Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucinocka
13. apr 2012

@tina_22 len moj muz odpadava ked vidi ihlu:D taze pomoc ziadna :D

kacena85
13. apr 2012

@lucianak no verim,ze po tom vsetkom,po obkladoch od bylinkarky bude vsetko ok,dufam

tina_22
13. apr 2012

@lucinocka No našťastie ten môj sa na to hrdinsky podujal, takže som bola rada 😀

lucianak
13. apr 2012

@tina_22 nemiešaš sa a nemáme čo prepáčiť 🙂 Veď je to len rada. ja by som tiež vyskúšala do ramena, ale to mi chýba ešte aspoň jedna ruka a manžo sa bojí pichnúť mi. Tak mi neostáva iné ako bruško a stehná...

lucianak
13. apr 2012

@lucinocka Tak ja som raz skúšala blízko zadku a neodporúčam. Modrina brutal sa mi spravila a bolesť jak bejk. Ja som si aj myslela, že fajne mäkké, že to musí byť jak lusk pichnutie, ale opak bol pravdou.

lucianak
13. apr 2012

@kacena85 Isto to má niečo do seba. Veď aj niektoré bylinky robia ozajstné zázraky. A kedysi sa liečilo len bylinkami, lebo farmapriemysel ešte nebol aktuálny...

kacena85
13. apr 2012

@lucianak presne tak,pijem dalej alchemilku,gynastan,uzivam ;) vit e,femibion,agnucaston,mimo ms robim obklad,sice tam nie su bylinky,vinko,mlieko,hl.muka a oliv.olej.vsetko zdrave,jaj uz nech ubehne dalsiii tyzden a je ovuuu

lucianak
13. apr 2012

@kacena85 Čo je ten agnucaston? To som nepočula ešte. Ja sa cpem len femibionom. A mám posledných 9tbl. potom idem na femibion400. je síce drahý, ale stojí to za to.

usacek79
13. apr 2012

@kaculiatko88 ano, dala - tu ale robia vzdy automaticky aj v tehu - ked robia tie velke odbery, takze tu mi testovali uz 3x za polroka 😀 aj pohlavne choroby 😉 cuduj sa svete, ziadnu nenasli 😀

usacek79
13. apr 2012

@kacena85 ja si tiez mysim, ze ak by si na tom trvala, tak ti tie vysetrenia daju urobit... 😉 prinajhorsom, ak by si nasla osvietenu hematologicku, skus ist rovno k nej, bez diskusii s gynekologm.. Mne tiez moj gynekolog nic nepovedal ani neriesil, sama som isla rovno na genetiku, aj k hematologicke.. 🙂 tu v BA je skvela hematologicka Drakulova (nesmejte sa 😀 ), myslim, ze ak by si mala cest cez BA, tak by sa aj s nou dalo dohodnut 🙂

lea1333
13. apr 2012

@usacek79 ahoj tebe sa ako dari ?

usacek79
13. apr 2012

@lea1333 ahojky, dobre sa mi dari, ako vzdy 😉 ako mozes citat vyssie, medzicasom som si dala este nejake testy porobit, ale mylsim, ze vsetko bude OK.. no aj tak teda ten fraxiparin zrejme budem pichat, ked v lete otehotniem (samozrejme, ze otehotniem hned na prvy pokus 😉 , ako vzdy)

a ty ako? snazite?

lea1333
13. apr 2012

@usacek79 my sme sa uz objednaly do centra preto ze,ubehol rok ,a nic!tak super cez leto idete na to ?

usacek79
13. apr 2012

@lea1333 tak drziiim velmi palce, predpokladam, ze ked uz bolo nutne riesit centrum, tak ste zistovali, kde asi moze byt chyba, ci..?

no od junovej ovulacie drtime 😀

lea1333
13. apr 2012

@usacek79 super moj lekar nic nerobil tak som sa objednala do centra na vlastnu pest 😉 chceme sa posubnut myslim ze ,bude niekde ,problem ,ale netusim kde 😒

kacena85
13. apr 2012

@lucianak to je na upravu cyklu,pms,pravidelnost,len ho pekne pi,ja mam ten na prve tri mesiace

kacena85
13. apr 2012

@usacek79 no to skor v nr by som sla,nie do ba.a musim mat vymenny listok??

kaculiatko88
13. apr 2012

@usacek79 no tak potom asi už máš všetko vyšetrené.
@kacena85 a teraz ti už netreba nikde výmenný lístok. Stačí ak budeš mať svoju zdravotnú kartu a môžno aj prefotené správy od gynekológa.

usacek79
13. apr 2012

@kacena85 hej, ako hovori kaculiatko - nie je nutny vymenny, len skus na zaklade skusenosti niekoho zohnat fakt dobreho genetika ci hematologa, aby mal pochopenie pre zenu v tejto situacii... mnohi lekari su ignorantske hovada 😠

usacek79
13. apr 2012

@kaculiatko88 urcite mam vsetko 😉

delideli
13. apr 2012

@usacek79 : aj ja chodim k dr. drakulovej,mam 2 trombofilne mutacie a aj nejake antifosfolipidove protilatky, tak tiez budem pichat fraxik uz od zaciatku (velmi sa mi do toho nechce,lebo ked som si raz mala na biologii pichnut sama do prsta skoro som odpadla 🙂),ale pre fazulku sa premozem 🙂 ja prave rozmyslam nad tou genetikou..co tam vlastne vysetruju,resp. ak mi nieco zistia,da sa to potom nejak ovplyvnit?

usacek79
13. apr 2012

@lea1333 niekedy je problem len v hlave... je to sice zial objektivne nezistitelny problem, ale mnoho a mnohe zeny nemohli otehotniet, lebo proste boli prilis upnute na tehu a z neuspechu vystresovane 😒 su bezne pripady, ze ked to uz vzdali a babo is adoptovali a zrazu do pol roka otehotneli 🙂
cim nehovorim, ze to je tvoj problem, len aj to stoji za taku vnutornu uvahu 😉

ale drzim palce, nech v centre pomozu 🙂

kaculiatko88
13. apr 2012

@usacek79 tak keď všetko v poriadku tak už to musí vyjsť. 🙂 🙂

svintekova
13. apr 2012

@lucianak uf, to si ma ukludnila- dakujem.

Babule ked vas tak citam ako si musite pichat inekcie ...... az mi zle je. Dufam, ze ja to nikdy nebudem musiet, lebo ja sa strasne bojim ihly. Ked mi beru krv tak si musim lahnu a po odbere aspon 2 min. polezat.

delideli
13. apr 2012

@svintekova : ja pri odberoch tiez robim cirkus,raz ma musela sestricka skoro prilahnut,aby som sa jej nevysmykla 😀 😀 zatial som hrdinka,ale az pride na lamanie chleba ,tak mi nebude vsetko jedno..ale vravim si,ze zvladnut to budem musiet,tak naco panikarit 🙂 zatial sa snazim spracovat manzela,aby pichal on-ale jemu byva zle uz len pri slove "ihla"..mne to na cudzich nevadi,aj inemu pichnem v pohode,len u seba som trocha citlivejsia..🙂

kacena85
13. apr 2012

@kaculiatko88
@usacek79
No tak teraz som sa objednavala na alergologiu a potrebuje vymenny listok
A oni uz budu vedet,co treba porobit?ci len poviem ze som potratila
Ja viem pytam sa ako trubka ale netusim toto vobec...
Pockam co tento cyklus a potom sa rozhodnem

usacek79
13. apr 2012

@delideli ja mam len jednu mutaciu, tu najneskodnejsiu a tie antifosfolipidy aj homocystein mi prave zistuju.. A aj tak povedala, ze proste radsej ten fraxiparin dame, len ako prevenciu aspon. Tiez nie som nadsena a keby som co i len trochu bola jasnovidna a mohla tusit, ze by to bolo OK aj bez neho, urcite by som ho nechcela..
Ale zial, taketo schopnosti nemam, takze som sa velmi lahko nechala ukecat. Nastastie nemam problem s ihlami, krvou ani sklapelom dokonca (som taky chirurg - uchylak, zboznujem dokumenty o operaciach 😀 )

na genetike vysetruju jednak karyotypy - tj usporiadanie chromozomov - u muza aj zeny, prip. nezrovnalosti by mohli mat vplyv nejaky, ale v tom sa faaakt nevyznam, to si radsej vygoogli
a aj kompatibilita partnerov, ci nahodou nepatrite do 2-3% parov, ktore spolu NIKDY dieta mat nemozu, lebo si ich geneticka vybava nejako navzajom odporuje... (to sa ale vasinou tyka uz samotnej nemoznosti splodenia..)
to je myslim reprodukcna imunologia, ze ci tvoje telo proste automaticky neodmieta partnerov material, teda je na neho kvazi alergicke a imunita ho zabije hned v uvode..

usacek79
13. apr 2012

@kacena85 a preco zacinas alergologiou? to sa mi zda byt najmenej podstatne... ci to nie kvoli tehu? 😉

svintekova
13. apr 2012

@delideli ja som asi ako tvij manzel a myslim, ze je to horsie. Ked vidim film kde pichaju ihlu cele moje telo oslabne a ked cakam ze ma sestricka ide puchnut odpadavam uz pre dverami ☹ . Ale ak raz by to bolo potrebne pre mojho drobceka urcite to zvladnem .

kaculiatko88
13. apr 2012

@kacena85 ja som bola raz na imunológii a povedala som, že viac tam nepôjdem. Nepríjemná dr. A imunológiu - alergiológiu ti viac menej netreba. Oni budú od teba ešte pýtať vyšetrenie moču chem. + sedim., vyšetrenie krvi ASLO, vyšetrenia na vylúčenie fokúsov - ORL + RTG PND, stomatologické vyš. , výter z hrdla a nosa, a myslím, že to je všetko. Potom sa objednáš na kontrolu keď budeš mať všetko až tak ti urobí testy. A bude sa ťa vypytovať kopu otázok.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre