Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucianak
13. apr 2012

@lucinocka Ahojky, ty si tuším picháš fraxík, že? A písala si aj, že si ho picháš úplne šikmo tesne pod kožu a tam sa ti nerobia modrinky ani tie hrudky. Ja som tiež takto začala. Zo začiatku to bolo ok, ale mám pocit, že teraz po každom vpichu sa mi urobí zrazeninka. Ako tomu zabrániť? Nevieš nejakú radu ešte?

lucianak
13. apr 2012

@svintekova Fiha, fiha, prsia a pichnutie v podbrušku, to je pekné znamenie.... Ako u mňa a zrau prásk. // na teste 🙂 Držím palce

kacena85
13. apr 2012

@lucianak aoj.no vcera ma to poobede preslo,kaslem na celu robotu,nebudem sa stresovat,uz ma to nebavi
A uz mas aj brusko?foto nemas?

usacek79
13. apr 2012

@svintekova mne vysli pozitivne vzdy az cca v case ocakavanej menstruacie, tad najskor 12DPO... Ja teda rozhodne neodporucam testovat takto skoro, jednak to moze byt sklamanie (ktore vsak moze napokon dopadnut inak) a jednak je to vyhadzovanie penazi 😨
Pockaj aspon do toho 10DPO, ako pise @kacena85 😉

Inak baby, bola som u hematologicky, tak ta mi dala urobit este asi 20 dalsich testov z krvi, ze to je uz naozaj vsetko, co sa da urobit 😀 vysledky budu o 2-3tyzdne, ale ja si myslim, ze bude vsetko OK 🙂 aj ona si to mysli, na zaklade doterajsich vysledkov, nuz ale, preco neotestovat 😉
a teda predbezne sme sa dohodli, ze si budem pichat fraxiparin v tehu, takze sa k vam "fetackam" pridam 😀
sice som znamy odporca cohokolvek umeleho a lekarskych zasahov, ale tak nejako mam vnutorny pocit, ze presne toto by mohlo pomoct k uspesnemu dotiahnutiu tehu, tak do toho idem 🙂
povedala, ze to sice nie je nutne pri mojej MTHFR heterozygot mutacii, ale ak to aj nepomoze, tak to urcite neuskodi - a podla nej, to do piatich rokov budu indikovat pri kazdej mutacii...

takze tak, uz sa faaakt tesim na to pichanie 😠

lucinocka
13. apr 2012

@lucianak neviem moja, ja posledne dni mam strasny problem prepichnut kozu..cele brucho som si jednom ihlou dopichala a nic, akoby som mala viac citlivu kozu, natrapim sa kazde rano:( a to som len 16.tyzden, do konca este dalekoo..dufam, ze to prejde, ked nie budem musiet asi do nohy 🙄

kacena85
13. apr 2012

@usacek79 a to naco si pichate vsetky ten fraxik??mne nerobili ziadne vysetrenia,myslite,ze si ich mam dat radsej porobit,ake a u koho sa robis?

lucianak
13. apr 2012

@kacena85 Správne, netreba sa stresovať a život bude hneď krajší.
Bruško trošinku vykukuje, ale zatiaľ fotečku nemám. Hodím sem po utz, ak bude vše ok. Ale musí byť dobre, iné nepripúšťam 🙂

kacena85
13. apr 2012

@lucianak moja hore som pisala usacek.ten fraxik je na co?

svintekova
13. apr 2012

@lucianak no snad nam to vyjde. Len sa bojim lebo vcera sa mi urobil herpes v nose na konci nosa, ale len tak trocha. Tak som si daka na to dezinfekciu- taku vodicku Tanin a dnes je to uz ovela lepsie.

lucianak
13. apr 2012

@lucinocka No ja som si pod pupok už tiež nevedela pichnúť. Ako keby som mala kožu z ocele. Ihlu som vopchala asi 1mm a dosť. Viac mi nešlo. A straaaaašne to bolelo. Ja som si na striedačku pichala do brucha a stehien. Ale už aj stehná som mala také hrudkované, že som už nevedela kam pichať. MM sa bojí pichnúť mi do ramena a to sama nedokážem. Aspoň jedna ruka by mi ešte bodla 😀 Ale švagor mi dal tip pichať nad pupčo. Bolo to super, ale teraz sa mi tiež tam začali robiť hrudky a dokonca som si predvčerom tak blbo pichla, že mám asi 5cm boľavú modrinu na bruchu, no bez hrudky 🙂 Takže včera už schytalo stehienko...
Ale nič neboj, pre našich drobcov urobíme čokoľvek, aj keby každý vpich mal bolieť... tak je? 🙂

svintekova
13. apr 2012

@usacek79 neboj neplanujem teraz testovat. Este mam cas- len som nedockava ale sa uz aj bojim lebo sa mi spravil herpes v nose 😠 .

lucianak
13. apr 2012

@svintekova A už si mala niekedy predtým herpík? Alebo je to tvoj prvý?

lucianak
13. apr 2012

@kacena85 fraxík je na riedenie krvi. U mňa bola aj toto príčina, že som mala hustú krv a bábu sa nedostávali živiny. Preto odišlo. Ale teraz už od decembra som si ho pichala, takže už vlastne 2 mesiace pred otehotnením, tak to musí byť vše tip top... A to ti testy spravia na hematologii... bola si aj ty, či nie?

usacek79
13. apr 2012

@kacena85 na Slovensku (aj vo vseobecnosti na svete) sa robia testy az po 2-3 potratoch, co je aj logicke, nakolko 1-2 MA nemusia znamenat naozaj ziadny zdravotny problem a zbytocne by sa plytvalo peniazmi na testy..

ja som vsak "protekcne decko" 😀 a tak som si dala urobit test na krvne mutacie uz po prvom potrate. Trombofilne mutacie su totiz jednou z najcastejsich pricin potratov v skorom stadiu, znamena to, ze ak ma clovek nejaku z moznych mutacii (je ich viac a su viac ci menej vazne - moja je najbeznejsia..), tak ma vlastne vysoku zrazanlivost krvi, ma ju hustejsiu a napr. sa mu rychlejsie hoja rany. Na jednej strane to je dobre, na druhej ma zvysene riziko nielen trombozy (vytvaranie zrazenin, ktore moze sposobit napr. plucnu emboliu, alebo trombozy zil dolnych koncatin), ale aj to, ze potrati.

Poviem ti to laicky - predstav si, ze chces pit hustu paradajkovu polievku cez tenuckuuuu slamku - proste ti pojde malo a musis vynakladat velku snahu. A tak tie chudatka plodiky v podstate umieraju od hladu, resp. nedostatku zivin.

A preto si niektore baby musia a niektore pre istotu radsej pichaju heparinove injekcie, ktore riedia krv - smozrejme vsetky si predtym dali urobit tie testy, nema zmysel to picaht, ak nevies, ci nejaku mutaciu mas.

svintekova
13. apr 2012

@lucianak jasne,mala. Ale nemavam ho casto. Vacsinou tak 2krat za rok na pere Raz za rok na nose 😠

usacek79
13. apr 2012

@kacena85 a teda dala som si robit vsetky mozne testy po druhom MA -
aj na komatibilitu s mojim muzom
reprodukcno-imunologicke
stitna zlaza
celiakia
rozne mozne virusy
atd atd, uprimne povedane, ani neviem, lebo naozaj mi zistovali asi okolo 30 roznych udajov...
stalo ma to vela krvi 😀
to su vsetko veci, ktore mozu byt zodpovedne za potracanie.. ale ako hovorim, po prvom potrate to nerobia, musela by si veeeelmi na tom trvat, ci mat nejakych znamych.

lucianak
13. apr 2012

@svintekova Nooo, tak to sa nebojaj. Máš v sebe protilátky a ak by si aj bola tehu, bábu nič nehrozí. Ak by sa ti vyhodil 1x a si tehu, tak je problém, ale našťastie nie je...

lucianak
13. apr 2012

@usacek79 Mne našťastie bez okolkov urobili testy po prvom ma a som im veeeeeeeeeeeľmi vďačná. Začalo sa to hneď riešiť. Super dokina je to a stále sa teší z mojich výsledkov, teda z tých posledných 2, ktoré dopadli nad jej očakávanie 😉 A keď som jej vravela, že takto by to mohlo pokračovať aj ďalej, tak vravela, že samozrejme, že bude, veď sme sa takto aj dohodli 😀 4.5. som tam zas a verím, že výsledky budú také dobré ako doteraz.

kacena85
13. apr 2012

@lucianak
@usacek79
Dakujem za info,tak teda po mojom prvom potrate by ma fakt asi poslali kadr lahsie
Tak dufam,ze je vsetko ok a aj bude ;)

lucianak
13. apr 2012

@kacena85 Mňa neposlali 🙂 Ja som im rovno povedala, že nechcem, aby sa to opakovalo a do 4 dní mi chýbali zo 12 skúmaviek krvi. Len sa netreba dať odbiť.

kaculiatko88
13. apr 2012

@usacek79 a toxoplazmózu si si nedala vyšetriť. Mňa to tiež nenapadlo, ale moju obvodnú hej. A hlavne keď si v blízkosti zvierat. A ešte mi kontrolovala všetky očkovacie látky, ktoré som do terajšieho života dostala. Ževraj v minulosti boli nejaké látky, ktoré spôsobovali problémy.

kaculiatko88
13. apr 2012

@kacena85 tak ako ti píše lucka nedaj sa odbiť. Mne po druhom tiež nechceli ale vybojovala som si. Veď si platím zdravotné poistenie a čerpám ho minimálne a cigáni neplatia a u lekárov sú každý týždeň aj s maličkostiami. A to, že potom obmedzujú, lebo naplnia oni limity tak to nikoho nezaujíma. Máš na to právo.

lucinocka
13. apr 2012

@lucianak njn uz aj ja picham vyssie 🙂 pichala som viac do boku, ale brusko mi rastie viac dopredu, tak do boku to uz boli, nieje to tam uz take makke, ako sa koza natahuje🙂

kacena85
13. apr 2012

@lucianak
@kaculiatko88
A myslite,ze by som si mala dat porobit tie testy?po roku Ma?u mna bol problem,ze som ochorela,cele zle.dr to romu pripisal,a tento dr mi povedal,ze nevidi problem ked ms nabehla a ze mam dojst az ked ms bude meskat 10 dni.no ak budem mat opat ducha a opat ms dooojde tak tam idem nech mi da ten dufik alebo utros

lucianak
13. apr 2012

@lucinocka No ja som si tak vyššie a do boku pichla a taaký fajný farebný asi 5cm fliačik tam mám. Tak teraz vyskúšam stehná zasa pokiaľ sa bude dať. Ale niekedy je to bolestivé aj do stehien. ty si stehná ešte neskkúšala?

lucinocka
13. apr 2012

@lucianak skusala som v prvom tehu ale strasne modriny ..ja som dakedy vela korculovala, bike, stale na nohach, tak tam mam viac svalovej hmoty a ked to vrazim tam, tam modrina jak slak...v tomto tehu som neskusala zatial

lucianak
13. apr 2012

@kacena85 Hmmm, tak to ťažko povedať, ale môže byť. Príčin môže byť fakt veľa. A verím tomu, že každá máme nejaké mutácie. Už asi nie je človek, ktorý by nejakú nemal, mám pocit 🙂 Ja som mala tušáka, aj mi tu baby radili, tak som do toho šla a dobre som urobila.

lucianak
13. apr 2012

@lucinocka Fiiiiha, ty si bola aktívna, nie jak ja leňoch 🙂 Na mne nie je kúsok svalu asi 😀
ja už skúšam fakt, kde sa dá, keď je miesto tak šup ho tam...

tina_22
13. apr 2012

@lucianak Ahojte, prepáčte, že sa vám do toho miešam, ja som si pichala fraxiparín celé tehotentstvo- mne ho pichal manžel do ruky- do ramena, pod kožu a aj v nemocnici mi ho potom pichali do ruky, lebo bruško rastie a rastie🙂 Trochu to štípalo, ale ktorási sestrička to vedela aj tak, že to vôbec nebolelo, len to treba vedieť pichnúť🙂 Držím silno palce.

lucinocka
13. apr 2012

@lucianak 🙂 aj teraz chodim so psom na dlhe prechadzky, taze tie nohy davaju zabrat i ked to davno nie je to co byvalo.. ja zatial ostavam na bruchu a uvidim co dalej..🙂 ruky ma boleli hroozne...do riti keby sa dalo:D tam to mam makucke jedna radost :D

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre