Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

jarra
31. dec 2010

@juriva neviem povedala, že tam mám veľa krvi, a ja už skoro vôbec nekrvácam, len trošičku špiním, a povedala, že to tam nemôže ostať, lebo by s toho bol zápal. Ale v pondelok idem ešte na kontrolný ultrazvuk, či sa to zmenšuje a tam sa rozhodne.

jarra
31. dec 2010

Tak baby, ja na dnes odchádzam, ideme na silvestra k známym. Tak vám všetkým prajem pohodového silvestra a do nového roku všetkým prajem krásne a bezproblémové tehuľkovanie. 😉

p3tra11
31. dec 2010

@jarra aj tebe krasneho silvestra...a v novom roku uz len krasne starosti 🙂

janus32
31. dec 2010

@juriva
@jarra tak akoze ja som este "dobre"obisla,boooze babulky ved vy ste uz nosili pod srdieckom miminko ☹ ja som mala len miminecko v porovnani s vami.presla som si cez to peklo 3krat ☹ teraz na jar by som chela este raz skusit,ci sa podari-alebo sa na mne zase priroda vysanti 😢 Dufam,ze o rok si budeme pisat ako maminky deticiek,co sa narodili v roku 2011 😵 😵 😵

janus32
31. dec 2010

a vsetkym baulkam:oslavte silvestra co najlepsie-vypnite tie centra bolesti pokial sa da 😉 A Stastny Novy ROK 😵

juriva
31. dec 2010

@janus32 vsetko naj naj 🙂 raz o mne napisem knihu 🙂 nielen o tehotenstvach ale o vsetkom🙂 porazim tu trapnu Steelovu Daniellu 🙂
@jarra vsetko naj do N.Roka...

janus32
31. dec 2010

@juriva 😀 😀 😀 supeeer,uz teraz sa tesim 😔

juriva
31. dec 2010

@janus32 potom ti to podpisem s velkym gulickovym perom🙂 hahahahaha 😀

janus32
31. dec 2010

@juriva 😔

p3tra11
31. dec 2010

tesim sa na tu knihu 😉 urcite bude super. dievcata, v novom roku vam vsetkym prajem len to najlepsie a nech sa v decemlbri 2011 stretneme v inej teme a hlavne ovela radostnejsej 🙂

juriva
1. jan 2011

vsetko naj naj damy,aby sme vkrocili do N.Roka s tou spravnou nohou a aby sa nam zdvojnasobili plodne bunky🙂)
Okrem toho si zelajme,aby sme do tejto spolocnosti priniesli pekne deti,ktore nam budu robit radost 😵
A ostatne to co ja zelam kazdej kamaratke sa sem nehodi🙂
ale ked to pisem,tak Vam to zelam!! A verte mi,ze je to dost dolezite hehehehe

petra53
1. jan 2011

Ahojte kočky, včera som tu nebola, dopoludnie som strávila u lekára a potom som už chystala večeru, tak som nejak nestíhala... 😝 Takže Vám chcem všetkým a samozrejme aj vašim krásnym rodinkám v prvom rade zaželať, aby tento Nový rok 2011 bol aspoň tisíckrát krajší a šťastnejší ako ten uplynulý, aby sa Vám vyplnili všetky sníčky a predsavzatia a nakoniec aby ste nepoznali iné slzičky ako slzičky šťastia 😉 😉 😉 Všetky ste super a ja Vám ďakujem za psychickú podporu počas uplynulých dní - už dokonca aj týždňov 😕 tak sa teda držkajte a ešte raz všetko dobré želám... 😵 😵 😵

No baby a včera som bola zasa na gynde, brali mi krv na HCG, výsledky ešte nemám. Maternica sa mi zavinula - asi v NED, keď som bola na tej pohotovosti, ale zrazeniny ostali 😖 😖 😖 Vraj je ich málo, aby ma hneď poslal na ďalšie čistenie (samozrejme, že sa mu aj bránim), ale je ich veľa na to, aby ich odignoroval... 😝 Takže sa ich pokúsime dostať von nejako inak - zasa mi včera dal pichnúť niečo na stiahnutie maternice, aj keď už je stiahnutá, ale vraj možno to tie sťahy vypudia - že by som potom zakrvácala - zatiaľ nič 😠 😠 😠 A vraj podľa toho HCG aj zistíme koľko tam toho asi je, či tam neostali aj nejaké zvyšky po potrate, tak sa môžem tešiť... ☹ A chcela som teda, aby mi vyvolal mrchu, že by sa to vyplavilo, ale povedal, že nie je z čoho zakrvácať. Vraj je to čudné a nejak sa mu to nezdá, vraj stielka sa už mala robiť dosť výrazne a u mňa nie je po nej ani chýru 😕 nemáte s tým prosím niektorá skúsenosť? Ja už neviem... Som musela byť v minulom roku hrooozne zlá, že sa mi to takto všetko serie na kopu, len neviem, kedy... 😉 😀 😝
Inak - prišli mi výsledky z histológie, na ktorých sa môj doki dosť dobre zabával (rozčuľoval 😉 ) Diagnóza znela: zvyšky po gravidite. To je všetko čo napísali. Nič viac... Videla som to na vlastné oči 😅 Môj lekár sa smial, že toto mi mohol rovno napísať aj on sám a naše zdravotníctvo by to vyšlo podstatne lacnejšie... 😝 😀

petra53
1. jan 2011

a toto je teraz mija srdcovka... 😔 😔 😔

https://www.youtube.com/watch?v=1-3iwCYuEPI
dana1972
1. jan 2011

@silvia0201 tak toto nejde do hlavy ani mne ja som tiež mala predchádzajúce dve tehotenstva bez problemou a ked prišlo toto tretie tak v šiestom týždni som o babatko prišla možna tam zohral ulohu aj vek.....☹

silvia0201
1. jan 2011

@dana1972 ahoj. vek?nesranduj. v dnešnej dobe rodia aj štyridciatničky. môj gynekolók, keď som mu odniesla papiere s nemocnice povedal, že umelé oplodnene a následné vkladanie embryja sa robí do 39.roka ženy. pozerala so na neho ako vyoraná myš. čakala som iné slová od neho a nie toto. no ale to bolo. neboj nič. keď sa ti podarilo otehotnieť normálne, tak ďalšie by nemalo byť problém. aspoň mne to tek naposledy povedal lekár, aby som sa nebála ďalšieho tehotenstva. no jemu sa ľahko hovorilo, ale ja som sa doteraz nedopátrala prečo sa to vlastne stalo. a už sa ani nedopátram, lebo všetky vyšetrenia dopadli negatívne. ostáva mi už len veriť a dúfať, že tento rok donosím krásne bábätko. a bude to jedno, či to bude chlapček, alebo dievčatko. 🙂 aj ty, hlavu hore a horsa do snaženia, keď to tretie mimino ešte chcete 😉

juriva
1. jan 2011

@petra53 naco ti beru krv na HCG ked si prekonala potrat?to je po tyzdni a nieco v norme.Vsak to kazde 2 dni stupa dole.POdla hladiny to zistia?Zistia to lepsie vnutrmate.sonom.A to co je za dokiho?Stielka sa hned nerobi,ze sup na kravu uz je tela.To chce cas.
Cudne postupy...

petra53
1. jan 2011

@juriva ale ja nie som po tyzdni, ale po viac ako troch týždňoch, HCG testy mi robia kvoli tomu, že mám stále problémy, tvoria sa mi v maternici zrazeniny, tak chce z toho HCG zistiť, či mi tam po potrate niečo nezostalo 😒 či netreba znova čistiť... Stielku by som uz po troch týždňoch mala mať - aj keď u niekoho je slabšia, ale u mňa ani náznak, nič...Sono mi samozrejme robil - chodím tam od potratu raz až dvakrát týždenne a vždy mi ho robí 😉

Inak môj lekár je uznávaný odborník, nie len na SVK, ale aj vonku, takže tohto sa nebojím, mám k nemu plnú dôveru...

juriva
1. jan 2011
petra53
1. jan 2011

@juriva 😉 🙂 😵

dana1972
2. jan 2011

@silvia0201 ahoj silvika, dakujem za povzbudenie veru tak lekárom sa lahko hovorí aj ja som mala všetky výsledky negatívne....ešte sa snažilkovať nemožme lebo 10.12: som mala kyret....chcela by som apríl, máj...a vy kedy by ste chceli začať..🙂

diorka
2. jan 2011

@dana1972 dani ja som podobne na tom, ja som bola na zakroku 17.12 na kontrolu idem 7.1 a ja by som sa chcela zacat asi tiez az v maji, ale to skrz toho, ze by sme chceli ist v maji este rychlo na dovolenku a potom sup do toho ... ja som inak zvedava, co mi moj dr. povie, ze kedy sa mozme ... prve tehotenstvo som otehotnela hned, len som potratila, druhe nam to trvalo rok, ale bolo bezproblemove 😵 a toto tretie som zasa hned a tiez nic z toho ....
inak baby, ja som pri prvom mala mat termin 20.7 a teraz 2.7 ja sa asi julu budem uz vyhybat ...

a viete coho sa bojim, ze medzi prvym a poslednym potratom som mala vlastne bezproblemove tehotenstvo, tak ze ci to nebudu dr. brat vsetko ako nahodu 😠 rozmyslam, ale ze co potom bola nahoda, ci tie potraty, alebo tehotenstvo

@petra53 peti, a tebe nech sa to uz da vsetko do poriadku, ako keby nam to nestacilo, este aj problémy po ☹

petra53
2. jan 2011

@diorka dakujem mojka 😵
podľa mňa máš za sebou jednoducho dva potraty, to že máš doma krásnu princeznú je super, vďaka Bohu za ňu, ale dva krát si si musela prežiť stratu dieťatka, ktoré si nosila pod srdcom, tak nech sa činia - vyžiadaj si vyšetrenia, aspoň ja by som to tak urobila 😒 Mne môj doki povedal, že najdôležitejšie a najčastejšie príčiny sa nájdu na tých troch oddeleniach kam ma poslal - endokrinológia, hematológia a infektológia - tak sa skús popýtať aspoň na tie a uvidíš. Možno ti nič nenájdu, možno ani mne, ale ľutovať, že som sa dala vyšetriť nebudem, aspoň sa nebudem musieť báť. A ak nájdu, pomôžu nám 😉 😉 😉 Už jednoducho musí byť lepšie, musí... 😵 😵 😵
Inak sa mi páči, že celý život platíme odvody na všetko možné, vrátane zdravotníctva, platili naši rodičia, platíme my, naši partneri a keď nám treba pomôcť, prípadne urobiť nejaké vyšetrenie, je to hotová veda... 😠 😅 Ako mne na tej hostológií, zobrú za to od štátu nehorázne prachy a jediné na čo prídu je záver, že "zvyšky po gravidite" - tie tri slovíčka ted majú cenu... 😝 😀

silvia0201
2. jan 2011

@dana1972 no zo začiatku som chcela hneď už v novembri. ale bola som zvedavá, kedy mi dôjde prvá ms. no tá dorazila na 38.DC, tak a teraz čakám na druhú. som strašne zvedavá či budem mať 26.-28. cykly ako pred otehotnením. ak to bude všetko po starom, tak od februára sa pustíme do toho. som strašne zvedavá, či sa nám zadarí hneď na prvý šup. u mňa totiž to nejde hneď.

mirka321
2. jan 2011

ahojte,
prosím Vás viete mi poradiť,
28.12. som bola na kyrete, 9tt - prestalo biť srdiečko- zamĺknutý potrat
má stále také zvláštne bolesti, sú to skôr kŕťče , ako ked mávam menštr.- včera trvali 5 hodín, poitom to prestalo a bolo dobre...
dnes sú zase , začínajú vždy poobede do večera....
prosím Vás je to normálnje alebo by bolo potrebné ísť ku lekárovi... krvácam tak ani nie silno a ni nie málo.....
ako dlho by malo trvať krvácanie?
kedy ste boli po kyrete na prvej kontrole?
a ešte som sa chcela spýtať, mám na bruchu otrasnú modrinu, už je to všelijaké, modré, žlté....mám ju po kyrete... oni stláčajú bruchu , aby lepšie vytlačili všetko z brucha? /bábätká v nebíčku/
dakujem Vám za odpovede...
a všetko najlepšie v roku 2011
pre nás s mm nekončil starý dobre a a ni nový nezačína najlepšie...

bublina_dd
2. jan 2011

@mirka321 - čauko, tiež som si to všetko prežila v auguste/2010. Tie bolesti môžu byť jednoducho z toho, že sa Ti
zavinuje maternica, tzv. nepríjemnosť po kyrete. Ja som bola na kontrole po kyretáži za týžden a pol. Chcela som vedieť, že je všetko v poriadku a keď som prišla k lekárovi tak mi dal hneď injekciu, aby sa maternica skôr vrátila do normálu, tak povediac zmenšila. Ak máš veľké kŕče, tak by som šla lekárovi hneď, alebo mu aspoň zavolaj, budeš kľudnejšia. Ja som krvácala, resp. špinila 16 dní od kyretu. No a menzes som dostala na 23 DC, pomerne rychlo. Určite máš, máte teraz veľmi smutné obdobie, ale uvidíš to prejde a budete sa opäť snažiť o deťátko... ....a všetko len to najlepšie v novom roku 2011!!!

mirka321
2. jan 2011

@bublina_dd veľmi pekne Ti ďakujem za odpoveď,
veľmi som sa zľakla, ked mávam také kŕče a stále tak krvácam..... dúfam, že nebudem musieť ísť znova na kyret....
veru máme veľmi zlé obdobie, neprajem to ani najhoršiemu nepriateľovi...
v pondelok 27.12. som bola ráno kontrole a doki nemohol nájsť akciu srdiečka, kázal prísť poobede a bolo to tak- naše bábätko bolo už v nebíčku.....
hned ráno 28.12. som išla na kyret, nechali ma čakať až do obeda a ešte ma lekárka hnala na sono a vytlačila si foto nášho báb. v nebíčku, to bol strašný zážitok a až o 2 hod. ma robili, na sále som tak plakala, že ma museli uspať skôr, než prišiel lekár , bola som psychicky úplne zle na tom...
a nový rok sme privítali plačom , skrátka máme teraz veeľmi zlé obdobie.....
a menštr. , že si dostala na 23DC , myslíš, na 23 deň po kyrete?
ešte raz Ti veľmi pekne ďakujem a prajem všetko najlepšie v roku 2011

tututu
2. jan 2011

Ahojte babulky, prajem Vám v novom roku, aby nás už nikdy nepostretli takéto smutné veci, ja som bola na kyret dokonca teraz 31.12.10- bola som tam sama, srdiečko nebilo, bola som už na zač. 9 tt. no sono hovorilo len 5+4 a už tam nebol ani plodík, len taký zhluk niečoho- vraj zbytkov- veľmi sme sa tešili, o to horšie je to, keď sú sviatky a ty máš chuť len plakať, nič ťa nebaví a ostáva prázdno v duši.
Chcem sa Vás spýtať, ja som krvácala len v ten deň, v sobotu trošičku a od poobedia to prestalo. Neviem, či to je v pohode,dostala som len injekciu na stiahnutie maternice, bruško mi poriadne spľaslo, až zo mňa vyšplechlo po tom, ale teraz neviem, či chodiť stále s vložkou či čo... K doktorovi idem v stredu tak uvidím.
Inak, nevedela som, že je toľko žien na svete po kyrete- je to hrôza, koľko bábatiek sa mohlo narodiť, veď to nebíčko už musí praskať, je to hroznééééééé 😢 😢 😢

juriva
2. jan 2011

@mirka321 bolesti mas z toho ze ta maternica sa vracia do pohody.To je normalne,zavinuje sa.
A tu modrinu to neviem preco mas. Ze by ti tam nieco tlacili?Ja som nemala nic. Missed abortion som mala aj ja.
8.12 mi urobili kyret,cistila som sa skoro 2 tyzdne.Teraz cakam na krami a idem na sono maternice,pretoze sa mu nepozdaval jej tvar. Tak potom sa uvidi o co tam ide blizsie. ja som mala uz 2 x potrat,a bud rada ze si to nemala 21 tyzdni (prvy krat),pretoze to uz je porod,nespis,ale pocuvas tie dristy a sproste reci,ze snad sa to uz nestane v takom stadiu vysokom. Potom som sa z toho spametavala 7 rokov a po 7 rokoch som nasla odvahu a zase to je neuspesne.
Tak sa ideme vysetrit,pretoze uz to nechcem zazit.Niekde bude problem a ked sa zisti kde je,potom sa pustim do toho opat.Ale chcem dovod a nie trapne "vsak uz to snad bude OK".
drz sa

bublina_dd
2. jan 2011

@mirka321 - nemáš začo... veď si tu všetky radíme. Ano menzes som dostala na 23 deň od kyretu. Možno to bolo lepšie dostať ho čím skor. Bol síce bolestivý, ale ďalší menzes už bol ok. Tu modrinu máš asi z toho zákroku, možno bola nejaka komplikácia o ktorej nevieš, nespýtala si sa hneď v nemocke, kde Ti to robili? Ale ak sa nebudeš stále cítiť dobre, myslím, že budeš krvácať veľmi a tak, tak choď lekárovi. Istota je istota. Slová útechy Ti asi teraz nepomôžu, ale musíš byť silná. To bolo Tvoje prvé dieťatko?

mirka321
2. jan 2011

@bublina_dd áno prvé
a na tú modrinu som v nemocnici neprišla až doma....ale určite niečo muselo byť....
a ďakujem, veľmi si mi pomohla

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre