Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

shania31
24. mar 2011

@majka22
Ahoj, jak si dnes dopadla? uz mas niekde termin na zakrok?

mimi1111
24. mar 2011

ahojte ja som mala tiez kyretaz v januari lekar povedal ze mam cakat 3 mesiace no my sme sa zacali snazit hned po prvej mrche

majka22
24. mar 2011

@shania31 spravila som ako si mi poradila, volala som do gpn a tam mi poradili, ze mam zbehnut svojej obvodnej lekarke na interne vysetrenie a potom s vysledkami k nim. Tak zajtra hned rano idem k nej a ak to stihnem, mozno mi uz zajtra spravia ten zakrok a ked nie, budem musiet asi cakat do pondelka.
Baby dakujem vsetkym za rady, ktore ste mi odpisali, bola som teda dost mimo, teraz mam uz aspon predstavu, co bude nasledovat.
Inak je to sila, to krvacanie, keby som nevedela, co je za tym, mala by som pocit, ze je to len silnejsia mrcha, ale ked viem, ze to bolo babatko, tak to dost boli a fakt si neviem predstavit, ako dlho by som sa takto cistila, keby som nesla na zakrok...

slavka96
24. mar 2011

@majka22 Drzim palce, nech to mas cim skor za sebou. Na to krvacanie ja asi nikdy nezabudnem :(

slavka96
24. mar 2011

@nany100 Ja som uz skoro 3 tyzdne po zakroku. Cakam stale na mrchu. Mne najskor v nemocnici doktor povedal, ze sa mozme snazit hned po prvej, ale moj doki povedal, ze mame pockat 3 mesiace. Neviem ci myslel od prvej mrche, alebo od zakroku. Ved mam za nim este ist tak sa spytam. Ale s mm sme si povedali, ze pocakme len 2 mrchy a ideme na to, ale ten strach uz bude asi velky. Ale treba mysliet pozitivne, je vela pripadov, ktorym sa to stalo a uz su tehotne alebo maju babo. Takze nam vstkym sa to tiez podari !!! 🙂))

katus193
25. mar 2011

ja som sa hned po prvej mrche zacala snazit ,no a dnes by mala prist ta druha a ja pevne dufam ze nepride 🙂 ved ked je telo pripravene tak sa to uchyti a ked nie tak nie,tak sa budeme snazit dalej ,ale urcite necakam pretoze poznam osobne vela pripadov kedy zena cakala polroka a potom cakala dalsi rok lebo sa jej nedarilo.Prejem vela stastia nam snazilkam aby sa nam cim skor podarilo 😲

majka22
25. mar 2011

No tak u obvodnej lekarky mi zobrali 6 ampuliek krvi a povedali, ze o tyzden! budu vysledky. Takze do GPN sa mozem objednat na dalsi piatok. To som netusila, ze to bude tak dlho trvat, ale vraj sa to neda urychlit. No mozno sa moje telo dovtedy vycisti aj same a ked ma tam zoberu na vysetrenie, povedia, ze zakrok uz netreba. No uvidim.

katkarv
25. mar 2011

@majka22 to nechapem,predoperacne je hotove za jeden den.

natalusik
25. mar 2011

Caute, mne tiez povedal doktor, ze treba nechat prejst tri menstruacne cykly a potom sa mozme znova snazit, ale o menstruacii zatial ani nesnivam, ktovie, kedy to pride...uz by som aj bola rada.
@lea1333 nechodim do prace, som doma s malou, na RD...ty chodis do prace?

nany100
25. mar 2011

@lea1333 bola som u nás v PB...výsledky doručujú obvodnému gynekológovi...ešte ich nemal, ale vravel, že aj tak sa tam nič nedozvieme...a varj ak by to bola nejaká zvieratami prenosná choroba, už by mi isto boli volali z hygieny

nany100
25. mar 2011

@slavka96 každý lekár vraví inak...ale keď ma skontroloval a bolo všetko v poriadku a zahojené, tak povedal, že nevidí problém po prvej MS snažilkovať...inak kamoška mi vravela, že teraz je v novom Zdraví o tom dobrý článok...tak dnes idem kúpiť 😉 ...ja tiež čakám max. do mája...dúfam, že do 2 týždňov príde MS a potom v máji ďalšia a môžeme ísť na to 😉
@natalusik a kedy si mala zákrok?

slavka96
25. mar 2011

@majka22 Tiez nechapem preco treba tak dlho cakat. A v kolkom si bola tyzdni?

slavka96
25. mar 2011

@nany100 tak si ho kupim aj ja 🙂

lea1333
25. mar 2011

@natalusik ja idem do prace az od aprila!necitim sa na to aby som isla medzi ludi chcem si este odpocinut!

lea1333
25. mar 2011

@majka22 a ty krvacas???nechapem ze tak dlho!keby si isla hned do ruzinova tak mas asi uz aj po tom! ☹

majka22
25. mar 2011

Bola som v 8tt a mna to teda tiez sokovalo, ze to tak dlho trva , tie vysledky. Sestricka povedala, ze preto lebo to ide cez ambulanciu, ze co chcem, ved nie som v nemocnici. A teraz mi uz je jasne, ze keby som isla hned do nemocky, tak uz to mam za sebou. Dufala som vsak, ze to pojde aj bez hospitalizacie a tu to mas, tyzden cakania. Krvacam uz menej, ale neprijemny pocit mam stale ☹

natalusik
25. mar 2011

@nany100 zakrok som mala na MDZ...ty si kedy mala? a pises, ze v maji uz idete na to? my by sme chceli v lete...
@lea1333 no to uplne chapem. treba odpocivat a pripravit sa v praci na otazky...aj ked neviem aky ste kolektiv, mozno ti to aj pomoze

nany100
25. mar 2011

@natalusik 4 dni po tebe..12.3....hej, pokiaľ príde ms na čas, tak nebudeme asi dlhšie čakať aj vzhľadom na môj vek a to, že síce malú sme mali na prvý šup, ale teraz sme sa snažili 8 mesiacov a nakoniec to takto dopadlo ☹

lea1333
25. mar 2011

@natalusik no kolektiv diskutabilne ale dnes som sa dozvedela ze nasa prevadzka sa zatvra tak ze uplna katastrofa ten to rok!mozem si hladat novu pracu!!!!

lea1333
25. mar 2011

@majka22 to ti verim.... ☹

katja23
26. mar 2011

ahojte dievcata , je mozne aby som uz 16 dni od kyretu dostala merchu ???? zacala som spinit rano a zacina to byt ako slabsia mrcha ... nieje to skoro ? uz som z toho vsetkeho jelen

slavka96
26. mar 2011

@katja23 No mozne je vsetko. Normalne by mala prist 4-6 tyzdnov po kyrete, ale mozno u teba prisla skor.
Ja uz tiez cakam kedy pride. Zakrok som mala 4.3. takze uz by bolo aj na case.
Baby boli ste po zakroku na kontrolu? Lebo ja som sice bola, ale ma vobec nepozeral, ze pockame na prvu mrchu a potom mam prist.

katja23
26. mar 2011

@slavka96 no mozno si dala ta moja skorsi prichod ale aj tak mi to pride skoro .Asi tie vagynalne tabletky mam vynechat .
Mne robil sono po tyzdni ten co mi robil cistenie a moj mi robil stery z krcka maternice , kde mi nasiel zacinajuci zapal a z vysledkov mi vyslo ze mam nejaky bacil nejaky druh streptokoka ci co.

eviq
26. mar 2011

@katja23 ahoj, ja by som na tvojom mieste isla k doktorovi, lebo tie dva tyzdne, to nemusi byt v poriadku...ja to uz mam dvakrat za sebou a vzdy prisla po 4 tyzdnoch...ked este k tomu mas nejake bolesti, nech ta radsej pozru, ci ti nieco neostalo dnu...drzim palce..🙂

eviq
26. mar 2011

@majka22 ahoj, majka, tak ja neviem, ale kyret by sa nemal tak dlho odkladat, hlavne, ked uz dlhsie krvacas...ked sa s tym nic nerobi, mozes dostat nejaku infekciu alebo otravu krvi, pises ze si uz bola v 8tt, to je dost, to nie je len ako keby oneskorena mrcha...nechces radsej zajst na pohotovost do nemocky? aby si si neurobila zle, ved do piatku je este daleko...prajem ti, nech to mas skoro za sebou...

katja23
26. mar 2011

@eviq uvidime do rana ale bol mi robeny 3D ultrazvuk a tyden pocisteny a lekar povedal ze je tam vsetko v poriadku a je to ciste

natalusik
26. mar 2011

@nany 100 my sme sa snazili 5 mesiacov...aj toho sa bojim, kedy sa to podari teraz. dufam, ze to bude najneskor na jesen...aj nasa mala bude mat dva roky a velmi by sme chceli aby mala surodenca. niekedy mi je az luto, ze sa nema s kym hrat
@lea1333 coze, vasa prevadzka sa zatvara? nemas aj ty ten pocit, ze ked to nejde, tak to nejde? ja mam teraz tiez akusi smolu vo vsetkom, po tom kyrete sa mi nic nedari...alebo zeby to bola len nahoda?

natalusik
26. mar 2011

neviete, ci mozem pouzivat tampony, ked mi pride od zakroku prva mrcha?
@katja23 tiez si myslim, ze normalne, ak uz mas mrchu, predsa len nejaky cas uz presiel, ale ak mas pochybnosti, porad sa s nim urcite...ako som uz pisala, ja uz by som aj rada mala...tiez to cakanie na mrchu je hrozne

miss_stanya
26. mar 2011

@natalusik radsej vydrz aspon jeden mesiac bez tamponov, pre istotu...

katja23
26. mar 2011

@natalusik no je mi di divne ved to je len 16 den od . A tie tampony by som isto vynechala , ja som cely cas uzivala tampony ale ak si nechces zaviest infekciu tak neodporucam . Pockaj aspon jednu mrchu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre