Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

monika2712
11. dec 2011

@lucianak nie uz potom som ho nepila, len pocas ovulky.. ja som si najskor myslela ze jaka blbost, lebo mi zacal hlien uz 8dc, tak som sa aj bala ho dalej pit ale dala som si pohar denne, a nakoniec som mala aj skoru ovulku tak preto ten hlien bol tak skoro.

poisonblu
11. dec 2011

@lucianak nic noveho, pilne snazilkujeme :D uvidime, ci sa nieco zadari...dnes mam strasne taky melancholicky den, moj otec ma rakovinu a sa mu nejak pohorsilo cez vikend, tak som si dnes aj poplakala....zajtra idem k psychiatricke na kontrolu, tak dufam, ze ma necha na PN este do konca roka...potom by som uz hadam mohla byt tehu a plynule prejdem z PN od vseobecnej na PN od gynekologa..dufam, ze mi to vyjde tak ako planujem :D a sef v praci nech sa aj pokaka...

lucianak
12. dec 2011

@monika2712 Nechce sa mi veriť, že obyčjný grapový džús dokáže takéto veci. Ja to skúsim tiež a potom napíšem svoje skúsenosti ako to dopadlo. Keďže u mňa je to také všelijaké s ovulkou, tak možno toto zaberie. Len či je to fakt taký ovu hlien ako má byť, či to nebude nejaký ovulačný klam 😒

lucianak
12. dec 2011

@poisonblu Aj my sa už snažíme pilne, každý druhý deň. Dnes by mal byť 4 pokus, tak uvidíme okolo vianoc, či sa zadarilo. Nechcem sa veľmi spoliehať, ani dopredu tešiť. nechám to na náhodu.
Aj by ti asi bodlo, ak by si ostala na PN, keďže máš také stresy v práci a pokiaľ sa snažíte o bábo, tak to vôbec nejde dohromady. Ja sa tiež chystám na PN od novéo roka, tak uvidíme.

monika2712
12. dec 2011

@lucianak vies co vela bab to tu pisalo, tiez som neverila ale fungovalo uz toe dalsie dni co som ho nepila som mala len take vodnate, takze mne to pomohlo, aj ked bol dako skoro ale to bolo skorou ovulkou.

solinkarka
12. dec 2011

@lucianak tiez ti mozem povedat z vlastnej skusenosti ze grepovy dzus nam pomohol....od kyretu som nemala takmer ziadny ovu hlien ale vdaka tomuto dzusu ho bolo kopec...sranda veru 😉 no a este sa nam aj v tom cyklu podarilo otehu 🙂

lucianak
12. dec 2011

@solinkarka No tak to mám potvrdené už druhou babou. A nebodaj po tom poslednom pohári budeš teraz o mesiac rodiť??? Lebo čítam, že január bude šťastný pre teba 😉 Po akom čase po kyrete sa ti podarilo otehotnieť?

marecek1
12. dec 2011

@lucianak
@monika2712 grepový džús 😉 asi pobežím aj ja do obchodu. nedávno som tu o ňom čítala, aj som sa ho chystala tento cyklus piť, len som na to zabudla.

tinasc
12. dec 2011

@monika2712
@lucianak ja som toto tiež kdesi počula, že do ovulky grepový džús... asi bude lepšie vytlačiť si čerstvé ako v krabici... a neviem do ktorého DC sa má piť...

monika2712
12. dec 2011

@tinasc vies co, podla mna dzus je asi lepsi.. lebo neviem kolko grepov treba na tolko poharov.. asi by som radsej dzus kupila a dali si nejake dva pohare denne, ja som zacala pit az 8dc, a uz v ten den som mala aj hlien.. zalezi kedy ti chodi zhruba ovulka, ja som mala minuly mesiac 12dc, tak tych 8 bolo tak akurat.

makovicka53
12. dec 2011

ahojte neviete mi poradit?....bola som 2x na cisteni po tyzdni...neviem od ktoreho cistenia mam pocitat kedy mi pride mrcha...ci od prveho alebo druheho...

monika2712
12. dec 2011

@makovicka53 ahoj asi od druheho podla mna..

barushkaaam
12. dec 2011

@makovicka53 Ahoj mne sa stalo to iste, ze ma museli cistit 2 krat. A mne v nemocnici povedali, ze to mam pocitat od druheho kyretu.

chrustik1
12. dec 2011

@lucianak mne ten bioparox naopak strašne smrdí a je mi z toho až na grc, ale zas to pomáha. A pozor, to theraflu neviem či sa môže v tehu. Ja keď som bola tehu s malým tak sa mi zdá, že tieto theraflu a paralen a pod sa nemôžu. Ja som bola vtedy chorá až tak dakedy v polovici tehu ale čosi sa mi zdá, že tam je písané, že to nieje v tehu dobré. Radšej si to prečítaj skôr ako si to dáš. Mne dala vtedy dr. Zinnat, ten sa v tehu môže od začiatku. Tak ak sa snažíte radšej si dávaj dobrý pozor čo berieš. Ja by som na tvojom mieste skúsila najskôr prírodne sa liečiť - citróny, grepy (to som teda fakt netušila, že je to aj na ovulku dobré, no vyskúšam 🙂 lebo mám pocit, že už ide), med, cesnak, ... Až keď to nezaberie tak ten bioparox. Pri tomto krátkom tehu som hneď na začiatku chytila od malého angínu, teda síce len nastupovala, ale predsa. Nechcela som ísť k dr. a podarilo sa mi to vyliečiť citrónami, normálne som si vytlačila citrónovú šťavu s cukrom a vodou, mňamka neskutočná a hlavne bolesť hrdla zmizla rýchlo 😉

lululka555
12. dec 2011

@makovicka53 aj mne sa stalo to iste pred rokom a tiez som ratal od druheho cistenia,ale dostala som az o dva mesiace

solinkarka
12. dec 2011

@lucianak ano ano prave v tom prvom cykle ako som zacala pit som aj otehu...no a snazilkovanie nam vyslo na druhy mesiac snazenia 😉

makovicka53
12. dec 2011

@monika2712
@barushkaaam
@lululka555 to fakt?...no do kelu lebo ja som 11 den od druheho kyretu...a s muzikom sme to nevydrzali...tak sme si zasexikovali samozrejme s gumou, ktora nas ale sklamala...snad sa nestane nic zle...teraz mam vycitky sakra

makovicka53
12. dec 2011

@lululka555 teda a preco tak neskoro?ja pocitam s tym ze dostanem do mesiaca, ale som asi naivna .no co treba cakat

barushkaaam
12. dec 2011

@lululka555 to fakt az za dva mesiace? ☹ jaaaaj, ja to cakanie nevydrzim....uz chcem zacat pracovat na dalsom tehu

lululka555
12. dec 2011

@makovicka53 mne doktor povedal,ze ked sa to cistilo po sebe dvakrat ,tak do 10 tyzdnov dostanem,ale to nemusi byt tvoj pripad...myslis ,ze my sme to vydrzali,my sme tiez po dvoch tyzdnoch mali sex 🙂

monika2712
12. dec 2011

@makovicka53 no po prve, na prvu mrchu treba cakat niekedy aj 8 tyzdnov, to je max to hovoria lekari, ze dovtedy ti musi prijst, je to individualne. A po druhe.. so sexom ste mali pockat ovela dlhsie.. by som povedala, ze aj mesiac aspon...

lululka555
12. dec 2011

@barushkaaam hej tak dlho a ani si nevies predstavit tu radost ked prisla 🙂 nikdy som sa tak na menstruaciu netesila

barushkaaam
12. dec 2011

@monika2712 nam povedali, ze mame cakat 6 tyzdnov...ale aj tak by som nemohla....este pred tyzdnom som mala tam dole bolesti.
@lululka555 my sa chceme pokusat znova, hned po prvej mrche, preto som sklamana z takeho dlheho cakania...

barushkaaam
12. dec 2011

Baby mozem pit alchemilku ked mi este nedosla mrcha? asi nie, ze? ☹ a co femibion, ten jest mozem?
resp. co mam jest alebo pit na zvysenie sanci na tehu?

monika2712
12. dec 2011

@barushkaaam no vies, maternica potrebuje cas na regeneraciu, oni to nehovoria pre srandu kralikov, ze neskusajte sa o babo skorej, proste cyklus sa musi dat do poriadku, ved tehotenstvo je sok pre organizmus tak isto ako aj jeho ukoncenie.. niekomu ale pride aj skor, aj o dva tri tyzdne,mne dosla prva po 6tich. a odvtedy ju vobec nemam pravidelnu, dokonca mi vynechala aj ovulacia.. takze ako je fajn, ze sa chcete pokusat cim skor, ale telo vie najlepsie kedy je pripravene.. 😉

lululka555
12. dec 2011

@barushkaaam treba len cakat a mysliet hlavne pozitivne...budem drzat palce 🙂

monika2712
12. dec 2011

@barushkaaam femibion mozes myslim stale, ale asi je to aj zbytocne, kedze je drahy, kup si radsej nieco lacnejsie zatial, len aby si mala prisun kyseliny listovej, napr acidofolan, ten je zo zelezom, a je lacnejsi.

jest, asi nic na zvysenie sance, iba ze zdravsie budes jest.. a pit.. alchemilka sa odporuca pit po kyrete nejaky tyzden dva kludne, a potom uz neviem.. mozes podla mna stale..

barushkaaam
12. dec 2011

@monika2712 no ja som ten druhy kyret mala 22.11., takze myslis ze tu alchemilku mozem?

monika2712
12. dec 2011

@barushkaaam a pila si ju po kyrete? lebo prave vtedy je to najdolezitejsie a najucinejsie na maternicu ale ani teraz ti nema preco ublizit.

makovicka53
12. dec 2011

@lululka555 no aspon nie so sama...no ved uvidim kedy dorazi...uz sme aj na genetiku objednaní 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre