Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

bambi2
14. dec 2011

@poisonblu kasli na neho, hlavne, ze tebe je dobre... on by urobil to iste.keby bol na tvojom mieste.. 😉

kacena85
14. dec 2011

@poisonblu ahoj priklanam sa k bambi, kasli na sefa, dolezita si ty, ja som teraz druhy tyzden pn a asi budem este, pred dvoma tyzdnami som prechladla na vian. trhoch vo viedni od spodu, to bola bolest, bola som aj u gynekol. ten ma len pozrel, obvodny mi dal tabletky, teraz sa snazime o tehu tak mozem okaslat celu robotu, bola som u bylinkarky, ktora mi dala taku kuru a vit a caj.a pri mojej praci neviem neviem kedy to budem stihat, tak som dumala,ze si dam asi tak mesiac pohov, mozno sa nam aj skor zadari ked budem doma v klude, a aj pc su dost skodlive, ja robim na call centre tak mozno prestavka neuskodi

poisonblu
14. dec 2011

@kacena85 ja budem do kontroly 17.1. dva mesiace PN...sefa nech aj porazi, do prace sa uz nevratim, robi mi teraz take naprieky, az sa rozum zastavuje...otrasne...asi si nastudujem nieco o mobbingu a poslem mu to, nech sa zamysli nad tym, kam ma az dohnal (beriem antidepresiva kvoli nemu) ☹

kacena85
14. dec 2011

@poisonblu jeeemine tak to je uz co povedat, uprimne ta lutujem, najhorsie je ked su na pracovisku kolegovia alebo sef debily (napisala by som aj iny vyraz ale 🙂 ). teraz si na pnke kvoli aj niecomu inemu?alebo kvoli potratu a sefovi?ja som potratila vo februari a este stale nemam menzes. dr skusal vsetko mozno. stale nic tak som behla k bylinkarke, co ma nezabije to ma posilni. 9.2 ma poslal na hysteroskopiu coho sa bojim jak cert kriza. je uz nechcem anestezu a nemocnicu.mam toho plne zuby. teraz som pn kvoli tomu prechladnutiu ale dumam, ci predsa neostanem dlhsie aspon do januara nech som v klude, doma v teple, sak to prechladnutie som mala kazdy mesiac a aj to nie je isto dobre na tehu

poisonblu
14. dec 2011

@kacena85 kvoli potratu uz nie, ten bol pred 4 mesiacmi...som PN kvoli sefovi-adaptacna porucha (depresie)...on vie, ze to mam z toho ako sa sprava, proste isla som do prace tak hned hnacky, triaska, taka vnutorna nervozita z neho....a on mi este robi napriek...

kacena85
14. dec 2011

@poisonblu aha no to mas fakt na prd a ani sa ti necuduje, k tomu potrat, jaj cele zle....

poisonblu
14. dec 2011

@kacena85 jj, tak netrpezlivo cakam na koniec roka, ze hadam ten buduci bude lepsi....

kacena85
14. dec 2011

@poisonblu je nas tu takych asi viac, ja som mala tiez otras rok, v januari radost ze som tehu, potom potrat, o tyzden na to priatel vazna autonehoda,potom zomrel dedko, stale nieco, aj my cakame na koniec roka a dufame, ze ten novy bude sto krat krajsi

tinasc
14. dec 2011

@lucianak skoré uzdravenie, už nech je to preč a si v poriadku... aj ja si hovorím, nech je tento rok už za nami, teším sa, čo bude v novom roku, určite bude lepší a úspešný 🙂
no a s tými našimi spoluobčiankami, no čo už urobíš, ja som sa tiež raz muža pýtala, či sú ony inak tam dolu vybavené, že im to ide jedna radosť a nič sa na nich nechytá 😠

tinasc
14. dec 2011

@poisonblu takí ľudia, ako tvoj šéf, to nepochopí, čo všetko musíš absolvovať, kým budeš tehu... ale kašli na neho, treba sa sústrediť na iné 😉

poisonblu
14. dec 2011

@kacena85 mojmu otcovi zistili rakovinu pankreasu, dnes som ho niesla do nemocnice, lebo sa mu zhorsil stav, takze ja som uz so psychikou dost na dne a este mi sef robi problemy...☹ jediny svetly bod tohto roka bola moja svadba 🙂 a som rada, ze moj manzel stoji pri mne akokolvek sa rozhodnem

kacena85
14. dec 2011

@poisonblu tak to je fakt tento rok nejaky zacarovany :(, a toho sefa by bolo treba niekam nakopat, a super ta svadba bola isto krasna, aj foto mas peknu co to pozeram, hej ked stoji niekto pri tebe je to na nezaplatenie

poisonblu
14. dec 2011

@kacena85 hej, svadba bola super, ale po svadbe som uz v utorok lezala v nemocnici a prisla o babatko...ja som uz vo svadobny den spinila...aspon viem teraz pricinu, ze to suvisi s krvou...tak dufam, ze to dalsie tehu uz bude v poriadku....musim podakovat gynekologovi, ze ma poslat na genetiku hned po prvom potrate a nenechal ma mozno to prezit znovu

kacena85
14. dec 2011

@poisonblu a tam ti co zistili?ja som potratila prvykrat ale dr mal len papiere z nemocnice, na to mi nic nepovedal, potom ma uz nikam neposlal a riesime dokola to, ze nemam menzes, a co ti tam zistili?

poisonblu
14. dec 2011

@kacena85 zistili mi toto: genotyp 4G/4G

PAI-1 je inhibitor aktivátoru plazminogenu, který se, po přeměně na plazmin, podílí na rozpouštění fibrinové sítě krevní sraženiny (fibrinolýze). PAI-1 jeho funkci blokuje, způsobuje tedy inhibici fibrinolýzy, krevní sraženina se nerozpouští. Zvýšená produkce PAI-1 může snížením aktivity fibrinolýzy zvýšit riziko vzniku trombotických komplikací. Počet G (4G nebo 5G) v místě 675 promotoru genu pro PAI-1 koreluje s hladinou PAI-1 v krvi. Varianta PAI-1 s 4G vykazuje vyšší úroveň přepisu do proteinu; např. u jedinců s genotypem 4G/4G je hladina PAI-1 v krvi o 25% vyšší než u 5G/5G.
Přítomnost 4G v genu pro PAI-1 je považována za mírný rizikový faktor infarktu myokardu. 4G znamená také mírné zvýšení rizika trombembolických příhod, obzvláště v kombinaci s dalšími rizikovými faktory, které zvyšují krevní srážlivost (např. trombofilní mutace, onemocnění...). Genotyp 4G/4G je také pokládán za rizikový faktor předčasných potratů.

monika2712
14. dec 2011

@kacena85
@poisonblu

baby ako vas tak citam, tiez patrite k tym co rok 2011 by asi najradsej vymazali zo zivota... ☹
ja som 21.6 prisla o mamu (rakovina), 1.7 uz bola na kyrete po anembryomole ☹ a teraz cakam kedy znova otehotniem.. tiez som bola na samom dne, v july som snad ani nezila.. pribrala som hrozne, zhorsil sa mi vztah s otcom a bratom... uz je to sice troska lepsie, ale to obdobie od maminej smrti bolo fakt najhorsie v mojom zivote.. 😖

kacena85
14. dec 2011

@poisonblu a laicky? 🙂

kacena85
14. dec 2011

@monika2712 ahoj veru mas pravdu, tento rok by som najradsej vymazala co sa tyka mna a priatela a rodiny, ale na druhej strane sa mi narodila kraasna neterka sofinka hned 7.1 a v maji otehotnela segra, ktora sa uz dost dlho snazila. takze predsa super spravy. ale veru nech uz skonci a hadam aj bude lepsi, uplne mi bude stacit zdravie blizkych a nase a jasneee ze uplne bude radost ked budu dve ciarky na teste 🙂

monika2712
14. dec 2011

@kacena85 hm tak bohuzial u mna sa nic pozitivne neudialo.. respektive OK, sesterka sa vydala a je tiez tehotna.ale taketo spravy, hlavne ked je odomna o 4 roky mladsia, ma aj tak zarmutia, doprajem to kazdej, ale aj zavidim.. mne sa cely zivot obratil na ruby v juny.. ☹

poisonblu
14. dec 2011

@kacena85 laicky mi to dufam vysvetli doktor...ale nieco s krvou...

fliacik
14. dec 2011

@kacena85 A mala si problémy s menzesom aj pred potratom, či to sa Ti objavilo až po ňom? Lebo ja som spontánnu MS bez hormónov nemala 10 rokov, vždy mi ju museli vyvolať a práve po kyrete prišla sama od seba, aj keď iba na pol dňa.

fliacik
14. dec 2011

@monika2712 @poisonblu Viete, čo, tento rok je celý nejaký divný, aj pre mňa bol najhorší v živote, aj keď zároveň najkrajší, keďže aj ja som sa v auguste vydala. Ale celkovo mi viac vzal ako dal. No mám pocit, že smutný je pre celé moje okolie, samé rozchody, rozvody, úmrtia...treba veriť, že všetko zlé sme si v tomto roku vyčerpali a ďalšie budú už iba dobré. Takto o rok si bdueme písať, aké sme šťastné maminy, krásne, štíhle a bohaté a muži nás rozmaznávajú 😀

monika2712
14. dec 2011

@fliacik nuz bodaj by to tak bolo, aby sme takto o rok uz stali pri stromceku traja 😉 strasne tuzim byt znova tehotna.. bohuzial mame uz zivot nevrati nikto a bude mi cely zvysok zivota strasne chybat, lebo to bola jedna uzasna zena.. dodnes to boli akoby to bolo vcera... nikdy som si nemyslela ze zazijem taku obrovsku bolest ako tento rok, ze padnem na dno behom tyzdna.. ☹

kacena85
14. dec 2011

@monika2712 neboj isto bude aj lepsia, nezabudaj psychika robi divy. to mi ver. a o tich tehu viem tiez svoje, ja som potratila v tom dosli dve kolegyne, ze su tehu, obe su uz aj maminy, potom segra, pak kamoska a stale je niekto a ja sa nestacim divit. ale neboj aj my budeme a budeme si to uzivat a tesit sa z toho, treba sa dobre naladit aj ked aj ja sama viem o tich naladach svoje, pred cca 2 tyzdnami ma dr uplne otocil v mojej nadeji, zle hormonalne vysledky, mrcha nikde, a ze treba ist na hysteroskopiu. tak som sa najedovala, bola u tety bylinkarky a skusam. a veriiim ze to pomoze, aj ked nie hned, isto. ved v minulosti nemali duphaston ani sarapis ani ine lieky. tak vyskusam, nebavi ma pchat viac ako rok do seba vselico a skusat a skusat. toto je aspon prirodne 🙂

kacena85
14. dec 2011

@poisonblu no lebo z toho co si napisla som mala akruat tak len oci zozsirene a usta otvorene hehe

kacena85
14. dec 2011

@fliacik ahoj, no ja som mala predtym kazdy mesiac bez problemov. az po potrate zacala strajkovat. vela ludi mi povedalo, ze to mohlo byt aj tym zialom kvoli potratu a o tyzden na to mal priatel vaznu nehodou,takze som si riadne poplakala aj stres,behanie domov nemocnica robota.vsetok ma svoje dosledky, teraz skusam prirodnu liecbu od bylinkarky, dr nevie co so mnou

fliacik
14. dec 2011

@monika2712 Verim, ze je to tazke, aj pre mna moja mama strasne vela znamena. A strata babatka tiez boli, darmo Ti niekto bude tvrdit, ze to "este" nebolo babatko, zena to vnima inak, citila ho, vnimala, predstavovala si, ake bude, az sa narodi. Aj mne tie pocity velmi chybaju, najma, ak vsetky moje kamosky su tehu, hoci to ani nechceli a neplanovali. Ale verim, ze sa toho dockam a tentoraz s uspesnym koncom. Mozno si budem musiet pockat a nebude to zajtra, ale bude a to je hlavne. Proste to tak musi byt. Po potrate som pisala kamoskinej mamke, je numerologicka. A napisala mi, ze potrat je lekcia od zivota. Znamena, ze na tehotenstvo nebol vhodny cas a neskor budeme moct dat dietatku viac nez by dostalo od nas teraz (a tym nemala na mysli materialne veci). Ze ak zena prezije stratu dietatka, zosilnie natolko, ze potom uz zvladne cokolvek. A tiez, ze ak tuto lekciu zvladne, vyrovna sa s tym a dokaze situaciu prijat, viac sa to nezopakuje, lebo skuska splnila ucel. A poradila mi pozriet si tento film, ze potom mnohe pochopim...

https://www.youtube.com/watch?v=DxtRzYHJcps
fliacik
14. dec 2011

@kacena85 myslím, že robíš dobre, ja prírodnej liečbe verím. Tiež mám problémy s cyklom a teraz neberiem žiadne lieky, iba prírodné preparáty, bylinky, čajíky. A som si istá, že hormóny súvisia s psychikou ženy, ak budeme v pohode, aj telo sa upokojí. U mňa tiež problémy začali po traumatickom zážitku.

monika2712
14. dec 2011

@fliacik aj ja mam kopec kamosiek teraz tehotnych, a tiez take co sa ani velmi nemuseli snazit, alebo uz aj porodili.. dost to boli vidiet ich s bruskami ked si predstavim ze som uz o dva mesiace mohla rodit.. ale ano, asi nebol vhodny cas na babo, mala som dlho depresie z maminej smrti, tak to by asi nebol dobry start do tehotenstva, potrebovala som si to pretrpiet a preplakat, aby som sa z toho dostala.. a tak dufam, ze uz som pripravena a ze co coskoro uz naozaj pride 😉

lucianak
14. dec 2011

@marecek1 Hmmm, už nech sa skončí tento rok, je to niečo strašné. Nie len, že sme prišli o bábo, ešte nám (teda svokrovcom) zomrel havko 😢 Strašne sme ju mali radi, tá by neublížila ani muške. Ale dúfam, že sa v nebíčku má dobre a možno sa s ňou naháňa náš anjelik.
Tak uvidíš najbližší týždeň, či sa chytilo, určite daj vedieť. Držím palce 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre