Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

mscat
4. feb 2010

a asi to tak má každá..ale mě vůbec nenapadlo..že by se mi to mohlo stát.první těhu naprosto v pořádku...a říkala jsem si ,že jsem mladá proč bych o to měla vůbec přijít 😅 ..ale je mi jasné že věk na tom nehraje žádnou roli.
taky mě napadla toxoplazmoza..že jsem díky tomu mohla potratit...máme tři kočky...a já ještě ani nevěděla že jsem těhu a normálně jsem kočce čistila záchod....prý se to přenáší hlavně přes ty výkaly.a styk by se měl omezit s kočkama.a plod mohl být poškozený tak odešel..lepší než kdybych měla porodit chudato postižené dítě 😔
tak kdyby to bylo tak..do budoucna bych měla aspon protilátky a věřím že se to už nebude opakovat. 😅

sisa2
5. feb 2010

janka - drzim palce, nech ti MS rychlo pride. ja zatial cakam a cakam, dnes som 53 den po a stale nic 😠
do detskych obchodov radsej nechodim, stale to boli. a to mame to stastie, ze uz jedneho certika doma mame. neviem, kedy to prejde, snad to casom bude lepsie. stale ma napada, ake by som uz mala brusko, ze uz by som citila pohyby a tak ☹

hiva - mne gyn. povedal, ze je lepsi pripad, ked sa z histologie nic nezisti. vtedy sa to skratka "len stalo" 😒 tak neviem, ci je lepsie, ze sa nic nezisti a bola to nahoda, alebo zistit, ze clovek nieco ma, co sa da liecit.
pohlavie podla mna nezistuju, aspon si to nemyslim. v papieroch som nemala nic take pisane. ja som bola na kyrete v 11tt.

jankako - vdaka za povzbudenie, si moc mila. drzim palce, aby ste to uz s babulkou dobojovali do stastneho konca. ono je to fakt, ze akonahle zena otehotnenie, zacne ten strach, najskor, ci bude test pozitivny, potom ci budu vysetrenia ok, ci bude porod ok, ci sa narodi zdrave babo ... a potom to je uz strach do konca zivota pri kazdej chorobe 😉 verim, ze u vas bude vsetko ok a aj porod bude bez problemov.

mscat - ach, tak to fakt nemate lahke s otehu. ja mam nastastie aspon mm doma, inak s cyklamy som na tom velmi podobne 😒 ten, kedy som ostala tehu, som mala ovu na 32DC, cyklus predtym som mala dokonca 72-dnovy, ovu na 55 den. co k tomu dodat, ze ano 😖 tiez som skoro od zaciatku spinila, len som dufala, ze to bude ok, vsak kolko zien v tehu spini alebo krvaca a nakoniec to dobre dopadne.
lekar zatial s tebou nic nerobil kvoli dlhym cyklom? ja som menila gynekologa akurat v case, ked som ostala tehu, takze o mojich cykloch nema prehlad ... nevies nieco prirodne na upravu dlzky? nieco by som uz fakt skusila, lebo ma to nebavi. teraz som zvedava, kedy vobec MS pride, kedze som 53 den. a ked mame cakat nejake 3 cykly - co teda nam povedali - tak neviem, kedy sa konecne zasa dockame.

inak baby, budete dodrziavat to obdobie, co vam lekari povedali, kolko nemate snazilkovat? lebo mne to fakt pride divne, ze kazdemu povedia nieco ine.
dokonca poznam baby, co otehotneli hned po kyrete, nemali ani tu prvu MS a vsetko je ok. tym samozrejme nechcem povedat, ze sa na to hned vrhneme, to uz mi pride fakt trochu hazardovanie s vlastnym telom.

kleo80
5. feb 2010

Baby ja sa najviac bojim toho uspavania......uz som raz bola na kyrete no neuspali ma len mi pichli DOSIN a takmer vsetko som citila.Uspi vas ten plyn ?Alebo ta latka ktoru pichnu do zily?mam hrozny strach urcite tam budem na stole panikarit.Este ma nikdy neuspavali ☹

janka0025
5. feb 2010

ahoj mscat. Mňa tak isto nikdy nenapadlo, že by to bolo možné v mojom prípade. Ved prečo aj, bolo to moje prvé tehu a skôr ako som si stačila zvyknúť, už som si musela aj odvykať, že čakáme bábo...My sme síce začali snažilkovať, ale absolútne som neverila, že na prvýkrát by to bolo možné, V máji mám naplánovanú svadbu a tak som aj predpokladala, že po polroku snaženia by sa to malo aj podariť...Nuž ale vyšlo, vlastne nevšlo to na prvý šup...
ešte čo sa týka mačiek, bývaš v dome? v byte? ako dlho máš mačky? aké sú staré? Ja mám 4 a po potrate som sa vrhla do študovania toxoplaz. a mohla by som poradiť, prípadne ti vyvrátiť to, že to bolo od mačiek. stačí ak odpovieš na pár otázok...

ahoj sisa2.
53 dní a ešte nemáš? a to ja som len 15 a už sa neviem dočkať. čo sa týka tvojho posledného dotazu na tých lekárov..Pokial mi nič nezistia, neviem odprisahať, že budem dodržiavať čas, kt. určí lekár...neviem či vydržím..Určite ale nechcem riskovať...Ked som bola na kyrete prijali jednu maminu tesne pred pôrodom...že tiež jej kázali čakať 3 až 6 mesiace, ale nepočúvala, otehotnela hned po prvej ms a od začiatku absolútne žiadne problémy...no až ten tlak ku koncu..ako dlho plánuješ čakať ty? plánuješ počúvnuť rady doktorou? ved každý povie niečo iné...

ahoj kleo80. hlavne musíš byť v klude mna uspavali tiež prvy krat a vlastne prvýkrát som bola hospitalizovaná, neviem som ani ako sa mám tváriť.....uspávanie je v pohode, pichnú ti injekciu a do pár sekúnd asi 1-2 spíš. je to strašne rýchle. ja som akurát zacítila nepríjemnú bolesť v ruke , ale než som stihla povedať au, zaspala som..a po zobudení si ok. žiadna bolesť hlavy, alebo grcanie..len sa fakt nesmieš ani napiť, ani najesť pred uspatím...vela šťastia

sisa2
5. feb 2010

kleo - mne tiez nedavali dychat plyn, len mi nieco pichli do zily. anesteziologicka mi len povedala, ze budem citit, ako by sa mi tocila hlava a viac si nepamatam. bolo to rychle. len viem, ze som zaspavala s placom, nemohla som si pomoct. a s placom som sa aj zobudila. teda ja si to nepamatam, ale baby, co boli so mnou na izbe mi vraveli, ze ked ma priniesli naspat na izbu, ze som plakala. a sestricka im povedala, ze to je normalne, lebo clovek sa zobudi s tym, s cim zaspi 😢 ja som to po psychickej stranke niesla velmi tazko, ale ved ktora nie ☹
drzim palce, nech to mas rychlo za sebou.

janka - no ja uz som z toho na nervy, ze este stale nic 😠 najskor clovek nechce, aby prisla, potom zas chce, aby prisla ... tak uz asi ani ona nevie, co ma robit 😀 uz rozmyslam aj nad vyvolavackou, lebo to podla mna nie je normalne. okrem toho som uz 2 tyzdne nervna a podrazdena 😔 divim sa, ze to so mnou este doma zvladaju.
neviem, ako to bude u nas so snazenim. ale asi pockam len na tuto prvu MS a potom zacneme skusat. pri mojom "stasti" neverim tomu, ze sa tak skoro zadari. a ked nejakou nahodou ano, tak sa budem tesit 😵
kedy mas mat vysledky z histologie?

luga
6. feb 2010

ahoj, dievcata 🙂 .... dnes je to zrovna tyzden, co ma prepustili z nemocnice po "kyrete" ... babo sa nam "zadarilo" po roku a tesila som sa z neho iba tyzden ... ale smutok po tom, co som sa dozvedela, ze odislo, bol obrovsky - nikdy v zivote som nic smutnejsieho nezazila ☹
a mne nikto nepovedal, ako dlho mame mat "celibat", ani nepovedali, ze kedy sa mozeme pokusat o dalsie babo ... myslim, ze zacneme hned po skonceni prvej ms ... aj ked momentalne sa bojim otehotnenia, lebo keby sa to ma zopakovat, tak neviem, neviem ... ale myslim, ze zase tak skoro s nasimi problemami neotehotniem,tak ten strach dovtedy prejde 😅
a tym, ze ma dr. neposlu na ziadne vysetrenie, ked to bol "len" prvy potrat, ste ma nepotesili .... nemyslia vazne, ze budu riskovat, aby sa to stalo aj viackrat a potom sa im uraci nieco robit 😠 ... to veru ee, tento tyzden pojdem k dr.(dufam, ze uz nebudem spinit) a budem chciet aspon zakladne vysetrenia - ach...
prajem vam vela energie a optimizmu 🙂

janka0025
6. feb 2010

ahoj sisa2. no mne nepovedali, kedy budú výsledky. ale predpokladám, že ich doručia mojmu gyn. ale ked teraz rozmýšľam, odkial by vedeli u koho som? mne nikto nepovedal, že si mám pre nejaké výsledky ísť. Na prepúšťacej správe je nepísané, že budú zaslané. ale kde vlastne? no tak teraz neviem...ja dúfam, že v prepúšťacej správe nebude nič. k lekárovi mám ísť až po prvej ms, takže potom všetko zistím...no dúfam, že to nebude xx dní...u teba chcú dokedy čakať? nemali by ti dať vyvolávačku? čo na to lekár? ja rozmýšlam, že tiež hned poprvej ms pojdeme na to. sice budem mat pred svadbou, ale neviem si fakt predstaviť, že by som čakala do mája, zdá sa mi to strašne dlho..ale viem, že by som mala...aspon by neboli žiadne stresy..

ahoj luga. Bohužial, väčšinou to býva tak, čakajú kým žena nepotratí po druhý krát. Nerobia nič, aby tomu predišli...no uvidím, ako bude moj lekár riešiť mňa...

ja som už prestala špiniť, chvalabohu, asi cca dva dni dozadu...už len sem tam mini svetlý fliačik...som strašne rada...aspon niečo...už len ta ms..

lenadka
6. feb 2010

jani, mne kazali prist pre vysledky do prijimacej ambulancie v nemocnici v ktorej som bola na zakrok...ten vysledok aj tak nic nepovie...u mna na nom bolo napisane, zvysky tehotnosti...nic viac...ten som potom zaniesla obvodnemu gynekologovi.

luga
6. feb 2010

ja mam ist do klinickej gynekolog. amulancie v nemocici, kde ma robili
vysledok o nicom - skoda to vysetrenie aj robit ... moze vyjst nieco ine? 😒

lenadka
6. feb 2010

mne to dr. rovno povedal, ze tam nic nezistia, ale su povinny kazdy material z operacie zasielat na histolku...tak ze asi tak... 😔

lenadka
6. feb 2010

baby prajem vam skore otehulkovanie, my sme cakali 6 mes. ja by som aj skor ale mm sa drzal rady svokry aj ked obvodak mi povedal 3 mrsky stacia a snazit...

afrika
6. feb 2010

ahojte, z histol. naozaj nič nezistia. maximálne ak by to tehu bolo v neskoršom šťádiu.
janka som rada, že špinenie prestáva...
prajem pekný dník
pa

janka0025
6. feb 2010

ďakujem afrika. a ako sa cítiš ty?

mnatasa
7. feb 2010

Ahojte chcela by som sa spytat kedy mozem mat pohlavny styk 24.1. mi robili kyretaz a dobre ma nevycistlili a tak 26.1. ma znovu cistili doktor mi povedal ze o tri mesiace sa mozme snazit znovu o mimi ale zabudla som sa opytat ci mozem mat ale s muzom pohlavny styk.

luga
7. feb 2010

mnatasa, IP

janka0025
7. feb 2010

ahoj mnatasa. mne povedali, že až po prvej ms

mscat
8. feb 2010

ahojte

sisa2:já měla cyklus už i 78 dnový 😅 😝 ovulaci na 67 DC.takže taky mazec 😅
a druhá ovulka byla teda už na 40DC..tak doufám že pomalu bude čím dál dřív a dřív 🙂
a právě..opravdu je těžké se s přítelem trefit do ovulky..když nevím kdy dorazí a když je přítel stále pryč. 🙄

já až mi dorazí ms...tak začnu jen brát Femi kapky.to by mi snad měla ovulka dorazit dřív.podporuje to funkci vaječníků.tak budu doufat. 🙂

janka:tak super že o tom něco víš.....býdlím v domě.já mám kočku půl roku.ale ted jsme u mé mamky ta má dvě.jedna má taky půl roku a druhá má dva a půl .takže s kočkama jsem v kontaktu tak ty tři roky pořádně teprve.
dr říkala že by těhotná měla trochu omezit styk s kočkama..já ho moc neomezila.normálně jsem se mazlila. 😔hmm to se nedá se s nima nemazlit ..já mám ráda zvířátka...ale i záchod jsem jednou naší kočce čistila..a prý se to přenáší hlavně přes kočičí výkaly. 😝 😒..to jsem nevěděla ješt před tím.
a taky jsem zjistila že pokud bych měla kočky od malička..tak bych měla už protilátky v sobě proti toxoplazmoze.

ale pokud mi můžeš něco o tom říct budu moc ráda 🙂

hmm...jinak jsem 16 dnů po kyretě.a chystám se dneska už ale skočit na přítele. 😀 už se mi teda nechce držet půst.už mě to nebaví 😅 😝....tak doufám že můžu...no na internetu jsem se dočetla že když je potrat do tech třech prvních měsíců..tak první dva týdny by neměl být pohlavní styk 😅.kvuli infekci.no tak snad bych už mohla. 😅
a do ms teda čekat nebudu to vím jistě. 😅 😝

luga
8. feb 2010

ahoj, mscat, este k tej toxoplazmoze .... daju sa u maciek vysetrit protilatky z krvi, ci ju mali, alebo teda este maju .... a macky su infekcne - teda vylucuju tieto bakterie, hlavne v akutnom stadiu infekcie - to je niekolko dni odvtedy, co sa nakazia (prejavom je silna hnacka - prujem) a potom su v podstate dve cesty, bud infekciu uplne eliminuju, alebo sa ta bakteria v nich drzi - latentna infekcia ... ale uz potom vacsinou tie bakterie nevylucuju zo seba (mozu vylucovat, ked su niecim oslabene)
pre tehotnu je nebezpecne sa toxoplazmozou nakazit, ked uz je tehotna, pokial by si sa nakazila predtym, tak by problem sposobit nemala, lebo mas protilatky - tiez si ich mozes dat v krvi vysetrit

hiva
8. feb 2010

ahojte....tak dnes som si bola po vysledky z histologie....vacsinou nic nezistia, ale hold, ja som asi vynimka.....este som vysledky nekonzultovala s lekarom, ale uz aj tak mi je do placu....mam tam napisane porozrenie na dg. parcialna hydatidozna mola 😔

afrika
8. feb 2010

hiva budú ti určite robiť aj kontrolné krvné odbery na HCG. ja som mala pri prvom podozrenie na parciálnu molu, ale nepotvrdila sa. ešte nerob paniku, buď v kľude. ja som tiež vtedy síce stresovala, ale tím som nič nevyriešila. nebojkaj. není to práve lichotivá diagnóza, ale nemáš ju zatiaľ potvrdenú. pokiaľ si mala MA, tak plod sa ti tak ako mne začal obaľovať a vznikla z toho viac menej cysta ☹ . to môže výsledky trochu ovplyvňovať. nebojkaj. kedy ideš k dokimu?

hiva
8. feb 2010

afrika...dik za povzbudenie a aj trosku vysvetlenie o co sa jedna....ale hold tomu stresovaniu sa asi neda vyhnut ☹ ...dnes sa pojdem objednat, takze dufam, ze do dvoch tyzdnov sa mi podari k nemu dostat....no mozno je to aj tym, ze plod bol vo mne uz skoro 2 tyzdne mrtvy....v 10 tt zodpovedal velkostou iba 8 tt.....tak snad sa to nepotvrdi ☹ ...mam tam pisane, ze pre potvrdenie treba cytogeneticke vysetrenie resp. analyzu DN....tak som zvedava...viem, ze pred kyretom mi bral nejake vzorky na cyto....len neviem ci cytologiu alebo cytogenetiku....snad sa tato diagnoza coskoro vyluci

janka0025
8. feb 2010

ahoj hiva. síce netuším, čo je to za diagnóza, ale dúfam, že to bude ok...

ahoj mscat...takže luga to viacmenej vysvetlila....čistenie mačacieho peliešku sa neodporúča práve pre tu toxu. ale každá mačka ju prenáša len cca 3 týždne. A keďže sú mačky dosť staré a ty si s nimi v styku dosť dlhý čas, tak pravdepodobne už máš protilátky a to tiež len v prípade, že mačky sú aj vonku, lovia myši alebo vtáctvo, kt. bolo nakazené. mnoho ľudí prekonalo toto nakazenie a ani nevedia, že nejaké tie protilátky majú v sebe. len medzi ludmi koluje, že toxou sa nakazíš len od mačiek. a to je somarina!!! pretože v poradí prenosu je mačka až na poslednom mieste!!! väčšinou sa ludia nakazili zo zle umytej zeleniny, ovocia, oblízaním polosurového mäsa ( ochutnávanie počas varenia), atď.....absolútne by som sa nebála maznania s miláčikmi počas tehotenstva...práveže mačacie pradenie je veľmi antistresové vraj aj pre bábo...

kopec ľudí okolo mna stresuje kvoly mačkám a že som potratila, že ich mám konečne vyhodiť z domu a rozmyslieť si, či dieťa alebo zvieratá...aj jedna baba mi tu na fóre písala, že najprv sa mám zbaviť zvierat a potom pomýšľať nad snažilkovaním. Pola mna títo ľudia patria na úroveň králika...a miesto toho aby si o tom niečo zistili, tak veria tomu, čo jedna babka povedala...vrrrr 😠
ja mám dokopy 4 mačky a dvoch psov a nedala by som ich za nič....

mnatasa
8. feb 2010

mscat to kde si citala ze ked zena potrati do 3 mesiacov tak len 2tyzdne nesmie mat pohlavny styk, lebo na valentina mame 2 vyrocie zasnub a chce me to oslavit 😀 ale bojim sa ze by som mohla dostat nejaku infekciu alebo ze by sa mohlo nieco stat. ja som mala byt podla poslednej mrchy v 9tt ale plod sa prestal vyvijat uz v 5tt. 😢 ☹

mscat
9. feb 2010

ahojte
já jen v rychlosti jedu k dr. 😝 😅 ..tak jsem zvědavá či mě něco nezjistili 😒

potom oepíšu na vše..

ted jen speciálně pro mnatasu: 🙂

my už jsme teda po 16ti dnech sexík včera měli 😅 ale samozřejmě upřímně můžu říct...že v hlavě mi vrtalo či neděláme špatně a něco si tam nepovrtám.ale hold měsíční pust mi vážně stačil... 😅 budu věřit že to bude ok a že jsme už mohli.

víš kde jsem to četla...tady někde na internetu v dotazech pro pana doktora.nevím stránku..jen jsem si zadala kdy mít sex po kyretáži.a tam se jedna žena ptala....no a nějaký mudr.napsal že pokud byl potrat do tří prvních měsíců tak dva týdny stačí kvuli infekci a pokud až po třetím měsíci tak šest neděl. 😅 ..každý mi totiž říkal že určitě nesmím v šestinedělí.a mě se to nějak nezdálo že je to hloupost.tak se řídím podle dr na internetu to zní lépe 😀
hmm..u tebe..no nevím...ale v 9tt ti teda dělal kyret jo?..na valentýna budeš kolik dnů po kyretě?? 😉

hiva:a to je co za diagnozu?vubec to neznám... 😒 neboj..snad to bude v pořádku.no já si jdu pro výsledky dnes 😒

sisa2
9. feb 2010

janka - s tymi mackami mas pravdu. vsetci stresuju, ale v podstate pokial mas macku doma, je odcervena a nechyta mysi, nevidim v tom problem. niektori ludia by si najskor mohli nieco nastudovat a az potom pustat do vetra svoje "rady" 😠 vrr, neznasam to. a vyjadrenie tej baby, ze sa mas najskor zbavit zvierat a potom rozmyslat nad snazilkovanim .. to co je??? 😕 jaj, by som je napisala asi zopar teplych slov 😀
ja som zvierata nikdy doma nemala, od malicka mam ekzem, takze som nemohla. ale fakt mi rozum stoji. to by ma zaujimalo, kvoli comu som podla nej potom potratila ja? 😕 😀
inak s tymi vysledkami z histologie, mne to vravel osetrujuci lekar, ze sa mam pre ne zastavit o 14 dni a mala som to aj v prepustacej sprave. neviem, kam by to inak poslali.

hiva - netusim, co ti to nasli, vobec sa v tychto veciach nevyznam. ale drzim palce, aby to dobre dopadlo!!!

mnatasa - mne povedali aj v nemocke aj potom moj lekar, ze tyzden by sme nemali. tak to asi zas je, co lekar, to iny nazor 😖

mscat - drzim palce na kontrole.
nad tymi femi kvapkami rozmyslam, uz som to niekde citala. asi budem musiet nieco poriesit, lebo dnes som 8t od kyretu a stale nic 😠

janka0025
10. feb 2010

sisa2. Presne tak s tými zvieratami. Mna čaká návšteva našich, ufff to budem zase počúvať. Čo plánujete na víkend?

hiva
10. feb 2010

ahojte...sama som nevedela, co to ta mola je...ale nieco som nasla na nete....vseobecne su dve varianty....prva je ze prazdne vajicko je oplodnene spermiou....ziadny plod sa nevyvyja, ale telo sa sprava ako pri tehotenstve....druhy variant, u ktoreho je podozrenie aj u mna je, ze jedno vajko oplodnia 2 spermie ..plod sa vyvija, ale okrem neho sa vyvija este nieco dalsie ... nejaka ina forma (okrem babatka)...nazyvaju to nieco ako hroznove strapce ktora rastie na stene placenty....a ked je tam aj babatko, tak ho moze zabit 😒 ....vraj je to celkom bezne 1 zena z 2000 az 2500 pripadov...

ale uz som to konzultovala aj s lekarom a vraj sa nemusim bat....v podstate to je len spekulacia patologa 😅

no aj keby sa to potvrdilo, v podstate to nie je az tak vazne....zvycajne sa to kyretom odstrani a hotovo....a nie je tam ziadne zvysene riziko, ze by sa to mohlo zopakovat....proste stat sa to moze rovnako, ako si kazdy z nas moze kedykolvek zlomit nohu....proste nahoda 😉 .... jedine komplikacie byvaju s tym, ako sa toho zbavit.....ak pri kyrete nevybrali vsetko, moze to tam rast dalej, telo bude stale vykazovat vysoku hladinu HCG a v podstate sa dalej spravat ako tehotne.....v najhorsich pripadoch 5% to moze zacat prerastat z maternice aj do inych organov...v podstate sa to chova ako rakovina a treba to liecit chemoterapiou.....ale to je velmi zriedkave....ja verim, ze to urcite nemam a aj keby som to mala, tak ze uz som sa toho zbavila....jedine negativum je, ze ak som to mala budeme musiet cakat so snazenim minimalne pol roka az rok a budem musiet byt sledovana kazdy mesiac kvoli hladine HCG...

buduci stvrtok idem k doktorovi na kontrolu tak uvidime, co mi povie na to on 😅

ale ako vravim, uz nestresujem....ja som to urcite nemala 🙂

hiva
10. feb 2010

inak trosku na pobavenie...s MM sme skusili uz zacat trenovat na dalsie snazenicko....trosku som sa bala, lebo su aj nazory ze so sexikom po kyrete treba pockat az uplynie sestonedelie....ale su aj nazory, ze 2 tyzdne stacia....tak sme sa rozhodli s MM skusit to po dvoch tyzdnoch a sama som bola prekvapena, ake to bolo jednoduche.....chudak MM bol uz taky nadrzany, ze sa spravil uz pocas predohry takze ja som nebola nijak ohrozena 😀 😀 😀 ...na druhy pokus to uz ale islo lepsie...ale tiez ziadna tragedia....trvalo to tak minutku 😅 😀

afrika
10. feb 2010

ahojte, my sme mali sexík hneď po úplnom zastavení krvácania cca 20 dní od kyretu. doktor povedal, že kľudne môžeme ak sa cítim ok. tak nebolo prečo čakať 😀 .

janka0025
10. feb 2010

mne povedali, že počkať do šetonedelia...a mne sa už vyrážky robia...:D žeby nedostatok sexu? 😀 😀 😀
A to abstinujeme od 30.decembra... ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre