Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

miss_stanya
20. mar 2011

@solinkarka jaj kocky, vidim, ze riesime vsetky to iste :( ja mam rovnaky problem teraz, hormony, ksicht... 🙂))) ale inak hlavne ze sme zdrave, pekne papajte vitaminky, budte pozitivne naladene a vidim to tak, ze na tie spominane vianoce budeme vsetky riesit uplne ine, krajsie veci 🙂 /rozumej palenie zahy, krce v koncatinach, bolesti krizov a pod🙂/

katja23
20. mar 2011

@lea1333 ach jaj , teraz som si pocitala predbezne ako by mi mala vist mrcha cez dovcu , panecku 27 sadnem do lietadla a na druhy den ju mam , to bude dovolenka a este moj mi dnes vravel ze na tej chate len latrina 😀 😀 😀 😀 😀 ma slak trafi ked to pravda , neverim ze fini na chatach nemaju wc .Tak neviem ci donesieme darcek domov z dovolenky 😠

katja23
20. mar 2011

@miss_stanya no to palenie zahy dobre pamatam , ja som myslela ze umriemv robote jak ma palila a krize tak ze som od bolesti plakala , ale to su uz len spomienky :( som si ista ze cez vianoce sa budeme gulatit 🙂

ale jedine za cim mi nieje luto z tehu je zapcha , to bolo daco strasne

lea1333
20. mar 2011

@jarra ale aspon mas jeden pokladik ktori ti to vynahradi....! ale bolest to je strasna tak prazna stale tomu este neverim ze uz to tam nie je v tom brusku!

lea1333
20. mar 2011

@katja23 ale moja vies aj ked si teraz po tom tak nie je iste kedy dostanes mrchu lebo to moze vseliako haprovat tak nezufaj mozno budes akurat plodna 😀

katja23
20. mar 2011

@lea1333 no uvidime ako to bude , pri mojom stasti nic nebude , ael potom ideme este na chatu tu u nas tak snad , dufam ze motyka vystreli 😀 pocuj ale aj poriadna cena je za ten gynex 21€

lea1333
20. mar 2011

@katja23 hej on je drahy ale naozaj je dobry a dlho vydrzi lebo to je take huste a ja som to brala 3krat dene po 9kvapiek 3 tyzdne v kuse a esste stale mam polku tak idem znova do toho!

katja23
20. mar 2011

@lea1333 ale myslim ze za skusku nic nedam , a docitala som sa ze je to aj pre muzov dobre na sperma 😀 😀 😀 naordinujem pre istotu i mojmu drahemu 😀 😀 😀 😀

lea1333
20. mar 2011

@katja23 aj my sme to tak robili aj moj drahy to papal!vyskusaj naozaj podla mna neolutujes!

katja23
20. mar 2011

@lea1333 urcite skusim , nemam co starit 🙂

slavka96
20. mar 2011

Ahojte, ja som bola v septembrovkach :(
Kyret som mala v 10. tyzdni. Teraz cakam na mrchu, som zvedava kedy sa dostavi. A odporucili nam cakat dve. Zda sa mi to strasne dlho. Fyzicky som o.k, ale psychicky v prdeli. Ked vidim babatka a kociky tak mi je stale do placu.

natalusik
21. mar 2011

ahojte, zajtra su to dva tyzdne co mam po kyrete a stale spinim, nie je to krvacanie, ale iba take ruzovkaste, je toto normalne? a je tu niekto taky, komu nekazali prist 2 ci 3 tyzdne po zakroku na kontrolu?
@katja23 co najskor chod na tu endokrinologiu, ja nemam nic potvrdene, ale podla mojich vysledkov tusim, ze to bolo mozno tiez kvoli tomu...rozmyslala som aj nad Lubochnou, tak uvidime...
@lea1333 ja som mala bolesti este aj tyzden po zakroku, presne ako pise katja, oddychuj....tiez je nam to luto, ze si sa pridala... mna to tiez stale velmi trapi, najma pocas dna mam obcas chvilky, kedy to na mna pride...osvedcilo sa mi poplakat si...drz sa

bosoriak
21. mar 2011

@natalusik Ja som tiez spinila dva tyzdne, mozno aj dlhsie. Na kontrole som bola do 3 dni od prepustenia z nemocnice u svojho gynekologa. Potom az po prvej menstruacii.

katja23
21. mar 2011

@natalusik no mne uz dal paier tak tam idem volat a povedal ze dobre som vybrala ze aspon to prve vysetrenie a budem mat vsetko v jeden den a aj diagnozu a lieky , mne uz len koli tomu pisal aj do papiera ze v rodine pozit. anamneza a rovno ma poslal aj na hematologiu , a aj s mojim mm na genetiku .Bral mi stery vysledky o dva tyzdne a mam zapal :(( takze tabletky .

katja23
21. mar 2011

@lea1333 ahoj Lea , rano som ti uz nestihla napisat , ty si pisala o bolestiach , Ja som to dnes zazila rano , nevedela som sa od bolesti ani z wc dvihnut a mala som co robit kym som dosla do postele , po hodine nenormalnych bolesti dom sa dotrepala do sprchy a tam som si to miernila teplou vodou , bleda jak stena az mi z toho bolo na zvracanie .Ja mavam pri mrche silne bolesti ale toto som este nezazila . O dva tyzdne mam kontrolu ale ak sa budem citit dobre tak ma na poziadanie uz vypise .

nany100
21. mar 2011

@slavka96 drž sa...je to smutné a ťažké obdobie, ale nič sa nedá robiť...len to prekonať a o pár mesiacov sa zase začať snažiť
@katja23 dúfam, že je ti už lepšie...tá bolesť je spôsobená možno aj tým zápalom

katja23
21. mar 2011

@nany100 je lepsie , len to ako ma to chytilo bolo strasne , citim este napatie ale aspon uz mozem chodit ale radsej lezim v posteli . Nechapem ze som chytila zapal a z coho

nany100
21. mar 2011

@katja23 ...to si možno mohla aj pri zákroku...mne hneď povedali, že sa dá rýchlo chytiť infekcia, tie pôrodné cesty boli predsa len otvorené...preto aj treba dodržiavať aspoň pár týždňov bez sexu, aby sa tam nejaká infekcia nedostala...ťažko povedať...hlavne, že ťa už liečia

katja23
21. mar 2011

@nany100 no moj priatel to zatial zvlada statocne a je si vedomy toho ze teraz je to tabu , sam povedal ze teraz som dolezita ja a zdravie ako jeho potreby . som rada ze je taky a berie to takto 🙂 dufam ze to bude coskoro v pohode .

chcem sa opytat , nevies nahodou co robia ake vysetrenia na genetike ? poslali nas tam a priate je uz z toho v strese ze co mu budu robit ...on je taky moj bojko ako ja 🙂 ale za tych par tyzdnov som uz chytila zvyk 🙂 len jeho sa obavam ci ho nebudem tam ratovat 🙂

nany100
21. mar 2011

@katja23 mm už zažil šestonedelie (aj keď sme ho po 5 týždňoch porušili 😉 ), takže teraz ani veľmi nefrfle 😀 ...ale ešte tak dva týždne a myslím, že to bude stačiť 😉 ...a dá sa to aj inak, takže je to v pohode 😉

ja som na genetike bola predtým ako mi robili amniocentézu (odber plodovej vody) v 18tt...ale to mi len robili taký profil rodiny, či má alebo mal niekto z rodiny nejaké dedičné a genetické ochorenia..lebo mi zle vyšli krvné testy a mala som pravdepodobnosť na Downov syndróm 1:65...čo je dosť vysoká...ale nepotvrdilo sa to a malá je úplne zdravá...v rodine nemáme okrem svokrinej cukrovky žiadne vážnejšie ochorenie...takže ja si myslím, že to bude tiež len pohovor s nejakým lekárom na genetike o vašich rodinách aby vylúčili prípadné genetické choroby

katja23
21. mar 2011

@nany100 mas pravdu ideto aj inac 😀 😀 😀 no tak som zvedava co to bude na genetike , ten je uz teraz viac vyplaseny ako ja 🙂 ale zmakneme

katkarv
21. mar 2011

@katja23 ahoj vidim ze si okr.presov,ak ides do presova na genetiku tam vam vezmu len krv obom nic sa nas nepytali.

katja23
21. mar 2011

@katkarv ahoj , ja som priamo z PO , nas poslal do nemocky na tie geneticke , no aspon ze viem co budu robit a jak sa ja poznam ja sa budem pytat ze naco preco zaco 🙂

katkarv
21. mar 2011

@katja23 jaj,no my sme boli niekde pod tescom v meste.

katja23
21. mar 2011

@katkarv jaj , no neviem na rovno poslal tam a tak isto aj do nemocnice na hematologiu

katkarv
21. mar 2011

@katja23 tam som tiez bola,uz si objednana?Ta musis ist aspon o 6.30h aby si bola aspon 10ta.Dnes som bola na endorinologii ale odbery este nemam,len usg mi robili.

katja23
21. mar 2011

@katkarv este som sa nestihla objednat , pojdem zajtra po pripade sa objednam telefonicky . Ja na endokrinologiu sa chcem objednat do Lubochne aspon na to prve vysetrenie .Vsetky vystrenia su v jeden den aj stanovena diagnoza a nasadena liecba .

katkarv
21. mar 2011

@katja23 no neviem ako sa to vola co chu brat mne ale mam prist v 2den menzesu a potom este v 18den cyklu.

usjak
21. mar 2011

@katja23 v Lubochni som bola aj ja, mozem odporucit, maju to tam dobre zorganizovane, musis sice prist zavcasu rano, ale do obeda som uz mala vsetky vysledky

katja23
21. mar 2011

@usjak aj doki povedal ze som si dobre vybrala , ked tak po pripade pojdem den skor a niekde sa ubytujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre