Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

tina_22
24. máj 2011

@katusap Ahoj,silno ti držím plce, aby sa bábatko pekne vyvíjalo. HCG musí rásť veľmi rýchlo, hodnoty by mali stúpať dosť rýchlo-ak rastú, ale pomaličky, nie je to dobré, ja som tiež zažila takéto čakanie ☹ Dúfam, že som ťa nesklamala.Drž sa a mysli radšej na pekné veci

mia55
24. máj 2011

@pirana86 neboj sa bude to lepsie ver mi, ja uz ani neviem ze sa mi to stalo a je to dobre psychika je moc dolezita tak sup von zle myslienky,svet ide dalej a na teba caka krasn etehotenstvo 😀

katusap
24. máj 2011

@tina_22 no mne sa behom 3 dni HCG zdvojnasobilo....takze idem presne podla toho ako to ma byt...vsade sa pise a aj dr. vravela, ze kazde 2-3 dni sa HCG zdvojnasobuje ...mne vyslo z 5000 na 10000, takze podla krvicky to vyzera dobre, preto nerozumiem tomu celemu

odrik
24. máj 2011

@katusap
@monulicka
Myslim na Vas obe mooooc!!! Nech Vam to vsetko dobre dopadne!!! Nech babatka pekne rastu!

monulicka
25. máj 2011

@katusap no, ja tomu rozumiem 😉 , babusko tam bolo ale veelmi malicke, mozno este sa nedalo kuk sonom, kedze sama si pisala ze si mala posunutu ovulku..a tvoja doktora miesto aby vyckala na konecny verdikt az do toho 30.5., tak ta hned odpalila 😠 ma to prekvapuje, najma ze je to zena, este keby to bol chlap, mno dobre jakz-takz. Kati, ak mam pravdu a babusko tam v pondelok bude, tak normalne zober manzela, nech ju dobre vytrase za plast 😀
Ozaj, co on na to vsetko hovori? Moj stale veri, ze aj v nasom pripade to bude ok, vobec si nepripusta, ze by babuso nerastlo. a pritom on byval vzdy viac pesimista jak ja. tak snad ma pravdu. 🙂

monulicka
25. máj 2011

@odrik diikyy moc, si zlata 😵
a vsetky ste, dakujem vam moc za podporu, s vami sa ten kriz nesie akosi lahsie 😵 cmuk

monulicka
25. máj 2011

@katusap ozaj, este som ti chcela napisat, pisala mi jedna holka co mala MA v 10tt a pak otehu druhykrat....a ze koncom 7tt na sone bolo vidno len 5mm gestacny vak (som si hned na teba spomenula) a Dr.sa uz tvaril vselijak, ale prisli potom v 10tt a srdiecko pekne bilo a babusko ok..a prednedavnom sa jej narodilo zdrave dievcatko 😵

odrik
25. máj 2011

@monulicka
Taketo uvazovanie sa mi mooooc paci, vsetko bude OK! Ja som teraz rano bola u lekara, dohodli sme sa, ze cez leto budeme snazilkovat a ze mame zacat hned po prvej mrske!!! Ked sa nam cez leto podari, budeme sa tesit, a ked nie, skontrolujeme cas ovulacie a ci vobec je, a tak. To nam potom vsetko povie! No tak sa uz tesim na prvu mrsku! Este asi 2 tyzdne! Ach boboboze, musim vydrzat! Alebo este pockame, uvidim!!! Lebo sa aj bojiiim! Drzte sa!!!

moncici
25. máj 2011

@odrik Ahoj odri chcela som sa ťa opítať či už maš vysledky z histologie a ako sa máš ,ja stale pracujem a neviem stále zabudnúť že už tam neni už by sme končili 3 mesiac,pa pa drž sa 🤐

odrik
25. máj 2011

@moncici
Ahoj pokladik, sprav kuk do temy Vsetci tehotni a ja stale nic, dokedy! Tam pisem co a ako! Inak zatial sa drzim, no povedz, co nam ine ostava?! Teraz, ked je ide leto, je to trochu tazsie, kedze vidno vsetky stastne a krasne tehulky. Zo srdca im to prajem, len mi je smutno! Tak som sa tesila, ze v lete pri mori si budem sedkat v tieni, hladkat brusko pod slnecnikom... A tak. Nemozem na to mysliet, lebo mi pride tazko. Tak myslim na to, ako si budeme my vsetky hladkat brusko pod vianocnym stromcekom!!! Co povies, to je lepsie, vsak? Drz sa moja!!!

nany100
25. máj 2011

ahojte baby...neviete mi poradiť? teraz mám druhú ms od kyretu, ako som písala, dostala som v nedeľu...ale včera a dnes čo sa so mnou deje, to je hrozné...myslela som, že vykrvácam...normálne ako keby som teraz potratila...každú polhodinu som menila vložky, stále do sprchy a také kusy zo mňa padali, že hrôza...už minulý mesiac to bolo dosť brutálne, ale teraz je to oveľa horšie...bud.mesiac idem na preventívku, tak nech mi spraví nejaké vyšetrenia...od potratu mám ten cyklus úplne domrvený, tak nech so mno čosi robí ...ale ako poznám môjho dr. povie, že je to normálne...segra je lekárnička,nasadila mi Ascorutin, aby sa to krvácanie trochu zmiernilo, no neviem či to pomáha ☹ ...baby, máte aj vy niektorá takúto zmenenú ms a rozhádzaný cyklus?...najprv som dostala po 4 týždňoch len slabý výtok trojdňový...potom po 20 dňoch a teraz po 25 dňoch 😒

nany100
25. máj 2011

a inak ja som si koncom apríla založila DNP... do nástupu na MD (marec 2009) som bola normálne zamestnaná a prac.pomer trvá...takže pokiaľ by som otehu, budem brať MD ako pri dcérke, ale na základe DNP mi SP doplatí do maxima (čo je tuším 680 EUR)...teraz si platím z minimálneho vymeriavacieho základu a keď zistím, že som tehu, tak do cca 8tt to zruším a prihlásim sa nanovo z maxima...musí to byť platené ale 26 týždňov vkuse...čiže treba to nahlásiť čím skôr, lebo ak by pôrod prišiel skôr, tak by tých 26 týždňov nebolo dodržaných...a treba to platiť min. 270 dní za posledné dva roky. 😉

odrik
25. máj 2011

@nany100
No ahoj, to ma mrzi!!! Neviem Ti nijako poradit, ani porovnat, kedze cakam len na prvu mrsku! No vidim, ze asi to nebude jednoduche, dat sa znovu do normalu!!! No tak Ti mooooc drzim palceky, nech cim skor pride zasa normalny cyklus!!! Askorutin by mohol pomoct. Ale asi by som zavolala predsa len aj lekarovi! Tak sa drzkaj a daj o sebe vediet!!!

nany100
25. máj 2011

@odrik tiež som si myslela, že sa s tým skôr moje telo vyrovná...ale asi si ešte počkám...vzhľadom na môj vek, by som ale bola rada, aby to bolo čím skôr...a hlavne chcem, nech mi vyšetrí, či mám vôbec ovuláciu 😒 ...som myslela, že to najhoršie je už za nami a všetko sa rýchlo napraví, ale začínam o tom pochybovať 😢

odrik
25. máj 2011

@nany100
No neboj, asinto chce trochu casu. Ja uz tiez nemam cas, kedze mam 38, ale asi to neuponahlame! Dnes som bola u lekara, dohodli sme sa, ze cez leto budeme snazilkovat a uvidime! Bud sa podari, a ked nie, zacneme vysetrovat!!! Tak sa drzkaj, pa.

katusap
25. máj 2011

@monulicka ahoj moja.....tak moj manzel je presne ako tvoj...on ani nepripusta moznost, ze by tam mimi nebolo a stale mi hovori, ze vsetko dobre dopadne, ale ked som stvrtok isla od dr. tak mu nebolo vsetko jedno, videla som na nom, ze sa nerozplakal len kvoli mne, aby ma podrzal .... ale ze ak predsa len, by sa nieco stalo a babo by odislo, tak je strasny optimista, ze urobime si druhe babatinko, zdravucke, kt. tu s nami zostane....a ze nam tu bude este vela deti behat....je zlaty, ale myslim, ze si plne uvedomuje co mozno pride i ked kvoli mne sa asi tvari , ze to bude ok

no a k tej babe co ti pisala, mne sa zda ten moj gest. vak vacsi ako 5 mm, bol taky mesiacikovity...na co ona povedala, ze to neni dobre, ze je nepravidelny, ze ma byt okruhly, ale ked som si pozerala fotky, co sem davaju baby, tak nema ho kazda okruhly, tak neviem ☹

katusap
25. máj 2011

@odrik tak to je super, ze mas povolene snazit sa po prvej mrske....myslim, ze je zbytocne cakat pol roka....nazory doktorov sa odlisuju, velmi ti drzim palceky, aby vam to co najskor vyslo a malo to krasny koniec

tina_22
25. máj 2011

@katusap Tak to je super, keď to tak rastie, držím všemožne palce, aby to bolo dobré. 🙂

nat28
25. máj 2011

@nany100 po kyrete sa moze stat s cyklom hocico. Niekoho organizmus a nastavi do normalu hned a niekomu to trva. Ja som mala kyret 4.2. v 11tt a zatial som mala len 2x ms, teraz som uz 40 DC a este som ani nemala ovulku 😒 Dr ma od zaciatku upozornovala, ze 1. alebo 2. ms po kyrete mozu byt brutalne, ale ze to je dobre, lebo maternica sa potrebuje vycistit, takze ja osobne som sa zo silnej ms tesila. Vraj lepsie ako ked je ms slaba. Ale tiez som bola v kuse na wc 😝 Neboj, je to ok. Ale urcite to pri najblizsej kontrole dr spomen. 😉

nany100
25. máj 2011

@odrik super, že sa môžete snažiť...aj môj dr. po kontrole v apríli povedal, že nevidí žiadnu prekážku po 1 ms sa snažiť...to mi dodalo optimizmu, lebo v nemocnici najprv povedali 6 mes. a potom 4...každý inak 😖 ...vekom sme na tom rovnako, v sept. budem mať 38 😕
@nat28 ďakujem trochu si ma upokojila 😉 ...dnes je to o trošíčku lepšie ako včera...tak dúfam, že do konca týždňa mám po ms a potom môžeme ísť na to 🙂 ...dúfam, že od ďalšieho mesiaca bude ms v normále (a tajne dúfam, že už žiadna nebude)

odrik
25. máj 2011

@nany100
Noooo, keby neprisla vobec!!!! To by bolo veeeeeelmi dobre!!! Veeeeelmi dobre!!!

odrik
25. máj 2011

@katusap
Si zlata, dakujeeeeeem! A na Teba myslim! Pekne hladkaj brusenko!!!

katusap
25. máj 2011

@odrik juj, ved hladkam, aj sa s nim rozpravam...len ci to je na nieco dobre, bojim sa stale

odrik
25. máj 2011

@katusap
To mam radost, tak to ma byt 🙂 ! A ze pomoze, uvidime v pondelok! Vies, u mna to sice nedopadlo dobre, ale viem, ze som urobila vsetko. Ty nekrvacas, nespinis, HCG stupa, nic zle zatial neries a nestresuj sa! Ale som mudra, co?! Ale vies, aj mna nechali tyzden cakat. Ja viem, ze je to strasne tazke, ale stale som mala nadej!!! A tu mas teraz Ty a to je predsa fajn mat nadej, ze to bude dobre! Takze je to boj medzi stresom a strachom a NADEJOU! A pre tu nadej to stoji za to!!! Drzkaj sa!

katusap
25. máj 2011

@odrik dakujem, fakt sa snazim ...precitala som uz tolko materialov o tom, nazory sa roznia ...jednym to dopadlo dobre, inym nie...tak uvidim do kt. skupinky sa zaradim ja ....nech to uz bude akokolvek, je to tak ako pises....urobila som maximum pre to, aby to bolo dobre

odrik
25. máj 2011

@katusap
Presne tak! Urobili sme ludske maximum! Proti prirode a tomu Panovi tam hore nezmozeme aj tak nic! Ako to zariadia, tak bude! A nikto na svete to nevie, ale mame moznost VERIT, ze to bude dobre!!! Takze nema zmysel trapit si hlavku zlymi predtuchami vopred, lebo aj tak sa vsetko dozvies az v pondelok! A prajem Ti, aby to boli len dobre spravy!!! Budem sa tesit spolu s Tebou!

katusap
25. máj 2011

@odrik urcite dam hned vediet ako pridem od lekara....zajtra idem k endokrinologicke ...ci sa tam nahodu nieco nepokaslalo tym, ze som otehotnela, aj ked pred otehu som mala dobre vysledky

odrik
25. máj 2011

@katusap
No tak sa drzkaj, zajtra vyries, co treba a potom do pondelka oddychuj!!! Pa

efiku
25. máj 2011

@odrik zlatko neviem tak zajtra mam kyret rano nastupujem a moja laska je v prahe a velmi sa hneva že tam išiel ale nejak to zvládneme a potom som povedala ked ma nepošle na vyšetrenia prečo to je tam zmenim lekarku.

efiku
25. máj 2011

@azalka22 mala som ísť dr MArekovej ale zatiall chodím do gynfivu dr.Stenovej a Ty poznáš pani dr.Marekovú?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre