Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kattarinab
25. okt 2011

@gumkacka1 uffff si ma ukludnila 😝

kattarinab
25. okt 2011

@gumkacka1 ja som mala zaciatkom augista herpes a otehotnela som koncom augusta, mohlo to mat ešte vplyv na moje tehu?

gumkacka1
25. okt 2011

@kattarinab moja kolegyna mala skoro cele tehu herpesy a ma zdraveho chlapceka. Ale mozno zalezi aj v tom, aky ma clovek imunitny system. Ale ked si ho mala este pred otehotnenim, tak to urcite nemalo vplyv.

marecek1
25. okt 2011

@lucianak ahoj, nezabudni prosím na tú info o herpesi na hematológii, zaujímalo by to aj mňa. keď som prišla o mimi, tak sa ma lekár pýtal, či som náhodou neprekonala nejaký vírus, chrípku..., že zvýšená teplota môže poškodiť plod, a v podstate ako píšeš, tak herpes je vnútorná horúčka. vďaka 🙂

marecek1
25. okt 2011

@lucianak ešte k tej predmenštruačnej nervozite: ja som tiež pred tým, ako dostanem, nervózna, ale teda poriadne, a zvlášť, ak ju dostať nechcem, ale viem, že už príde, len ten jej "príchod" je akýsi pomalý.

chrustik1
25. okt 2011

@lucianak
@tinasc
@gumkacka1 ja som bola práve včera u dr. som sa jej popýtala na všetko možné aj nemožné a medzi iným aj na ten herpes. Ona vravela, že problém by vraj mohol byť ale u mňa nie, mne bábo nevzniklo, takže u mňa bol genetický problém. Ale vraj ak by bolo bábo a to by som potratila tak tam by sa vraj dalo predpokladať, že to spôsobil herpes. Ale presne som tiež čítala to ako píše @gumkacka1

chrustik1
25. okt 2011

@hariet
@jajuuus včera som bola u mojej dr. odniesť výsledky histológie a popýtala som sa aj na to kúpanie, sex,.. Dr. odporúčala dva týždne po kyrete čakať s kúpaním, sexom, vtedy si treba dávať na seba pozor, vraj vtedy je to nebezpečné. Ale vraj potom už nie ak sa dobre cítim tak je to ok. Ale treba si dávať pozor čo sa sexu týka, lebo vraj už teraz sa môže vytvoriť vajíčko schopné oplodnenia a keďže maternica ešte nemusí byť v stave prijať ho tak môže nastať mimomaternicové. Vraj to, že by ho maternica prijala a nebola by dosť silná a by bol potrat znova nehrozí, potrat vraj väčšinou býva nie preto, že je maternica po kyrete slabá ale z iných dôvodov. Po prvej ms ma chce pozrieť a podľa toho aká bude dutina maternice sa uvidí či máme ešte dávať pozor alebo už ee. Ale vravela, že max dve ms treba čakať, dlhšie vraj nie, dovtedy to už musí byť ok.

tinasc
25. okt 2011

@kattarinab ja som mala tiež prvý menzes po kyrete dosť silný... takže u každej je to iné 🙂

tinasc
25. okt 2011

@lucianak tak sa riadne popýtaj, som zvedavá čo ti povedia 🙂

tinasc
25. okt 2011

@gumkacka1 ahaa, no tak to je potom dobre, lebo ja mávam herpes na perách dosť často, teraz napríklad jeden mi zmizol a za dva dni ďalší... no a v prvom tehotenstve som mala herpes dvakrát a všetko bolo v poriadku...

kacena85
25. okt 2011

@lucianak moze to byt aj tym pockom.vcera som sla skor z prace a behla som dr.ze mam vsetko aj vajecniky tak ani doktor nechape preco.tak mi dal injekciu a ze podla vsetkrho je teraz najlepsie dni na otehotnenie.tak skusamea o dva tyzdne ma objednal na krv,nejake hormonalne testy.tak dufam,ze sa nam zadari ajked nemam mrchu.jaj to by bolo skvele.neskutocne by sme sa tesili a zaroven bali.juj zas ten pobyt.ale musime verit,ze vsetko bude ok.a kolko ti meska mrcha?mozno je to fakt len zmenou pocasia

hariet
25. okt 2011

baby ked ste spominali herpes. Mne sa herpes urobil vtedy, ked uz sa male nevyvijalo - len este vtedy som to nevedela na 100 percent, ze je koniec. Ale to mohlo byt aj od stresu/smutku. Ja co som citala, ze najnebezpecnejsi je pasovy opar (to je iny typ virusu ako ten na perach) - hlavne ked ho zena dostane prvy krat a v prvom trimestri. Obycajny herpes na pere, pokial ho uz zena mala, by nemal byt nebezpecny.

kaculiatko88
25. okt 2011

@hariet ja som už pred tým herpesy mávala tak jedne za dva tri roky. A v tehotenstve som ho dostala tiež a nedopadlo to naj.

Tak dnes už mrcha konečne dorazila. ☹ Tak ďalší mesiac ideme sa snažiť na 100 %. Ak sa nám do toho nič neprimieša.

lucka23
25. okt 2011

ahojte. ked sa tu bavite o herpesoch tak tiez som ho mala v nejakom 16tt a v 20tt malicky umrel. takze tiez mi vrta hlavou aky podiel na tom mal ten hnusny herpes. ☹

@kaculiatko88 buduci mesiac drzim palce. mozno sa stretneme v nejakej prijemnejsej teme kedze aj my sa uz ideme snazit. akurat doznieva druha MS.

monika2712
25. okt 2011

@kaculiatko88 ja som sa tu na nejakom inom fore bavila s babami o herpese a potrate, a vsetky tvrdili, ze to moze zapricinit potrat iba ak ho dostanes prvy krat prave v tehotenstve. tak som im pisala, ze to nemusi byt zrovna tak, ze aj ked ho mavas cley zivot, tak to moze sposobit potrat... ale moc mi neverili.. myslela som prave na teba, ze ved to bolo prave u teba pricinou...

kaculiatko88
25. okt 2011

@lucka23 ďakujem 🙂 aj tebe veľa šťastia. Nám teraz začala 3 mrcha. Dúfam, že 4 už nepríde.
@monika2712 ja mávam vždy po nádche herpes na nose alebo na hornej pere. Hepres je vždy nebezpečný vírus, ktorý napáda imunitu a plod. Aj v rodine máme neskutočne nepríjemne herpes, ktoré má mamka a sestra. Ale oni ke%d majú tak skoro na pol tváre.

monika2712
25. okt 2011

@kaculiatko88 no toto presne sa aj mne robi, po nadche mam akoby herpes na nose.. neviem ale ci to je skutocne herpes, mavam to od malicka, od utleho detstva, a vzdy mi na to davali ine masticky ako su masticky na herpes, ma to aj iny priebeh.. a skor mam pocit ze sa mi to robi z toho ze si vysucham nos smrkanim .. ale skutocne neviem kde je pravda ani ako to zistit.. dokonca teraz som mala na spicke nosa, lebo uz dlhu dobu smrkam.. a to som mozno zrovna tehu :( tak dufam, ze to naozaj nie je herpes.. na perach mavam zriedkavo v poslednej dobe.. mavala som ale liecila som to tou kurou isoprinosine a to uz je nejake doba.. na perach skor mava manzel..
drzim palce so snazenim sa po mrche, nech nam to uz vsetkym znova vyjde !! ja este stale neviem 😒

kaculiatko88
25. okt 2011

@monika2712 tak podobne som mávala aj ja. a teraz v tehotenstve to malo taký istý priebeh. Tak som tomu neprikladala nejaký význam. Smrkala som veľa, lebo som mala nejakú virózu. A ku koncu sa mu pod nosom spravil herpes. Stále som ho mala po častom trení nosa. Už som z toho zmätená. každý povie niečo iné.

monika2712
25. okt 2011

@kaculiatko88 vies co.. ja to beriem tak, ze herpes na perach ma take svoje jasne priznaky.. zacina takym svrbenim,proste vies ze ide herpes.. zatial co ten na nose sa proste zacne robit, zcervena mi to a potom ta mi tam spravia male pluzgieriky,ale tiez nevyzeraju ako tie na perach, nie su naplnene nicim, a potom z nich je uz len chrasticka...

kaculiatko88
25. okt 2011

@monika2712 typický herpes simplex. Každý má iný priebeh.

monika2712
25. okt 2011

@kaculiatko88 myslis teda ze aj ten na nose je herpes? mna to ale nesvrbi ani nic, len to tam proste mam.. chrasta sa spravi velmi rychlo a aj pomerne rychlo sa zahoji..

kaculiatko88
25. okt 2011

@monika2712 no mne to začervenie a štípe keď smrkám nos. Pomáha mi keď vždy po smrkaní si natriem na hrubo nos masťou Nivea. Hydratujem to a nespraví sa mi. toho roku som mala len jedne, ale nádchu asi 4 - krát. A ešte musím si ísť dať vybrať mandle, lebo ževraj aj oni môžu robiť neplechu.

monika2712
25. okt 2011

@kaculiatko88 joj ja len dufam, ze nic nemam v sebe, nejaku virozu ak nahodou.. a hlavne to moje smrkanie tiez uz trva celkom dlho. ale len teraz posledne som mala herpes.. asi si to budem tiez viac natierat.. mne pomaha na taketo veci hojivy zazrak z oriflamu, alebo aj avon ma take, masticka zo vcelieho vosku..

kaculiatko88
25. okt 2011

@monika2712 ja som skúšala všetko ale naj obyčajná Nivea alebo Dove. Dúfam, že sa to už nezopakuje a dotiahneme to do šťastného konca. 🙂 🙂

monika2712
25. okt 2011

@kaculiatko88 no aj ja.. zajtra idem znova testovat, kedze mrcha nedorazila.. ale mam taky blby tusak ze mozno rano uz bude cervena :(

kaculiatko88
25. okt 2011

@monika2712 budem čakať na info a držím palčeky nech je pozitívny 🙂 🙂

monika2712
25. okt 2011

@kaculiatko88 no dakujem.. nejak ma prave hlava rozbolela :( uz sa aj bojim si davat nejake tabeltky, pit alkohol, ze co ak nahodou.. ale tak snad to prejde aj bez liekov.

kaculiatko88
25. okt 2011

@monika2712 ľahni si a relaxuj ...

usacek79
25. okt 2011

helou baby, tak ja som dnes bola na gynde, ze ako sa ma cysta, ktora sa mi vytvorila minuly mesiac na pravom vajecniku a VOILA - cysty niet 🙂 namiesto nej su tam dve dozrievajuce vajicka, takze tento vikend ideme do Tatier za ucelom rozmnozovania sa 😉 dufam, ze mi normalne nabehne ovulacia, ze tie folikuly prasknu a vajka (alebo aspon jedno) bude ready 😵 normalne sa citim ako panna pred prvym sexom, som plna ocakavania, ze ako to dopadne 😉 aj ked toto beriem len ako trening, az o mesiac uz to bude v plnom nasadeni 🙂 strasne sa na to rozmnozovanie tesim!

monika2712
25. okt 2011

@usacek79 fiiiha z toho by este aj dvojicky mohli byt nakoniec!! ako to ze su dve?? no drzim silno palceky, nech vam to vyjde!! ja stale (ne)ocakavam mrchu, tak som zvedava.. ked nic, tak dalsi mesiac uz urcite dufam 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre