Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucianak
2. apr 2012

@tinasc Tak ja v stredu na hematku a budúci týždeň to ekg. A o 2 týždne na to poradňa. Dúfam, že je všetko ok, že sa drobec len rozťahuje, lebo občas ma pobolieva bruško.

tinasc
2. apr 2012

@lucianak no vidím, že tiež beháš po lekároch 😉 aj ja si myslím, že sa tam len rozťahuje 🙂 a tebe už svieti 10tt 🙂 super 🙂

lucianak
2. apr 2012

@tinasc Noooo, som aj rada vlastne, lebo aspoň ma prezrú až do špiku kosti.... Jo, desina už.... ale ty si tuším 5 dní pred 🙂 Tak tebe už bude od zajtra(?) 11tt bežať....

tinasc
2. apr 2012

@lucianak od stredy 🙂 a nech už je 14tt 🙂 🙂 o už budem pokojnejšia o 10% 😀 😀 😀

kacena85
2. apr 2012

@lucianak aj ja dufam,len to spinenie ;( tak budem cakat co dalej,juj tebe to ako pekne tt naratava,jedna radost,neboj vsetko bude ok

usacek79
2. apr 2012

@bambi2 uff bambi moja zlata, velmi nerada ta vitam v klube dvojnasobnych 😒 je mi to luto, ale mam pocit, ze tak mne, ako aj tebe chcela priroda naznacit, ze sa za nicim netreba hnat, prilis sme chceli a prilis sme si boli iste, ze to predsa na druhy pokus MUSI vyjst 😔 nemusi... 🙄

Ja mam za sebou vsetky vysetrenia a v podstate mi nic nezistili, az na tu jednu "nevinnu" mutaciu.
a presne ako ty, aj ja som po druhom potrate dospela do stadia, ze sa uz neponahlam - viem, ze ty teraz viac, ako ktokolvek chapes, ako som to asi tak myslela..
ziadny smutok, ani nejake fatalne sklamanie, proste len taka nejaka neopisatelna unava tela, no najma duse - ktosi tam hore natvrdo stlacil STOP (pauza)
Ja len verim, ze tento reset pomoze 🙂 a hoci ma uz mrle zeru, stale si hovorim, ze este nie, este trpezlivost, urobim najprv, co som chcela.. veci sa nedeju bez priciny a nech je to akokolvek neprijemne a bolestne, vsetko je stale tak, ako ma byt 🙂

ja viem, ze ty to zmaknes, si tiez "drsna hrdinka" (aj ked niekedy to trosku viac hrame, ako naozaj citime 😉 ) a potom, ked uz budeme naozaj uplne chapat a aj prijmeme pravdu, ze nic nie je zadarmo a zrejme sme boli osudu tuto cenu dlzne, tak potom to pride a bude to NAJVAAAAC! 😵

bambi2
2. apr 2012

@usacek79 ahoj moja... No veru, momentalne dame pauzu aj ked mi dr. v piatok vravela, ze ak bude mat. cista tak mozme skusat znova- nemam chut ani silu a ani myslienky na nove tehu. Musim to stravit este a to potrva, neviem dokedy ale bude to zrejme dlhsia doba.. Uvidime, chcem aj ked neviem ci to urobia, lebo u nas az po 3 potrate sa robia testy, bez toho nejdeme na to. Teraz to bolo ovela horsie a FAKT STACILO!!!!!! Tak uvidime co bude dalej... Ja si uzivam dovcu, idem akurat za chvilu na masaze s manzom, tak sa tesim. Ozvem sa vecer 🙂

usacek79
2. apr 2012

@bambi2 presne tak, netreba nic silit, teraz si pekne uzi dovcu, nejako to svoje doranane telo zrelaxuj a hlavne si uvedom, ze TY si na prvom mieste 🙂
aj u mna bol druhy potrat oooovela horsi, ved poznas jeho opis, akurat, ze som to psychicky niesla lepsie, ako prvy..
Testy aj tu robia zvacsa az po 3 potrate, to ale neznamena, ze ti ich neurobia, ak si ich vyslovene vyziadas..
ja som mala tie trombofilne mutacie urobene uz po prvom potrate , proste som na to trvala a fakt je, ze som isla obklukou cez znamych v laboratoriu, ale da sa urcite aj oficialne o to poziadat. tak skus, predsa to u vas nemoze byt horsie, ako tu 😅

bambi2
2. apr 2012

@usacek79 vyskusam urcite!!! Davam sa pomaly dokopy, to potrebujem, sa mi aj kutiky vyhodili ale hrozne!!!! Ten vysyp este nezmizol... Neviem nejaka som rozhadzana z toho vsetkeho.. Vecer ti poslem ip, utekam 😉

kacena85
3. apr 2012

No co tehulky moje ako????p

kaculiatko88
3. apr 2012

Ahojte babenky ... tak dnes som už dvojnásobná krstná mama. Ďalší prírastok do rodinky malinaká Zara 2,480 kg a 43 cm. 🙂 🙂 A ja sa teším na štvrtok keď uvidím svoju fazuľku 🙂 🙂

henrietad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kacena85
3. apr 2012

@henrietad teplota ok dnes 37 tak sa uvidi,spinenie rano len na papieri bledohnede,tak este dva dni a necham sa prekvapit ;) dufam,ze prijemne

henrietad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kacena85
3. apr 2012

@henrietad heh som sa minule smiala,moja babka tak vravi,ked je zena tehu,ze je v ocakani ;)))

sabaka
3. apr 2012

@kaculiatko88 tak to bude vo stvrtok dvojnasobna radost 🙂 nech je fazulka krasne vitalna!

lucianak
4. apr 2012

@tinasc Asi tak, ale najlepšie by už bol aspoň 36tt a všetko tesne pred pôrodom. Doma vecičky pripravené, my vychystané pre každý prípad a nech to už je za nami,.. 🙂 inak dnes hematologia dopadla zasa na výbornú, tak som šťastná ako blška 🙂

lucianak
4. apr 2012

@kacena85 Ďakujeeeem 🙂 Dnešná kontrola na hematke dopadla ako predošlá, akurát trošilinka vyšší fibrinogén je, ale dokina povedala, že to nič. Max hodnota je 3,5 a ja som mala 3,56. Ale to vravela, že si myslela, že bude vyšší a že pri najbližšej kontrole môže byť ešte vyššia hodnota, ale bola nadmieru spokojná s výsledkami. A povedala, že to musí byť dobré, že sme sa takto predsa dohodli 🙂 Veľmi dobrá lekárka, lepšiu som si ani nemohla vybrať.
A u teba ako? Ms dorazila? Dúfam, že nie.... pľujeeeeeeeeeeeeeeeeem 3x 😀

tinasc
4. apr 2012

@lucianak tak to je super, že máš dobrú hematku, to je dôležité... veru, keby to už bolo tak ku koncu, to by bolo 🙂 ešte berieš prednison?

lucianak
4. apr 2012

@kaculiatko88 Gratulujem ku krsniatku 🙂 Pekné meno dali.... Ale drobunké bábo to musí byť, ale isto zlatučká. A držím palce na zajtra, aby si videla krásny filmík z bruška svojho .-)

lucianak
4. apr 2012

@tinasc Ano, ešte mám brať ďalej, ale povedala, že ak prídem o mesiac na kontrolu, tak že ho potom môžem vysadiť. Takže zhruba do toho 13-14tt. A ty berieš?

kacena85
4. apr 2012

@lucianak aoooj,ms nikde,od nedele spinim ale faky len tak raz za den nieco,tak dufam,ze ani nepride,zajtra testim,ty si nespinila??jaj neviem sa dockat ako to skonci ci zacne,id piatku do nedele ideme do tatier tesiiim,len dufam,pri mojom stasti,ze tam neprechladnem,podbrusko pobolieva,byva mi na grc,spim o 9.tak hadam to nie je nic ako fazulka,len to spinenie ma hneva aj ked ozaj mizive,ved vies ;(

tinasc
4. apr 2012

@lucianak hej beriem 🙂 ale ešte neviem dokedy...

lucianak
4. apr 2012

@kacena85 Tak to je dobré znamenie podľa mňa. Niektoré majú ms aj počas tehu. Moja kamoška mala až do 5.mesiaca ms a to fakt ani nevedela, že čakajú bábo.
V Tatrách sa radšej pekne obleč, aby si neprechladla, vitamínky pekne papaj na imunitu. A tie príznaky.... nooooooooooo, podozrivé, že tak skoro zaľahneš a je to takto všelijako 😉 A doki ťa pozeral len palpačne, či aj utz?

lucianak
4. apr 2012

@tinasc Tak ja ho tak celkovo beriem už 5 mesiacov, dosť dlho sa mi to vidí, ale zrejme pomáha a som nadšená z neho, že takto účinkuje 😵

tinasc
4. apr 2012

@lucianak uuuuž 5 mesiacov? počkaj koľko ho beriem ja? no ja už 4 mesiace, vlastne niečo vyše... takže čo sa čudujem 🙂 😉

kacena85
4. apr 2012

@lucianak no kuk ma aj cez utz ale tak skoro by nic asi nevidel nie?robil mi aj preventivku.a nespinila si ty?podbrusko pobolievalo?ktory dc si testovala?milion otazoj co?

lucianak
4. apr 2012

@tinasc Hehe, ale to beží, čo? Ani sa mi nezdá, že už toľko ho do seba pchám, ale som za neho a aj fraxík vďačná 🙂

lucianak
4. apr 2012

@kacena85 Neviem, či by blo niečo vidno, tuším poisonblu písala, že bola u dr. asi na 15dpo a bola len sliznica vidieť. Ja som mala vačok v 5+4 asi. to som bola tak cca 3týždne od posledného sexíku. Ja som nešpinila a dúfam, že to príde až pred pôrodom. Bruško zo začiatku nepobolievalo, skôr teraz, tak dúfam, že sa drobec len rozťahuje a chce viac miesta 🙂 Poslednú ms som mala 29.1. a testovala som 2.3. to je tuším 34dc. Hneď prvá foto v mojom albume, ale myslím, že 34dc. Ja som zvykla totiž mať tak 30-32 dň. cykly... Ale cítila som prsia už asi tak týždeň pred tým ako som mala dostať ms, no už nedošla 🙂

kaculiatko88
4. apr 2012

@lucianak ďakujeme. No uvidíme už sa neviem dočkať zajtrajška. Pevne verím, že všetko bude v najlepšom poriadku. 🙂 🙂
@kacena85 tak držíme palčeky, že všetko bude tak ako má byť ale hlavne //. Niektoré ženy špinia počas ms ale teraz možno je to len príznak uhniezdovania.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre