Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

solinkarka
26. apr 2011

@margetakuska tak dlho ta nechal samu? 😅 aj ja ti velmi drzim palce aby sme boli opet tehu 😉 ty si kedy prisla o drobceka? 😔

margetakuska
26. apr 2011

@solinkarka no egoista to je 😀 ale nie 😉 no o naše zlatíčko sme prišli 25.februára a o týždeň na to musiel odcestovať takže sme sa z toho dostavali a ešte aj dostavame každý sam moc mi nepridávalo to že odišiel ale nedalo sa s tým nič robiť...no ale už sa konečne vráti a ideme smelo na to so zdvihnutou hlavou a snáď čoskoro opäť s najkrajším darčekom pod srdcom 😅

solinkarka
26. apr 2011

@margetakuska tak to si mala tazke, ze si to musela zvladat sama ☹ a po akom case sa vam podarilo otehu?

margetakuska
26. apr 2011

@solinkarka my sme sa vzali 30.októbra, v svadobnú noc sme mali náše prvé milovanie a 3.1. som už vedela na 100% že som tehu no a vydržalo to len do toho 25.2. čiže my sme nemali problém otehu a dúfam, že nebude ani teraz... keď čítam od báb správy, že nemali problém otehotnieť prvýkrát a keď potratili tak už mali problém, tak mi je naozaj smutno a bojím sa že sa to stane aj nám alebo opäť potratíme...ja neviem to je hrozné...a vy ste na tom ako? snažíte sa hneď od kyretu? či ste až teraz začali?a po akom čase ste prvýkrát otehu?

nat28
26. apr 2011

@katkarv ahoj Katka, tak co mas nieco nove? Nejake nove vysledky od dr? A ms prisla?

solinkarka
26. apr 2011

@margetakuska my sme zacali po prvej mrche snazit a prve mimi sa nam podarilo na 4 cyklus snazenia tak dufam ze aj toto druhe pojde tak rychlo a dotiahneme to do konca 🙂 ja som mala kyret 3.1. 3.2. dosla prva mrcha a uz sme sa snazili...vlastne toto je treti cyklus

margetakuska
26. apr 2011

@solinkarka tak snáď už tento raz mrcha nedojde 😉

leleh
26. apr 2011

@margetakuska ahoj, my sme sa zacali tento mesiac snazit prvy krat od kyretu-ten bol 30.12, cize ubehli 3 mrchy huraaa.Lenze snazili sme sa do vcera lebo moj drahy musel odcestovat a teraz neviem ci to tie spermie preziju az do ovulky, ktora by mala byt zajtra (asi), dako si neviem odhadnut tu ovulku po tom kyrete sa my to posuva.Jeden mesiac mam 34 dnovy cyklus, druhy 30, potom zase 34 tak som z toho jelen 😝
Prveho anjelika sme pocali po 4 mesiacoch snazenia a skoncilo to v 10 tyzdni.

katkarv
26. apr 2011

@nat28 ahojky,no ms prisla,teda uz aj odisla,bola nejaka slabsia ako priemer.Vysledky budu az buducu stredu ☹ A ty co mas nove?

nat28
27. apr 2011

@katkarv no ja uz cakam kazdym dnom ovulku a ideme na to konecne 🙂 aspon sa mozme niekam pohnut, lebo to ze sme mali stop mi uz dost vadilo, takto sa mozem tesit aspon z toho ze mozno to vyjde...Manzel ide v pondelok na spg, lebo pred tehotenstvom bol 2x, z toho raz vysledky katastrofa a potom zas vyborne, tak chceme vediet ako na tom je teraz. Som z toho nervozna sa priznam 😖

katkarv
27. apr 2011

@nat28 mozem sa ta spytat kedy posielaju na spermiogram.neviem ci by nas poslal moj gyndos,on vravy ze ja mam uz vek a aj kopu zrastov,vraj je to moja vina ze sa nam nedari ale nebolo by na skodu vediet ako sme na tom aj zo spermiami.To posiela gyndos ci mozme niekam ist aj sami?

mafynka
27. apr 2011

ahojte kocky,,ja som niekedy chodila do tejto temy,,,,v roku 2009 som potratila,,aj na kyrete som bola,,prezila som si cely kolotoc,znovu snazenie,neuspechy a tak,,nakoniec sa mi po 9mesiacoch podarilo otehotniet,,mala som problemy aj v tehu,,vela som sa naplakala,,ale to vsetko stalo zato,,lebo teraz mam krasneho pomaly 3mesacneho synceka,,,takze dievcence hlavku hore,,aj ked niekedy sa to neda,,,treba naplno bojovat za stasticko,,ono raz pride,,vela sil vam prajem

solinkarka
27. apr 2011

Baby tak ja som mala kyret 3.1. tento rok, vcera som to tu pisala....a dnes som si nasla // takze treba verit 😉

mafynka
27. apr 2011

@solinkarka potichucky gratulujem

nat28
27. apr 2011

@katkarv 1.krat nas poslala moja gynekologicka lebo mi chcela nasadit clostyl a vtedy mal vysledky zle, tak nas rovno poslala do CAR kde mu spg zrazu vysiel ukazovy 😉 A hned o par dni som otehotnela. To bolo zaciatkom decembra a teraz ideme ako samoplatcovia do CAR, len pre nas pokoj, nikto nas neposlal. Stoji to do 10 eur...

katkarv
27. apr 2011

@nat28 super,dakujem

nany100
27. apr 2011

@solinkarka super správa, gratulujem...drž sa 😉

mia55
27. apr 2011

ahojte dievcence, prosim poradte mi ako sa vyrovnat s tym ze som bola na kyrete ☹ robili mi ho akurat vcera vecer, lebo som krvacala, bola som v 7tt. pytam sa ze preco sa to vobec stalo? Mam doma uz krasnu 7 mesacnu dcerku a tehotnestvo som mala bezproblemove. NIkto mi nevedel presne povedat pricinu, len ze plod mohol byt vadny a ze sa to proste stava...doktoro ktory ma prijimal a operoval povedla ze by som v podstate mala byt rada lebo to zrejme nebolo v poriadku a ze telo to samo poslalo prec ☹ a preco sa potom take "nevhodne" spermie dostane vobec do maternice ...hmmm. No je zbytocne aj nad tym uvazovat stalo sa ,ale ako citam tu mnohe z vas otehotneli po kyrete a maju krasne deticky. My by sme tiez velmi chceli len neviem kedy sa zacat snazit, bolo mi povedane ze pockat aspon 4 mesiace. Myslite ze je aj vhodne nejake specialne vysetrenie ked zena potrati?

katkarv
27. apr 2011

@solinkarka waw tak sa teda drzte,ja som mala kyret 16.12. ale este sa nam nedari,snad aj na nas dojde ☹

usjak
27. apr 2011

@mia55 ja som potratila pred 5 mesiacmi tiez v 7tt.. symbolicky na pamiatku zosnulych, ked vsetci zapalovali sviecky za nenarodene deticky... pricinu som sa do dnes nedozvedela a asi sa uz asi nedozviem. Specialne vysetrenia sa zial robia az po dvoch troch potratoch. Vacsinou endokrinologia, hematologia, genetika. Mne doktor v nemocnici po kyretazi povedal aby som si dala vysetrit stitnu zlazu, lebo mal podozrenie ze je zvacsana, ale vysetrenie ukazalo, ze funguje v poriadku. Na hematologiu ma poslala obvodna lebo som sa pytala ci by sa nedalo, tak ma tam poslala koli anemii, ale tiez nic nezistili a doktorka na hematologii viackrat prizvukovala, ze vysetrenia sa robia az po troch potratoch.. ale nejake zakladne vysetrenia mi nakoniec spravila vzhladom k tomu, ze moja maminka mala dva potraty, no vysledky boli v poriadku.
Viem ze teraz prezivas tazke obdobie, ale ak ti mozem poradit, skus si najst nieco, co ta odputa od mysleinok na to co sa stalo a skus mysliet pozitivne na buducnost. Ak sa da, skus si vybavit vysetrenia, ktore by ti mohli odpovedat na otazku co mohlo byt pricinou.
Co sa snazenia tyka, mne tiez doktor povedal ze 4-6 mesiacov, co sa mi zdalo strasne dlho, ale teraz odstupom casu pozeram, ze ani neviem ako to ubehlo. Je tu vela zien, co otehotneli aj skor a ich tehotenstva prebiehaju bez komplikacii.. nam sa to znovu podarilo po 4 cykloch, teraz som v 9tt.. a nas anjelik nam poslal dvojicky a ja sa velmi na ne tesim... tak sa mi znovu potvrdilo ze vsetko zle je na nieco dobre.. a verim ze tentokrat to vsetko dobre dopadne a to iste prajem aj tebe a vsetkym ostatnym co si presli tou neprijemnou skusenostou, ktora je obsahom tejto temy.

renatka.manakova
27. apr 2011

@solinkarka jej super blahozelam drzkam palce dufam ze aj na nas dojde.Ja som bola na kyrete 16.12 a teraz sme sa zacali snazit tak dufam ze budeme mat tiez neskor dobru spravu.drzkam palce

mia55
27. apr 2011

@usjak tak v prvom rade ti chcem velmi pogratulovat ze cakas babo a drzim palceky nech to je v poriadku a buds si uzivat krasne tehulkovanie 🙂 je to naaadherny pocit, rada by som ho zazila opat ale musim si este nieco pockat.Tak co sa tyka stitnej zlazy aj pocas prveho tehu som bola kontrolovana a bolo vsetko ok pravidelne chodim na prehliadky tak to mozem vylucit. hematologia som nikdy nemala problem s krvou a kedze som otehotnela normalne prvy krat tak by som nemala mat problem s genetikou. Ale pokusim sa opatat sa nato svojho gynekologa a snad nieco k tomu povie. je potom to druhe tehotenstvo brane ako rizikove ked si absolvovala potrat a kyret?

shania31
27. apr 2011

@mia55
ahoj, presne viem, ze co prezivas, ja som mala kyret 14.3. a stale sa pytam preco???....
pricinu zvacsa neobjasnia - mozno 5% objasnia, preco sa to stalo
pises, ze preco sa potom take "nevhodne" spermie dostane vobec do maternice - preco by mali byt nevhodne prave spermie?? proste pri vyvoji nastala chyba, priroda je proste nevyspytatelna ......
mne doktor povedal, ze pred 8 rokmi mali missed abort v priemere 1 za mesiac, teraz v priemere 1 za den - proste zivotny styl, co papame atd - vsetko ovplyvnuje nas cely organizmus.....
druhe tehotenstvo nemusi byt brane automaticky ako rizikove .....

margetakuska
27. apr 2011

@leleh ahoj držím päste, snáď tie spermošky vydržia.. neboj myslím, že by nemal byť problém, uf 30.12. to je teda "super" koniec roka... fakt... tak dúfam, že tento rok bude pre vás úspešný a že to výjde 😉 a meraš si BT? tým by si mala byť istá kedy je ovu a na koľko manžel odišiel?môj sa ma vrátiť teraz 11.mája po dvoch mesiacoch a už nikdy nikde nepôjde na dlhšie ako 10hodín 😀 😀 ja dúfam, že sa mi ten môj cyklus nepoposúva o moc.. zatiaľ som mala len prvú mrchu po kyrete 30.marca a ja mávam 30dňový cyklus čiže dostávam mršku vždy v ten istý deň len iný mesiac 😀 tak dúfam, že teraz mi to tak ostane 😨 lebo beda beda.. 😀

margetakuska
27. apr 2011

@solinkarka 😵 jeeeeeeeeeeeeeeemiiiiiiiiiiiiiiiiineeeeeeeeeeeeeeeeeee to je super gratulujem gratulujem gratulujem... ja sa neviem potichu tešiť ale naozaj moc moc moc ti držím päste nech to tentokrát výjde držkajte sa hlavne oddychuj a daj vedieť 😉

solinkarka
27. apr 2011

@margetakuska dakujeeeeem 🙂 az teraz citam ze si zo ZA, tak sup sup nech mozme kocikovat spolu 😀

margetakuska
27. apr 2011

@solinkarka jakto, že až teraz... ty si ma nepamatáš? 😅 boli sme spolu v téme keď sme sa obe len snažili (už si nepametam ako sa ta tema volá), potom sme boli spolu tehu a nakoniec sme spolu tu v kyrete tak snáď budeme opäť spolu aj v tehu téme 😵 a pôjdeme kočíkovať... tak mi prosím poposielaj nejaké tehu vírusy 😀 😝

solinkarka
27. apr 2011

@margetakuska 😀 len pre teba chytaaaj TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

margetakuska
27. apr 2011

@solinkarka no super len neviem na čo su mi teraz keď nemám mužíka doma 😀 dúfam že majú aspoň 2 týždňovú životnosť tie tvoje vírusy pre mňa 😀 😀 alebo si ich teraz zakonzervujem a otvorím, keď dojde mužík to je nápad počkaj idem po fľašu 😀 😀 😀

solinkarka
27. apr 2011

@margetakuska 😀 😀 moja a kde to v ZA byvas? 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre