Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kacena85
20. feb 2012

@sabaka a pijes aj alchemilku?skus aj vit e, neublizi a je super pre telo 😉 oplavuje vsetko zle co sa dostava do nasho tela z vonka

bambi2
20. feb 2012

@evakva ak mozes, nechaj to samovolne vyjst!!! nebudes lutovat. v zahranici sa to robi bezne. na sk tu moznost nemas lebo nikto na tebe nezarobi!!!!!! ja som to tiez sama prezila. who tiez odporuca cakat 4- 6 tyzdnov. za ten cas to musi vyjst same a ak by to aj nevyslo, vyjde to prvoch mrchou. kyret sa da urobit kedykolvek. je to poriadny zasah do tela, kedze to robia nasilne... a nikto ti nezaruci, ze to prebehne ako ma. staci iba poriadne ostra kyreta a je to v keli.. 😖

kaculiatko88
20. feb 2012

@anuska30 Tak nič mi nezistili. Prvý som mala samovoľný, druhý missed abort. Uzavreli to, že príčina bola hepresovitá infekcia. A druhýkrát som otehotnela po 3 rokoch. Teraz sa snažíme už cca 3 mesiace.

anuska30
20. feb 2012

@kaculiatko88 tak ja este rozmyslam nad IUI a mozno to pomoze ked sa to da priamo do maternice.ja mam 35rokov takze nemam naco cakat a mam 14 rocnu dcerku

kaculiatko88
20. feb 2012

@anuska30 tak to treba skúsiť. Ja mám o 11 rokov menej takže teoreticky mám čas, ale najradšej by som už aspoň prvé chcela 🙂

lucianak
20. feb 2012

@poisonblu Nooo, veď tie plodné dni sú dôležité, nie? 🙂

lucianak
20. feb 2012

@kacena85 Som tam ako tu, ale mám tam len 3 záznamy a neviem ako tam zapísať sexík 😅 Ja by som ho už tiež rada videla, ale nejak sa nechce objaviť.
Tak si si aspoň nacvičila, čo ťa čaká v budúcnosti s neterkou 🙂 A aké sú podľa teba tie ovu testy? Robila si si už? neviem, či kupovať mikroskop, ale dá sa použiť viackrát a pásik ocikáš a vyhodíš. neviem sa rozhodnúť.

poisonblu
20. feb 2012

@lucianak ano, jasne 🙂 kup si ten mikroskop

lucianak
20. feb 2012

@kacena85 Moje sny minulý týždeň: pondelok: utz v 8tt, všetko krásne, dali mi 2 fotky, zaplatila som im 17 centov a tešila som sa zo srdiečka a vedela som, že to dobre celé dopadne. Cez víkend: spoza okna v špitály som pozorovala ako sa jedna rodinka tešila z miminka a tísko som im závidela. A dnes: mali sme asi 4-5ročné dievčatko, svetlé vlásky pod ušká a chcela prísť k nám do postele si ľahnúť. Bolo to ako keby cez víkend, lebo sme už len leňošili, tak som jej prehrabla vlásky a odkryla paplon, nech sa šupne k nám... Za týždeň 3 sny s deťmi...
čo to môže znamenať?

lucianak
20. feb 2012

@poisonblu Asi hej, lebo pásik opišam a vyhodím a toto použijem aj o mesiac... Tak dík za radu a potom píš, ak to náhodou vyšlo 🙂

poisonblu
20. feb 2012

@lucianak ze budes tehu 🙂 len v to treba verit..tiez v ten moj dnesny sen verim, uz aj manzelovi som vravela, ze budeme mat tomaska :D

poisonblu
20. feb 2012

@lucianak jasne, napisem..ale rodine dame asi vediet po prvom trimestri...pre istotu

lucianak
20. feb 2012

@poisonblu Aj mm brat majú tomáška a taký malý šibal zlaatý to je. Moj mm keď ho vidí, tak až mu srší z očí, že tiež chce syna, tak sa s ním vie vyblázniť 🙂 a ja mám z toho taký slastný pocit.
Rada by som verila, aj keď som hlien nemala teraz, ani v januári a možno ani v decembri, no aj tak tajne dúfam, že to výjde, ale nechcem zas byť sklamaná, ak náhodou nie. No myslím pozitívne, resp. snažím sa.
Tiež by som si to čo najdlhšie rada nechala pre seba. Vtedy sme to povedali v 6tt a o 5tt na to bolo po všetkom.

natalia
20. feb 2012

@sabaka presne tak..dnes som zistila že som tehu...vyšli dve // 🙂

poisonblu
20. feb 2012

@natalia blahozelam 🙂

poisonblu
20. feb 2012

@lucianak ja by som chcela chlapca, lebo svagrovci maju dievca, tak nech je aj chalan v rodine 🙂 a manzel si aspon bude moct kupit autodrahu, sa vyhovori, ze kvoli malemu :D

monika2712
20. feb 2012

@natalia gratulujem! 😉

lucianak
20. feb 2012

@natalia pripájam sa a gratulujem, nech to už tentokrát výjde 😉

lucianak
20. feb 2012

@poisonblu Mne je vlastne jedno, čo to bude, len nech je všetko oki a budem spokojná 🙂 Chcela som dievčatko najprv, ale po tom, čo sme prežili je mi to fakt jedno.

poisonblu
20. feb 2012

@lucianak tak to je jasne...🙂 budem rada za hociake pohlavie, len nech ho donosim do konca...

lucianak
20. feb 2012

@poisonblu Jou, jou... Isto budeme vďačné, nech to je hocičo.

Inak dnes mi prišla sms od kamošky, že: Už som tu, volám sa Tiborko, vážim a meriam neviem koľko už... Tak mi vyšli trošku slzy, lebo ja by som mala termím tak cca o týždeň

poisonblu
20. feb 2012

@lucianak ☹ jj....ja by som mala termin 6.4....to by som tak cca o tyzden isla na matersku ☹

sabaka
20. feb 2012

@natalia wow! Gratulujem, pekna sprava. 🙂

sabaka
20. feb 2012

@lucianak je to vecny boj... Ale oplati sa mysliet pozitivne. Ja totiz verim teze, podla ktorej sa pozitivne myslienky mozu "zhmotnit" 🙂

lucianak
20. feb 2012

@sabaka Aj ja verím v také niečo... a takú hmotku držať do roka na rukách... 🙂 bol by to najkrajší pocit

kacena85
20. feb 2012

@lucianak ja tam tiez toho moc este nemam,ale tak aspon to tam nahadzem a uvidime ci dalej.sex aj testy zaznacis tak ze pojdes do kalendara a klik na dany datum a tam je vsetko aj ms aj testu aj hlien,dokonca si tam mozes udalosti a dennik pisat,keby bolo nieco extra nezabudnes ;)
Dnes som robila test a vysla slabunkaa ciarka,este to neni ono,ale ani som nic extra necakala,som bola len zvedava ;))
Juuj ty mas ake sny pekneee,mne sa nesnivalo ani nepamatam.tak to vyzera dobre a asi dost na to myslis,ked aj take sny mas moja
Ja som sa uplne vypla ( aj ked na 100% sa to neda).doniesla som si veci z roboty,co je nove.musim sa uz chystat.varla som,konecne som si zacvicila,heh zajtra sa ledva dvihnem.snazim sa zdravo papat.cajikujem a velmi sa tesim zo slnka.a aj teploty lepsie hlasia.zajtra idem kuk druhu neterku a vecer s drahym do kina.aj ked mi je luto,ze sa nemozme snazilkovat

lucianak
20. feb 2012

@poisonblu nesmieme strácať nádej a musíme veriť, že to čoskoro klapne. A ono to proste klapne 🙂

poisonblu
20. feb 2012

@lucianak ja verim, ze u mna to uz klaplo....😀

lucianak
20. feb 2012

@kacena85 Noooo, konečne som to našla, ďalej si sexik nepamätám a teplotu nefiem. Nemáš moc, ale máš, to je hlavné.
A aké citlivé sú tie testy od lauritky? Aj ti k tomu dala nejaký popis?
No sny pekné, ale bohužiaľ to sú len sny ☹ Už robíš? Pánečky, po koľkých storočiach si šla do roboty? 😀

lucianak
20. feb 2012

@poisonblu Ak ste vystihli správny čas, tak určite 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre