Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

trish22
23. máj 2012

@kikaneu ja by som tam išla v piatok. a myslím si že sa to dočistí ešte. aj pri prvej mrche potom. myslím si že ti to nebudú znovu robiť.
mňa uspávali 2x po sebe lebo mi to doky zle vyčistil, ale robil mi to taaaak šetrne, aby mi tam niečo nepokazil, preto sa mu to všetko nedalo naraz vysať. tak som spala pri kyrete 2x. inak bolo to hrozné ☹ ☹

bambi2
23. máj 2012

@maria1610 to mi luto ☹ ☹ ☹ To prehanaju s tymi rokmi 😖 Tak dlho by som iste necakala! Ale googli, googli, googli vsetko doradu citaj, skusenosti zien ktore to mali tiez. Az potom uvidis ci cakat alebo nie. Nespoliehala by som sa na to co napisali dr. Rob to co uznas za vhodne ty aby si potom nelutovala..

kikaneu
23. máj 2012

@trish22 viem si predstaviť moja, aj jedenkrát je to hrozné, nieto ešte dva.....och, ja neviem, mne nič nepovedal nikto.....iba manžel mi včera vravel, že doktor za ním prišiel a povedal mu, že všetko bude ok, že bábätko sa prestalo vyvíjať a už mám po zákroku......ale mne nikto nič

bambi2
23. máj 2012

@kikaneu ja viem! Ale neboj prezijes to! Zavolaj tvojej dr. ci nemozes prist na sono, nech to pozre ci je to ciste. Ale iba ak nekrvacas..

kikaneu
23. máj 2012

@bambi2 ešte krvácam, nie silno, ale hej.....viem, že prežijem, toho sa nebojím.....

bambi2
23. máj 2012

@kikaneu treba sa na vsetko pytat. Dr. zvyknu nic nepovedat a maju radi ak sa klienti nic nepytaju.. Ja som sa vsetko pytala na pohotovosti. Az som mala taky pocit, ze som otravna... A potom mi povedala, ze som dobre informovana. Nechapala 😀

bambi2
23. máj 2012

@kikaneu tak pockaj do piatku, ak bude nieco vychadzat tak chod. Ale budu ta chcet docistit zrejme. Ak uz nic nevyjde ta pockaj do prvej mrchy...

kikaneu
23. máj 2012

@bambi2 ďakujem za rady, ešteže existuje takéto fórum....ja som sa pýtala, čo mi napadlo, ale taká varianta mi teda vôbec nenapadla 😒

bambi2
23. máj 2012

A ozaj pisala mi spoluziacka zo strednej, tiez caka dvojicky... A nam to nevyjde tento mesiac, vobec nemam chut na to... ☹ Takze pockame, mozno nabuduce. Zatial skusime s mm ten detox urobit...

bambi2
23. máj 2012

@kikaneu neni zac.. Len ti viac neviem poradit kedze som kyret nezazila.. Vedia viac baby co si tym presli.. Ja som som totiz proti kyretom, nepodporujem to 😀

kikaneu
23. máj 2012

@bambi2 aj tak si mi dosť pomohla, ďakujem

bambi2
23. máj 2012

@kikaneu inak co ma teraz napadlo, kup si stavu z aloe vera.. by troska prekrvila maternicu mozno by to pomohlo docistit.. Ak mas niekde moznost kupit, Dm drogeria ma urcite..

bambi2
23. máj 2012

@kikaneu to som rada aj ked len troska.. 🙂

linuska1
23. máj 2012

@kikaneu ja som sa cistila cez 2 tt... podla mna sa vycistis sama ....

kikaneu
23. máj 2012

@bambi2 ďakujem, nemám možnosť, u nás v meste ani DM nie je 😀 ale nevadí, ono sa to spraví.....akurát som dopila prvú šálku čaju gynastan (poradila mi kamoška čo si tým tiež prešla)
@linuska1 až toľko? no dobre, tak ja to zvládnem a vydržím a potom zbehnem na to sono

bambi2
23. máj 2012

@kikaneu aj alchemilka je dobra. Aj gynastan je ok..

kikaneu
23. máj 2012

@bambi2 mám aj alchemilku, budem to striedať 😉

bambi2
23. máj 2012

Dostala som mail od jednej terapeutky ktorej som vcera pisala.. Robi masaze nejake na podporu pocatia, vraj je to dobre po potratoch. Tak vyskusam zopar krat, aj manza poslem.. Objednala som knizku o tom, da sa to praktizovat aj doma. Takze sa budeme doma masirovat... A som zvedava.. Viac uz asi urobit nemozem... Viac by sa mal snazit manzo. Este mu kupim zihlavove semena a o mesiac- dva uvidime vysledok 😀

mata_ba
23. máj 2012

@chrustik1 ahoj.fakujem za podporu 🙂 neviem ako boli porod..no mala som na male..a 3hodiny v kuse som sa iba modlila,nech uz to skonci..ale hlavne,ze mozme ist dalej..a aj psychicky som uz ok

mata_ba
23. máj 2012

@kikaneu kikuska moja..drzim ti palce..a keby daco,som tu 😉

Inak..@bambi2 @svintekova @usacek79 @trish22 a dalsie kocky..dakujem za rady a podporu..velmi ste mi pomohli..

bambi2
23. máj 2012

@mata_ba neni zac dakovat.. To je to najmensie niekomu poradit a byt tu pre neho.. Iba clovek ktory to iste zazil dokaze pochopit..viac sa bohuzial urobit neda. Skusenosti druhych su pre mna velmi dolezite...a pre druhych tiez nase skusenosti... 😉

kaculiatko88
23. máj 2012

Ahojte žienky .... pozerám, že Vás je tu veľa nových. Tak vítam Vás medzi nami hoc radšej by som v inej veselej téme. A hlavne hlavu hore, všetko bude OK je tu veľa príkladov, že to tak bude.

kikaneu
23. máj 2012

@mata_ba ďakujem Maťka

enima
23. máj 2012

Ahojte, prichádzam medzi vás od decembroviek . Mala som v sobotu hnedý výtok a ked sme prisli na pohotovost tak povedali ze uz drobcovi nebije srdiečko. Kontrolovali to aj v nedelu rano ale nic. Tak mi urobili kyret. Chcem sa spýtať či vám povedali prečo sa to stalo. Mam si zavolat o 10 dni kvoli histologii a ze potom sa bude vediet. moj gynekolog mi ale povedal, že to asi nezistia, že to sa zistí málokedy. A tiež v nemocnici povedali že sa mame pokusat az o 6 mesiacov, moj gynekolog a hematologicka mi povedali ze kludne aj po 3. lebo ze je dobre kym si telo pamätá graviditu. Tak ja uz neviem. Ale moj lekar povedal, ze si pozor davat nemusim, lebo ja to moje tehotenstvo bol taký malý zázrak. My sme totiž taky asi iny prípad - mam 4 neuspesne IVF a povedali ze nikdy spontánne neotehotniem, ale teraz sa to podarilo spontánne.

enima
23. máj 2012

@kikaneu ahoj moja na čo je ten gynastan a alchemilka? Prišla ti pošta?

kaculiatko88
23. máj 2012

@enima Ahoj ... je mi ľúto čím si si musela prejsť. Z histológie ti nič nezistia. Budeš mať napísané iba Missed Abort. Naozaj veľmi málokedy zistia presnú príčinu potratu. Väčšina z nás sa začala snažiť cca po troch mesiacoch od kyretu a podarilo sa tak po troch - štyroch mesiacoch. A ľudské telo sa mení a stále vyvíja. Tak ničomu sa netreba čudovať. Každá baba ti napíše niečo ale len ty sama sa musíš rozhodnúť čo a ako.

kikaneu
23. máj 2012

@enima prišla mi pošta, už som ti aj odpovedala.....moja ja ani neviem, sú to ženské čaje, gynastan je zmes bylín a alchemilka je len čistá bylina...ale poradili mi ich kočky, čo to už majú za sebou, tak som si dala dnes prvýkrát

enima
23. máj 2012

@kaculiatko88 ďakujem . Keď ja už som z toho trochu unavená už totrvá 2 roky všetky tie vyšetrenia a neúspešné pokusy a teraz toto. Rozmýšľali sme s manželom, že to necháme tak a ogranizmus to asi sám zariadi. Len ja naozaj som roky nemohla otehotniet, roky spolu spávame a nič. A teraz mi povedia v nemocnici že davajte si pozor. Keby to nebolo take smutne tak asi asi zasmejem. Moj lekár povedal, že si nemusím dávať pozor, že to bude skor zázrak. Chceme určite ešte skúšať ale ja mám taký strach, bojim sa že ked sa to podarí tak sa nebudem vedieť ani tesiť a budem sa len báť.

chrustik1
23. máj 2012

@kikaneu ja som bola tiež na kontrole po prvej ms, možno preto ti vyšiel kus sliznice, že ťa nedočistili dobre ale hádam to max prvou mrchou odíde samo všetko, ja neviem, ja som potratila najskôr sama, v nemocke ma len dočistili a krvácať som ani poriadne nekrvácala, iba som 7 dní špinila.

@maria1610 švagriná to mala tiež, ja som mala "iba" anembryomolu ale je to vraj dosť podobné, akurát tá mola hydatiosa je horšia. Pri molách vraj neskutočne stúpa hcg a klesá len veeeľmi pomaličky tak preto ti rok kázali prestávku aby ťa skontrolovali. Ak by ťa zle vyčistili tak mola sa môže vraj znova začať nekontrolovateľne rozširovať (dr. to dokonca ani nenazývajú plod, oni to berú ako nádor, proste geneticky to tehu nebolo ok) a mohlo by to vraj prerásť až v zhubný nádor. Takto to teda mne vysvetlil dr. pri anembryomole. Len mne to našťastie odišlo samo, v nemocke ma dočistili a aj hcg kleslo celkom fajn. Švagrinej viem, že klesalo tuším aj pol roka.

kaculiatko88
23. máj 2012

@enima všetky čo sme ostali tehu tak sme prvé tri mesiace viac menej báli ako tešili. Ale potom si to užívame. Ty sama najlepšie poznáš svoje telo a keď budeš pripravená tak možné je všetko. A keď sa Vám teraz podarilo otehu prirodzene tak šanca tam stále je. Musíš myslieť pozitívne a veriť tomu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre