Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

ivanap6
28. dec 2009

dakujem velvet, no na kontrole som bola, ale nepozerala ma (mala vela ludí), vraj mám prísť po prvej MS
a tiež chcem na ňu pritlačiť nech ma pošle aspoň na hemato, nič viac predsa nechcem iba toto jedno vyšetrenie, dr.povedala, že by jej to mohla dať poisťovňa preplatiť, tak si to chcem zaplatiť sama, ale budem na tom trvať. Len nech nemá finančnú újmu - škoda sa rozčulovať...

velvet26
28. dec 2009

iva, urcite na tom trvaj, ved preboha, platime si odvody do zdravotnej poistovne kazdy mesiac sme poistene a chovaju sa k nam ako keby sme neviem co extra chceli...ked ti to nebude chciet dat, normalne si zavolaj priamo na hematologiu do najblizsej nemocnice a urobia ti to ako samoplatcovi, no najlepsie keby ti dala tvoja dr. ten vymenny listok..drzim ti moc palce.. 😉

velvet26
28. dec 2009

trini a kedy sa zacnete vy snazit, tusim ty cakas na vysledky hemato, ze...
a ozaj lu.lu si tu? kedy si zavolas na tie vysledky, poviem ti radsej vediet pravdu ako zit v tej neistote, aj ked ti moc zelam, aby si mala vysledky na jednotku.. 😉

lubkabb
28. dec 2009

Ahojte baby, som tu len na skok. Majú mi prísť gratulanti každú chvíľku. Ako sa máte? Ja už idem zajtra do práce. Som bola PN od 24.11. Sa mi nechceeee ☹

velvet26
28. dec 2009

lubi...to verim, ze sa ti nechce...no mozno aj dobre, ze uz pojdes..predsa len prides na ine myslienky trosku..
gratulujem inak k narodeninkam, zelam ti vsetko dobre, hlavne vela zdravia, stastia a nech sa ti v dalsom roku splni tvoj najvacsi sen... 😉

lubkabb
28. dec 2009

ďakujem. Dúfam, že sa splní ten môj sen. A tiež všetkým snažilkám. Tú tému so šťastnejším rokom 2010 by sme mali založiť.

trinitka87
28. dec 2009

velvet, ano stale cakam...
my zacneme tak maj-jun tak akurat aj vysledky budu aj sa dam dokopy snad. mozno to je normalne, neviem, prvu ms som mala 6.12. a teraz zase 25.12...nejako skoro sa mi to zda

trinitka87
28. dec 2009

lubka prajem vsetko najlepsie k narodeninam, aby sa ti splnili vsetky tajne sny a tuzby 🙂

lubkabb
28. dec 2009

ďakujem trinitka 🙂 už hádam by aj mohli niekedy v lete. To budeme snažiť spolu 😉 Dnes som bola na kontrole. Tak mi ukončil PN. Mám prísť na kontrolu po prvej MS. Zdôraznil mi, že ešte 4-5 mesiacov nesnažiť.

trinitka87
28. dec 2009

to aj mne pripominal, ze radsej pockat.
tak zase mozno budeme spolu tehu.

trinitka87
28. dec 2009

inak dnes som bola v lekarni pozret na tie femi kvapky, a nemali, vselijake ine druhy mali len tieto nie.
ale pani bola mila a povedala,ze ked chcem ze mi ich objedna a zajtra budu.

lubkabb
28. dec 2009

a čo stoja tie femi kvapky?

trinitka87
28. dec 2009

akurat som to pozerala na nete 5,15 priblizne, mozno sa trosku lisi cena podla lekarne.
a su aj ine druhy, a vselijake problemy

velvet26
28. dec 2009

trini, tak som zvedava, ako ti vysledky dopadnu...ale je to fajn, ze ich budes mat...
ono, my by sme chceli koncom februara zacat, mozno v marci, tie 3 menzesy nech prejdu...citala som v jednom fore, ze jedna baba mala 3 potraty a nakoniec otehotnela 4 krat hned po kyrete, ani menzes jej neprisiel prvy, no ma trombofiliu, tak si picha injekcie a je v pohode...tak to mi tak dodava nadej, ze tou liecbou sa to podari, vela kockam to uz vyslo potom...
lubi, a ty si nebola na hemato vysetreniach? 😕

trinitka87
28. dec 2009

lubka daj si do google femi kvapky a druhy clanok od vrchu je o tom

trinitka87
28. dec 2009

velvet tak to som aj ja zvedava ako to dopadne a co mi povie dr. aky verdikt
ja uz o beriem tak, ze radsej si pockam, ako sa unahli,ale zase na druhej strane uvidim co povie dr, ked povie ze mozme koniec aprila, zaciatok maja a bude to povolene od neho, mozno zmenim nazor.

velvet26
28. dec 2009

neboj trini, ked je maternica nachystana na otehu, tak sa to podari, ak nebude nachystana, tak sa nepodari...viaceri lekari mi povedali, ze minimalne 2, 3 cykly treba pockat...ten moj dokonca ze staci 1 menzes...no tiez radsej este pockame...
baby, pevne verim, ze nam to vsetkym co sme tu vyjde... 😵

trinitka87
28. dec 2009

pripajam sa k tebe velvet.
ja som nemala problem otehotniet ale az potom nastal. takze v mojom pripade by som mohla byt tehu len aby dopadlo dobre az do konca

velvet26
28. dec 2009

trini, ty si mala jeden ci dva MA?

trinitka87
28. dec 2009

2 bohuzial

lubkabb
28. dec 2009

ja na všetky testy pôjdem vo februári. A tie kvapky sú chutné? Dá sa to zniesť? Lebo na kvapky a všelijaké sirupy som háklivá. To moc nemusím. Radšej papám tabletky a tobolky ako ten Sarapis.

trinitka87
28. dec 2009

druhy krat to malo omnoho horsi priebeh ako prvy krat....
a to som si vzdy myslela, ze budem mat bezproblemove tehu, a o takom niecom ako MA som poriadne ani nevedela.
no a zrovna ja som musela na vlastnej kozi zistit co to je.

trinitka87
28. dec 2009

neviem, este som neskusala.
snad su ok a ked nie, rychlo zapijem vodou, ale su na prirodnej baze tak dufam ze budu ako tak dobre

velvet26
28. dec 2009

trini, aj som si myslela, tak potom neboj sa toho vysledku, aspon budes vediet, ze kde mohol byt pes zakopany...ako sa hovori...
mna ten vysledok tiez prekvapil...necakala som ho...no je to fakt, a uz som ho prijala...tak trini, mozno budeme spolu tehulkovat a injekcie nas v tom neodradia, no nie? 😉
inak, co sme tu tak viacerym kockam vysli vyslekdky na trombofiliu, aj cukruske pokial sa nemylim..no to zvladneme...
lubka, tie kvapky nie su nejake extra chutne, ale daju sa v pohode pit, na malu lyzicku si das len 12 kvapiek, rano a vecer, co je uplne malinko...to je nic.. 🙂

velvet26
28. dec 2009

hej a tiez som myslela, ze budem mat krasne bezproblemove tehotenstvo, nikto z rodiny potrat nemal..tak by to ani mna nenapadlo...inak, ked budem druhykrat tehu, tak ziaden clanok, kde bude spominany potrat, alebo leidenska mutacia ani neotvorim...

lubkabb
28. dec 2009

môj dr. je k týmto rastlinným liečivám trocha skeptický. Vraj môžem brať, ale aby som zbytočne nevyhadzovala peniaze.Doktori tomu veľmi neveria, ale ja verím, že Sarapis mi pomohol otehu. Fakt. Možno to pomohlo po psychickej stránke, ale pomohlo.

lubkabb
28. dec 2009

Baby ja už musím končiť. Majte sa. Pa pa. A držte mi palce zajtra v práci. Sa mi nechceee.

trinitka87
28. dec 2009

budem na teba mysliet lubka 🙂 🙂 🙂

trinitka87
28. dec 2009

velvet, ja sa ani nebojim vysledku len som zvedava co to bude. aka forma a tak. mozno ani nic nenajdu,ale som dopredu zmierena / aj s injekciami/

desmodka
28. dec 2009

baby prisla som vam dodat energiu, mzysme si tymto tiez presli, o fazulku sme prisli vo februari, 6 cyklom sme si dali pauzu /na odporucanie dokyho/ a potom sa to na prvy krat podarilo 😀 ... tak sa tesime ze je zatial vsetko oki a dufame ze to dobojujeme do konca..
baby takze hlavu hore, len pozitivne myslenie!!!!!!!!! a o chvilu si budeme vsetky drobcov drzat v naruci 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre