Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

zeytin
8. mar 2013

@lejluska
@lukri Juj baby, je nas tu takych velmi vela... ☹ Je mi to velmi luto, co sa nam stalo... Este to mate velmi cerstve, velmi to boli... viem, aj my sme stratili babo. U mna to bolo az v 12tom tyzdni... ☹ Velmi sme sa na babo tesili. Mala som uz vykukajuce brusko, bolo to velmi smutne a bolestive. Drzim palceky a prajem vela, vela sily.

maria1610
8. mar 2013

@lukri
@lejluska
@stasiika
@agathokleous mrzí ma, že tu pribudli ďalšie maminky ☹ ☹ ☹ - aj my sme v máji prišli o naše vytúžené, vymodlené bábo v 12 tt.

agathokleous
9. mar 2013

caute baby, tak ja som dnes bola na tom cisteni maternice:( fyzicky som v poriadku , psychicky je to uz horsie... ale musim byt v pohode, kedze uz jednu princeznu doma mam, a ona maa potrebuje.. lekar mi povedal za jeden dva mesiace sa mozme znova pokusit . ale ja na to nemam chut,strach je vacsi. tak Vam drzim palce babulky, nech sa Vam dari a nech tato bolest cim skor prejde, a vy aby ste boli cim skor tehulky🙂

lejluska
9. mar 2013

@lukri mrzí ma,že prežívaš to isté ☹ je to ešte veľmi čerstvé ale ako si napísala snažím sa byť silná kvôli malému,cez deň je to ešte dobre,lebo sa stále venujem synčekovi ale večer ked zaspí tak vtedy na to myslím...tak verím,že aj Vám sa čoskoro zadarí dalšie bábo a že to dotiahnete až do úúúúúplného konca 😉 ...musíme veriť,myslieť pozitívne a nevzdávať sa...držíííím pršteky 😉

lejluska
9. mar 2013

@agathokleous je mi to ľúto ☹ práve prežívam to isté...o bábo sme prišli 28.2. ...a len kvôli môjmu synčekovi sa snažím byť silná...ale neboj,aj na nás príde rad len musíme veriť 😉 drž sa...

agathokleous
9. mar 2013

@lejluska ono sa to neda ovplyvnit, tie pocity, proste aj ked uz jedno dietatko mam boli to . tesili sme sa velmi aj sme to babo planovali a takto to skoncilo:( tiez som sa stym mordovala uz dva tyzdne, kedze sme skusali najprv s mojim gynekologom aby to vyslo prirodzene zial sa nepodarilo. naozaj to asi prejde az vtedy ked znova otehotniem.len ten strach ze sa to zopakuje je obrovsky!!!

lukri
9. mar 2013

Ahojte baby, povedal vám aj doktor kedy sa budete môc pokúšať o ďaľšie bábo? Ja idem vo štvrtok na ultrazvuk a na kontrolu tak som zvedavá čo mi povie.

ivec16
9. mar 2013

@lukri mne povedali 6 mesiacov, ale uz je to viac ako rok a nic

lukri
9. mar 2013

Ďakujem za info. Čakala som že budú stačiť 3 mesiace. Uvidím čo povedia vo štvrtok mne ☹

monika2712
9. mar 2013

Baby mrzi ma cim prechadzate, tiez to mam za sebou pred dvoma rokmi, dnes uz mam doma pol rocneho synceka. len vam chcem napisat aby ste urcite necakali 6 mesiacov, to je hrozne dlho, kludne mozte zacat po druhej az tretej MS od kyretu. ono prve cykly zvyknu byt este rozhadzane, niekedy aj anovulacne, takze cim skor sa zacnete znova snazit tym skor je sanca ze sa podari. 6 mesiacov sa odporuca ked ide o potrat vo vyssom stadiu tehotenstva. a ak vam to aj tak povie lekar ze 6 mesiacov, tak to je stara skola.. dnes uz hovoria vyskumy ze najlepsia sanca znovu otehotniet je od 3-6 mesiacov po potrate.

lucinocka
9. mar 2013

@lukri mne vravel 3 mesiace pauzu, po dvoch sme zacali skusat a otehotnela som na 7. mesiac🙂 aj tak potehotnies az vtedy ked telo bude pripravene, aj keby si zacala hned🙂

tamarar
9. mar 2013

@1lucka13 nevzdavaj to...podla mna uz od zaciatku bolo tvoje tehotenstvo komplikovane. presne takto to bolo u mna. najskor nebolo nic vidiet, potom mi lekar stale hovoril, ze plodik je malicky...az to nakoniec skoncilo MA...v januari som bola na cisteni v PN. Je to tam lepsie ako v TT. mily lekar a aj sestricky....a uz sa pokusame znova!🙂 drzim ti palce. daj sa dokopy a sup zas snazilkovat.

1lucka13
9. mar 2013

@tamarar je to strašne čerstvé ved len vo štvrtok mi povedal doki že srdiečko nebije:( 4 týždne bolo všetko o.k. kyretáž sa mi posunula na pondelok, nemám čakať na predoperačné, doki mi vybavil v gyn centre kyret, ani neviem kde či v Nr, TT ... v TT mi minulý rok robili laparoskopiu lebo som mala mimomaternicové vo vajíčkovode to prasklo a mala som krvácanie do brušnej dutiny:( záchranka ma brala operovali ma čo najrýchlajšie lebo som bola ohrozená na živote...hrozné bolesti, myslela som že je už po mne, ale chvala Pánu Bohu som sa s toho dostala... Už som si myslela že nič zlé ma už nečaká:( z manželom sme sa začali snažiť po 3 mesiacoch, ako radil doki...podarilo sa.. samozrejme bol tam strach, ale ani vo sne mi nenapadlo že si tým budem prechádzať zas... bolesť ako taká prebolí, ale bolesť na duši zostane ešte strašne dlho a žiadna žena nikdy nezabudne... Som ale vďačná že som obdarená mojou troj ročnou princeznou a manželom( najúžasnejší chlap na svete).teraz som si povedala že si dám pokoj zo snažením o dalšie aspon rok-dva, budem sa venovať práci, sebe, malej a manželovi...a hlavne sa dám do poriadku , lebo za posledné 4 roky je toho veľa a veľa bolestivého...

tamarar
9. mar 2013

@1lucka13 ano, jasne. naozaj si si presla zlym obdobim. netreba tlacit na pilu. myslela som to tak, ze ak budes v pohode, nevzdavaj to a dajte sa na snazilkovanie. sama uvidis, kedy je ten spravny cas. a mas pravdu, kto nezazije, nevie...ja mam tiez uz jedno dieta. ja som bola na cisteni v 12tt. nikdy, nikdy nezabudnem na sono a na to ako sa vrtelo malinke. teraz pevne dufam, ze sa nam zadari a dotiahneme teu do konca. stastneho🙂. prajem ti vela sil a lasky v rodinke🙂, drz sa!

lejluska
10. mar 2013

@agathokleous viem,že sa to nedá ovplyvniť,aj my sme druhé bábo plánovali a strašne sa naňho tešili ☹ ale žiaľ dopadlo to ináč....bolí to veľmi a myslím,že úplne nikdy neprestane...ale pevne verím,že onedlho sa nám podarí znova otehotnieť...a držím aj Vám palčeky 😉

agathokleous
10. mar 2013

@lejluska dakujeme pekne, ja ked mam pravdu povedat velmi sa bojim znova do toho ist, aj ked moj gyndos mi vravel vcera ze o mesiac dva ideme znova na to..ten strachje tam obrovsky🙂 a inak ja som vobec s niecim takym nepocitala, ze mne sa moze nieco take stat, kedze moje prve tehotenstvo prebiehalo bez problemov, teraz uz to bude ine a kazda navsteva gynekologa bude o strachu ci je vsetko ok. ty teraz pocaks na prvu mrsku a potom sa zacnete opat snazit? ja asi pockam na nejake dva tri cykly, a skusime to, snad do leta sa to podari a pojde vsetko hladko, aj tak mi viacej vyhovuje byt tehulka v zime ako v lete, kedze zijem na Cypre, a v lete su tu ukrutne horucavy🙂 ja som uz dnes lepsie na tom, aj ked furt na to musim mysliet. hlavne ked mi bambulka zaspi, vtedy je to najhorsie:( ja som sa aj dost bala toho zakroku, az nenormalne, bol to moj najvacsi stres a uz to nechcem nikdy zazit.

lejluska
10. mar 2013

@agathokleous o tom strachu mi ani nevrav...tiež sa budem veľmi strachovať či bude všetko OK...tiež som mala prvé tehotenstvo bez problémov...ja som si vždy vravela,že keby sa niečo také malo stať mne tak to neprežijem a ked som išla na ten zákrok tak som plakala,nikomu neprajem ten pocit...ale teraz ked sa stalo musím ísť dalej,myslím na snyčeka ale tiež ked večer zaspí si aj poplačem ☹ ale kým pôjdeme do toho znova tak tiež chcem 3-4 cykly počkať,nech sa to tam dá do poriadku...a už teraz sa modlím aby ak to príde všetko bolo dobré až do konca 😅 jééééj tak ty žiješ na Cypre? ...tak to určite ti lepšie bude tehuľkovať v zime ako v lete 🙂

deny81
10. mar 2013

@agathokleous ahojky, aj ja som mala v piatok kyre :( a tiez pre MA, ale uz tretie za sebou. a stav ? smutna.

lukri
10. mar 2013

Smútok je to čo nás naozaj spája ☹ Tie noci keď nie a nie zaspať a nakoniec keď sa to podarí, sny plné smútku budenia sa so slzami v očiach dúfam že budeme mať čoskoro za sebou. Strašne by som chcela byť znova tehotná ale ten pocit strachu je strašný. Neviem ako by som to zvládla keby sa to opakovalo. Pevne verím že keď to príde bude všetko ok. Držte sa baby

agathokleous
10. mar 2013

@lejluska veru tu je v zime ovela lepsie, aj malu sme takto cakali, ze som otehotnela v auguste a rodila v aprili, to bolo idealne, no ale tak uvidime teda kedy sa nam zadari, aj ked veru mam z toho zmiesane pocity..
@deny81 tak veru aj ja som smutna, a ty ked uz sa Ti to stalo treti krat, tak si ani neviem predstavit zo prezivas:( ale hlavu hore, urcite sa to raz podari, bola si aj na nejake vysetrenia? ze preco sa to deje?

Baby smutok je preveliky, ale musime sa tomu postavit celom, hlavu hore a dufat ze na buduce to vyjde a vsetko bude fajn... nikdy by som si nepomyslela teda ze budem taketo veci niekedy riesit, zial taky je zivot.

bibinkaleo
10. mar 2013

ja som bola na kyrete 22.2 dnea mam narodky a strasne som smutnaa nechapem ako sa to da prezit.???zabudnut ako ako zabudnut ako prestat mysliet??? prestalo nam bit srdiecko moje srdiecko prestalo mat zmysel zivota...dnes spinim po 2tyzden po ..zakroku...ak by chcel vediet co vsetko zobrat tak normalne mi napiste postu..ale zaklad je balicek vloziek a hajzlak..☹☹☹😉😉😉😉 uz cakam len na genetiku

deny81
10. mar 2013

@agathokleous este som nebola na vysetreniach, idem teraz. zajtra idem k svojmu lekarovi po kyrete a vypytam si ich. urcite mi ich navrhne. ale aj keby nie, tak by som sla. ono vsetky bezne testy som vzdy mala okk. lebo mne robieval tie testy hned ako bilo srdiecko. prvy a treti MA som mala v podstate rovnake, este aj pocity pocas tehotenstva. mam podozrenie, ze to boli dievcaatka. mala som taky pocit, ze su to baby, ako ked som si pri synovi hned myslela, ze je to chalan. druhy potrat bol bohuzial spontanny v 13-tom ked uz som si myslela, ze uz zacina byt vsetko ok. ale to som takmer od zaciatku spinila. zistovala som si ake testy mi asi budu robit - u gyn. na chlamydie, mykoplazmy a ureoplazmy (podotykyam nemam ziadne problemy, okrem myomu, ktory sa mi objavil po druhom), potom na hematologiu kde sa v postaate hlada hlavne chyby zrazanlivosti krvy (tu mam taky pocit ze to bude asi v tomto, vsetko je vsak ibba pocitove), endokrinologia a potom genetika, kde sa mi vsak naozaj velmi nechce ist. neviem preco to je. a najhorsie v jednom smere bude, ze ak zistime co v tom je, bude ma trapit, ze ak by som to vedela sksor, babena by zili :(
na svojom muzovi vidim, ze oni ako chlapi inak prezivaju smutok, v podstate vkuse a teda skor si to "akoby odbije" a mne to tak vo fazach ide. akoby mi to hlava davkovala, lebo ak by to slo naraz, tak by ma to asi povalilo :( a aj ked to viem od pondelka, tak az vcera po piatkovom kyre, ma to v noci povalilo a velmi som bola smutna a v podstate som sa lucila s malinkou. vnutorne. ked som cakala pre operackou, babenka ktora ma pripravovala, to bol anjel, a povedala, (nie ako moja kamoska, ktora nevie otehotniet a neda mi zabudnut ani po potratoch - citujem" nie to co sa ti stalo je tragedia, ale ine su tragedie" -a teda jej zatrpknutost nou prechadza) ze no vidite, ja nemozem otehotniet 10 rokov a pritom mam vsetko v poriadku. ja verim ze len hladam toho praveho otecka pre svoje dieta a vravella dalej, ze ona sa nestazuje, ma dobry zivot a berie to tak ze sa nam veci pre nieco stavaju a nic nie je bezdovodne. to je ten clovek ktoreho mate stretnut hoci na par minut, ale v dolezitom case. sa mi miesaju pocity nadeje so smutkom. @lukri ale co sa tyka strachu..... bol aj je, ale nastastie sa meni. ja som sa jednak bala toho co ty, ale aj toho, ze pokial to bude odkladat, budem sa bat viac a viac a viac - ako ked naburas autom a cim neskôr si clovek sadne opat za volant, tym bude mat vacsi a vacsi strach si tam sadnut.
na zaciatku roka v jednom z tych castych horoskopov, som mala nieco co som si zapamatala - ze zistim cenu kazdeho dna, teda ze kazdy den navyse je poklad...

lejluska
12. mar 2013

@agathokleous zmiešané pocity budú a veru aj neskutočný strach..ale ako si napísala musíme sa tomu postaviť aj ked je to ťažké ale musíme to zvládnuť a veriť,že nabudúce to výjde 😉

ennynka
13. mar 2013

@nany100 pomohol vam k otehotneniu ten gel Conseive plus?

marikac
13. mar 2013

@ennynka mne pre seed, v 2 pripadoch 😀 hned

ennynka
13. mar 2013

@marikac mne vcera prisiel ten Conseive gel tak som zvedava ci to k niecomu bude.ale oni su asi podobne obidva nie?aspon mne to tak pripada

adriana89
13. mar 2013

@ennynka su ako tak rovnake pouzivala som obidva ale bez vysledku..ideme teraz na umele oplodnenie...ale neznamena ze ked u nas to s gelikom neklaplo ze nepomoze u vas....drzim palce....ja mam aj zbytkovy pre seed asi 6 aplikatorov mam to z velkej britanie

marikac
13. mar 2013

@ennynka áno,drzim palce

ennynka
13. mar 2013

@marikac a ako dlho ste sa snazili bez uspechu?

marikac
13. mar 2013

@ennynka prve-o ktore som prisla v 3 mes. tak o to 4 mesiace, po pouziti gelu sa to podarilo hned, mozno nahoda....a druhe, podarilo sa to prakticky hned po prvej ms po kyrete....takze vlastne kratko

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre