Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

svintekova
26. apr 2012

@lucianak no veru mrcha jedna hnusna

anina3
26. apr 2012

Ahojte baby.. prosim vas poradte mi. 19. marca mi robili kyretaz z dovodu mission ab. Krvacala som 6 dni. Potom 8. a 9. aprila som mala spinenie ale len dvakrat za den take slabokrvave. Potom tyzden bolest vajecnikov a teraz uz 8. den mam spinenie najskor bolo aj krvave a teraz je hnede. Je to cez den, v noci nemam nic. Myslela som, ze pride mrcha, ale nic... alebo toto moze byt mrcha? V online poradni gynekologa hovoria navstivit gynekologa a ked som volala gynekologovi, tak povedal, ze je to normalne, ze to sa este vsetko moze citit, ze je to predsa zasah.... a ze do 4-6 tyzdnov by mal prist menzes normlany. Ze ja by som mala dostat niekedy koncom maja. Co mam robit? Ako ste to mali vy? Dakujem krasne

lea1333
26. apr 2012

@anina3 asi by som vyzadovala aby ,ma ,lekar ,vysetril lebo ja som take to nic nemala!:

anina3
26. apr 2012

@lea1333 ak sa mozem spytat, ake si to mala ty? a po akom case ste sa opat zacali snazit? no v tej poradni gynekologa mi napisali ze ist na vysetrenie... a ked som volala gynekologovi, povedal nieco uplne ine, taka som teraz znepokojena a akurat zajtra robi moj gynekolog, tak by som asi ozaj mala ist...

lea1333
26. apr 2012

@anina3 urcite chod nemusis byt s toho nervozna ale chod radsej 😉 my sme ,cakali ,len ,do ,prvej mrchy a po nej sme ,sa ,pustili ,hned ,do ,toho!len ,sa nam ,este nezadarilo ☹a mrchu som dostala tusim 43den od kyretu

anina3
26. apr 2012

a uz dlho skusate? neboj, drzim palce, nech sa zadari co najskor a nech je uz vsetko v poriadku...
no asi zajtra pojdem ze co to je... ale som nervozna uz z toho, asi by som mala ist aj by ma to mozno kus ukludnilo, no podla toho co povie

anina3
26. apr 2012

@lea1333 a uz dlho skusate? neboj, drzim palce, nech sa zadari co najskor a nech je uz vsetko v poriadku...
no asi zajtra pojdem ze co to je... ale som nervozna uz z toho, asi by som mala ist aj by ma to mozno kus ukludnilo, no podla toho co povie
zabudla som ta najskor dat ako adresata... prepac

lea1333
26. apr 2012

@anina3 chod urcite!snazime sa uz rok a skoro 2mes ale ,uz ,chodime ,do ,centra tak snad nam pomozu 😉

anina3
26. apr 2012

@svintekova mozem sa aj teba opytat prosim ta? ake si to mala ty? toto je moj pribeh:
19. marca mi robili kyretaz z dovodu mission ab. Krvacala som 6 dni. Potom 8. a 9. aprila som mala spinenie ale len dvakrat za den take slabokrvave. Potom tyzden bolest vajecnikov a teraz uz 8. den mam spinenie najskor bolo aj krvave a teraz je hnede. Je to cez den, v noci nemam nic. Myslela som, ze pride mrcha, ale nic... alebo toto moze byt mrcha? V online poradni gynekologa hovoria navstivit gynekologa a ked som volala gynekologovi, tak povedal, ze je to normalne, ze to sa este vsetko moze citit, ze je to predsa zasah.... a ze do 4-6 tyzdnov by mal prist menzes normlany. Ze ja by som mala dostat niekedy koncom maja. Co mam robit? Dakujem krasne

anina3
26. apr 2012

@lea1333 clovek by nepovedal ze je to vsetko take tazke kym take nieco nezazije... no ale urcite sa to coskoro podari, drzim palceky a dakujem

svintekova
26. apr 2012

@anina3 Ahoj moja. Ja som bola na konci 10tt ked som zacala krvacat. MA - drobcovi prestalo bit srdiecko v 8tt. No ja som nebola na kyretazi. Ja som to nechala na prirodu. 4 dni son krvacala a 6 spinila. O 39 dni som dostala opat menstruaciu. Ja ti asi moc neporadim kedze som nepresla tym coty. Je mi to velmi luto a prajem vela sil.

anina3
26. apr 2012

@svintekova ja som bola na zaciatku na potvrdenie tehu a to som uz spinila, dr. povedal, ze som tak 5-6tt a ze tam boli dve a jedno odchadza. Dal mi duphaston. Spinenie neprestavalo, isla som zasa a on mi nespravil ani sono aj ked som mu to povedala... ze sa v tom netreba rypat. Dobre.... potom v 10tom tt som bola opat v poradni, sono zasa nic a poslal ma na nejaky projekt do nemocnice to sa robi vyberie sa par zien a skuma sa obsah tazkych kovov v jedle, su to dve sona za tehu a dotaznik vyplnujes.. tak tam na sone som mala byt 11+4tt a dr. povedal ze je to este male, ze taky 6tt, uz som vedela ze nieco nie je v poriadku. Cize z toho vyplyva, ked odchadzalo to prve, druhe sa tiez prestalo vyvijat a moj dr. mi ani sono nespravil aby ma skontroloval ci je to ok. Zdalo sa mi to cudne, keby ma neposlal na ten projekt, mala by som babetko ktore sa uz nevyvijalo v sebe este dalsi mesiac kedy som bola objednana k nemu na sono uz konecne!!! takze to je moj pribeh

kacena85
26. apr 2012

@sabaka
@kaculiatko88
@lucianak co poviete babule, ale neviem preco mi graf nevyznacil zelenou ovu ci prekryvajuce sa plodne dni 😕
http://www.womenzone.cz/uzivatelka/kacena85/gra...

svintekova
26. apr 2012

@anina3 to mi je luto ☹

timona
26. apr 2012

@anina3 ja som tiez potratila v 5tt, kyret nerobili, dostala som MS a potom som este skoro mesiac spinila-bola som zoho uplne zufala, potom sa to spinenie este zosilnelo a boleli ma tyzden oba vajecniky ako keby bola ovulacia, šla som k Dr. a ten mi na oboch vajecnikoch nasiel cysty, ktoré tam predtým neboli a povedal, ze je to pozostatok gravidity (comu dost dobre nerozumiem) a ze sa to musi sledovat. Nastastie to spinenie prestalo aj vajecniky ma uz nebolia. Dohodli sme sa ze po MS pridem opäť na kontrolu, tak som zvedava,či tam cysty este budu. Na tvojom mieste by som sla k Dr.

anina3
26. apr 2012

@timona no tak ja som mala presne to iste co pises, najskor dva dni ale len tak dvakrat denne slabokrvavy vytok, potom tyzden dost velka bolest vajecnikov ako ked som mavala predtym pri ovulacii a teraz uz osmy den spinenie, bolo aj krvave ale teraz je hnede. Takze zajtra urcite radsej pojdem a to si ma dost vystrasila... sa bojim co povie. Ty si uz mala prvy menzes? A kedy sa mozete opat pokusat o babetko? dakujem ti ze si napisala a prajem vsetko dobre, nech tam uz cysty nemas ked pojdes a nech je vsetko ok

timona
26. apr 2012

@anina3 momentalne mi začina prvá MS ak neratam tú čo nasledovala po potrate, ked skonci pojdem k Dr. O snažení mi Dr. nehovoril nič, ale ak sa bude dať tak začnem po skončení tejto MS.

anina3
26. apr 2012

@timona no ja teda zajtra radsej skocim na gyndu a uvidim co mi povie, ved nato je tam... mne povedal najskor po dvoch potom pockat aspon jednu a v online gynekologickej poradni na nete stale tvrdi ze po troch, tak si vyber, hmm, kazdy inac povie

kaculiatko88
26. apr 2012

@kacena85 mno uvidíme ako to dopadne ... mne po ovulke išla teplota dole a potom postupne hore, Skús si porovnať s mojím http://www.womenzone.cz/app/calendar/tempr.aspx... alebo s niekým iným. 🙂 🙂

chrustik1
26. apr 2012

@anina3 ak môžem do toho skočiť, ja som mala prvú ms po kyrete po 25 dňoch, bola normálna, ale napr. sestra hovorila, že po prvom kyrete mala veeeľmi silnú, no po druhom len pár dní špinenie a nič aj druhá jej prišla podobná. Takže je to asi individuálne. Čo sa týka kedy sa môžete pokúšať.. No my sme čakali do tej prvej a po nej sme si povedali, že to necháme na prírodu, sama predsa najlepšie vie kedy je pripravená. Ďalšie dva cykly som mala anovulačné a štvrtá ms už neprišla.. 😵 Takže si to príroda vyriešila ako najlepšie vedela. Maternicu mi dr. pozerala po prvej ms, tá bola ok, aj výstelka, no ktovie, možno nebola dostatočne pevná, tak si to príroda vyriešila tými anovulačnými cyklami. Ale dočítaš sa tu o kopec babách, ktoré nečakali ani na prvú ms a otehotneli a majú krásne zdravé deti.. Takže je to úplne na tebe, keď sa budeš cítiť psychicky ok, tak môžete a príroda ti sama povie kedy je pripravená 🙂

chrustik1
26. apr 2012

@lucianak teda keď som takto prvý krát videla Peťka (tiež tak v 13tt) tak som sa tvárila veru tiež tak nejako podobne. Ale keď som takto videla toto naše vlastne už tretie bábätko, tak to si mala vidieť, to snáď ešte viac blažená som bola. Asi sa netreba čudovať, každá čo si toto prežijeme je potom šťastná keď vidí krásne zdravé bábätko a zvlášť ak ti zistili, že to máš sťažené tou chorobou, kvôli ktorej musíš obetovať svoje bruško a pichať si doňho injekcie aby bolo bábinko ok. Ale prečo ťa volajú až o necelé dva mesiace do poradne? Mňa po 4tt..

kacena85
26. apr 2012

@kaculiatko88 xixi aky pekny grafik a ake schodiky si tam mala uz po, no mne este graf ani zelene nevyznacil, no isla dole lebo bolo uhniezdenie ale ze to neni vzdy presne tak, ale tak kaslem na to, odmeram teplotu kazde rano zapisem a idem do prace, lebo ked to budem moc riesit a myslet na to 😠 to nie je dobre veru tak sa uvidi o dva tyzdne juuuj to cakanie zas

monika2712
26. apr 2012

Caute zeny, tak u nas to vyzera na chlapceka.. aspon zatial, 3dcko 7.maja nam to snad potvrdi-vyvrati.. inak sme zdravy, dnes ani nemerala, najskor krpec spal, to ho nejak zabudla zmerat a potom ho zobudila tak, ze vyvadzal jak taky saso... boxoval, kopal a uz sa ani odfotit nedal 😀

anina3
26. apr 2012

@chrustik1 jasneee 🙂 som vdacna za kazdu radu, skusenost, nazor... ja som pripravena aj teraz, strasne tuzim po druhom babetku, len jasne, ze sa aj bojim, ci vsetko dobre dopadne... pojdem zajtra na gyndu, uvidim co povie dr. co toto moje spinenie znamena a uz nech je tu prva mrcha a nech je vsetko ok. Ano citala som, je vela zien ktore nedostali ani prvu mrchu a otehotneli, ale su aj take, ktore radsej pockali a niekto odporuca pockat 1,2,3 alebo aj viac mesiacov kym sa mas znova pokusat, takze si vyber... no uvidime co ako bude a podla toho sa rozhodneme ale verim, ze tentokrat to uz bude uspesne a prajem to kazdej!!!

alenkam.
26. apr 2012

@anina3 ahoj... Len ta chcem upokojit, ze som mala kyret 10.3., spinila som 27.3 a 2.4, medzitym bolesti podbruska, ale bola som na to upozornena, ze to moze byt... Ms som dostala 12.4., u dr. som bola 20.4., ze vsetko ok a ked sa budem citit, mozme sa snazit... Tak nic neriesime, nechranime sa...nechavam na prirodu.... 😉 mne sa vak prestal vyvijat v 4+5tt, kyret 8+1, ale to som zacala hrozne krcacat, takze akutny...

anina3
26. apr 2012

@alenkam. to mi je luto, je to strasne take nieco zazit, my sme cakali dvojicky a vidis... ☹
v pondelok budem 6 tyzdnov od kyretu a MS nikde, pre istotu skocim zajtra, nech sa nato pozrie, budem asi pokojnejsia a dufam, ze bude vsetko ok a nech je tu uz prvy menzes konecne
niekto hovori, ze aj toto spinenie moze byt ako MS... sama neviem

sabaka
27. apr 2012

@anina3 ahoj neviem, ci ti to pomoze ale u mna to bolo takto: po kyrete zaciatkom februara som spinila najskor malicko ale od takeho 5-6 dna som s kratkymi prestavkami spinila (sem tam aj s lahkym krvacanim) este cele 2 tyzdne. V nemocnici ma upozornili na to, ze je to normalne a nech s tym pocitam - len ak by bolo krvacanie silne alebo ak by som mala zvysenu teplotu, mam hned prist. Prva ms prisla az po 5 a pol tyzdni a to som pred tym uz trochu spinila a prichadzajuca ms sa hlasila predmenstruacnymi bolestami. Trvala celych 7 dni a bola u mna velmi silna. Po ms sa telo krasne ukludnilo, na prehliadke bolo vsetko v poriadku a teraz - t.j. po druhej ms sa zaciname znova snazit. Ak mas pochybnosti, ci je vsetko v poriadku, radcej si zajdi za doktorom - mrcha vsak este kludne moze prist - do 6-8 tyzdna je to vraj v norme.

sabaka
27. apr 2012

@kacena85 a uz mas vsetko oznacene a este aj ako sa ti to paradne prekryva! noooo, normalne zavidim 😀
ja uz chcem mat aspon 27 dc! alebo este lepsie 40 dc a bez mrchy, 🙂 juchacha!

sabaka
27. apr 2012

@monika2712 tak chlapcek, perfektne! tvoj mm sa isto velmi tesi, ci? pocit videt malinke na sone musi byt ten najuzasnejsi na svete 🙂 snad sa coskoro aj my ostatne dockame! kazdopadne snazilkujeme ostosest 😀

monika2712
27. apr 2012

@sabaka noo veru na tych 85-90% to asi bude chlapec. muz sa samozrejme tesi.. aj ja, i ked mierne som ostala sklamana, lebo tusak bol na dievcatko.. ale tak uvidime ci to 3dcko este nevyvrati nakoniec 😀 neboj aj vy sa tu vsetky postupne dockate toho uzasneho pocita.. zo srdca to kazdej jednej prajem.. prezili sme si vela zleho, tak uz musi prijst len dobre.. a mam pocit ze rok 2012 je velmi plodny a uspesny prave na taketo zalezitosti 😎
vidiet ho na sone bolo ozaj uzasne, najskor spinkal a dokina ho zobudila a potom uz bol jak saso, len kopal a boxoval a nie a nie sa zastavit, tak ani fotku nemam zo vcera lebo uz sa nechcel skludnit.. asi sme ho nastvali tym zobudenim 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre