

monika2712
11. feb 2012

@kacena85 moja a test si este nerobila?

kacena85
11. feb 2012

@lucianak presne ta ista bolest co sa mi opakuje od decembra,som sa uz aj zrutila id tej bolesti,vyrevala,ibalgin mozem dat az o 18 hod.ale musim sa ukludnit lebo neviem ako to zajtra prezijem

kacena85
11. feb 2012

@monika2712 urobim rano ale uz som rezignovala.mam uz vsetkeho plne zuby,uz je toho akurat dost.som si aj poplakala,hlavne sa musim ukludnit lebo tam zajtra neprezijem.som drahemu povedala,ze uz kaslem na vsetko,je mi jedno,ci budem tehu tento rok,ci buduci a chcem mat pokoj menzes a bez bolesti.proste vypnut lebo toto nie je normalne bolest staaale dokola

chrustik1
11. feb 2012

@kacena85 pravdupovediac mne je jedno čo to bude len nech to bude a hlavne nech je to zdravé. Kým som nemala Peťka tak som túžila mať prvého chlapčeka a potom dievčatko. No odkedy mám Peťka je mi to jedno, on je taký úžasný, že by som kľudne ešte jedného chlapčeka prijala, ale ak by to bolo dievčatko tak sa poteším samozrejme, vravím hlavne nech to bude a nech bude zdravé 🙂

kacena85
11. feb 2012

@chrustik1 ja som sa pred chvilou nerv.zrutila,od bolesti.od obeda to zacalo z nicoho nic.uz je toho vela.som povedala ,ze chcem mat uz pokoj a byt bezbolesti.tak prestsnem riesit tehu.musim si dat off.je uz toho vela na mna

kaculiatko88
11. feb 2012

@lucianak to to hej. Treba si to vychutnávať a žiť. Aj my všetka sa tu budeme tešiť s tehotenstva. Veď tento rok začal plodne. Monika už pomaličky ukončí tretí mesiac. Dúfam, že úspešne a po nej pôjdeme všetky pomaly 🙂 🙂

@sabaka nemáš ma za čo obdivovať. To je len o povahe a uvedomení si. Ja som sa snažila veľmi rýchlo z toho dosť a žiť ďalej. Plačom a depresiami by sa nič nezmenilo. Iba sama sebe by som viac ublížila. A tiež mi pomohla psychická podpora rodiny.

@kacena85 keby sa to tak dalo. No ale musíme povedať, že žijú ľudia aj s horšími diagnózami. A vedia si vychutnať život.

lucianak
11. feb 2012

@kacena85 Jeminky moja, to až tak??? Ci beka, tomu sa až nedá veeriť. Ja len dúfam, že to prejde a bude všetko oki.

kacena85
11. feb 2012

@kaculiatko88 ja som si to dnes po nerv.zruteni uvedomila.proste mam toho plne zuby,od obeda mam take bolesti,uz som si aj poplakala.uz chcem mat pokoj nebudem riesit tehu.nech som v poriadku ja a potom sa uvidi.uz je toho akurat dost,ale uz som ukludnena a som rada,ze idem na tu hysterku.nech mi zistia co sa deje

lucianak
11. feb 2012

@kaculiatko88 Presne, treba asi vypnúť, myšlienky presunúť a jedného dňa to proste výjsť musí 🙂

kacena85
11. feb 2012

@lucianak no caj a ibalgin dufam zaberu a zajtra ked tak vypytam nieco v nemocnici.a nech uz mam po tom lebo ma poraziii

lucianak
11. feb 2012

@kacena85 Jooooj, to ma mrzí ☹ Ale snáď tam prídu na to, prečo máš tie bolesti. A možno aj z toho, že sa neprečisťuješ každý mesiac sú tie bolesti, nie? Neviem, len tak si myslím... Tak nech ti pomôžu a nech to je už len dobré, moja...

monika2712
11. feb 2012

@kacena85 moja mrzi ma ze sa takto trapis, velmi ☹ viem je to nespravodlive, hrozne.. este aj bolestive.. ale nesmies sa vzdavat, snad ti zistia pricinu, vyriesia to, potom sa snaz sa dat dokopy, vykaslat sa docasne na tehotenstvo, proste zacat zit, venovat sa inym veciam.. a snad sa to casom podari 😉 budem ti velmi drzat palce.. viem ake to je sa nerovo zrutit.. zazila som vela zleho minuly rok, padla na same dno.. ono trva dlho kym sa clovek pozviecha a zacne opat stupat hore.. je to dlha krkolomna cesta..

@kaculiatko88 moja ja este koncim len druhy vlastne dneska, takze na ukoncenie tretieho si este pockam 😉 ale dufam, ze sa ho dockam.. pondelok je tu za chvilu, vela na to myslim ako to dopadne.. bojim sa..

kacena85
11. feb 2012

@lucianak hej aj ja som nad tym neraz dumala,sak rok?len nech uz vedia co mi je a chcem pokoooj.ms nech nabehne a bude uspech a spokojna.potom sa uvidi co dalej

kacena85
11. feb 2012

@monika2712 vidim,ze sa obe obavame pondelka.tak si budeme navzajom drzat palce.nech nam to dobre dopadne.dufam,ze zistia pricinu a ze to nebude zbytocny zakrok.lebo to nevedomie ma ubija aj s tou bolestou.terax sa neviem dockat pondelka.nech je uz pondelok a mam po tom a idem domooov.keby mi to neprelozia uz to mam za sebou vrrrr

monika2712
11. feb 2012

@kacena85 ano. pre mna bude tiez pondelok kriticky.. lebo to bude bud alebo.. ak nebude srdiecko je koniec.. takze mam vcelku stresy, snazim sa na to nejak nemysliet ale neda sa.. vracaju sa mi spomienky z juna, ten pocit neistoty.. a ten budem mat uz vzdy, cele tehotenstvo.. 😖

sabaka
11. feb 2012

@monika2712 srdiecko bude a este ake!!! uvidis, ze to bude tentokrat ok. a my sa budeme tesit s tebou, lebo je to dokaz, ze sa vsetko moze podarit.

sabaka
11. feb 2012

@kacena85 je dobre, ze uz zajtra absolvujes ten zakrok a ktovie, mozno naozaj konecne najdu pricinu tvojho trapenia! Bolesti su zly spolocnik. nehadz flintu do zita

monika2712
11. feb 2012

@sabaka dakujem za podporu 😉 ja tomu velmi chcem verit, ale bojim sa aby neprislo sklamanie.. tak to je taky obranny mechanizmus.

bambi2
11. feb 2012

@monika2712 moni neboj, srdiecko bude, vobec nestresuj a tes sa!!!!!!! vsetko bude v poriadku!!!!!

sabaka
11. feb 2012

@eileeen zacni skusat cim skor - najlepsie pred tym ako ta prelozia znova na to plucne. ja som sa rozhodla ze uz po prvej mrche to tiez skusim aj moj muz je za. Nemame uz vela casu a lekari mi po missede povedali ze mam cakat max. 2-3 mesiace. Vobec ti kazdy hovori nieco ine - ja zijem v Rakusku a tu vseobecne tvrdia, ze staci cakat 2-3 mesiace - ak je telo pripravene tak to zvladne. A ak nie je, tak ani neotehotnies. Na Slovensku casto panuje u lekarov nazor, ze treba pockat aspon pol roka alebo aj viac - asi sa to tak ucia na vyske?! No neviem...

kacena85
11. feb 2012

@monika2712 musis proste musis sa pozitivne naladit,ja sa uz tiez ladiim.nechcem tam zajtra ist jak uplakana troska.nadych vydych usmev na tvar a bude vsetko ok.aj ked uz teraz viem aka budem vytrasena ked pojdem na salu ;(

sabaka
11. feb 2012

@eileeen okrem toho musim mat nejaky pozitivny bod, aby som sa vyhrabala z tejto sebalutosti 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre