Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

trish22
14. jún 2012

@nelynka no ja som si po 40 dňoch prestala merať BT lebo som mala furt okolo 36. prestalo ma to baviť. 😠

nelynka
14. jún 2012

@trish22 ja som to presne takto mala do predminuleho tyzdna..ale potom dajak zacala stupat a zatial sa drzi hore..tak snad moja LF ked bude taka ako byvala tak to vychadza cca na sobotu kedy pride..

lucianak
15. jún 2012

@tinasc To sa uvidí po pôrode. A aká bola dcéra v brušku? Taký kľuďasko ako bábo teraz alebo huncútka? 🙂

tinasc
15. jún 2012

@lucianak no v brušku riadne kopala a je z nej riadna čertica 🙂 takže si myslím, že temperament sa prejavuje už pred pôrodom 😉 😀

lucianak
15. jún 2012

@tinasc Fiiiiiha, takže toto vyzerá, že bude kľudné dieťa 🙂 Držím palce...
Jooooj, dúfam, že v pondelok sa dozvieme už aj my pohlavie 😅

tinasc
15. jún 2012

@lucianak no mohlo by byť... a mohol by byť trošku aj maminkin maznáčik a prítulný, lebo dcéra vôbec nie je typ na maznanie 🙂 😉

lucianak
16. jún 2012

@tinasc To vážne myslíš? Ale tak chlapci zvyknú byť takí mamičkiny.... Ale to až keď troška podrastú 🙂 Podľa synovca usudzujem...

tinasc
16. jún 2012

@lucianak tak to by som zase nechcela aby bol mamkin maznák aj v dospelosti 😀 😀 😀 len dcéra je taká v tomto iná, ani sa nepritúli, také malé tornádko 🙂 😉 iba keď niečo veľmi chce 😀

trish22
17. jún 2012

Ahojte babenky,

tak hlásim kráááámy 49 dní po kyrete. Akurát sa mi rozbiehajú 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 teším sa ako blcha!!!!!
Včerajší deň v Budapešti bol úžasný. Aj krámy my vydržali do dnes, takže pohoda. Prišli sme domov o polnoci.
Deti sa zabavili, dobre bolo.
O týždeň má môj chrústik 5 rokov, takže chystáme veľkú gardenparty 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

prajem vám krásnu nedelu!!! pa pa

kikaneu
17. jún 2012

@trish22 ahoj 🙂 ja som dnes 29 dní po kyrete, po mrche ani stopy, dnes som začala merať BT, tak som zvedavá, že kedy sa jej uráči prísť
som rada, že bolo dobre a nech vám vyjde počasie na tú párty 😉

chrustik1
18. jún 2012

@lucianak ahoj Lucka, no ako, už viete kto ťa to tam okopkáva? Neboj, bábätko raz kopká viac, iné menej, ja som malinkú tiež necítila spočiatku tak ako Peťka ale mám vpredu placentu, tak asi aj preto.. A potom, predsa tie bábätká musia aj oddychovať, nemôžu iba kopkať 😀

kaculiatko88
18. jún 2012

Ahojte babenky ... tak už máme po skúškach a učení. Nemám sa čím chváliť. Neurobili sme ani na 50 %. ☹ ☹ Po týždni konečne doma vo svojej postieľke, ale v nej ešte ostaneme. Vyhodil sa nám herpes. ☹ ☹

lucianak
18. jún 2012

@tinasc Hehe, tak to sú deti, ak niečo chcú, tak sú ako anjelikovia 🙂 Ale ak sa niečo povie, tak radšej nepočujú 😀

lucianak
18. jún 2012

@chrustik1 Ahoj Luciiii... Dneska večer na pol 7 idem na morfo, tak ja pevne verím, že nám prezradí doki, teda ak sa maličké ukáže 🙂 ale veeeeeeľmi si to prajem vedieť a mm tiež.
Ja už maličkému dohováram, že má povolenie kopkať koľko len sa mu zachce. Ale dneska som ho na necelú pol minútku počúvala dopplerom a asi dalo šupu, lebo len mi tak buchlo v ušiach 😀
No podľa tej intenzity kopančekov usudzujem, že to je chlapec, ale zasa chutí mi papať sladké a vyrážky mám tiež zopár a stále od začiatku tehu. Tak bude prekvapko dneska dúfam 🙂
Určite napíšem, ak sa dozvieme.

lucianak
18. jún 2012

@kaculiatko88 Zle opravili 😠 musíš si nájsť nejakú výhovorku, aby si neobviňovala seba. Veď určite si sa snažila. A ten herpík nebude z prijímačok? Daj si b-komplex, ten sa myslím môže v tehu.

tinasc
18. jún 2012

@lucianak tak teda potom daj vedieť, kto ťa to tam okopáva 🙂

kaculiatko88
18. jún 2012

@lucianak B - komplex beriem stále kvôli imunite. Ale je pravda, že som bola dosť nervózna a chaos bol v piatok doma u mamky. Mne nevadí. Ja som sa učila a som celkom spokojná. O život neide. Uvidíme na konečné stanovisko školy.

lucianak
18. jún 2012

@tinasc Si píš 🙂 A aké meno vlastne máte vybraté pre mimčo? A vlastne ani neviem, ako sa vaša šibalka volá 🙂

lucianak
18. jún 2012

@kaculiatko88 Taaaaaaak presne. A ak by náhodou nevyšlo, tak sa aspoň budeš môcť naplno venovať drobčekovi 🙂

kaculiatko88
18. jún 2012

@lucianak uvidíme čo bude. A na jednej strane by nám to vyhovovalo, že ma vezmú a na druhe strane ani nie. Zariadime sa s mm potom. V možnosti je ešte, že vycestujeme do zahraničia za prácou.

tinasc
18. jún 2012

@lucianak ale meno je ešte v štádiu riešenia 😉

lucianak
19. jún 2012

@kaculiatko88 Fiiiiiha, až takto? Ale tam sú lepšie podmienky, kdekoľvek.

lucianak
19. jún 2012

@tinasc Asi ako u nás... máme čas, no keď už bude tlačiť, tak nemôžeme povedať, že neviem 😀

tinasc
19. jún 2012

@lucianak tak nezistil doky, kto sa to tam ukrýva? a ako dopadlo morfo?

kaculiatko88
19. jún 2012

@lucianak uvidíme. MM je živnostník a podmienky sa stále menia a v kolektíve to nie je ružové. Tak zatiaľ len uvažujeme. 🙂

timea3208
19. jún 2012

@lucianak
@tinasc
@kaculiatko88

Nič v zlom holky, ale myslím, že svoje "tehotenké problémy" by ste mali rozoberať v inej skupine....Myslím, že táto je pre babenky po kyretáži (čo som aj ja) a nepridáva mi to na psychike tú čítať či malé kope či nie.....

kacena85
19. jún 2012

@timea3208 uplne ta vsetky chapeme a myslim, ze pisem za vsetky
kazda jedna co tu pise si presla tym co babeny teraz, boli sme tu rok niektore su tu dlhsie a neviem preco by si tu baby nemohli pisat....kazda otehotnela v inej dobe...tesi sa z toho velmi...v spolocnej teme narodenia si asi tazko mozu pisat a tato tema je pristupna pre vsetky, pre tie ktore si tym presli uz, ktore to maju pred sebou
tod moj nazor
ked si tu pise niekto rok a viac s babenami ktore doverne pozna, musis uznat, ze si s nikym inym o tom tak nepokecas tak neprestanes v case ked sa tesite z toho na co sme tolko cakali
ale chapem ta to mi ver

chrustik1
19. jún 2012

@lucianak no super, takže chlapček? Sa tešíte určite, všakže? Teda hlavne tomu, že je zdravý!! Chlapci častejšie bývajú takí maminkini, tak sa môžeš tešiť 🙂

@kacena85 a ty ako moja? Pozerám, že poradňa dopadla super, tak už isto obom fazuľkám krásne bije srdiečko, to je paráda!! Straaašne moc ti to prajem, ani nevieš ako, moc moc si to zaslúžiš!!

lucianak
19. jún 2012

@chrustik1 Anoooo, chalanik je to ako lusk 🙂 Len škoda, že nám neukázal celú tváričku. Akoby sa uložil ľavou polkou tváre na vankúš, preto dokina nedala ani foto. Dôležité je, že je vporiadku. Samozrejme sa veľmi tešíme. Už len mm presvedčiť na meno, ktoré sa mi páči 🙂

lucianak
19. jún 2012

@kacena85 Kati, to si pekne napísala a asi by som to napísala rovnako 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre