Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

23petka
28. feb 2014

@smejko345 aj ja sa snažím tomu veriť, že snáď to druhé sa už podarí bez problémov...tak držím silno palečky..kedy sa chcete vy začať snažiť o druhé??

23petka
28. feb 2014

@smejko345 tiež po tom prvom cykle teda??

smejko345
28. feb 2014

@23petka asi podla toho teda, ci pojdem na ten kyret . . . nechcem nan ist. Ak sa vycistim sama, tak asi hned po tom prvom, neviem,ci vydrzim do druheho, samozrejme s tym musi suhlasit aj priatel, strasne sa boji, ci budem v poriadku, ale ked mu najdem viac informacii a prikladov s dobrym koncom, tak sa necha prehovorit 🙂 ak pojdem na kyret, tak asi pockam dva, pre istotu . . . asi sa budem rozhodovat v dany moment

bajana
28. feb 2014

@smejko345 mala, behom soboty trosku krce, ale tie sa dali zvladnut...potom na druhz den rano to bolo dost zle, instinktvne som vliezla do vane, horuca voda pomohla...a zlakla som sa, nevedela som, ze to ma az tak boliet (vobec ma nenapadlo dat si lieky proti bolesti), tak sme leteli na pohotovost na gyndu, ale tam som uz bola prazdna, aj krvacanie prestalo, tak mi dali nejake injekcie a poslali ma domov...ale cez den mi nic nebolo, tak som sla na druhy den normalne do prace....
dr. mi povedala, ze ak potratim doma, aby som dosla na kontrolu, ci vsetko odislo, tak som isla v piatok, nieco sa jej nezdalo, tak mi pichla este oxytocin, o tyzden uz bolo vsetko OK...ale ona je celkovo proti kyretom, ked to zistila, sama mi doporucila neist hned, aj ked mi dala ziadanku, ale pockat tak tyzden...a dobre som urobila, nelutujem to....

bajana
28. feb 2014

@23petka tak to ano, to je jasne

23petka
28. feb 2014

@smejko345 jooooj, je to ťažké toto rozhodovanie...ale určite sa mi nebude chcieť čakať 3 mesiace keď povie dr., my asi počkáme na ten prvý cyklus a potom vyskúšame...potom sa ozvi ako si dopadla či ideš na ten kyret alebo nie...tak ešte raz držím palce

23petka
28. feb 2014

@bajana som zvedavá ako to všetko dopadne

bajana
28. feb 2014

@23petka ja by som naopak asi neriskovala...nechaj si poradit lekarom a radsej pockaj...

smejko345
28. feb 2014

@23petka jj, ozvem sa, mozem si ta pridat do priatelov?

smejko345
28. feb 2014

@bajana tiez som veru necakala,ze to bude tak boliet, vsade som citala,ze to bude trochu silnejsie, ako menstruacne bolesti . . . ale tiez nelutujem. Len sa bojim,ze ma ten moj tam posle a nebude chciet cakat. Ale aj tak nepojdem, radsej skocim za druhym gynekologom, snad nemaju vsetci rovnaky nazor o nutnosti kyretu. Mas dobru gynekologicku. Moj mi nedal nic, aby mi dopomohol k vycisteniu, ani neporadil. Vsetko si musim sama nastudovat a potom sa ho na vsetko pytat.

23petka
28. feb 2014

@bajana len je to pre mňa strašne ťažké teraz aj to čakanie aj kvôli tej práci, bojím sa,že aj keď po pn nastúpim do práce, že mi to môže nejako uškodiť, ale najťažšie je to, že švagrová otehotnela v tom istom čase ako ja a ťažko sa mi pozerá na ňu ako sa tešia na bábätko a rastie jej bruško...ešte naozaj neviem čo a ako, určite sa porozprávam aj s gynekológom o tomto, nebudem robiť nerozumné rozhodnutia

bajana
28. feb 2014

@smejko345 mne ta moja dokonca poradila nejaky reflexny bod, ktory by mohol spustit potrat...tak som masirovala 😉 a este mi poradila homeopatika IGNATIA AMARA, ktore mi pomohli tak, ye som to vobec necakala....vsetkym s podobnym osudom ich odporucam

bajana
28. feb 2014

@23petka na tehotenstvo je dobre pripravit sa nie len psychicky, ale aj fyzicky...mozno prave navrat do prace a do normalneho zivota ti pomoze....to so svagrinou ma mrzi, tvoje pocity su normalne, ja by som sa citila rovnako...

23petka
28. feb 2014

@bajana
@smejko345
baby, ďakujem vám za pokec, som rada, že je niekto s kým sa môžem o tomto porozprávať a rozumie mi 🙂

smejko345
28. feb 2014

@23petka @bajana tiez som rada, ze som sem prisla, aj ja dakujem 🙂

ddanaa
1. mar 2014

Baby nebojte sa to prejde...este to je pre vas cerstve:( ja som sa tiez nemohla pozriet na zenu s bruskom atd a teraz sa opat tesim ze co bude dalej a ci sa nam podari

lucka109
1. mar 2014

Po kyerte sa odporuca ak mas tazku pracu byt doma 1 tyzden, normalne povedz doktorovi, ja som bola doma po kyrete 2 tyzdne a potom som sa mu dala vypisat, nerobil problemy, kazda sme ina a kazda sa s tym vyrovnava inak 🙂

janka820
3. mar 2014

ahojte. Dnes som bola u lekara zaniest papiere zo zakroku, v piatok mi robili kyret. No on sa ma ani neopytal, ako sa citim, ci nemam bolesti, iba ze mam potom prist s vysledkami z histologie, co bude asi za 2-3tyzdne. Ziadna info o pockani so sexom atd... To sa spoliehaju, ze my si to vsetko vycucame z netu?! Normalne som z neho sklamana, neviem ci je to bezny poostup ale teda vobec sa mi nepaci :/ Ako s Vami lekari postupovali? A nakoniec mi odporucil brat Inofolic(co som brala pred tymto prvym otehu a to som mu ani nespominala,ze to poznam). A nic mi nieje citim sa normalne akoby nic a ani spinenie nemam, proste nic.

ddanaa
3. mar 2014

@janka820 ahoj no mne sa to supistilo asi az tak 3dni po zakroku, napr u dr tiez mi ani pn neodporucil ani ma nechcel pozriet ale ja som ho dotlacila, aby spravil utz
a ako je to mozne, ze ti robia histologiu?

janka820
3. mar 2014

v nemocnici zobrali vzorku a tam si pridem pre vysledok, ja som myslela, ze to je bezne. Mala som prvy a druhy den spinenie a dnes uz vobec... Tu Pn to som ani nedufala, ze sa opyta, nejako ma odpinkal ako keby sa mu ordinovat nechcelo.

janka820
3. mar 2014

@ddanaa v nemocnici zobrali vzorku a tam si pridem pre vysledok, ja som myslela, ze to je bezne. Mala som prvy a druhy den spinenie a dnes uz vobec... Tu Pn to som ani nedufala, ze sa opyta, nejako ma odpinkal ako keby sa mu ordinovat nechcelo.

satanka1
3. mar 2014

@ddanaa ja som mala MA pred 2 mesiacmi..a tiež posielali to čo vybrali na histologiu...že vraj to vždy robia

ddanaa
3. mar 2014

@satanka1 fiiiha tak to je zaujimave, ja som pocula, ze to robia ked to je opakovane alebo je to uz vo vyssom stadiu tehu

satanka1
3. mar 2014

@ddanaa no ono to je aj tak jedno ,pretože sa z toho nič nedozvieš...že pozostatky gravidity..to som vedela aj predtým

to čo myslíš ty,to sú iné testy..genetika a podobne..to sa robí po opakovaných..tuším až po 3

matamm
3. mar 2014

Satanka1 ako vieš že ste čakali chlapčeka keď si potratila v 9 tt ja som potratila v 11tt a neviem čo sme čakali ďakujem iba chcem vedieť či sa to dá zistiť aj po kyretazi

satanka1
3. mar 2014

@matamm ahoj...neviem či to bol chlapček..bol to len môj silný pocit...veľmi by som to chcela vedieť,ale nedá sa to ..

smejko345
3. mar 2014

@janka820 ani mne moj gynekolog nic nepovedal, vsetko som si musela nastudovat sama a potom sa pytat, dnes mi povedal,ze aj napriek spontannemu potratu a samovolnemu vycisteniu maternice musim ist na kyret . . . hned som sla za inym a ten skonstatoval,ze nechape preco ma tam poslal, ze na kyret ist nemusim a dal mi injekciu na zmensenie maternice, o 2 tyzdne kontrola. Ak nie si so svojim gynekologom spokojna, vymen ho, v tejto oblasti predsa musis na 100% citit,ze mu doverujes. A PN ti moze vypisat aj obvodna, ten moj by mi ju tiez nedal. Drz sa a vela sil, je to tazke, ale verim,ze za par mesiacov budeme vsetky uspesne tehulkovat.

janka820
3. mar 2014

@smejko345 no to je strasne,este by si zbytocne isla na kyret. Pockam na vysledky z histologie a uvidim ako bude pokracovat. A to by aj mne mal dat taku injekciu?? Hmm... Tak si drzme palce aby sme boli zdrave a za par mesiacov tlacili kocik 🙂)

ddanaa
4. mar 2014

no mne injekciu dali dva krat, raz tesne po zakroku a potom druhy den ked som isla domov....

anny111
6. mar 2014

Ahojte babi mam ist na kyretaz a aj Vam robili vsetky tie predoperacne vysetrenia ?????

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre