Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kacena85
20. máj 2012

@lucianak aoj mala si pocas prvych tyzdnov taky vytok?najprv bol biely,dnes skor do zlta,slabohnede,jaj uz ma stresy chytaju,zajtra idem k dr na kontrolu tak dufam,ze je vsetko ok a budem vidiet fazulku ;)

svintekova
20. máj 2012

@bambi2 jasnačka 😉 vo februáry 😀

kaculiatko88
20. máj 2012

@anuska30 blahoželáme ku tehu 🙂 🙂

@kacena85 ja mám až do teraz biely hustý výtok ale dr. ma pozrel zo spodu a kuk aj na výtok pod mikroskopom a povedal, že to je v tehu OK kým to nieje prejav nejakého zápalu. Takže povedz svojmu dr. zajtra, že máš výtok nech ťa kuk zo spodu.

kacena85
20. máj 2012

@kaculiatko88 no ten biely som vedela,ze je ok,len tento sfarbeny ma vylakal ;( poraziiii ma

kaculiatko88
20. máj 2012

@kacena85 popýtaj ho, aby ťa pozrel, že ti to nezdá.

Tehulky mávate ráno tvrdšie bruško ako večer???

kacena85
20. máj 2012

@kaculiatko88 isto mu to poviem,len sa bojim, aby to opat neznamenalo zaciatok niecoho zleho ;(( neviem,ale aai chcem vela,ked chcem tehu v klude

sabaka
20. máj 2012

@kacena85 nechces vela, vobec nie! len sa budes bat viac kvoli tomu, co si si uz prezila, to je normalne. porad sa s doktorom, casto pomoze aj obycajne ukludnenie zo strany lekarov

bambi2
20. máj 2012

@svintekova hej, vo februari, dame sem taketo fotecky aj my 😉

kacena85
20. máj 2012

@sabaka ja len dufam,ze sa to nezhorsi,drahy videl,ze ma to stve a ze nebooj bude to ok a hotovo ;) ma pobavil

sabaka
20. máj 2012

@stojdulka no vyborne! tak uz je tu, dockala si sa. a ano je to ulava, pamätam si, s akym napätim som vtedy cakala na tu moju. teraz by som uz brala, keby ta dalsia radsej vobec nedorazila 😉

kaculiatko88
20. máj 2012

@kacena85 hlavne ty ver tomu, že bude všetko v poriadku. Ja som tiež stresovala,ale stále som si pohladkala bruško a povedala, že ty si silný a spolu to zvládneme.

sabaka
20. máj 2012

@kacena85 bude a hotovo 😎 to zle uz mas za sebou a teraz na teba cakaju len tie pekne veci! tfuj tfuj tfuj!

zitaje
20. máj 2012

Caute baby, prisla som sa pochvalit, dostala som ms 😅 😀 Velmi ma to tesi, kedze na prvy som cakala 8 tt a nakoniec bol spojeny so zapalom vajecnika, a teraz pekne po 31 dnoch, no som velmi spokojna so svojim telom 😎 .
A este som sa vas chcela opytat, je medzi vami / nami niekto, kto pouziva kalich namiesto vloziek a tamponov?

bambi2
20. máj 2012

@zitaje heeeeeeeeej supeeeeeeeeeeeeeeeer!!!! to je skoro ako keby sme vyhrali zlato 😉 😀 😀 😀 😀

bambi2
20. máj 2012

@zitaje blba otazka, to je co ten kalich :oDDDD to som este nepocula.. u mna tampony uz skoncili... nepouzivam, zhnusili sa mi... 😀

nelynka
20. máj 2012

@zitaje ako si pocitovala zapal vajecnika? ako ti na to prisli??

zitaje
20. máj 2012

@bambi2 vygoogli si napr. ladycup - je to silikonovy poharik, ktory sa zavadza do posvy. Pri mojej intenzite krvacania mi bohato staci vymienat ho raz za 12 h. Kedze je tam vzduchotesne pricucnuty, nesmrdi, netecie kade-tade. A nemyslim si, ze je ten silikon horsi, ako chemia z vloziek napriklad...
Ja som ho pouzivala asi rok a pol, az po toto moje posledne neuspesne tehotenstvo, ale este som sa k nemu nevratila, hoci je to super pohodlna vecicka. AJ v mori som sa s tym kupala bez problemov.

zitaje
20. máj 2012

@nelynka no, z nicoho nic som zrazu mala neskutocne bolesti v podbrusku, ze som sa ledva vedela pohnut, a vyskocilo mi crp. Neviem kolko bolo, ked mi bolo najhorsie, ale na ten dalsi den popoludni (az vtedy som bola v stave sa odplazit k autu, aby ma odviezli k lekarovi) bolo 106, tak si ma rovno nechali v nemocnici. Diagnozu stanovili na zaklade crp a uzv.

bambi2
20. máj 2012

@zitaje ok diky mrknem na to.. ja uz do posvy nic zavadzat nechcem... 😀 takze to asi nehrozi. radsej vlozky takto aspon vyjde vsetko von...

nelynka
20. máj 2012

@zitaje aha..no ja sa len preto pytam lebo pri UZV som mala lavy vajecnik dost boletivy ale tym ze HCG uz v krvi nemam tak vylucili mimomaternicove druheho vajicka (bola som po IVF)
ale inak ma neboli nic, len som prisla na to ze mam problem s chodenim na velku, neskutocne bolesti brucha kym zo mna nieco vylezie.. a to len teraz po tom kyrete mam...

crp som na poslednej kontrole na hemato zvysene nemala.. 😒

len mam stale zvysene leukocity a stopy krvi a hnisu v moci..

zitaje
20. máj 2012

@bambi2 ono to tak ci tak vyjde vsetko von 😉 😀
No ale aktualne sa ani mne tam nechce sparat, preto som ho zatial znova nepouzila 😅

zitaje
20. máj 2012

@nelynka hm, neviem, v gynekologickych problemoch sa moc nevyznam, az poslednych niekolkych mesiacov sa ma zacali tykat 😠
Na stolicu skus probiotika, ja som toto mala po intravenoznej atb liecbe 🙄

bambi2
20. máj 2012

@zitaje no neviem ci sa aj o par rokov bude tvrdit, ze je to take bezpecne... 😕 😕 😕 neviem ale myslim si, ze vsetko co sa strka do posvy bezpecne nie je... aj ked to vyjde von... ja uz radsej neriskujem...

nelynka
20. máj 2012

@zitaje tak a zahada je vyriesena, si poklad.. 😵
mne tiez spolu s narkozou pichli do zili aj ATB preventivne..
a nasledne som o tyzden brala dalsich 5dni dalsie ATB 😕

zitaje
20. máj 2012

@nelynka tak tie traviace problemy mas isto z atb, som rada ze sme to vyriesili 🙂

@bambi2 len problem je v tom, ze ked pouzivas klasicke jednorazove vlozky, tie su napustene tolkou chemiou, ze az. To mi tiez nepripada bezpecne.
Ideal z tohto pohladu su asi latkove vlozky, ale na to fakt nemam nervy...

bambi2
20. máj 2012

@zitaje bavlnene su vraj najlepsie.. dnes bezpecne neni asi nic ale treba vzdy vybrat to najmensie zlo... 😖

lucianak
21. máj 2012

@tinasc Ahojky, teraz o pol hodku sa chystám na bus, len neviem, či mám byť nalačno, tak si zisťujem ešte 🙂 Bola som v utorok na poradni, všetko ok, pozerala aj bábo. NT u nášho bolo 1,45. No a pohyby... asi to už bude ono. Občas to cítim tak, ako keby sa obtieralo o bruško zvnútra a občas aj ruka mi poskočí, keď ju mám priloženú k bruchu. Takže kopanec od čreva to asi už nebude 🙂
A ako dlho budeš čakať na výsledok z piatku?

lucianak
21. máj 2012

@kacena85 Výtok mám doteraz. Ale vždy taký max. biely... buď je taký čírobiely alebo niekedy viac biely. Ale iné našťastie nie. Robila mi aj výter, tak sa popýtam, či už má výsledok a či je ok. Dúfam, že u teba to bude tiež všetko ok a konečne budeš vidieť dneska bublinku a drobčeka svojho v nej 🙂

tinasc
21. máj 2012

@lucianak ahojky, ja som na tej krvi na AFP radšej bola nalačno, akurát som mala v sebe tabletku na štítnu žľazu... ale ja som bola hneď ráno... no teraz v stredu mám poradňu, sestrička hovorila, že by už mohli byť výsledky... tak inú správu ako že je to v poriadku ani nečakám 🙂 ja cítim okolo pupka a na pravej strane akési štuchanie, takže tiež si myslím, že črevá to nebudú, lebo na tej strane nie sú 😉

trish22
21. máj 2012

@nelynka aj ja som mala veľké bolesti pri stolici po kyrete. som si myslela, že umriem. potom som si kúpila probiotiká a zlepšilo sa to. strašne ma boleli ako keby črevá.
mňa stále pobolieva pravá strana, asi vaječník. inak už nešpiním, už som o.k. Ale iba fyzicky. Aj včera som si poplakala a hocikedy ma to chytí. A najhoršie je keď som sama doma....vtedy myslím stále na to ☹ ☹

Minulý týždeň som mala skrášlovací týždeň. Bola som na pedikúre, masáži, u kaderničky, potom som si bola zacvičiť a tento týždeň držím očistnú kúpu 7-dňovú. Dnes mám ovocný deň 🙂 🙂 ale som hladnááááááá 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre