Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

len22ka
7. nov 2013

@nikoleta15
@hwiezdinka Baby trochu to hlúpo poviem a dúfam že ma pochopíte ale o psychiku sa nebojím, lebo toto nebolo vôbec plánované tehotenstvo..napriek tomu že mám vnútromaternicové teliesko sa mi podarilo neplánovane otehotnieť..mám doma 10mesačného drobca a takto skoro by som veru ďalšie nechcela (vlasnte stačia mi moje dve detičky)..a ešte k tomu je to plodový vak bez plodu, tak neviem či sa dá hovoriť o tehotenstve

nikoleta15
7. nov 2013

@len22ka Jasné, že to neznie hlúpo. Viem si predstaviť, aké by to bolo ťažké, mať detičky s 10 mesačným odstupom. Ja som mala dosť a to sa mi narodili s 3-ročným odstupom 😉

hwiezdinka
7. nov 2013

@len22ka tak to zvladnes urcite lahsie ako my, ktore sme tehotenstvo planovali a babo velmi chceli. Neboj sa, o niekolko dni po zakroku budes fyzicky fit 🙂

len22ka
7. nov 2013

@nikoleta15
@hwiezdinka Ďakujem vám 😉

kvett
11. nov 2013

ahojte zienky, je tu niektora, ktora bola na kyretazi v ruzinovskej nemocnici? ako to prebieha? Mne napisala moja lekarka vymenny listok, ze si prosi, aby mi ju spravili, lebo mam problemi s neustalym spinenim... Tak som sa objednala telefonicky. Len teraz ma napadlo, ze ci mi to spravi rovno vtedy, ked tam prvy krat pridem, alebo ma len vtedy vysetria a dohodneme sa na termine. Nikdy som v nemocnici nebola, tak neviem, ci si mam uz aj zobrat nejake veci...... a netreba spravit nejake predoperacne vysetrenia? vdaka

monika2712
12. nov 2013

@kvett kyret sa robi pod narkozou (len chvilkovou, max 30 min) takze sa robia aj predoperacne vysetrenia a urcite ti to nebudu robit hned ale objednaju ta na dany termin kedy prides na zakrok, niekde treba prijst v den zakroku inde den pred nim, a aj dlzka pobytu je rozna. Ak nechces ostavat v nemocke cez noc chod radsej do sukromneho centra kde ti rano spravia zakrok a poobede ides domov, samozrejme sa to plati ale kvalita sluzieb je neporovnatelna so statnymi nemocnicami.

monika2712
12. nov 2013

@kvett a kam si sa vlastne objednala? nejakemu gynekologovi?'

jitka1975
12. nov 2013

Ahojte, ja som 15.den po kyrete /MA v 10tt bez akcie od zaciatku velkost 9mm/. Po kyrete som trochu spinila, na 4.den bolesti silne ako na menzes, nasadili mi antibiot. na 5dni, asi zacinajuci zapal. Na 8.den po kyrete spinenie prestalo. Teraz je 15.den a od vcera sa zase trosku cistim, malinko ma brucho pobolieva, hlavne ked dlhsie stojim. Prsia ma prestali boliet na 3.den po kyrete, ale teraz mi v jednom ako keby vibruje. Nemate skusenosti dokedy sa mozem este cistit? Do prace neviem kedy nastupit, dvihame tazke krabice a ja sa este necitim na to. Aj sa strasne rychlo zadycham, ked idem po schodoch a do kopca. To je uz moj 4.potrat a ani pri jednom som taketo problemy nemala, mozno je to aj vekom /38/.

janka743
12. nov 2013

aj ja patrim k tým, ktoré boli na kyrete, no ja som bola pre problémy po pôrode... tiež to bolo na psychiku, bola som doma z pôrodnice jeden deň a na druhý deň večer som utekala so silným krvácaním na pohotovosť, ani vo sne by ma nenapadlo že si ma tam nechajú, a ešte v tú noc budú uspávať a robiť zákrok...takže ja som si so sebou vzala len kabelku s vložkami, lebo som myslela že mi dajú injekciu a pošlú ma domov, ani pyžamo, ani nič... len kabelka 🙂 . a takto som tam ostala. ráno ma pustili domov, no predtým mi dali nejakú injekciu, kde sa to zopakovalo, a doma len čo som prišla, som išla nanovo do nemocnice, kde som ostala ešte deň... o pár dní som dostala vysoké teploty -40 tky, nič ma nebolelo, asi som mala zápal... tak znovu po vyšetraniach, tiež na psychiku všetko. ale všetko to postupne prešlo, po porode som sa šetrila, von som chodila minimálne, ani bábatku sa nepáčilo vonku. takže som rozhodnutá, že do pôrodnice už nepôjdem.

kvett
13. nov 2013

@monika2712 ano, do nemocnice do ambulncie, v podstate take daco ako prijem, posielaju tam lekari ked si nevedia rady, je to gynekolog II. kontaktu.

tana85
13. nov 2013

zial mam tiez za sebou tuto vec a je to strasny pocit. rok sme sa snazili o babo a na konci trimestra mi oznamili ze nevidia akciu a vyvoj sa zastavil na 10tt. cistili ma minuly stvrtok a az do vcera som nemala ani spinenie a bolesti. vcera som vsak zacala krvacat rovnako ako ked mam menzes a tiez mi zacali typicke ms pocity - krize, podbrusko a akoby presilene stehna... to je stale este cistenie po kyrete? viete mi poradit?

jitka1975
13. nov 2013

@tana85 a bola si uz na kontrole u gyn? Ak nie, chod co najskor, nech ti to pozrie, ci je to uz menzes. Ja som musela zacat brat antibiotika po 3 dnoch od kyretu, ale cistila som sa a este aj teraz oo dvoch tyzdnoch trochu.Dufam, ze to je hormonami a da sa to doporiadku, lebo chcem co najskor otehot.

tana85
13. nov 2013

@jitka1975 zajtra mam ist na kontrolu tak ci tak. tiez nechcem stracat cas, ale dufala som ze sa rychlejsie zotavim a nie ze budem este aj krvacat. uvidim co mi povie.

tana85
13. nov 2013

@jitka1975 a preco si brala atb? ja nemam pocit ze mam zapal, som v pohode az na tie ms bolesti, ziadne palenie ani zvysena teplota. zapal som uz predtym mala a toto mi to nepripomina

jitka1975
13. nov 2013

@tana85 ja som mala silne bolesti brucha, tak mi predpisal atb vraj zacinajuci zapal.Ale stale ma trosku brucho pobolieva ked dlho stojim a obcas mam sfarbene vytoky.Som na PN a bojim sa ist do prace dvihat tazke 15kg krabice. Zajtra idem na kontrolu a chcem sa spytat, ci ma do konca roka necha doma, mozno sa podari dovtedy aj otehot.

tana85
14. nov 2013

kontrola dopadla dobre, jedna injekcia este na rychlejsie stiahnutie a docistenie, po ktorej mi bolo na odpadnutie a bolel ma cely zadok...ale zotavujem sa celkom rychlo, chcem mat uz tuto kapitolu za sebou

andulaaa123
14. nov 2013

@jaruska74 mna to caka zajtra :(((( mam pocit, ze sa zblaznim....tiez 8tt a ziadne priznaky..v pondelok este bilo a dnes uz nie :((((((

lulka78
14. nov 2013

ach Andula, myslim moc na teba............aj ja som mala podobne pocity. drzim moc palce. ten den bol pre mna hrozny a dlhy....

len22ka
11. dec 2013

Baby kedy ste dostali po kyrete prvý menzes? Vždy som dostala menzes presne na deň a teraz mi od pondelku mešká...Už ma napadajú katastrofické scénare že niečo zle urobili, zle ma vyčistili..Ku svojej gyndoške idem budúci týždeň..

monika2712
13. dec 2013

@len22ka prvy po kyrete az po 7 tyzdnoch, do 8 je to vraj v poriadku. cyklus je rozhadzany..

len22ka
14. dec 2013

@monika2712 Ďakujem, už som akurát včera dostala...

kiwi82
29. dec 2013

Baby, kontakt na mobil na dr. janku hulíkovú nemáte náhodou? dakujem

iva123a
5. jan 2014

@ivanap6 ahoj,viem ze je to stary prispevok,ale chcela by som vediet ci ti ta chlorela po potrate pomohla a ako dlho si ju brala.a po akej dobe si otehotnela.dakujem ti pekne

iva123a
5. jan 2014

@ivanap6 ahoj,viem ze je to stary prispevok,ale chcela by som vediet ci ti ta chlorela po potrate pomohla a ako dlho si ju brala.a po akej dobe si otehotnela.dakujem ti pekne
@ivanap6

ddanaa
13. jan 2014

ahojte mozno tu uz nikto v teme nie je ale skusim...kedy ste si nasadili po kyrete alchemilkovy caj a ako dlho ste ho pili? dakujem

domka104
13. jan 2014

@ddanaa ja som si ho nasadila asi týždeň po zákroku a pijem ho dodnes, ale priznám sa, že nepravidelne. Dnes mám presne 4 týždne od zákroku.

ddanaa
13. jan 2014

aha takze asi nie je dobre ho pit hned po zakroku ci mozem zacat hned?

lubka1983
24. jan 2014

Ahojte.chcem sa opytat,vcera ma pustili domov po kyrete je normalne,ze dva dni potom som zacala dost krvacat??aj vam sa to stalo?

ddanaa
24. jan 2014

@lubka1983 ahoj ano presne tak a v podstate to potom slablo ale celkovo trvalo tyzden...zatial som ok a bez spinenia a cakam na mrchu...som dva tyzdne po kyrete

lubka1983
24. jan 2014

@ddanaa ja som tam volala,ze samam prist ukazat tak som uz doma a v zadku mam 4injekcie a v pondelok idem k mojej doktorke na zmanu diagnozy a ukazat sa som na pn.dakujem za info.bojim sa lebo tolko co je pripadov,ze znova na kyret ti by som nechcela...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre