Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

noja2210
26. jún 2011

mimochodom...som zabudla dopisat...pekny a mrskovskym cakatelkam uspesne mrskovy vikend zelam...

ernuska296
26. jún 2011

ahojte no ja som dnes asi dostala mrchu-tu bodku za vsetkym ironicky. je to presne datumovo mesiac:( tak aj to telo si robi foriky foriky...no zatial to nema farbu tej pravej mrchy, tak neviem ci to mam brat ze uz dosla alebo toto mam zase co? ale bolesti vo vajecnikoch mam ako ked som mala svoj normlany menzes...takze vy stale nic???? tak ak to pomoze posielam to aj vam so soon 🙂)) peknu nedelu!

xen21
26. jún 2011

ahojte,kedy vam lekar odporucil zacat sa nanovo snazit? mne robili kryo v 11tt-zadrzanie mrtveho plodu v maternici...su tomu 2 dni a uz chceeeem zacat odznova,ale chcem byt doliecena...

ernuska296
26. jún 2011

@xen21 ahoj to je mi luto , ze sa to aj tebe prihodilo!!!!! je toho moc a je to na nervy!!!
no mne osobne povedali 3 mesiace, je tu vela for ze vela bab otehotnelo hned po kyrete, po 1 MS ale niektore cakali a je to indivindi...poviem ti sama neviem ako sa zariadit!!!
uvidis sama na sebe ako sa budes citit a co povie tvoj lekar...tak sa drzkaj a kup si cajik alchemilku ja ju poctivo pijem hned od zaciatku a ci aj ta mi help som dostala po mesiaci menzes po kyrete..a ak ces pozri aj do temy gynex kvapky aj tie mam ..neviem drz sa a prajem ti coskore uzdravenie-aj po fyz. a po psyhcickej stranke 🙂)))

xen21
26. jún 2011

@ernuska296
@ernuska296 dakujem za odpoveed...no ono je to hlavne po tej psych.strannke velmi zle...mam doma rocneho drobca,ale aj tak kade chodim len placem...pytala som sa hlavne preto lebo prve otehot.nam trvalo 4 mes.-ale sa neudrzalo a potom dalsie vyse roka-to bolo bez problemov a teraz som vlastne otehotnela 11 mes.po porode...tak sa aj bojim,aby to tak dlho netrvalo 😢 ...no neveim,ako sa s tym zmierim,myslim,ze az daslie tehu by mi pomohlo..

noja2210
26. jún 2011

@xen21 ahoj, mne dr povedala, ze ak ej organizmus ok (= vsetko zahojene) zena sa citi OK tak nie je dovod na nic cakat....takze je to fakt individualne

cenculinka
26. jún 2011

@xen21 ahoj xen 21, ja som bola na kyrete 3.2.2011, mrchu som dostala presne o mesiac, odvtedy ju mam pravidelne. snazili sme sa s manzelom pol roka a nakoniec to prislo a hned aj nevyslo :( mam krvnu skupinu Rh neg. tak dufam, ze to nebolo preto. este stale cakame, ale v auguste ideme znova "na to" 😀 juchuuuuuu, dufam, ze na druhykrat to bude vsetko OK. drzim nam vsetkym palce 😉

katusap
26. jún 2011

@xen21 mne odporucili pockat 3 mesiace a ze mozeme zacat znova.....momentalne hladame pricinu MA, takze nejaku naladu na tehotenstvo este nemam, chcem naprv vsetko povysetrovat a ked to bude, tak na to hupsneme 🙂

myskahryzka333
26. jún 2011

kočky tak ja úspešne hlásim 5 týždňov aj 3 dni po kyrete a mrcha je tu!!!!!! Ešte nikdy som sa na ňu tak netešila ako teraz...tak ešte kontrola, potom si asi počkáme ešte na 2 mrchy a šup sa do snaženia ......

myskahryzka333
26. jún 2011

@helenka333 moja s tým psíkom je mi to strašne ľúto 😢
dúfam, že sa čoskoro na Vás usmeje šťastie

odrik
26. jún 2011

@myskahryzka333
To je super!!! Tesim sa s Tebou! No vidis, ja uz cakam 44 dni a nic☹ ! Tak vela stastia!!!

odrik
26. jún 2011

@xen21
Je to naozaj individualne, mne lekar povedal, ze v podstate nie je dovod cakat a po prvej mrske mozme zacat odznova. No len ja uz 44 dni cakam na mrsku, ktora sa zjavne niekde zabudla! Tak musim cakat, a potom sup na to!

myskahryzka333
27. jún 2011

@odrik ďakujem 🙂 ..dnes je trošku nepríjemná....Ale zvládneme to a vydržím....a dúfam, že čoskoro sa budem tešiť, že mi nepríde ....a neboj ona si k Tebe cestu určite čoskoro nájde 🙂
Prečo tí lekári sa nevedia zhodnúť kedy je najlepšie sa začať snažiť, hmmm????
Mne najprv po 6 mesiacoch, ale po vzájomnom rozhovore sme to skrátili na tri mesiace..a niekomu hneď po prvej mrche odporúčajú??
Nooo ja idem ešte tento týždeň na krv kôli štítnej a o týžden k lekárke tak som zvedavá, či lieky na štítnu zabrali ....a ak áno..možno asi ani čakať nevydržíme a vhupneme na to 😀

odrik
27. jún 2011

@myskahryzka333
Tak sa drzkaj, vydrz mrsku potvorku, ja by som ju uz taaaak strasne chcela!!! Myslim, ze pokial sa budes citit, snazilkuj hned a hotovo! Moj nazor je, ze ked to ma dopadnut dobre, tak to dobre dopadne! A hotovo! Tak sa tym netrap a snazilkuj! A onedlho sa budes tesit z // na testiku!!! Drzim Ti velmi palceky!!!

helenka333
27. jún 2011

@xen21 Ahoj, je mi to ľúto, čo sa ti stalo, vidím, že si toho prežila už tiež dosť...ja som 43 dní po kyrete a ešte mrcha stále nedošla ☹ a mne povedal lekár že hneď po prvej sa môžme do toho pustiť. A hlavne fyzicky aj psychicky sa cítiť dobre. Byť pripravená na ďalšie úspešné tehu a myslieť len pozitívne. Držím ti silno palce a som rada, že doma už máš svojho krásneho synčeka!!!Mi sme tu aj také, čo deti ešte nemajú, tak je to hrôza ☹!
Držkaj sa!!!🙂

helenka333
27. jún 2011

Ahojte kočky, prepáčte že sa neozývam častejšie, nejak nie je čas a ani nálada po všetkom...robila som si vtedy testík, ale bol negatívny, ale nie z toho som smutná, len som chcela vedieť či po 6 týždnoch ešte HCG sa ukáže. Ale nie. Smutná som preto a nejak sa neviem kontrolovať, lebo od včera mi je dosť zlé, mala som silné bolesti v bruchu, pichanie, ani sedieť som poriadne nevedela, aj teraz to občas mám, a hlavne ked mi treba na záchod, tak vtedy to najviac bolí ☹ už dnes je to lepšie ako včera, tak dúfam že sú to už príznaky mrchy, že ju čím skôr dostanem, už som hotová z toho čakania.
@odrik prajem aj tebe aby si čím skôr mrsku dostala, je to hrozné to čakanie nie? hmmmm, držím palceky
@myskahryzka som velmi rada, teším sa s tebou, že si mrsku dostala, dúfam že čoskoro sa k tebe pridáme s odrikom, to čakanie je hrozné. Beriem to aj s bolestami so všetkým, len nech je to už tu ☹
Všetkým, ktoré na mrsku čakáte prajem, aby ste ju čím skôr dostali 🙂 !!!

helenka333
27. jún 2011

@katusap Ahoj, som rada, že si išla do roboty a už je klud, je lepšie byť medzi ludmi, to je isté a tak máme iné myšlienky. Tak ti prajem skoré vyzdravenie a rýchlu mrsku 🙂!!!

ernuska296
27. jún 2011

@helenka333
@odrik
@katusap
ahoj no ako som pisala som nevedela znalyzovat ci to prislo ci nie..ale vyzera to tak ze prisla mrcha!!!! mrchovska:/ ..no ked uz mas tie bolesti tak viem o com hovoris som to mala aj ja ..hlavne tie vajecniky ma boleli fakt pri kazdom kroku...no mne to doslo presne datumovo po mesiaci..mrzi ma to ze vy se nic..ale ako som uz posielala do placu posielam vam mrchovsky syndrom aby ste ho dostali aj vy a hlavne coskoro!!!!

helenka333
27. jún 2011

@ernuska296 tak to máš super, ja ako som už písala, beriem to so všetkým, bolestami a všetko čo k tomu patrí, lebo aby som ju už dostala. Ďakujem a dúfam že sa čoskoro pridám k tebe 🙂!!!

ernuska296
27. jún 2011

@helenka333 jasne ze dostanes..neboj posielam to medzi vas. myslim na vas cem byt kolegialna v tych nasich novych zaciatkoch znova sa hor sa na mimi🙂))))

helenka333
27. jún 2011

@ernuska296 Ano, to bude super, síce aj ked som si robila test cez víkend, aby som sa uistila, čo mi vlastne je, tak ked som uvidela negatívne alebo keby to aj bolo pozit. (kvôli vys. hcg, že sa ešte neznížilo), no vtedy ma tak napadlo, že všetko prežívať od začiatku do konca neviem či zvládnem a začať to všetko odznova, keď sa to už raz podarilo len neskončilo dobre ☹ je to ťažké, ale sa navzájom podržíme a bude dobre, dúfam že sa aj mi už čoskoro budeme tešíť z našich zdravích bábätiek 🙂!!!Konečne keby tá mrcha dorazila by bol ďalší krok dopredu, tak už by bolo načase ☹

odrik
27. jún 2011

@helenka333
Ahoj moja, mas pravdu, aj ja mam toho cakania uz plne zuby!!! 45 dni!!! Zufale! Ale nijako tomu nemozeme pomoct, tak len musime cakat a cakat☹!!! Neboj, ved ona pride, potvora! Tak sa len drzkaj, mrcha jedna uz k nam prid, nech mozme lakat bocianikov🙂 !!!

shania31
27. jún 2011

@odrik
Ahoooj, stale mrska nedorazila?? Nebola si sa ukazat lekarovi, ci je vsetko ok?

katusap
27. jún 2011

Ahojte babulky....citam, ze na mrchu stale cakate.....no ja tiez cakam, zajtra to uz bude mesiac ☹ Nechapem, ako neskutocne rychlo to preslo.....ked clovek necaka na // , tak to ide rychlo. ☹ Baby viete co? Ja ani nejak teraz netuzim byt znova tehotna. Nechapem to, preco je to tak. Dufam, ze po vsetkych tych vysetreniach pridem zase do tej fazy, ze po miminku zatuzim. Vlastne ked si to takto poviem, tak aj mimi chcem, len nemam pocit, ze hned teraz . asi je aj dobre, ze mame cakat aspon 3 mesiace. Fakt sa na to teraz necitim. Myslite, ze je to normalne? Som z toho smutna.

odrik
27. jún 2011

@ernuska296
Dakujeme moja! Tak si mrsku, asi prvykrat v zivote, pekne uzivaj!!! Uz tu boli aj zienky, ktore cakali 50 a viac dni, tak sa s mojimi 45 asi medzi ne o chvilu zaradim☹!!! Ale aspon mam cas prezerat kociky, zavinovacky, postielky a tak... Vyberam pre vsetky, takze dievcata, prosim, rodime pekne po jednej, aby som nam vsetkym povyberala potrebnu vybavicku 🙂 !!! A Ty moja, po mrske sup, sup, nech mozem zacat vyberat🙂 !!! Podme babulky, ktore uz mozte snazilkovat!!!

odrik
27. jún 2011

@shania31
Nedorazila!!! Opica jedna!!! K lekarovi mam prist v stredu, len dufam, ze uz budem zdrava! Od minuleho tyzdna sa neviem dostat z choroby. Zacala som anginou, potom pokracoval kasel a teraz soplim! Nekonecne!!! Tak uvidim, aj to mohlo urobit svoje a oddialit mrsku!!! Co nove???

odrik
27. jún 2011

@katusap
Ahoj moja, cakame!!! A netrap sa, touto fazou presiel najprv moj manzel, este aj prechadza, a teraz mam aj ja take dni. U mna je to este aj znasobene vekom. Len ja bud do toho pojdem hned alebo uz vobec! V 38 rokoch nemam moc cas rozmyslat a odkladat to na neskor! No nemame to lahke! Ale myslim, ze nas to onedlho zasa chyti!!!

katusap
27. jún 2011

@odrik jaj, no tak v to dufam

odrik
27. jún 2011

@katusap
Mna to chyti vzdy, ked vidim nejaky nadherny kociarik a v nom vonave, spinkajuce babatko. Nechaj si v pohode cas, je samozrejme, ze ked sa clovek na nieco chysta, a potom sa to nepodari, ma zmiesane pocity. Ked sa na nieco chystame, tesime, pripravujeme, a potom bum.... A je to prec. A teraz mas ist odznova! S tym istym nadsenim! No?????

katusap
27. jún 2011

@odrik veru, nie je to lahke....a zvlast ked aj moj manzel hovori, ze som predtym moc tlacila na pilu....ktovie...ja som to vnimala len ako obrovsku tuzbu po dietati ....asi aj on potrebuje pauzu isty cas....musi sa zase vsetko vratit do starych kolaji...chystame sa koncom jula na chaticku, budeme od tadial chodit na vylety, tak sa tesim 🙂 a potom to mozno pride ...a mozno fakt uz na Vianoce bude mimi v brusku

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre