Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kaculiatko88
11. apr 2012

@lucianak no to je jasné. Aj ja beriem difík. A to vraj len tak pre istotu.

lucianak
11. apr 2012

@kaculiatko88 No vlastne aj ja, lebo ja som mala problém s krvou, nie s hormónmi a dufík sú vlastne hormóny, že?

kaculiatko88
11. apr 2012

@lucianak hej je to určitý hormón, ktorý je potrebný v tehotenstve. A my ho môžno máme menej. 🙂 🙂 Tak ho ešte papkáme ale dufík má aj niečo na krv. Nečítala som presne pribalený leták, ale niektoré ženy ho berú na úpravu cyklu, lebo im haprujú hormóny,

lucianak
11. apr 2012

@kaculiatko88 Ano, je to tak. Mne ho 1x predpísala stará gyn a ešte som ho ani nezačala brať a už som bola tehu. Ale toto je úúúúplne iné a tentokrát to výjde. zatiaľ sú všetky výsledky vporiadku, tak takto to musí ísť aj naďalej 🙂

kacena85
11. apr 2012

@lucianak heh to mi jasne,ja to tak vravim,ze pijem ;)))) tiez som ho brala,zial nezabral,no tak mne uz ms konciii pomaly tesiiim

lucianak
11. apr 2012

@eviq Ahojky, tak to isté ako ty, aj ako moja gyn mi potvrdili aj na rastislavke. Je to prekonaná toxo, aj keď netuším kedy a ako sa to ku mne resp. do mňa dostalo, mám v sebe protilátky a drobčekovi nič nehrozí. Netreba žiadne kontroly, ani liečbu, ani nič. Ale nebola som u dr. kičkovej, ale u dr. paraličovej, ak som si dobre všimla 🙂 Dokonca mi nebrali ani krv. Išla som teda odniesť papier a svojej sestričke som spomínala, že v min. tehu som si všimla, že tiež bolo dosť vysoké IgG, tak mrkla a tam som mala až 169. Teraz to bolo 158,2. Takže je tam tendencia klesania, hoc to klesá pomaly. Ale že mi ešte bude brať krv a vypíše papier, nech vyšetria aj to toxo, nech sme spokojné, že to klesá a vieme ako som na tom. Asik toľkoooooooooo 🙂

lucianak
11. apr 2012

@kacena85 Už aj končí.... a povedala si jej, že nech si to užíva, keďže je u teba naposledy? U mňa toto zabralo 😀

kacena85
11. apr 2012

@lucianak no som 4 dc tak uz len spinim a davam jej max dva dni,vidiiiis u mna jej to dohovaranie pomohlo.no veru musim vyskusat xixi juj tak tesim na dalsie snazilkovanie,a dufam,ze uz bez ms na konci,super spravy,ze ste ok,len tak dalej moja,krasne tt uz mas pomalinky

kaculiatko88
11. apr 2012

@lucianak no veď jasné, že musí byť všetko v najlepšom poriadku. Aspoň u mňa je to úplne iné ako pred tým. Ale je to môžno len tým, že sa viac pozorujem a dávam si pozor.

sabaka
11. apr 2012

@lucianak velmi sa s tebou tesim, ze je vsetko v poriadku 🙂 bude to ukazkove tehu!
@kaculiatko88 ze 9 tt! parada 😀 len tak dalej

sabaka
11. apr 2012

@kacena85 @lucianak dakujem za tip, dievcata! zacinam tej mojej pekne dohovarat 😀 😀 😀

kaculiatko88
11. apr 2012

@sabaka no ten čas letí pre niekoho rýchlo ale pre mňa pomaličky. A ďakujem za povzbudenie o nedlho budeme aj my teba takto povzbudzovať. 🙂 🙂

sabaka
11. apr 2012

@kaculiatko88 kiezby! 😲

tinasc
11. apr 2012

@lucianak no ja tiež sa niekedy dostanem do postele dosť neskoro a potom si to vyčítam... nesmiem takto ponocovať 🙂 mňa tiež bolí vľavo, ale už sa nesmiem stále strachovať 😉

kaculiatko88
11. apr 2012

@sabaka neboj sa určite raz skôr alebo neskôr. 🙂 🙂

kacena85
11. apr 2012

@sabaka nooo takze ideme na to dohovaranie a dalsi cyklus ju nechcem videt ;)

lucianak
12. apr 2012

@kacena85 Tak, tak... len pekne dohovor, že nič v zlom, ale rada by si si od nej oddýchla aspoň na ten rôčik, len pekne na ňu, milo a isto poslúchne 😀
Áno, odľahlo mi, ozaj a vraj ani bábu nič nehrozí, ke´dže som to prekonala a mám tie protilátky. Asi tak to je ako s herpesom. Že ak si ho už mala, tak máš protilátky. Horšie by bolo, keby sa objavil 1x v tehu. Ale to u mňa tiež nehrozí. Takže som pekne "protilátková" 🙂

lucianak
12. apr 2012

@kaculiatko88 Tak to aj ja sa sledujem, nič navyše nerobím, ak to nie je nutné. Fakt sa snažím dávať na seba a hlavne bruško dávať pozor. A dokonca sa ráno už ani nenaťahujem, aby som bruško nenapínala 🙂

lucianak
12. apr 2012

@sabaka Aj ja sa teším, že to je v najlepšom poriadku. Fakt mi odľahlo, lebo tá hodnota bola dosť vysoká, no aj keď pomaly, ale klesá to. To je hlavné. A aj tvoje tehu bude isto krásne, už čoskoro 🙂 som si istá... ale aj naša @kacena85 sa môže tešiť 😉

lucianak
12. apr 2012

@tinasc Mne dokina, aj na webporadni písali, že to si len drobec robí miestečko, poprípade, že som sa viac najedla. A že treba len kľud a viac tekutín sa snažiť do seba dostať. Už si bola na ďalšom utz pozrieť drobca? Ja idem o necelé 2tt...

kacena85
12. apr 2012

@lucianak aoj tak dnes som max vytocena,idu rusit nase oddelenie,xe sak nas niekam upracu,a dnes nam zaviedli predaj na den ktory musimeee splnit a ked nie tak...koniec mesiaca sa bude riesiy
Uz fakt nevladzem,mam toho plne zuby a uz naozaj neviem ako dalej,take stresy co nam robia

delideli
12. apr 2012

@lucianak : ahoj,mohla by som ta poprosit o linku na tu webporadnu,pripadne inu (snazim sa kym sa zacneme znovu snazit,skonzultovat vsetko s co najvacsim poctom doktorov,po nie prave nejlepsej skusenosti z minula..)istota je istota 🙂dakujem

kaculiatko88
12. apr 2012

@lucianak pre mňa ráno je najhoršie niečo zjesť, aby som mohla zobrať tbl. Ale keď som dlhšie hore tak potom v pohode celý deň papkám a až večer zase mi je od žalúdka zle a neviem čo zjesť. Potom nemôžem zaspať.

lucianak
12. apr 2012

@kacena85 Čože??? Tak to nemyslíš vážne... My tiež máme v práci, aj v predošlej sme mali také plány, ktoré trebalo plniť a podľa toho boli aj odmeny....
Ale treba si povedať, že nejako bolo, nejako bude... A poprípade si hľadať niečo nové, aj keď to v dnešnej dobe je zázrak nájsť si riadne zamestnanie.

kacena85
12. apr 2012

@lucianak ale mna to dnes uplne zabilo,vrcim,nemam nervy na tich ludi co volaju,proste cele zle,ja skor berem vsetko tak s humorom,ale aby nam kazdyy tyzden menili podmienky a cisla,to je uz aj na na vela.normalne mam zaludok ako na vode,ko dnes,uplne ma to nejak chytilo,jemine nech uz idem odtalto prec do riti
V nitre ziadna robota,krasa

lucianak
12. apr 2012

@delideli Jasnačka, poznám 3 stránky, kde občas aj ja napíšem. No tuším sa všade treba zaregistrovať. Jedna je gynda.sk, tam ti odpíšu v priebehu pár hodín. tam sa striedajú dvaja na odpisovanie, alebo kto kedy môže. no doki sa mi vidí sympatickejší ako dokina 🙂 Druhá poradňa je na indonal.sk, tam to trvá aj pár dní, ale odpíše dokina stále. tam sa myslím netreba registrovať. Ja väčšinnou píšem na obe naraz a porovnám si názory 🙂 A tretia je na forum.rodinka.sk Tam si klikni hore na poradne a objavia sa ti mená a fotky dr. A tam si potom nájdi a klikni na MENO!!! a nie obrázok Karol Javorka, a potom na nová téma a môžeš písať 🙂 Tuším ak klikneš na obrázok, tak ti otvorí stránku o jeho ambulke. tak veľa šťastia a ak niečo, kľudne sa ozvi...

lucianak
12. apr 2012

@kacena85 Joooj, to musí byť fakt o držku, ale snaž sa to nejako prekonať. A čo to vlastne za predaje robíš?

delideli
12. apr 2012

@lucianak : dakujeeem, hned idem na to 🙂

lucianak
12. apr 2012

@delideli Nie je za čo a daj potom vedieť, či si spokojná s odpoveďami 😉

kacena85
12. apr 2012

@lucianak no dovola sa mi zakaznik a popritom mu musim nieco ponuknut,nejaky produkt prost,najhorsie,ze uz sok uplne rezignovala,je mi na grc z toho,nemam na to nervy,ved to je uplne jasne,ze nas potrebuju preriedit aby to mali lahsie

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre