Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

vika34
26. mar 2009

zuzuj ak tie bolesti sú veľmi silné,tak chod k lekárovi,ale ja som bola na kyrete viac razy a tie bolesti chviľu sú,ale nemôžem povedať,že sa to nedalo vydržať.Nemala by si krvácať viac ako 5 dní

emily
27. mar 2009

zuzuj ak su fakt také silne bolesti tak chod radšej k lekárovi, ja som mala tiež bolenie bruška ale to ako keby som mala mrchu, nič hrozné ale teplotu som mla aj ja 37,5 ale ešte pred zákrokom a to mi hned nasadili antibiotika

domka28
27. mar 2009

ahojte...jarka gratulujem...
jaruska74 a ten syndrom ti zistil lekar.....pri folikulometrii...?
janulcek dakujem....vy staviate...aj my... 😀 uz sa tesim kedy sa nam to trochu pohne dalej....ja uz chcem na buduci rok byvat......a v zahrade mat odparkovany kočik.... 😀 ....tak idem snivat dalej.... 😉

sjuzi
27. mar 2009

Tak ja som bola dnes u dokiho... zakázal mi plávanie s malým, sex až po 1. mrche a otehotnieť o 3 mesiace... Tak s tým som po tom, čo som tu čítala aj tak počítala. A vlial mi novú nádej, pekne sme sa porozprávali, skoro ako v ordinácii v ružovej záhrade... 😀
Inak s odstupom pár dní mám pocit, akoby sa mi to všetko, čo sa udialo, len snívalo... je to divné, čo?

sjuzi
27. mar 2009

Zuzu určite choď k dokimu, treba vylúčiť nejakú infekciu al. pozákrokové komplikácie... Držím palčeky...

sjuzi
27. mar 2009

Inak našla som celkom dobrý článok... som to tu zabudla pridať. Pre všetky, čo idete na zákrok, alebo ste ho podstúpili, alebo máte nejaké problémy po...

http://74.125.77.132/search?q=cache:9O8su0txsPA...

zuzana222
27. mar 2009

ahojte dievcata, tak ja mam PO 5 tyzdnov, teda dufam,ze mozem ocakavat MS coskoro, uz som myslela ze to pride, mala som typicku predMS "vsezravku" a prsia velke ako bomby ale to preslo a nic sa nedeje.a chapetema, rada by som mala tu prvu mrchu za sebou.. snad to pride coskoro..

janulcek
27. mar 2009

Ahojky.Jarka na genetiku a trombofiliu som si dala spravit testy..

jarka4982
27. mar 2009

Janulcek,nehnevaj ze otravujem,ale to si posielala postou ak som dobre pochopila?Ci ako to funguje?

jaruska74
27. mar 2009

mne pco zistil gynekolog v centre asistovanej reprodukcie, kontroloval ma ultrazvukom pravidelne a zistil ze nemam ovulaciu, ale ked som brala lieky tak pekne aj ovulka nabehla.
janulcek a to si isla sam aod seba, alebo ta na testy poslal lekar?

bettynka222
27. mar 2009

ahojte baby. pred par dbami som tu pisala v suvislosti s kyretazou. co si myslite, ze to znamena, ked mam dva dni po kyrete hcg vyssie o 104 jednotiek?

jankageo
27. mar 2009

jarka4982
myslim, ze teraz mas prve. Ked pamatas, aj ja som dostala po dvoch tyzdnoch a lekarka mi tiez vravela, ze to nie je MS. Z sa len docistujem a az dnes mi konci prva MS, dostala som ju 21,3.

vika34
27. mar 2009

bettynka a aké vysoké HCG máš?Mňa nechceli pustiť z nemocnice dokiaľ mi HCG nekleslo na 50.Každý deň sa to znižovalo,ale už som tam bola 12 dní a za 3tt som sa vydávala,tak som ich ukecala,aby ma už pustili.A robili mi aj 5 dní pred odchodom kyret

jankageo
27. mar 2009

ja som dnes bola ny vysetreni stitnej zlazy v Lubochni. Brali mi krv a robili sono stitnej zlazy. Vsetko je ok, vysledky v norme, takze stitna zlaza nebola pricinou tych dvoch potratov, tak hladame dalej....... o tyzden budem telefonovat na hematologiu, ci uz budu vysledky 🙂

vika34
27. mar 2009

jankageo držím palčeky

bettynka222
27. mar 2009

vikus mne to uz minuly tyzden klesalo, den pred kyretom bolo len 39 a tri dni po je 143....oni by si ma tam aj nechali, ale byvam blizko a vedia, ze som sa tam moc dobre necitila... ale velmi tomu sami nerozumeju.... a vlastne ani ja 😔

vika34
27. mar 2009

a kedy máš ísť na dalšiu kjontrolu na krv?Ak sa to fakt zvyšuje HCG ,nie je to dobré,žiadna panika,ale určite pri bolestiach ,silnom krvácaní ,by som tam utekala,a roz´hodne by som si šla dať znovu zobrať v pondelok krv

janulcek
27. mar 2009

Jarka,to som si objednala ten test/obsahujuci dve ampulky a dve štetinky/,poslali mi to do troch dni poštou,z Ciech.Ja som spravila čo som mala a posala naspet...Stálo ma to 117 ečiek jaruska za moje peniažky...Chcela som mat istotu že je všetko ok a možme snž.Vysledok mi pride mailom do 2 tyž..Tak čakam...
Jarka,hlavne neotravuješ,to už viac nepiš take slova.. 😠 🙂

jarka4982
27. mar 2009

Janulcek 🙂 drzim palce aby vysledky boli ok.A dakujem za info.Ja si asi genetiku nepotrebujem robit ked uz jedno dieta mame a je zdrave.Ale dobre vediet ze sa take nieco da spravit aj tym sposobom ako si to ty riesila 😵

bettynka222
27. mar 2009

viky pojdem asi uz v nedelu....sme tu z toho vsetci mimo. ja som potracala uz davno a teraz rozmyslam nad tym, ci mohla prebehnut ovu a ci teda nahodou nie som tehu....ach je to des toto cakanie. hlavne po tych vsetkych liekoch by to nebolo moc dobre.... 😒

vika34
27. mar 2009

každopadne ti držím palce ,nech ti to dobre dopadne betty 😝

jankageo
28. mar 2009

janulcek
iste, pokial ide o to, aby si ty bola kludna, ze si spravila vsetko, co bolo v Tvojich silach, treda to spravit. Drzim palce a daj vediet, ako dopadli testy.

bettynka222
28. mar 2009

dakujem viky...zas sme to presunui na pondelok. ale dnes sa citim velmi slaba a aj ma trosku boi brusko. ale to asi preto,z e som dostala injekciu na stiahnutie maternice - uz druhu....

janulcek a to cez koho si si dala spravit tie testy?

vika34
28. mar 2009

ahojte,betty kto to presunul na pondelok?A kam chodíš na tie injekcie?z prvej som sa ja dovracala a z trej druhej /už som bola pripravená/mi bolo riadne špatne a tá sprostá sestrička sa ma opítala,že či mi náhodou neprišli včera zle ,že to je normálne,tiež mi to mohla povedať skôr,skoro som si ovracalacelé auto 😢

bettynka222
28. mar 2009

vikus ja som nevracala. injekcie mi dai v nemocke - pri zakroku a po kontrole....
nikto ma nepresunul, ale svokrovci sa boja a tak ma beru k svojmu lekarovi pre istotu...mne sa moc nechce, ale su riadne vystresovani...a nasi to nevedia 😒

vika34
28. mar 2009

a kedy si vlastne bola na zákroku?

bettynka222
28. mar 2009

viky v utorok

vika34
28. mar 2009

je to divné,ked si odchádzala si mala HCG cca 30 a kto ti potom ešte bral krv a načo?MNE nedávali nikdy po kyrete injekcie na sťah.maternice až teraz ked som potratikla posledne,ale to som nešla na čistenei

bettynka222
28. mar 2009

brali mi krv na kontrole po kyrete, lebo chceli vediet ci to uz odislo....a hned som aj dostala dalsiu injekciu, lebo dutina maternice bola stale rozsirena...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre