Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kacena85
6. feb 2012

@monika2712 tolko casu zial nemam 9.2 idem na hysteroskopiu,to bude 11 den.takze bud alebo

monika2712
6. feb 2012

@kacena85 fuu no tak jedine si spravit este rano test.

kacena85
6. feb 2012

@monika2712 no ako sa poznam budem robit aj stvrtok rano xi sak clovek nikdy nevie ;) nadej zomiera posledna,vecny optimista a v podvedomi realista co sniiiva

kacena85
7. feb 2012

Babenky test negativny ;(((( teplota sa drzi,priatel je chory,same kychanir,kaslanie,smrkanie,dufam,se to nedostanrm sak ma ani na ten zakrok nepustia nakoniec

afrika
7. feb 2012

ahojte, mám za sebou štyri potraty a z toho tri boli po umelom oplodnení. čiže mám problém otehotnieť a donosiť bábo tiež. som rada, že som sa z toho všetkého psychicky nezložila aj keď je pravda, že toho bolo strašne moc

lucianak
7. feb 2012

@kacena85 ďakujem, budeme vzájomne na seba myslieť, aby to dobre dopadlo.... 😉
A ako dnešný test?? Čo vyšlo??

lucianak
7. feb 2012

@kacena85 Joj mojoooo ☹ Ako si test dovolil ukázať / ?? A keď je priateľ chorý, tak papaj celaskony, zeleninku, ovocie, trošku taká prevencia... Aby si do toho zákroku bola fit

chrustik1
7. feb 2012

@monika2712 tak to je super, teda tá tehu únava to je brutál, ja si pamätám, že som bola schopná zaspať aj na schodoch po stojačky keď na mňa prišla únava 😀 A neboj fazulka keď už zvládla toto všetko tak je fakt určite silná 😉

kacena85
7. feb 2012

@lucianak neviem ako si to dovolil hnusaaaak jeden,celaskon pijem.aj ovocie papam,sak som mu povedala,ze bue mat karantenu v spalni xi.aby som to nechytila od neho

chrustik1
7. feb 2012

@kacena85 to nemyslíš vážne, čo ten test je pokazený? Hádam to bolo len skoro a vo štvrtok už budú koľajnice

lucianak
7. feb 2012

@kacena85 Možno ako píše @chrustik1 že tobolo iba skoro. Máš dosť testov v zásobe? Aby si ešte testla neskôr?

kacena85
7. feb 2012

@chrustik1
@lucianak babenky vy ste takeee zlate cmuuuk
Xi mam dost testov,teda este tri
Akurat ma dr na anesteziolog.uviedla do pomykova,ze podla nej mi robit zakrok budu piatok,ze sa chodi den dopredu ale mne nic take nepoved dr no tak som velice zvedavaaaa cim ma zas prekvapia,inak ja som schopna aj piatok tam testovat xixi

tinasc
7. feb 2012

@kacena85 ak ti zákrok budú robiť v nemocnici, tak býva zvykom, že deň pred operáciou sa nastupuje a na druhý deň sa operuje... 😉

kacena85
7. feb 2012

@tinasc no ved totooook...to mi nikto predtym nepovedal jaj to tam budem este celyyyy den a celuuuu noc stresovat to ja na co dobre?ach jaj ze sa ja este cudujem niecomu v nasom zdravotnictve

tinasc
7. feb 2012

@kacena85 hm tak je to takto zariadené, ale zase na druhej strane, keď som bola v nemocnici na poslednej operácii tak sestričky začali pripravovať na operáciu už od 5. ráno, takže asi na to, večer predtým nejaké ich lieky, takže zrejme preto, aby boli dodržané ich inštrukcie, aby mali pacientov pod dozorom 😉

kacena85
7. feb 2012

@tinasc no hej ale ja fakt nemocnice nemusim panika stres fuuuu...tak som myslela, ze stvrtok budem mat uz po a nakoniec si este den pockam a isla si domov v den zakroku?ci ak si bola na takom nieco?lebo no dufam, ze tam neostanem na cely vikend ☹

tinasc
7. feb 2012

@kacena85 na takej väčšej som bola na operácii žlčníka, to som išla tiež deň dopredu do nemocnice, za 3 dni domov no a naposledy na kyrete to som tam bola tiež deň dopredu a domov som išla deň po kyrete, inak laparka v súkr. centre to som išla tam v deň zákroku a na druhý deň domov...

ludka77
7. feb 2012

Ahojte baby. Ja ked som bola na čistení tak mňa tam tak dlho nedržali. Ráno ma vyčistili a 4 hodiny po som bola este na sono a šup domov

tinasc
7. feb 2012

@ludka77 tak to si mala aspoň toto dobré, ja som sa tam už išla zblázniť... ale to už je zabudnuté...

kacena85
7. feb 2012

@tinasc
@ludka77 ja som bola na kyrete pred rokom aj to cez pohotovost takze som si tam polezala ale teraz idem na hysteroskopiu

chrustik1
7. feb 2012

@tinasc ja keď som bola na kyrete tak som prišla okolo pol ôsmej-ôsmej, kým ma pozreli sonom či ešte treba dočistiť či ako mohlo byť tak 9:30 lebo som ešte čakala na dr. hneď ako ma prijali pár min. potom som šla na zákrok a o 12hod mi už niesla sestrička prepúšťaciu správu, že nech sa naobedujem a keď pre mňa prídu môžem ísť... Ale do správy mi napísali, že ma pustili druhý deň. Keď som sa nato pýtala mojej dr. tak povedala, že kvôli poisťovni aby im to preplatila..

tinasc
7. feb 2012

@chrustik1 no tak ja som tam bola reálne 🙂 takto rýchlo to nešlo 🙂

lucianak
7. feb 2012

@kacena85 Joj mojo, len nestresuj, ešte testni, ak chceš, ale bude všetko oki... Jasnačka?

kacena85
7. feb 2012

@lucianak vies co ani tak nestresujem,postupne sa s tym zmierujem,len som bola v tom,ze stvrtok tam budem cely den uplne zbytocne a este ktovie kedy ma pustia alr zas nenajem sa zadarmo?xi sak je kriza.uz si z toho srandu robim.a tak polenosim si tam ale ja som taky cecek frajerov.umrncana budem.ale nejak to zvladnem.zoberem casaky,knihu.net mam vo fone ;)
Jaj ked su chlapi chori koniec sveta...uvarila som slep.polievku,litre caju,vyhodila milion vreckoviek heh ja si dam radsej pred spanim paralen

lucianak
8. feb 2012

@kacena85 Alebo tak... Až sa smejem ako píšeš, ale je to super, že to takto berieš. Mne stačilo, ke´d som bola na tom zákroku, čo ma čistili, tak som tam došla okolo 10tej, okolo 11 ma čistili a pustili okolo pol 3 a to som mala pocit, že som tam celú večnosť. Ale našťastie je to za mnou a teraz budem v nemocnici už len s miminom 😉
Aj môj mm, keď je chorý, nie je to síce také hrozné s ním, ale čajík si popýta a kade čo, tak čo už neurobím pre neho 🙂

kacena85
8. feb 2012

@lucianak ale ved ani s tym mojim to neni take zle.oni su jak male deti ;).uz sa pomaly balim.ked tam ja nabehnem g tom mojom pyzame.ze mam mat nocnu koselu a zupan.heh nehrozi.ja nosim pyzam.gate a svetre dlhe,takze to hadam preziju.ale ani neviem co si mam vziat.keby viem,ze ma hned v ten den pustia tak neriesim.idem este na nakup,upratat trocha,oprat nech odidem s kludom ;).navarit este vidiis to nejak vymyslim

kacena85
8. feb 2012

Babyyyyy moze mat uuuuuplne poraziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tak ja tu uz stresujem balim sa do nemocnice a zrazu mi zvoni fon a z nemocnice mi dokonca sam pan primar vola ze tam maju vela zien neoodoperovanych, ze sa to posuva
infarkt cisty ja sa toho zakroku nezijem
a hnusaci dobre to maju prespekulovane, ze papiere si doneste piatok rano, v nedelu okolo 13 pridete na prijem a v pondelok vas rano odoperujeme emoticon
no tak krasne dufam, ze aspon na valentina budem domaaaaaaa
a inak mozno znamenie xi mozem robit tehuuuu test az v nedeluuuu emoticon

@lucianak
@chrustik1
@monika2712 😀 ☹ 😀 😠 neviem ci sa mam uz smiat alebo plakat

monika2712
8. feb 2012

@kacena85 vies co, mozno je to osud.. kto vie co by sa stalo keby si isla skorej.. ako sa drzi teplota?

kaculiatko88
8. feb 2012

@kacena85 tak to je dosť nepríjemne. Človek by to chcel mať čím skôr za sebou.

Ja keď som išla na kyret. Prišla som do nemocnice ráno na siedmu. Zobrali mi krv, poslali na anesteziológiu, potom ku primárovi na kontrolné USG. Hoc som bola chorá ako pes zákrok mi robili. Na jednodňovú izbu som prišla ako posledná ale na sálu som išla prvá. A o 2 mi už dali správu a mohla som ísť domov.

kaculiatko88
8. feb 2012

@monika2712 Ahoj tak ako tehulkovanie? Dúfam, že máte všetko v poriadku a 13.2. už budeš vidieť a počuť srdiečko.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre