Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

ddanaa
24. jan 2014

@lubka1983 no ved do 3dni od prepustenia sa mas ukazat u dr takze ona ta pozrie...ako keby to bol nejaky extrem tak jasne treba utekat ale podla mna to je normalne a hovorim, mne sa to tiez spustilo dva dni po

alienka000
24. jan 2014

@ddanaa ja som ho pila hned od prepustenia po kyrete. urcite odporucam, tyzden po kyrete som mala nizku sliznicu a vdakamalchemilke mi po prvej ms krasne dorastla 😉

marttina333
27. jan 2014

Ahojte chcem sa spytat. V utorok 21.1.2014 mi robili kyret lebo som v 11tt mala prazdny plodovy vak. Po zakroku som nekrvacala az v sobotu sa to spustilo tak isla na pohotovost kde mi pichli injekciu na stiahnutie maternice. Potom krvacanie prestalo. Dnes som znova krvacala, gynek. mi urobil sono a povedal ze ma asi dobre nevycistili ze pokial sa mi to same nespusti budem musiet ist znova . Teraz uz nekrvacam Mala niektora podobny problem ?

lubka1983
15. feb 2014

@marttina333 ahoj. ja som podstupila kyret 22.januara a doteraz to liecime riesime lebo mna zle vycistili.ako si dopadla ty??

marttina333
15. feb 2014

Ahoj mne sa to nejako vyriesilo same. Na druhy den co som bola u gyn zo mna vyslo pravdepodobne to co videl doktor na sone. Od vtedy som nekrvacala . Teraz cakam na menzes. A potom na dalsie 2 aby sme sa mohli znovu pokusat ...

lubka1983
16. feb 2014

@marttina333 tak to som potom na tom horsie.tak ale super,ze si v poriadku......ze ti to takto dopadlo...

smejko345
25. feb 2014

ahojte baby, aj ja idem pravdepodobne vo stvrtok alebo piatok na kyret . . na Antolsku. Boli ste tam niektora? Viete mi povedat, ako to tam funguje . . . ci mi to bude robit moj gynekolog alebo niekto, kto ma prave sluzbu. Doktor mi zatial nic nepovedal, len ma poslal na predoperacne a anestez,vysetrenie,ze podrobnosti mi povie na poslednom sone.

ddanaa
28. feb 2014

@smejko345 ahoj uz mas po? No u mna to bolo dost rychle takze z pohotovosti ma hned brali

smejko345
28. feb 2014

ahoj ddanaa, ja som nakoniec potratila spontanne, zo stredy na stvrtok . . . vo stvrtok som bola u gynekologa a ostalo mi tam cca 10 mm sliznice a nejake zrazeniny, poslal ma domov s tym,ze bud sa do pondelka vycistim sama alebo az potom pojdem na zakrok. Ak by som mala opat bolesti, mam ist na pohotovost. Ty si bola na Antolskej? Dopadlo to dobre? Je mi luto, co sa stalo . . .verim,ze nebuduce to dopadne dobre.

23petka
28. feb 2014

Ahojte,no vidim teda ze nie som sama co som bola na kyretazi...je nas dost..to je strasne..

ddanaa
28. feb 2014

@smejko345 nie v ruzinovskej... Ako musim povedat nastastie (aj ked je to smutne a bolestive) si nemusela podstupit narkozu, verim, ze budes coskoro ok... Mne nabehol cyklus hned jak hodinky tak drzim palce

ddanaa
28. feb 2014

@23petka no to je, ja neviem co je to dnes za dobu a preco sa to deje ale dr mi povedal, ze kazde z 5 tehu takto konci

23petka
28. feb 2014

@ddanaa a tebe preco robili kyret?mne sa prestal plod vyvijat,mala som byt uz v 12tt a ultrazvuk zodpovedal len 6tt a srdiecko vobec nezacalo bit a potom samozrejme klesol hcg hormon

smejko345
28. feb 2014

@ddanaa aj ked tie kontrakcie pocas potratu neboli moc prijemne, cakala som max. bolesti ako pri menstruacii, viem,ze je to lepsie, nez taky zasah ako kyret . . . pojdem si kupit este alchemilkovy caj a dufam,ze v pondelok uz bude maternica cista, aby som tam ani nemusela ist. Ako ti lekar povedal? Po akom case sa mozte pokusat opat? Najradsej by som to skusala uz hned po prvom cykle, ale aj sa trochu obavam, ci bude na to maternica pripravena ☹ . . . aj ja ti drzim palce, nech to bola len blba smola a nasledujuce tehu bude so statnym koncom

ddanaa
28. feb 2014

@23petka mne v 5tt povedal, ze vidi prazdny gest vak a ze sa nevyvija ako ma, potom nejako v 7a nieco tt aj srdiecko bilo ale v 8+5 som zacala krvacat a na pohotovosti povedali, ze srdiecko uz nebije a vyvoj sa zastavil nejako 5+5

bajana
28. feb 2014

@smejko345 mne dr. prave odporucala hned sa snazit po prvej MS, aj sme sa, a veru sa hned podarilo, dnes zacinam 17tt 🙂 ... moja dr. povedala, ze maternica je ako pohnojena 😉 ...stale som uzivala kys.listovu a pila alchemilku

23petka
28. feb 2014

@ddanaa ty si dva tyzdne od kyretu,dobre som citala?ja som bola teraz 24.2.v Bratislave

23petka
28. feb 2014
ddanaa
28. feb 2014

@smejko345 no podla toho v ktorom tt si bola, ja som mala stastie, ze sa to stoplo podla plodu 5+5tt a povedal mi dr ze mam pockat aspon na prvy cyklus... Citala dom, ze niektore baby necakali ani to a zas niektore radsej aj 2 cykli... Ja som si pockala prvu ms a prisla ako hodinky a prave ovulujem tak som zvedava... Nechcem sa utapat a ani stresovat co bolo a pevne verim, ze uz len dobre bude

23petka
28. feb 2014

@ddanaa nie si uz som si vsimla ze to si pisala v januari

ddanaa
28. feb 2014

@23petka nie ja som mesiac aj 19dni cca

ddanaa
28. feb 2014

@bajana a podarilo sa hned po prvej ms? Robila si si aj ovu testy?

smejko345
28. feb 2014

@bajana tak to gratuljem a velmi drzim palce 🙂 nechce sa mi veru dlho cakat a snad, ked na to maternica nebude pripravena, tak neotehotniem . . . dakujem za pozitivnu spravu 🙂

bajana
28. feb 2014

@smejko345 nie je zaco 😵

23petka
28. feb 2014

@ddanaa viem ze je este skoro,ale rozmyslam,ze kedy zacat so snazenim,lebo nechce sa mi dlho cakat

bajana
28. feb 2014

@ddanaa nie, nikdy som si nerobila ovu testy, mala som odsledovany hlien a sledovala som ovulacne bolesti...a spoliehala som sa na relativne pravidelny cyklus 24-26 dni...ale teda potrat bol prirodzeny na zaciatku 11tt, nebol to kyret, len aby som upresnila

ddanaa
28. feb 2014

@23petka no pisem, ze podla toho v ktorom tt si potratila a plne ta chapem, mne sa tiez nechcelo cakat a tak skusam hned po prvej ms co je prave teraz;)

smejko345
28. feb 2014

@ddanaa ja som potratila presne na konci 8 tt, drobec mal 4 mm a doktor nevidel nijaku akciu srdiecka, takze asi na prelome 6 a 7 tt sa prestalo vyvijat . . . bolo to podobne ako u teba

ddanaa
28. feb 2014

@bajana aha no tak fajn a taktiez drzim palce a spokojne tehulkovanie... Ty si v ktorom tt potratila?

ddanaa
28. feb 2014

@smejko345 tak si pockaj na ms a uvidis kedy pride a aka bude

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre