Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

alaniska
15. nov 2011

@kukucg no este sa pokusim teda 🙂

monika2712
15. nov 2011

@usacek79 ahaaaaaaaa takze teraz to boli tie dve vajka?? no do kelu.. este to budu dvojicky mozno 😀 😀 😀 jaaj moja, no hlavne nech je to zdrave!

usacek79
15. nov 2011

@alaniska no tak to si ja mozem predstavovat uplne hravo, lebo mam tri kolegyne, ktore otehotneli presne ako ja v juni, takze ich bruska vidim 🙂 ale nejako mi ani nenapadne to riesit, to uz mam naozaj za sebou 🙂

@kukucg dakujeeeeem, veeelmi si zelam to moja krasne letne babo, snad mi uz bude dopriate 🙂

kukucg
15. nov 2011

@alaniska Jasne skus 😉 alebo som potom brala FEMI kvapky aj tam je alchemilka, beru za 12 kvapiek dvakrat denne pre jedlom tusim 🙂

usacek79
15. nov 2011

@monika2712 no veru boli dve, tak ale neviem ci obe napokon aj uplne dozreli a uvolnili sa, tak uvidime 😉 ja teda nie som fanusik dvojiciek, ale beriem baaaarsco! 🙂

kukucg
15. nov 2011

@usacek79 Urcite ti bude dopriate, verim tomu 😉 Inak aj ja som julova 😅 😅 to budes mat super dieta 😀

m.i.r.i
15. nov 2011

@usacek79 blahozelam a verim, ze to tentokrat dopadne dobre..!
@patomaja kyretu sa neboj, ako pises, mas istotu, ze ta dobre vycistia..a po prvej ms treba ist na kontrolu uzv a lekar ti povie, ci je vsetko zahojene a upravene..ja som tiez po 2 cykloch po kyrete znova krasne otehotnela...

Este k Femibionu-
@usacek79 ma pravdu, ze sa daju tie vitaminy aj osobitne kupit a vyjde to mozno lacnejsie, ale je jedna zlozka, ktoru ma Femibion 800 a ine pripravky nemaju a to je Matafolin...ja som brala Femibion 800 napriklad cele tehu, ani som nesla na 400 od druheho trimestra ( samozrejme na odporucanie lekara) prave kvoli Metafolinu, ktory pomaha ak su problemy so zrazanlivostou krvi, ktore ma teraz velmi vela zien a nevedia o tom a je to casto aj dovod, preco sa niektore tehotenstva zial skoncia predcasne..takze ja osobne by som odporucala Femibion 800 ak to financie dovolia..drzim vam vsetkym palce, ja som si presla tiez tym istym co vy..

usacek79
15. nov 2011

@m.i.r.i dakujem pekne 🙂
jasne, ten metafolin je dolezity v pripadoch, ak to telo nevie spracovat, no je dost male percento ludi, ktori su na tom takto.. ale teda ak niekto mam pocit, ze s femibionom bude pokojnejsi, nehovorim ani slovo 😉
a inak som rada, ze si pekny priklad uspesneho otehu po dvoch cykloch o kyrete 😵

alaniska
15. nov 2011

@kukucg femi od Valovica?Tie mam doma uz od jari, dala som si ich asi 2krat ale potom som dostala salmonelozu tak som ich prestala jest a uz som sa k nim nevratila a zabudla na ne,este ze si mi pripomenula 🙂

usacek79
15. nov 2011

@patomaja nemusis sa kyretu vobec bat - zasah do organizmu je jedine anesteza, ale samotny kyret je v podstate len silna menstruacia, nic ine 🙂 a pre maternicu je to vraj velmi pozitivny ukon, ked je akoby zresetovana, vycistena od starych nanosov a lepsie pripravena na novy zivot 😉

alaniska
15. nov 2011

@usacek79 ostavas aj PN ako pri prvom?Mne obvodna kedze som zas bola teraz chora ze ak otehotniem bude dobre ak hned ostanem dlhodobo PN, lebo robim vo velkom kolektive a casto mavam virozy. Co ale musi byt psychiatria. nevedela som ze tehu maju volny pohyb a nechodi ich kontrolat socialka, ale kamoska co byva v LV mala len vychadzky 2x2 hod, denne a mala aj kontrolu zo socialky, tak fajne

kukucg
15. nov 2011

@m.i.r.i tiez papam femibion koli zrazanlivosti a samozrejme aj koli ostatnemu, nie je to az take strasne aj ked je dost drahy da sa to a celkom som veru kludnejsia 🙂

monika2712
15. nov 2011

@lucianak bodaj by to bola predsvest! ale asi az v decembri.. pod stromcek 😉 tento mesiac z toho nic nebude, uz som s tym zmierena.

kukucg
15. nov 2011

@alaniska Ano presne tie 😉

kukucg
15. nov 2011

@monika2712 Podobne, ale buduci mesiac 😵 😵 😵 dufam

patomaja
15. nov 2011

@usacek79 ja sa v podstate toho kyretu ani až tak nebojim, ako to, že budem musiet ist do nemocnice bez maleho 😖 viem, že je to len na jednu noc v podstate,ale aj tak...preplakala by som ju asi celu 😢 no uvidime zajtra 😕

usacek79
15. nov 2011

@alaniska urcite nebudem na PN, lebo ani nejdem k doktorovi... idem o tyzden na dva tyzdne na dovolenku, takze to bude dostatocna PN a az potom pojdem k lekarovi, lebo to uz by som mala byt 8-9tt a uz to bude jasne ci ano alebo nie, dovtedy to nechavam uplne na prirodu, nech sa deje co sa deje 🙂

alaniska
15. nov 2011

@usacek79 nad tym som aj ja uvazovala, ze neutekat hned ale ja bude musiet. Ides na dovcu do zahranicia?aspon si ten zaciatok pekne vychutnas 🙂

usacek79
15. nov 2011

@alaniska no uz som to sem vcera pisala, ze nemam chut nechat do seba rypat utz sto krat a uz vobec sa zbytocne stresovat, ci tam nie co je v tej bublinke alebo nie je.. takze to necham tak a az ked to bude uplne jasne pojdem 🙂 ci uz mi povedia tak alebo onak...
na dovcu ideme na Kanarske, v podstate svadobna cesta 😉

alaniska
15. nov 2011

@usacek79 no ved aj mne robili do kyretaze cca 7 krat vnutorne sono. Tiez by som najradsej isla az potom po 6 tt ked bude aj srdiecko, lebo to neustale sonovanie a stale len vacsi strach ze stale nic nieje vidno vo vacku...Tak si krasne uzite dovolenku 🙂 tak by som aj ja niekam vypadla 😉

tinasc
15. nov 2011

@usacek79 gratulujem moc... teším sa s Tebou, nech je tentoraz všetko v najlepšom poriadku 🙂

chrustik1
15. nov 2011

@kacena85 ďakujem ti veľmi pekne 😵

chrustik1
15. nov 2011

@patomaja tak ja som si zažila oboje tak viem o čom hovoríš. Ono je pravda, že ak to potrácaš spontánne tak tie bolesti sú veľké (aj keď ja osobne som v porovnaní s pôrodom mala úplne znesiteľné tie bolesti teda tak som to vnímala, mala som ich tak 2-3hodky, potom už len krvácanie) ale zas ak sa maternica vyčistí sama je to fajn. Kyret je oproti tomu ale aj tak nič, tam ťa uspia a keď sa zobudíš tak cítiš už len menšie menštruačné bolesti chvíľku. Nemusíš sa báť, že by si tam musela byť cez noc, neviem teda či to je všade rovnako ale ja som šla do nemocky ráno na siedmu, hneď som išla na sálu ako ma prijali fakt za pár min. a o 12hod mi už sestrička niesla prepúšťaciu správu.. Mne dr. povedala, že snažiť sa môžeme v podstate po prvej mrche, pozrie ma a záleží od toho ako sa maternica spamätá. Ale teda zo mňa to vysávali, nie vyškrabávali, vraj to vysávanie je k maternici jemnejšie a skôr sa zahojí. U mňa to presne tak bolo lebo prvú ms vraj by si mala dostať o 4-6 týždňov po kyrete, mne prišla na 24 deň po kyrete (ak teda rátam aj deň kyretu, ktorý vraj treba rátať ako prvý deň cyklu), takže prišla skôr ako za 4 týždne. Včera som bola na prehliadke a maternica je vraj krásne zahojená, výstelka má dostatočnú výšku, takže je schopná prijať nové tehu. Myslím, že ak by si išla aj ty na kyret, tak ak to z teba aj všetko nevyšlo tak tiež ti zvyšky asi iba vysajú, takže možno sa ti maternica spamätá rovnako rýchlo 😵

chrustik1
15. nov 2011

@usacek79 moc moc zo srdiečka gratulujem hlavne nech ti to už tentokrát vyjde a bábätko sa krásne uhniezdi na celých 40 týždňov 🙂

alyce
15. nov 2011

@monika2712
prepac, ze sa zapajam do vasej diskusie, len ti chcem povedat, aby si nebola smutna, ze z toho nic nebude. Ja som bola tehotna 2x a ani raz som ziadne uhniezdovanie necitila, a kym mi nemeskala MS tak som netusila ci som alebo nie som tehotna. A druhy raz to bolo v septembri, no zial to spontanne odislo ☹ Takze hlavu hore este stale mozes byt tehona 🙂

patomaja
15. nov 2011

@chrustik1 ahaaa, no neviem ako je to u nas v nemocnici 😒 možno by ma tiež pustili hned ten den 😕 no zo mna vypadla ešte minuly pondelok taka husta masa, tak si myslim, že by to malo byt všetko, lebo ešte aj potom išli zo mna take vačšie zrazeniny, ale tak uvidime zajtra na sone 😔 tak ti teda držim palce, aby sa vam zadarilo 😵

monika2712
15. nov 2011

@alyce dakujem ti 😉 ja si len myslim ze tentokrat to proste nevyslo.. verim tomu ze raz sa podari znova otehotniet ale hlavne ze sa nam to podari donosit a porodim zdrave dieta, to je najdolezitejsie.. len dufam ze sa nezopakuje potrat.

alyce
15. nov 2011

@monika2712
a kolko to mas do MS? mozno tesne pre tym by si mohla nieco citit ako napr. nizky tlak a ked sa zohnes rychlo postavis tak sa ti zakruti hlava... To bol asi taky jediny priznak pre mna, ale naozaj az v case ked som mala dostat. Inak faaak nic, dokonca pocit ze kazdu chvilu dostanem a uplne vsetky PMS. A zase my sa snazime teraz tiez a tiez som citila ze sa nic nepodarilo, lebo nebolo ziadne PMS 🙂

monika2712
15. nov 2011

@alyce no som 7dpo a mam dostat 24.11 cca, to je 28dc, takze o tyzden zhruba.. ja som pri prvom tehu mala priznaky az v den ked mi mala dojst, mala som silne bolesti v podrusku a naliate prsia.. takze este je cas na priznaky..ale tak si myslim ze by som to proste citila uz teraz ze som v tom... ale nevadi, aj dalsia ovu je sanca predsa..

alyce
15. nov 2011

@monika2712
drzim ti palce velmi a som zvedava ako to dopadne. Nam sa to podarilo 2x na prvy raz a teraz uz 3. cyklus nic. Ale som aj rada, clovek to nema brat ako samozrejmost, co ja som brala. Takze teraz uz ani necakam ze to vyjde, uz som uvolnena, ked bude tak bude. Ale som rada, ked sa o tom mozem porozpravat s niekym kto je na tom podobne... A ani si nepripustam, ze sa ten potrat zopakuje, ani ty sa neboj. Urcite budeme mat este deti 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre