Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

odrik
20. máj 2011

@tina_22
Dakujeme! Mnohe mame este dlhu cestu, ale veriiiime!!!

tina_22
20. máj 2011

@odrik Nie je za čo, držte sa. 😉

katusap
20. máj 2011

@monulicka jaj moja...sme na tom teraz uplne rovnako....a ved ja tiez musim na "rozsudok" cakat az do 30.5. takze nic nemam vyhrate...vies co je najhorsie? ako mi to vcera povedali, tak ja sa uz ani necitim byt tehotna...je to zvlastne

odrik
20. máj 2011

@katusap
Zlatko, ja som to citila rovnako, ale lekar mi povedal, ze to mohla byt aj psychika a stres! Mne ale realne uplne vymizli tehotenske priznaky. Prestalo mi byt zle, zrazu mi nesmrdela kava a prsia uz boli ako pred tym. Ja som to citila aj preto, ze uz jedno dietko mam a vedela som to porovnat! Ja uz som si ako sialena kazdu chvilu skusala, ci ma nebolia prsia... Ale citala som, ze tieto priznaky mozu bud vymiznut aj skor alebo ich niektore zienky ani nemaju. Prosim Ta, len na to nemysli!!! Bude dobre, musite obe len pockat!!! Vela stastia!

odrik
20. máj 2011

@tina_22
🙂 pekny vecer!

katusap
20. máj 2011

@odrik mna jedine boleli prsia a aj ma dalej bolia .... ale proste taky iny pocit mam....mozno je to naozaj psychikou...cakaju ma velmi tazke dni a jedine co si teraz zelam je, aby som to mala rychlo za sebou

nany100
20. máj 2011

@norikk mne lekár po kontrole (11 dní po kyrete) povedal, že je všetko zahojené a tak dva týždne po zákroku už môžeme sexovať...tak sme ho poslúchli 😉 a všetko bolo v pohode, nič ma nebolelo a ani som necítila žiadny rozdiel...nie je to ako po pôrode, šestonedelie nemusíš dodržať, veď pôrod je oveľa väčší zásah do organizmu...teda môjmu telu trvalo dosť dlho po pôrode, kým som necítila bolesť pri milovaní...hlavne v oblasti, ktorá bola zašívaná...a snažiť nám odporučil po prvej ms...takže to sa tiež dá vydržať 😉 ...v nemocnici povedali 4-6 mesiacov, ale ja viac verím svojmu dr...prvú ms som mala presne 4týždne po zákroku, ale úplne slabunkú, len taký ružový výtok a trvala 3 dni...ale potom o tri týždne som dostala takú, že masaker...a tak už snažilkujeme a už hádam bud.týždeň by mala prísť ďalšia, aj keď dúfam, že nepríde 😔 ...a ozaj, po zákroku som krvácala mierne asi 10 dní a bolesti som mala asi 3 dni

odrik
20. máj 2011

@katusap
Verim Ti to! Ja som presne tyzden cakala na ortiel! Viem co to je. A to ma este lekar nechal doma, kedze som spinila a bal sa, aby som sa nerozkrvacala. No skoro som doma sama zosalela. Keby nebolo Modreho konika, zblaznila by som sa. Prejde to, neboj a vyriesi sa to! Velmi na Teba myslim, tak strasne sa mi to s Tebou vsetko vracia! Ale aj tak strasne verim, ze u Teba to dopadne dobre!!! Verim! Verim!

katusap
20. máj 2011

@odrik ja som tiez doma....som PN odkedy som zistila, ze som tehu, lebo robim v nemocnici a to nie je dobre prostredie pre vyvoj babatinka ...bude to asi najhorsi tyzden mojho zivota, ale co uz....asi to tak ma byt....a dakujem ti, ze mi robis psych.podporu....a aj dalsie kocky

odrik
20. máj 2011

@katusap
Joj, len prosim nedakuj! Ako Ti inak mozem aspon malinko pomoct a trosku Ta potesit. Ja sa uz pomaly, pomalicky liecim, ak je mozne sa z takehoto niecoho v zivote vyliecit! Asi nie, len sa zahojim, ale nikdy nevyliecim! Ale uz tolko neplacem, snazim sa mysliet dopredu, dam si porobit vysetrenia, lebo predsa uz vek, a mozno sa este raz pokusime. Len neviem, co bude, ak sa mi to stane znova. No co bude? Zasa to zvladnem, a potom uz si poviem: Staci!!! Boze, ake to je cele jednoduche a zaroven tak strasne zlozite!!! Drzim Ti palceky, posielam vela stastia!!!

monulicka
21. máj 2011

@katusap @odrik ja nemam ziadne tehu priznaky, ale to som nemala ani pri synovi....len ma trochu pobolieva podbrusko ako pri MS..ale nechcem si navravat ze to sa roztahuje maternica a robit si falosne nadeje....ach jajm an jednu stranu si zelam nech uz je ten pondelok tu a dozviem sa co a ako , na druhu sa toho bojim 😒

odrik
21. máj 2011

@monulicka
Viem, to cakanie je najhorsie. Mam to za sebou. A podbrusko Ta moze boliet, pretoze nielen maternica, ale aj vaziva, ktore maternica ma sa natahuju a to boli, prip. sposobuje aj krce. Neboj, vikend preleti. Ale mas to teraz tazke. Ja ked som si po tyzdni isla po ortiel, nohy sa mi triasli, skoro som spadla. No ako male teliatko. Strasne volaco! Myslim, a drzim palce!!! Vela stastia!

katusap
21. máj 2011

@monulicka ahoj....ja som sa vcera drzala cely den, ale vecer to tak na mna dolahlo, ze som zase revala a nemohla prestat. Taka bezmocnost....to je to najhorsie na tom. Ze nemozeme vobec nic robit. Zlatko, ty by si mala byt v kt. tyzdni? Ja som vo stvrtok mala byt na zaciatku 8 ale podla sona ukazalo stred 6 tyzdna. V kutiku duse chcem dufat, ze sa to vsetko na dobre obrati, ze mrnusik tam niekde je, len sa nechcel ukazat....no na druhej strane ked si predstavim, ze tam mrnus mozno ani nikdy nebol mi stisne srdce a stiahne hrdlo a nie som schopna nicoho. Este dva dni...podla mna ta krv ukaze ako to je, ci dobre, alebo zle. Nechcem cakat este dalsi tyzden, lebo to ma asi psychicky polozi.

odrik
21. máj 2011

@monulicka
@katusap
Drzte sa, budem na vas obe mysliet!!! Vela stastia a sily!!!

pirana86
21. máj 2011

@tina_22 dakujem ti moc...toto su slova ktore mi teraz velmi pomahaju....snazim sa mysliet pozitivne, hladat aj na tomto nieco dobre....nic bohuzial nenachazdam....ale asi to tak malo byt...neviem....
cas zevraj zahoji vsetky rany, tak ja budem len cakat kym to preboli.....
momentalne ma najviac hneva ked v telke davaju ako mlada 17-tka odhodila svoje vlastne babatko a zabila ho....nemozem to ani vidiet, zurim nad nespravodlivostou tohto sveta :( je to nefer :( prečo všetky musime takto trpiet? len rozmyslam cim som si to zasluzila, kto mi nedoprial stastie, co zle som urobila ze ma niekto takto tresta :( kde som urobila chybu? na toto mi asi nikto neodpovie :(
asi ani odpovede neexistuju....

katusap
21. máj 2011

@pirana86 moja, ja si davam tie iste otazky, ale nenachadzam odpoved...jedine co mi napada je, ze to tak asi ma byt ...nikdy som nic nedostala zadarmo a asi to tak nebude ani teraz....ja viem, kto mi to neprial, moja najlepsia kamaratka, lebo ona deti mat nemoze, ale nedavam to za vinu jej....ale ked som jej napisala, ze uz mi nema co zavidiet reagovala tak divne, ako keby jej to bolo aj jedno, ze sa trapim ...ale je to uz jedno....hoci je to tazke, chcem verit, ze jedneho dna budem zase tehotna a ze uz bude vsetko v poriadku a dockam toho sladuckeho vonaveho uzlicka plneho stastia....a to iste ti zelam a samozrejme vsetkym tym, kt. sme sa museli stretnut v tejto skupine
@odrik neda mi inak, zase musim napisat, ze dakujem, kedze viem, cim si prechadzas v tejto chvili a je v tebe plno optimizmu a snazis sa nam pomoct, je to od teba krasne...zasluzis si byt znova mamina a ja verim a dufam, ze nou o chvilu budes

odrik
21. máj 2011

@pirana86
Zlatusik, svet nikdy nebol a nebude predsa spravodlivy!!! Musime sa s tym naucit zit! To nezmenime! Jedina spravodlivost je naozaj CAS! Vsetko odide, dobre aj zle, a kazdemu. A vies, mozno nam takto priroda vlastne chce pomoct a nie ublizit! Kto vie, ci by nase babulka boli zdrave!?Ja viem, povies si, tak naco nam ich dala, ked potom vzala? To mi tu dolu asi nemame preco chapat! To vie priroda na čele s tym Panom tam hore! Je to tazke, musime to prijat a ist dalej! Mna to tiez strasne boli, nezabudnem nikdy na 13. maj 2011! Ale..... Prajem Vam vsetkym vela, vela sily a stastia!!!

odrik
21. máj 2011

@katusap
Si zlata, dakujem! Neboj, vsetko prejde, pridu nove, krajsie dni! A tie najdokonalejsie deturky, na ktore si musime este chvilu pockat, pridu onedlho tiez!!!

katusap
21. máj 2011

babule, este mam jednu otazku...pred kyretom ste museli absolvovat aj predoperacne vysetrenia? teda na internom a na anesteziol.ambulancii? Ako sa vlastne uspava, ked je to taky kratky zakrok? len injekciou, alebo tym plynom?

adikad
21. máj 2011

@katusap Ahoj, ja som bola len v anestez. amb., je to kratky zakrok. Pichli mi to do kanyly co som mala zavedenu v ruke.

solinkarka
21. máj 2011

@katusap ahoj...ja som absolvovala predoperacne vysetrenie... a uspava sa ako kto....ja som dostala injekciu, ale davajua j tu masku

odrik
21. máj 2011

@adikad
Ano, ja som bola tiez na jednodnovej chirurgii priamo v centre, kde navstevujem gynekologa. Maju tam operacku, prichadza tam anesteziolog, pichli mi Propofol a hned som spinkala. Prijali ma na lacno v piatok 13.5. o 11 hod. a o 14,00 hod. toho isteho dna, som uz bola doma. Aspon to na tom vsetkom zlom, bolo dobre! Takze aj takto sa to da riesit! Pa

solinkarka
21. máj 2011

@odrik ty si uz bola po 3 hod doma?? mne ho robili cca o 10hod ale pustili ma az na druhy den 😅 bo som mala teplotu

efiku
21. máj 2011

@odrik tak ja som na tom babulky tak že neviem prečo ale asi ma čaka opäť další kyret druhy kyret a som z atoho totalne na .... v januárai som mala jeden a teraz sa opakuje rovnaký scénar prečo

solinkarka
21. máj 2011

@efiku co sa deje?? ☹

efiku
21. máj 2011

@solinkarka po dlhej dobe snaženia a po umelych oplodneniach ma mužík opustil ,mám novú lasočku a spolu sa nam podarilo zostať prirodzene tehotný ale vacok bol prázdny tam som musela íst na kyret a teraz v marci 25 som mala poslednu mršku tak opäť sa zadarilo tak som bola šťastna a na ultrazvuku 17.5 mi povedala že nemôže potvrdiť ozvy srdiečka že tam vidi len malý vyživ.žltok plodu že to asi bude kyret

odrik
21. máj 2011

@solinkarka
Tak je! Nebolo mi vobec nic, hned ako ma zobudili som bola v pohode! Polezala som si este chvilu, potom som sa pomalicky osprchovala vo vlaznej vode a isla som domov. Baby, dokonca svojim autom! Normalne som sa dosoferovala az pred dom. No manzel isiel pre istotu za mnou na svojom. Ale kedze som sa k lekarovi priviezla rano sama, nechcela som tam nechat auto, citila som sa dobre, tak som sa odviezla domov! Nemala som ani teplotu, ani ma vynimocne nic nebolelo! Ja som asi zdravotny nezmar! A o 3 dni som bola v praci. Ale fakt je, ze mm je lekar, tak si ma doma odsledoval, aj ked nebolo co 🙂 ! No takze tak. Teraz pomalicky cakam na 1. mrsku, idem si dat co bude treba radsej povysetrovat! Pekny den!

odrik
21. máj 2011

@efiku
Tak to teda nie!!! Ja som obidve tehotenstva mala takyto zly zaciatok. Ale pri prvom sa nakoniec v 8.tt objavila aj akcia srdiecka a vsetko dopadlo dobre. Tak som si myslela, ze to tak bude aj teraz, bohuzial nebolo. No vidis, a u Teba to moze byt opacne. Pri prvom zle, a teraz to pokojne moze dopadnut ako u mna pri prvom, teda dobre! Mne pri prvom dietatku uz chceli ist robit zakrok, od piatka do pondelka som cakala na ortiel. Zobrali ma este rano pred planovanym zakrokom na sono a skoro sme vsetci onemeli! Syncek tam bol aj so srdieckom! Skoda, ze to tak nedopadlo aj teraz pri druhom. Co sa da robit! Ale vidis moj pribeh, a preto si myslim, ze este nezufaj!!! Moze to byt naozaj ako u mna pri prvom!!! To bol naozaj zazrak!

solinkarka
21. máj 2011

@odrik tak to si sa citila fakt dobre,,,ja o sebe to povedat nemozem....najprv ma nemohli zobudit po zakroku, tak ma nechali spat, po dalsich hodinach ma znova nezobudili,,, tak uz mm chytal nervy ze co sa deje 😕 no aale nakoniec som za prebrala az po 5hod od zakroku 😅 prili bolesti, teplota...tak preto az na druhy den domov...no len doma som sa dlho neohriala a o tri dni znova nastup do nemocky, neskutocne bolesti som mala, ostala som na infuziach a liekoch... znova som isla domov, jeden den bolo dobre a na druhy zas to iste 😖 zas nastup do nemocky kde spravili sono ale zistili ze vsetko je ok, zobrali krv, hodinu som sa tam zvijala od bolesti kym sa dozviem vysledky...vysledky ok, isli sme domov, zacala uzivat ATB a uz to bolo konecne lepsie....prvu mrchu som dostala presne na den ako za starych cias 🙂 po dvoch cykloch snazilkovania som opet tehu a verim ze to najhorsie uz mam za sebou 🤐

odrik
21. máj 2011

@solinkarka
Tak za taketo "zlo", co si si prezila, uz musi byt naozaj len DOBRO!!! A zo srdiecka Ti prajem vela stastia a radosti!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre