Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

ernuska296
17. júl 2011

@katusap jejejejejeej aka si ty sikulkaaaaaaaaaaaaa super to ja by som asi nedokazala taku peknu torticku drahy je futbalista?🙂)) ale a na kolky den si mala tu ovu ? tak ako predtym ci posunutu? a co ste si na ostro?🙂)) no ved uvidis...zivot je spekulant skusa, mota, zmota , zamotaaaa vsetko ako ce on xixi takze aky pruser by z toho bolo? iba miminkoooooooooooooooooooooooooooooooooooo moja🙂)))

odrik
17. júl 2011

@ernuska296
Ahoooooj pokladik korculiarskeho typu 🙂 !!! Ved sa aj dostatocne hrdím, ze uz mam mrchu!!! To je co??? Oslavovala cela rodina 🙂 !!! Aj mamina na dovolenke, tak sa tesila, ze skoro zabludila v jaskyni 🙂 !!! Je sice naozaj brutalna, ale nech!!! Nech sa "vyřádí", a potom ju volakam poslem 🙂 !!! Neboj, teraz na chvilu oprasis korcule, ale nove radsej nekupuj, uz ich dlho nevyuzijes 🙂 🙂 🙂 !!! Trombofilia ma sprevadza, kamoska moja, nohy ma strasne bolievaju, a hlavne v noci. Tak si spievam: "S tebou mne bavi svet, ma zlata trombofilko a hlavne v noci!" Drzkaj sa!!!!!! Hlasia nam ochladenie, treba sa sustredit na snazilkovanie!!!

katusap
17. júl 2011

@ernuska296 Hej, hrava futbal, ale len tak rekreacne ,no pravidelne - chodi 2-3x do tyzdna. No dnes som 16 DC a ovu test pozit, takze asi bude ovulka v noci alebo zajtra. no a isli sme naostro, som si to vobec neuvedomila,ktory DC som. Uvidime co bude , ale myslim, ze asi tie male mrsule by 48 hod nevydrzali.

odrik
17. júl 2011

@katusap
Jeeeeezis moja, to je nadherna torticka!!!!!! To ja som teda na take veci strasne drevecko 🙂 !!! Obdiv!!! Heeeej, a aky pruuuuuser????? !!!!!! Uzasne by to bolo 🙂 !!! Tak este pekne dnes tulkajte mulkajte nech sa ovu pekne vyuzije, aby sa necitila zbytocna 🙂 ! Veru moja, ani mna brusko vobec neboli, ale masaker je spravne slovo 🙂 !!! Sprcha to cely den isti!!! Krasny vecer plny snazilkovania bez vyhovoriek, ze je to este skoro 🙂 !!!

katusap
17. júl 2011

@odrik Dakujem. To bola moja prva torta v zivote. 😅 Snad sa casom zdokonalim. Joj, dnes ziadne snazilkovanie nebude, vsak ked som uvidela tie palice na ovu teste az mi zle zostalo. Nebudem to pokusat. A ak by sa predsa len nieco "stalo" , tak to bude baaaaaabo splodene z vasne 😀 😀 😀 😀

ernuska296
17. júl 2011

@katusap moja ti tu menis foto skor ako ti to stihenm okomentovat xixi najprv kakta sama v listoch a pak uz s mangelikom za ruciciky, nefotili ste sa nahodu v Hc? vyzera to ako nasa panska zahrada🙂) s platanovou lukou najvacsou v europe...no a hej vasen je vasen....a ja som mala taky pred tyzdnom na 16 a pak aj 17 den ovu ako som ti psala...takze mi abstinujeme:(( a mrcha pojde so mnou na dofcu ako kazdorocne:((( uz o par dni....

katus193
17. júl 2011

@katusap no tak ta torta fakt nema chybu,urcite bola aj taka dobra ako vyzera 😝

katusap
17. júl 2011

@ernuska296 hehe....som si nevedela vybrat foto...a ked som si uz vybrala, zle som ju oznacila...nemozem tu byt aj s mangelom na foto, to by mi zrusili 🙂 fotili sme sa u nas v parku ... no, aj ja budem mat mrsulu na dovolenke, ale nic si z toho nerobim, co uz narobim

@katus193 torticka bola cokoladova ...mnamkyyyyy....vsetci ocenili a vsetko co som im dala spapali 😀

katus193
17. júl 2011

@ernuska296 mas pravdu neda sa porovnavat ale ja som len chcela vediet ci mozu byt aj ine priznaky ako v prvom tehu.Napriklad ked som otehotnela,tak som mala priznaky este pred mrchov,rano mi byvalo nevolno,prestali mi chutit banany a strasne ale strasne ma boleli prsia a narastli a to vsetko pred mrchov,tak ma zaujima ci je mozne ze teraz by sa to u mna prejavilo nejak inac 😖

ernuska296
17. júl 2011

@katus193 a teraz mas ake pocity, priznaky? kolky mesiac si po kyrete? bola si aj na nejakom vysetreni a vse oki? ved uvidis .na koniku som nasla ze baby si indikuju skor tehu aj pomocou ovu testu to si skusila?

steffany
17. júl 2011

ahojte, mozem sa pridat k vam do tejto temy ?

katus193
17. júl 2011

@ernuska296 tento mesiac 26.7 to bude presne polrok co som po potrate.TAkze by bolo aj nacase,ale my sme sa velmi nesnazili,od kyretu,nemohli sme lebo mala som zdr.problemy.A testovat nechcem pretoze aj pri prvom tehu my vysiel negativny test na druhy den meskania az na 7 den mi vysiel pozitivny aj to iba slabucka ciarocka.A nemam ovu testy,este som ich nikdy neskusala,ale uz ich mam objednane,mali by mi prist kazdu chvilu 😉 Inac pocity nemam ziadne,po ovulke som si bola ista ze to vyslo,lebo fakt som mala silnu ovulku po dlhom case a velmi sme sa snazili a dokonca som mala na 7 den po ovulke dost intenzivne pichanie vo vajecnikoch,ale teraz mam take zmiesane pocity,ked ma ani prsia nebolia ani nic,len obcas ma pichne vo vajecniku

zlatat
17. júl 2011

ahojte, kočeny, dlho som tu nebola, tak ani neviem čo máte nové.
Ja stále čakám na prvú mrchu po kyrete - už je to 38 dní, snáď sa jej čoskoro dočkám 😒 Po prvom kyrete v januári som dostala mrchu na 35.deň - teraz si akosi dáva načas ☹
Tento týždeň som bola na Kramároch na hematológii,výsledky budú o také 3-4 týždne, tak som strašne zvedavá, aké budú, lebo mi toho dala Dr. otestovať veľmi veľa.
@katusap peknú tortičku si upiekla, aj ja som teraz piekla tortu

odrik
17. júl 2011

@katusap
Pekna fotecka!!! Aj ta pred tym bola. 🙂

odrik
17. júl 2011

@steffany
Samozrejme!!! Vitaj moja! I ked v smutnej teme!!!

odrik
17. júl 2011

@zlatat
Ahoj moja!!!! Ja som sa vcera po 9 tyzdnoch dockala 1. mrsky po kyrete! A je teda poriadna, to Ti poviem!!! Ale aspon, ze prisla 🙂 ! Mne na hematologii zistili vrodenu trombofiliu faktor V Leiden, tzv. Leidensku trombofiliu, heterozygot, teda od maminky alebo tatinka., tak aspon viem pricinu. Mam este vselijake hodnoty zvysene, takze ma v septembri znova caka odber do tych mooooc skumaviek!!! Ale co uz ?! A torticka je prekrasna 🙂 ! Drzim palceky, aby vysledky boli v poriadku, aby Ta mrcha netrapila, lebo mna uz vytrapila, tak by stacilo!!! Drzkaj sa!!!

steffany
17. júl 2011

@odrik dakujem...to veru smutnej ☹ som 6 dni po kyretazi, uz som mala byt odcestovana...

zlatat
17. júl 2011

@odrik jemine, až po 9 týždňoch ... uff
ja som si začala merať BT, vyzerá, že som sa asi trafila do obdobia, keď som mala ovulku, takže ak naozaj bola, potom niekedy okolo 22-23 by mala prísť mrcha .... ináč tiež som pripravená na silnú a bolestivú, lebo ja som po kyrete skoro 2 týždne krvácala a išli zo mňa aj zrazeniny a kusy čohosi ☹

Ja by som bola asi najradšej, keby na hematke prišli na niečo, čo spôsobuje, že nedokážem donosiť bábo a dalo by sa to nejako liečiť, prípadne zabrániť ďalšiemu potratu.
Dr. bola strašne zlatá, vravela mi, že do tretice už musím malé donosiť, že ona už niečo vymyslí - tak snáď na niečo príde. Ináč dala mi spraviť testy na kadečo - dokonca aj reumatologické testy, na celiakiu, toxoplazmózu, pečeňové testy, imunologické - teda tie základné, samozrejme aj genetické testy na trombofíliu a neviem čo ešte - až som bola prekvapená, koľko toho bolo.
Štítku mi nedala testovať, lebo chodím na endokrinológiu a som liečená

steffany
17. júl 2011

som sa vas chcela spytat, ci je normalne, ze vam neurobia uplnu kyretaz a zostane tam nieco....mne vo stvrtok zistili, ze tam mam este hematom a pichli oxitocin, aby odisiel sam z tela...zajtra idem na ult. ci sa to podarilo ..

zlatat
17. júl 2011

@steffany to ma mrzí, uvidíš, táto téma a holky v nej ti moc pomôžu prekonať túto veľkú bolesť, drž sa

zlatat
17. júl 2011

@steffany je to možné, stáva sa kadečo ... možno aj mne ju nespravili úplne, nakoľko som dlho po kyrete krvácala, no po 2 týždňoch som bola na kontrolnom USG, doki povedal, že maternica je čistá a o dva dni na to som zase začala slabšie krvácať a vyšla zo mňa taká malá gulička veľkosti nechta na ruke ... neviem čo to bolo, ale nevyzeralo to ako krvná zrazenina

steffany
17. júl 2011

ja som mala ist za manzelom v piatok no vo stvrtok mi povedal, ze tam nieco ostalo...bol to pre mna sok...dufam, ze zajtra bude konecne pozitivna odpoved...

odrik
17. júl 2011

@zlatat
No aj ja som mala ovulku, ale lekar mi zistil neprasknuty dominantny folikul, a teda nevyplavene vajicko. Folikul bol velky, akoby mal uz uz prasknut a nic. Ale potom vdakabohu sa to vyriesilo samo. Zajtra som mala ist na vyvolavku agolutin, co je progesteron, ktory mi zjavne chybal. Mrska sa asi zlakla 🙂 ! A mam pocit, ze mi pomohli kvapky od Valovica FEMI. Mozno ich skus. Tak Ti prajem, aby sa zistila pricina a uspesne dalsie snazilkovanie a tehulkovanie!!! Daj o sebe vediet!

odrik
17. júl 2011

@steffany
To ma mrzi moja, ale stava sa to! Ten hematom mohol aj vzniknut po kyretazi. Mne po nej a po hormonalnom "sialenstve" vznikli dve nove cysty ☹ ! A prvu mrsku som dostala vcera, po 9 tyzdnoch po kyrete! Sialene, ale co narobime?! Tak Ti velmi drzim palceky, aby vsetko dobre dopadlo!!!

steffany
17. júl 2011

@odrik myslis, ze by sa to mohlo fakt samo "vyplavit" ? a nemusela by som ist opat na kyret ?

odrik
17. júl 2011

@steffany
Zlatusik, myslim, ze ano! Ja som po kyretazi len spinila, ale predpokladam, ze Ty aj krvacas, takze hematom sa moze rozpustit a vyplavit. A Tebe uz lekar robil kontrolu??? Ved este musis byt ubolena!!!

steffany
17. júl 2011

@odrik utorok (12.7) bola kyretaz, krvacanie 2 dni, nasledne ult. kontrola a pichnutie oxitocinu-co vyvolalo opat krvacanie (sobota a nedela).Inak ZIADNE bolesti....zajtra ma caka kontrola ...6 ty den po kyretazi

kejla
17. júl 2011

@katus193 kludne mozes mat ine priznaky.Ja som mala pri prvom a druhom tehu uplne ine priznaky,chute,vsetko...Nemali nic spolocne.

@steffany aj mne vo stvrtok prisli na to,ze mi zostal centimetrovy kusok v maternici 😒 Dali mi uz dve injekcie,v pondelok tretiu a ak to neodide same,vraj ma caka dalsia kyretaz.Ale aspon,ze mi to nasli,lebo dr najprv povedal,ze tam nic nie je,az ked sa vo mne riadne vrtal asi 5 minut,tak ten kusok nasiel a povedal,ze je to na takom mieste,ze to ledva sono najde....

@odrik gratulujem k mrsine,asi sa naozaj zlakla 😀

@katusap krasna torta 😵 To je vazne prva,co si robila?Potom si neuveritelna sikulka 😵 A marcipan sa ti dal bez problemov vyvalkat a tak krasne ulozit na tortu?

odrik
17. júl 2011

@steffany
To bude dobre, uvidis!!! Drzim Ti palceky, aby zajtra vsetko dobre dopadlo, aby si si mohla ist k manzelikovi liecit telicko a hlavne bolave srdiecko!!! Myslim na Teba, dobru nocku, daj o sebe vediet.

steffany
17. júl 2011

@kejla dakujem za reakciu. no moje rozmery boli 44 x 28 mm, cize asi dost velke...aby to naraz vyslo...len si kladiem otazku, do kolkych dni sa musi vykonat ta DRUHA kyretaz....dik

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre