Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kacena85
12. jan 2012

@poisonblu tak to nepoznam chlapa ktory by sa stazoval, ze ho zena uhana kvoli sexu, ale tak najdu sa predsa?? 🙂 ja som sa teraz rozhodla pre sex maraton s priatelom tak sa uvidi ako dopadne. plodne dni mam az buduci tyzden ale treba ako pisala lucianak vyskusat vsetky varianty.
a poviem ti, ze my sme na tom rovnako, ja si DNP platim od roku 2010, potom potrat a teraz nevieme otehotniet.este to aj teraz komplikuju, ja som tiez este PN a budem asi cca do polky februara.esteze mi dojde PN este z maxima. potom prerusim ked nebudem tehu a pekne do prace
je to na prd, aj my sme to platili kvoli tomu a vidis nakoniec zatial nevydalo a tiez nas to bude tlacit ze dovtedy a dovtedy musime.ale veru osud si aj tak urobi co chce.a prave vtedy ked to clovek planuje a ma stresy z toho ze to ma nejak kvoli niecomu vyratane tak na just to bude presne ako ty nechces.
totok mam fakt overene, ja chcem utorok neee bude streda, ja chcem ruzovu a nee bude zlta,plati to pri vsetkom,takze fakt naj bude ked na to nebudes mysliet, ja sa pomaly na to stelujem 🙂 lebo inak sa babenky zblaznime...treba to brat uvolnene a nejak to tak neprezivat aj ked sama viem ze to ideeeee velmi tazko ☹

kacena85
12. jan 2012

@chrustik1 veru pravda...ked clovek veeelmi silno chce a teraz a hned tak tym hore sa to nepaci...bude vtedy ked oni povedia 😉 hlavne, ze sa vsetky dockame a budeme spokojne tehulky a potom stastne mamicky

chrustik1
12. jan 2012

@kacena85 toto veru aj ja poznám vždy čo chcem tak je to opačne, tiež si platím DNP od minulého roka od februára a keď som sa už tešila, že sa zadarilo tak som sa ocitla v tejto téme.. Takže platiť si to chcem odhlásim a prihlásim to dakedy tento mesiac aby som nemusela celý balík a keď bude tak bude a keď nie tak nie. Lebo aj keď som teraz chcela bábo skôr ako bude mať drobec tri roky aby som sa nemusela na pár mesiacov vrátiť do práce tak som dopadla takto a zrovna rátam, že to bude tak ako píšem. Na pár mesiacov do práce a potom ak sa vôbec pošťastí tak na materskú ( v čo ale strašne dúfam, že sa aspoň podarí)

kacena85
12. jan 2012

@chrustik1 jak ze ak sa postasti??????jasne ze sa postasti to si musis hovorit neee ze ak sa vobec

ZIENKY NEJEDUJTE MA...POZITIVNA MYSEL ROBI ZAZRAKY....A VIERA 😉

tinasc
12. jan 2012

@kaculiatko88 držím palce, nech všetko dopadne najlepšie ako sa dá 🙂

kacena85
12. jan 2012

Zienky neviete ako je to s kupanim v teplej vani ked sa snazilkujeme?zevraj to nie dobre.dokonca aj ta pami bylinkarka mi povedala,ze ziadne kupanie,ze celkovo to robi zle na zenske veci?a tiz chlapom na spermie.neviete?ja sa taaak lubim kupat fnuk

kacena85
12. jan 2012

@poisonblu ty si tiez uz dlhsie pn prosim ta ako travis cas?mas aj vychadzkt?ja som si zabudla naposledy vypytat od dr a neviem co mam uz robit.varim peciem upracem troska na dvor vyjdem.bojim sa niekam ist nech mi nahodoy akurat kontrola nedojde

poisonblu
12. jan 2012

@kacena85 ja mam aj vychadzky celodenne, ale ja byvam na dedine, tak tu ani nie je kam chodit, tak som vacsinu casu doma...varim, upratujem, sedim na nete, citam si, pozeram telku, serialy, hram sa na playstation...ale straaasne som zlenivela...😀 a pribrala uz 3 kg

poisonblu
12. jan 2012

@kacena85 inak ja tiez ked sa sprchujem, tak ja sa vlastne nesprchujem, ale napustim si tak do polovice vane vodu..a tiez som to citala, ze teply kupel nie je dobry, ale az ked si tehu...tak neveim ako to je, ked sa snazime

kacena85
12. jan 2012

@poisonblu no ja by som bola vdacna za tie vychadzky.aj ked par hodinove.lebo ma poraxa.skor cez vikend ideme do mesta lebo sme tiez na dedine alebo len tak sa prejst.poviem dr lebo mi hrabne uz.tiez sa len motam a veru aj kila su navyse.cvicim cviky podla mojzisovej,strecing,trocha na brucho cviky
No my mame aj vanu aj sprchac ale ja milujem vegetit vo vani,zial mam zakaz.neviem,ci.za to ze mam problemy s tou menstr.alebo vseobecne.uz vymyslam,ci sa nepojdeme nedelu kupat niekam to hadam nebude ked to bude termal voda.len zase riskujem ale teraz ma priatel volno

poisonblu
12. jan 2012

@kacena85 a ty mas aku diagnozu na PN-ke?

kacena85
12. jan 2012

@poisonblu v decembri som bola u dr kvoli prechladnutiu od spodu,mocove cesty.mala som antibiotika.ako zacala zima tak furt dokola.ked som bola na kontrole povedala som mu aj ohladom gynek.problemov tak mi tam dopisal neplodnost.som to googlila.vie,ze idem vo feb na hysterku

lucianak
13. jan 2012

@poisonblu Fuuuu, tak to je priam nenávisť. Ale každopádne držím palce, aby to vyšlo podľa predstáv. Čas ukáže, ako vždy 😉

lucianak
13. jan 2012

@kacena85 Oneskorené vianoce pre priateľa? 😀 Tak držím určite palce, nech ten maratón skončí v cieli a výhra nech je sladučká 😉
Som písala do poradne 😀 😀 😀 A že ak myslím, že je to ok, tak môžeme začať, pecka, dnes začínam dobrými správami, už aj tu som sa nejaké supiš veci dočítala. Ani som si nemyslela, že sa na to gastro budem tešiť, lebo keď sa mi takto začal deň, tak to tiež musí dopadnúť dobre.
Ale som už hladnáááááááá a to idem na 10.30 fuuuu, šak omdliem do vtedy!

kacena85
13. jan 2012

@lucianak no veru darcek xi.isto to bude mysli pozitivne.drzim palce daj vediet co ti povedali.isto bude vsetko ok.urcite

kaculiatko88
13. jan 2012

@chrustik1
@tinasc
ďakujem baby.

Mrcha ešte nikde. Ale teraz na obed mám slabý ružový výtok. Dúfam, že mrcha nepríde. Ráno skúsim ešte jeden testík.

timmka
13. jan 2012

je to normalne, ze po kyrete mi skoncila normalne mrcha, mala som spinenie cca 3 dni, 3 dni krvacala a teraz ozaj jemne spinenie 😒 , dufame ze je to v pohode

chrustik1
13. jan 2012

@kacena85 no mám takú divnú náladu teraz, segra hneď na začiatku roka potratila a keďže to je už druhý potrat tak chodia na vyšetrenia a hneď prvá blbá správa, že má čosi so štítnou žľazou. A to je blbá správa totálne aj pre mňa bo mama a aj druhá segra sa na to liečia, takže je to vraj genetické.. Tak teraz sa len modliť, že to mňa obišlo. Človek sa tešil, že konečne aj ona otehu, videli srdiečko a zrazu bum koniec.. Tak teraz aj ja sa normál bojím ako to s nami dopadne.. A ešte ma od včera bolí oko, už mám zospodu opuchnuté tak asi jačmeň alebo dačo také. Ja som to mávala ako malá skoro stále, často mi to prerástlo až tak, že mi to museli operovať tak radosť ako hrom..

tinara23
13. jan 2012

@chrustik1 daj si skontrolvať aj ty štítku, lebo aj môj brat má problém od detstva a mne to zistili pre rokom v CAR-e, nemala som žiadne príznaky. Štítka môže spôsobovať potraty pokiaľ sa nelieči.

lucianak
13. jan 2012

@kacena85 No tak na gastre nič. Len mi prehmatal brucho a objednal ma až na 3.2. Ale aj to budem musieť preložiť asi na 10.2., lebo toto robia len piatky. Budú mi musieť prezrieť hrubé črevo 😢 Deň pred vyšetrením nemôžem nič papať, len piť také nejaké prášky rozrobené vo vode a to ma vraj fest preženie, aby som sa prečistila a pozrú mi to črevo, dúfam, že nie celé, lebo hrubé je 1,5m dlhé. Povedal, že len časť, tak dúfam, že to aj dodržia. A že si môžem dať 2 hodky pred vyšetrením tbl proti bolesti, vraj to bude nepríjemné trocha. Boooooože, čo ma to ešte čaká?! ☹ Som myslela, že to budem mať konečne za sebou a teraz ďalší mesiac neistoty, že čo to vlastne so mnou je. Joooooooooooj 😢

monika2712
13. jan 2012

@lucianak moja zlata, co to toto s tebou?? taketo vysetrenia? je tu nutne?? uff... chudatko to ma mrzi, drzim palce, nech to nejak prezijes, a hlavne nech je tam vsetko v poriadku, preco ti to vlastne musia robit? mas tazkosti so zazivanim?

evakva
13. jan 2012

@kacena85 Ja verim a dufam. Sak len to mi zostava. lekarom uz velmi neverim a absolvovat IVF sa bojim, kvoli jeho narocnosti. Ked sa podarilo dva krat (hoci druhy krat len na chvilu), tak preco nie aj do tretice a do uspesneho konca. Raz mi jedna pani predpovedala, ze budem mat chlapca a dievca. Podla kalendara pocatia (taka tabulka, urcite poznas), by som mala mat dievca az niekedy koncom buduceho roka pripadne buduci rok. Tak uvidim.

kacena85
13. jan 2012

@evakva aha a to je aka tabulka?to musi niekto taky predpovedat alebo sa to da niekde kuk

evakva
13. jan 2012
tinara23
13. jan 2012

@evakva no mne to bohužiaľ nesedí, podľa toho kalendára, ako prvé mi vyšiel chlapec a druhé tiež chlapec. No a mám dievča a druhé malo byť tiež dievčatko (zistené z plodovej vody).

kacena85
13. jan 2012

@evakva no kuk som to,porovnali sme podla segier,kamosiek,nieco sedi nieco nie,xi mne cil vychadza chlapec na januar juj to by bolo radosti.tfuj tfuj hor sa do snazilkovania

kaculiatko88
14. jan 2012

Ahoj baby tak bol planý poplach dnes ráno prišla mrcha ☹ ☹ ☹ ☹

kacena85
14. jan 2012

@kaculiatko88 tak to mi je ozaj luto.a mas taku normal poriadnu mrchu?niekto ma normal menzes prvy mesiac.moja kamoska mala prve tri mesiace.neskusis ece testnut?

tinasc
14. jan 2012

@kaculiatko88 aaaaale, tak to ma mrzí...

lea1333
14. jan 2012

ahojte kocky ako sa vam dari uz ste niektore aj otehotneli?ja som podstupila kyret este v marci a bohuzial este stale nic...drzim vsetkym snazilkam palce!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre